Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

juliet
4. dub 2008

polštář už mám taky a spím na něm taky tak a je to fajn, protože na břiše mi touž nejde

fiallinka
4. dub 2008

rezi: prý jsou lepší dvě postýlky, v jedné se mimča navzájem budí - my asi dáme obě do ložnice, i když se vejdou tak tak, a když budou moc řádit, tak manža bude spát v obyváku, ale zatím máme v plánu to zvládnout 🙂

máme sice i dětský pokoj, ale je v něm strašně moc věcí, prostě takové skladiště, a zařizovat ho asi budeme, až budou mimča větší a bude to potřeba, zatím bude lepší, když tam budu mít ty věci 🙂

simonac
4. dub 2008

ahoj holky 🙂
co se toho kojícího polštáře týče, tak právě dnes mi dorazil - www.rajmaminek.cz , je fakt super 🙂

marrha
4. dub 2008

Ahoj děvčátka...

jak se daří? 🙂

mně nastali krušné časy 😝 Krista začala lézt,takže trénuje kde může.....ještě to není ono,ale dávám ji pár dnů a ona to vypiluje 😀 😀 aspoň,že davídek je takové klidné miminko,jinak by mně asi odvezli 😀 😀

Isso..buď ráda,že Ti holky jsou ještě vlehátkách...nechala jsem je tam dneska po jídle,jinak když je dám hned na zem tak se poblijou...a šla jsem jen odnést misku a podívej do albíka jak to dopadlo 😲 😀 😀

issaga
4. dub 2008

hihi tak ta "akcni" cena na strankach rajmaminek me ted pobavila 😉 vzdyt na strankach k tomu polstari je to co oni maji v akci uplne normlani cena 😀 http://kojicipolstar.cz/objednavka.htm

issaga
4. dub 2008

smankote marrho! no to je neco... no bud mas teda fakt extra zive ditko nebo ne moc stabilni sedacky? 😕 ja jsem s temi nasimi zkousela delat psikusy a myslim, ze pokud mam holky poradne privazane, tak toto by se jim nepodarilo... teda doufam(!), ze jednou nebudu nemile prekvapena - ja je tam totiz taky po jidle vzdycky chvili nechavam o samote, kdyz jdu umyt lahvicky nebo misky... 😒

marrha
4. dub 2008

Isso sedačky jsou stabilní....taky jsme je zkoušeli jestli se převrátí nebo ne...ale ony se vyšlhá jako by nahorua pak se nahne do boku a začne šátrat na zam a prostě se převáží......a tohle by udělala každá sedačka 😉 😉

issaga
4. dub 2008

jinak u nas se spanim je to tak... mame dve postylky v loznici (protoze jsem chtela, aby holky mely monitory a to by v jedne postylce neslo), ale nakonec spime v obyvaku na rozlozene sedacce - holky tu maji matraci z postylky a ja lezim vedle nich - je to pro me pohodlne, ze kdyz v noci kvikaji, tak staci na ne natahnout ruku, pohladit a je klid a spi se dal... k postylkam bych musela vstavat a nekdy bych byla vic na nohach nez lezela... (jen ty monitory jsem tedy kupovala zbytecne, protoze jsme je pouzivali asi jen dva tydny ☹ )
no posledni dobou uz mame noci klidne, takze bude brzy stehovani do postylek 🙂

issaga
4. dub 2008

marrho ufff... no to je presne to co jsem myslela, ze se stat nemuze 😲

daiquiri
4. dub 2008

Holky, poraďte mi. vím, že je to předčasný, ale já už musím řešit i tyhle věci.
Mám dva pejsky a když budu mít dva prcky - bude to náročný. Myslíte, že jde mimča třeba na pět minut
nechat samotný? asi je to hloupý dotaz, ale já si to fakt nedovedu představit.

marrha
4. dub 2008

Isso..může...stačí,když je živější dítko... 😝 jí prostě nezastaví nic 😀 😀

Já jsem monitory využila a zapínám je vlastně pořád..nějak tak automaticky...akorát přes den ho musím Kristě odmontovat,protože mi ho rozebírá adokud je krabička na postýlce tak jí láká a neusne 😀 😀

marrha
4. dub 2008

Daiq....hmmm to bude těžké....

od nás jedna mamča s diskuze to řešila tak,že když ji malá usla,tak si vzala ven chůvičku a šla vyvenčit jen před barák....
ale pak měla malá nějaké problémy s jídlem tak měla strach,aby se jí nezalkla...tak ani nevím jak to pak řešila... ☹

daiquiri
4. dub 2008

Já taky myslela jen vyběhnout před barák, ráno bych je stihla vyvenčit já nebo manžel než odejde do práce.
Takže by stačilo jen jednou....
S tou chůvičou to není špatný nápad.

fiallinka
4. dub 2008

dai: já vím, že má kámoška vysílačku, ale nevím, jaký to má dosah 🙂... my máme taky psa, ale manžel je učitel, takže chodí brzo domů, a navíc nám ho venčí přes den jeho mamka, takže u nás to asi zvládnem společnými silami 🙂

daiquiri
4. dub 2008

Právě, že manžel jezdií často i pryč, takže budu kolikrát i sama ☹ Jedině naložit děti do kočáru, vzít psy na vodítko, ale to si moc nedovedu představit.

issaga
4. dub 2008

daiquiri driv to neslo, holky mi spaly na stridacku, chvili jedna, pak druha... ale pak si zvykly spat po obede obe - a ted je nechavam spinkat na balkone v kocarcich - maji tam chuvicku a ja jsem doma... tam mi vydrzi spat tri hodky... takze pokud se ti prtata v tomto sesynchronizuji a budou spat ve stejnou dobu, tak budes mit na vyvenceni pejsku dost casu - jen si vyber chuvicku s dostatecnym dosahem, at je slysis... i kdyz neni to na chozeni nijak daleko, protoze jak je uslysis, ze se neco deje, tak to je srumec

marrho ja bych taky ty monitory vyuzivala, zvlast kdyz maji holky nemocny srdcicka, ze jo... ale kdyz mi nechtely spat v postylkach... 😒

daiquiri
4. dub 2008

Takhle by mi to vyhovovalo, no uvidíme jak budou hodný 🙂
To já bych nechodila na dlouho, fakt jenom před barák vyčůrat, delší procházky ráno a večer 😔

rezinka
4. dub 2008

tak jsem se tu dopoledne zeptala na postylky a doted jsem se sem nedostala. mela jsem tu mamku na kaficku a pak prisel i tatka, tak jsme doted povidali. ted sice prijel uz i manza, ale ten jeste pracuje na notebooku. takze dve postylky jsou asi jasne, no a jestli je nechame v loznici nebo se s prckama prestehuju do detskeho pokoje, to asi ukaze az cas, koukam, ze u vas je to dost individualni. rikam si, ze kdyz je necham v loznici, tak se nevyspim ani ja, ani manzel, ale zase abysme meli treba pul roku nebo rok "oddelene loze", tak to si taky moc nedovedu predstavit. chjo, je to dilema 😖

rezinka
4. dub 2008

marrho kristynka zacina byt asi pekne cila, vid 😵 kolikrat taky premyslim, jake obdobi bude nejtezsi - prvni pul rok si rikam, ze se vubec nevyspim, ale miminka zase hezky lezi, nikam "neutecou". v pul roce uz zase zacinaji lezt, tak to je pak asi srumec je uhlidat, no a v roce uz zacinaji postupne i capat a to je pak asi teprve coro moro, co 😅 ?

rezinka
4. dub 2008

holky a jeste k tomu kojicimu polstari - urcite si taky budu porizovat ten TeraBag, vsichni ho tu vychvalujete, dnes jsem ho ruzne hledala po netu, stoji vsude stejne, jen nevim, jestli zvolit ten standard nebo comfort. Prijde vam dulezite mit nahradni plneni tech kulicek ?? Me teda ne, ale to je zatim nazor bez zkusenosti, nektera jste tu i psala, ze jste ty kulicky dokonce vyndavala, protoze byl dost plny ... no a povlak navic mi muze usit mamka, tak nevim, co zvolit ...
simonac a kolik jsi platila za postovne? vetsinou to byva kolem stovky, vid? ja jen, jestli se neda tenhle polstar za tu cenu sehnat i v normalnim obchode, ale asi tezko, ze?

daiquiri
4. dub 2008

rezi...já jsem zvyklá, my máme oddělený lože hodně dlouho, manžel strašně chrápe, takže to dál nešlo, mám lehký spaní, pro mě tobylo utrpení 😀

rezinka
4. dub 2008

daiq no tak to chapu 😅 to si vubec nedovedu predstavit, ze by manzel takhle chrapal. tchan chrape teda silene, tak doufam, ze to manzel jeste nejak "dodatecne nepodedi" 😀

daiquiri
4. dub 2008

Dřív se to dalo vydržet, ale je to čím dál tím horší, já už pak chodila s kruhama pod očima, už to jinak nešlo.
A je to super, aspoň se můžu v posteli roztahovat 😀

rezinka
4. dub 2008

daiq no - na jednu stranu super, ale na druhou ti to prece musi byt i trochu lito, ne? ze uz ve vasem veku spite rozdelene ??

marrha
4. dub 2008

Rezi..klidně si kup ten standard a já Ti ty náhradní kuličky můžu poslat..mám je doma a jsou mi na nic 😉
ale náhradní potah jsem uvítala....
jo a ze začátku jsem trochu kuliček i usypávala,protže byl moc napěchovaný ašpatně se mi na něm spalo 😀

jo jo..Krista j živá až moc...to Davídek je fakt jiný.....no,ale ještě,že nejsou oba najednou 😀 😀

Daiq....naprosto s Tebou soucítím..u nás to je to samé 😉 dělám si vždycky srandu,že spíme jako bratr a sestra....ale manža o nějakém zákroku nechce ani slyšet a přijde mi,že snad chrápe víc a víc...a ještě mi ráno vždycky řekl,že se kvůli mně nevyspal,když jsme pořád mlaskala nebo do něho žduchala 😠 😀

rezinka
4. dub 2008

marrha tak to jsi me ted rozesmala, ze manzel chrape a pak ti jeste "vynada", ze se kvuli tvemu mlaskani nevyspal , tos me fakt pobavila 😀 😀
jinak ty nahradni kulicky si prave myslim, ze jsou celkem na nic, jedine, co me napada je, ze bych si z nich udelala nejaky normalni polstar. s temahle kulickama mam uz takovy kulaty polstar na mimca od segry, tak bych si mohla udelat druhy, abych mela pro obe ...

rezinka
4. dub 2008

marrha a jake sis vybrala potahy? ja totalne zapasim s modryma medvidkama a oveckama, ale ovecky zatim o prsa vitezi 😵

helisek84
4. dub 2008

ahoj holky, vůbec jsem se nemohla sem dneska dostat, nějak mně to zlobí.
před chvílí jsem se uplně normálně zvedla ze židle a hrozně mě píchlo v podbišku, že sem se musela opřít o dveře a vzpamatovat se.

rezinka
4. dub 2008

helisku a uz je ti dobre? Neboj, tohle tady popisuje vic z nas, hlavni je, aby to pak vzdycky preslo ... ale nic prijemneho to kazdopadne neni 😖

rezinka
4. dub 2008

a co ta tvoje posledni kontrola? cetla jsem, ze se nechteli moc ukazat ... takze asi nemas aktualni fotecky, vid? docela by me zajimalo, jestli by byla poznat od vaseho posledniho utz nejaka zmena 🙂 ?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru