Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

fiallinka
2. čer 2008

dai: je tam někde napsané "fundus" nebo jen myslím fd... je to u těch údajů z vyšetření (já tam mám poslední údaj asi 17 cm)

daiquiri
2. čer 2008

Hm, tak já tam od něho mám napsaný něco jako F a zatím šílenou šmáranici, takže z toho nic nevyluštím 😠

rezinka
2. čer 2008

daiq vcera jsem na tebe myslela, rikala jsem si, ze asi nemas ani na konika cas, protoze jste v plnem proudu stehovani. a jak jsi se citila vecer, asi jsi byla pekne utahana, vid? i kdyz zase pises, ze jsi byla plna energie ... tak to nejvetsi stehovani mate za sebou a ted uz si jenom prerovnavat, kam co das, to te bude urcite i bavit, jako kazdou zenskou 😉 jinak dneska jsem mela zase vazeni a mereni, tak mam 57,3 kg a kolem pasu (teda kolem toho, kde jsem driv mivala pas 😅 ) mam 89 cm.
a s tim fundem - ja mam po rozlozeni prukazky asi v pulce takovou tabulku, kde jsou sloupce s predtistenymi nazvy. zacina to "datum" (tam mi doktorka dava razitka s datumem), pak "tyden, hmotnost, otoky, moč, TK, OP a pak je prave "vyska fundu v cm" a pak "poloha lodu" ... ty to tam takhle nemas? ja myslela, ze tehotenske knizky byvaji stejne ... ?

rezinka
2. čer 2008

jinak moje posledni myslenka vcera pred spanim a dneska prvni po probuzeni byla na heliska, jsem z toho taky porad hotova, vcera jsem se neudrzela a jak jsem tu ubrecena chodila po dome, tak si toho vsimnul i manzel a ptal se, co se deje, tak jsem mu to rekla a zase se hrozne rozbrecela, no a uz brecim zase ☹ ☹ Helisku holky to tady vsechno tak hezky napsaly, maji uplnou pravdu v tom, ze kdyby to bylo jen trochu mozne, tak bysme se o tu bolest s tebou vsechny podelily, aby veskera ta bolest nebyla jen na tobe a tvych blizkych. Urcite v nich mas ale velkou podporu, nenechaji te se nikam "zahrabat", jak jsi psala, uvidis, spolecnymi silami to prekonate, zvladnete to, i kdyz to bude jeste hodne dlouho bolet. Drz se, timhle sice neco krasneho skoncilo, ale uvidis, ze neco krasneho zase zacne, az budes zase tehotna. Uvidis, ze ti to pak to male vsechno vynahradi. Ale ted to nechce nic jineho, nez cas, aby to alespon trochu prebolelo ... ☹

krista
2. čer 2008

Psala jsem Xen jak se maji a že to uteklo a zítra budou mít kluky u sebe 🙂

Odepsala:
Zrovna jsem na vás myslela. Žádná změna, zítřek platí. MP jsem dala čísla telefonní, tak jak bude schopen, tak písne sms. Ještě mi to furt nějak nedochází, jen se modlím. Aby kluci byli v pořádku. Nemám s ničím takovým zkušenost, tak nevím. Ale kluci a jejich zdraví je priorita. Uf.

daiquiri
3. čer 2008

rezi: už se to docela uklidnilo, včera jsem jen přerovnávala maličkosti. Večer jsem byla strašně unavená, jenže jsem zase nemohla usnout, jak jsem myslela na to jaký je tu bordel a kdy se to všechno uklidí 😝 Jsem prostě prdlá 🙂 Ale přiznám se, že pak už jsem měla i o sebe strach, pobolívaly mě záda a hrozně nohy, tak jsem si řekla, že to nebudu tak přehánět.

Já jdu k dr zítra, ale vážila jsem se, mám 63kg, ten "pas" jsem zatím neměřila.

Už to vidím, tu kolonku tam mám taky, bohužel nevyplněnou ☹

Jo a včera jsem byla na kurzu pro dvojčata, bylo to zajímavý, bavily jsme se i o epidurálu a celkové narkóze a tak...přístí lekce bude o kojení 🙂

Taky na helíska pořád myslím, včera mě to rozhodila, chodila jsem taky jak tělo bez duše a byla jsem smutná za ní. Kdyby se to stalo o dva týdny později, tak by byla naděje, že se miminka zachrání ☹

krista: xenie se má, už bych taky chtěla mít prcky u sebe, tak jí moc moc pozdravuj a ať je porod bez komplikací!

jaanja
3. čer 2008

Ahoj daiq, byla jsi na tom kurzu v Klubu dvojcat v Praze? Bylo to dobre? 🙂

krista
3. čer 2008

😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

Xenie131:
Ahojky. MP neposílal SMSku? Byl chudák hotovej, dojatej, plakali jsme spolu. Kluky mi donesly před půl hoďkou, jsou kouzelní. Nejsou ani na dohřátí. Hned mi je přiložili. Snažili se sát, ale jsou ještě unavení. Kolem třetí je zas donesou. Ja už su taky fit, akorát to břicho trocha bolí, ale neni to tak zlý. Je to nádhera holky. To se nedá popsat. Hlavně MP je zlato hotovej. Je to úžasný, to se prostě nedá popsat. Venda, Matýsek a Filípek

😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

Napsala jsem že za všechny holky z koníka velká gratulace a hodně zdravíčka že přejeme 😵

Měla jsem o ně strach, šli tam ráno a furt nic tak jsem jí psala a tohle je odpověď 🙂

krista
3. čer 2008

A ještě jsem se ptala na míry, tak snad pošle 🙂

daiquiri
3. čer 2008

Ahoj jaanja, byla, bylo to zajímavý, hodně věcí se sice opakuje i jako na předporodním kurzu, ale
bylo to zaměřený na bezpečnost dvojčat, sociální věci, porod dvojčat atd... Příště to má být o kojení, tak
to se docela těším.

krista
3. čer 2008

Daiquiri jak jsi psala výše, jj Xen se má, že donosila dvojčátka takhle daleko a totéž přeju i vám holky 🙂

rezinka
3. čer 2008

krista dekujeme za kraaaaaaasnou zpravicku 😵 😵 😵 😵 !!!!!!!!!!! gratulaci jsi uz od nas vyridila, to je dobre, moc ji od nas pozdravuj a hlavne, at jsou vsichni v poradku a pusti kluky s mamcou brzo domu 😅 😵 🙂 !!!

PS: jestli posle miry kluků, vid ze to sem jeste hodis? Dekujem 😵 !!

daiq tak to zitra budeme po doktorech obe, my jedeme do Usti n.L. hned rano na to podrobne vysetreni srdicek. pry se tam sjizdeji zenske z celeho regionu, tak mi doktorka poradila, at se vyzbrojim pevnyma nervama a svacinou. neni to tam na objednani na konkretni cas, ale proste jak kdo prijde ... doufam, ze tam vydrzim se zadama, docela me zacaly pobolivat, no holt se tam kdyztak budu prochazet po krasnych nemocnicnich chodbach s komunistickymi dlazdickami a vyzdobou z umelych kvetin. No nezni to lakave 😀 ?! Hlavne, at jsou miminka v poradku. Tak zitra budu drzet palce, snad sem vecer obe hodime zpravicku s pozitivnima vysledkama 😅 !

daiquiri
3. čer 2008

Jééé, tak, že moc moc gratuluju! Hlavně, že jsou v pořádku a kluci jsou na světě bez komplikací 😀
Moc moc xenii pozdravuj a doufám, že nám teď bude předávat zkušenosti 😉

krista
3. čer 2008

Xenie131:
Že všem moooc díky, oba mají 50cm. Matýsek má 2890g a Filípek 2650g. Jsou to šikulky moje zlatý. Kojení snad taky půjde, snahu mají, hlavně že jsou OK a nemusí být v inkubátoru. Sou malincí a moooc kouzelní, za MP se omlouvám byl fakt na měkko, totál dojatej.

Moje zpráva:
Prosímtě co se omlouváš 🙂 Maji parááááááádni miry, teda to neni ani mozny vzdyt jsou vetsi nez nase Kristynka 😀 To jste sikovny, mame z vas vsichni radost. Hezky prospivejte, neboj kojeni urcite půjde a tesime se az budete doma a pokecame a na fotecky taky 🙂 Pa holky z konika 🙂

jaanja
3. čer 2008

Tak to je super zpráva, o Matýskovi a Filípkovi, gratulace! 🙂 To už se těším na fotečky 😎

fiallinka
3. čer 2008

to je nádhera, jsou to velcí kluci a všechno je v pořádku, mám fakt radost 🙂, a xen tam ani nebude muset ležet dlouho, krásně to vyšlo...

holky, zítra na vyšetřeních ať všechno dobře dopadne - já jsme volala na výsledku triple testů, je to ok., tak 16.6.. mne čeká velký ultrazvuk.

bzunda
3. čer 2008

Mooooc gratulujeme Xenii ke zdravým krásným chlapečkům!!!! 😵

marrha
3. čer 2008

Xeni obrovská gratulace k chlapečkům 😵 😵 😵 😵

krásné váhy....

dvojmama
3. čer 2008

ooooobrovská gratulace xenii k chlapečkům 😵 😵 😵 😵 dotáhli to daleko, ta má jít příkladem dalším těhulkám 😉 😵 😵 😵

rezinka
3. čer 2008

ty jo, tak to jsou pekny mackove, to je super, ze to nejsou zadna tintitka a tim padem se nemusi uz tolik dohravat v inkubatoru, tak to je xen urcite rada, ze uz si je muze rovnou naplno uzivat 😵 !!!

fialinko to je bezva, ze ti ty vysledky dopadly dobre a nemusis na odber plodovky, to je takovy strasak, u cekatelek na dvojcatka o to vic, ze by nam brali tu plodovku z obou obalu (teda u tech, ktere maji dva a ne jen jeden se dvema miminkama). taky se mi tenkrat hrozne ulevilo, tak jsem rada, ze to mas taky v poradku 😵 !

fiallinka
3. čer 2008

rezi: no jo, já jsem právě měla z té plodovky dost strach, ani jsem si nebyla jistá, jestli bych na ni šla... tak teď ještě budu doufat, že ultrazvuk bude ok 🙂

skarbek
3. čer 2008

Ahoj holky,

tak jsem se těšila,až sem nakouknu,ale po přečtení zprávy od Heliska,je mi těžko.... ☹ pořád myslím na to, jak před časem psala,že sem radši nebude chodit a číst ty špatné zprávy(tehdy myslím psala meleri,že přišla o dvojče),že si chce zachovat optimismus a dobrou náladu.... jako by to snad viselo ve vzduchu....

helisku: i když se neznáme,chci Ti říct,že mě to strašně mrzí.... nevím,co bych napsala.... buďte s manželem jeden pro druhého,myslím na Vás a přeju hodně síly a moc štěstí!

Nejde mi to se radovat s Xen,ale samozřejmě se taky přidávám ke gratulantům!Je to skvělé! dobrou...

fiallinka
4. čer 2008

skarbek: napadlo mne to, co tebe, že snad helisek něco podvědomě tušila...

murecka
4. čer 2008

Ahoj holky, sice nepíšu, ale čtu vás, tak jsem celkem v obraze 🙂. Nepíšu, protože u mě není nic novýho, mám nařízenej klidovej režim, tak pořád jenom polehávám nebo jsem na PC. Teď mám nemocnýho synka, dostal zánět průdušek - nejspíš z toho vedra, tak tady aspoň nejsem celej den sama. Triply dopadly dobře, příští středu jdu na kontrolu, tak snad to bude taky ok a 25.6. na velkej utz do Brna. Pobolívá mě podbřišek, tak doufám, že se jen roztahuje děloha a nebude to nic horšího. Jo a taky už mimánky asi cítím, takový lehounký šimrání.

daniellka
4. čer 2008

xeni mooc moc tichci pogratulovat k chlapečkům!! 😀 Jsou krásně dopečení, velcí, nádhera. Tak hodně štěstí a sil!! 🙂 😉

fiallinka
4. čer 2008

muri: mně taky pořád něco pobolívá, taky se vždycky vyděsím, ale snad zatím ok....
jo, a od pondělí mám pocit, že taky semtam něco cítím, ale fakt jen malinko a občas, tak nevím, taky se totiž moc pozoruju 🙂

murecka
4. čer 2008

fiali: jj, to je přesný. Kdybych chodila do práce, tak si maximálně všimnu, že jsem unavená a spací, ale takhle nad vším moc přemýšlím. Nebyla jsem si moc jistá těma pohybama, i když už jsem to jednou zažila 🙂, začalo mi to někdy minulej týden, ale zdálo se mi to brzo, ale asi to bude ono 😀.

z359
4. čer 2008

Ahojky všichni, co čekáte také dvojčátka. Já jsem v 10. týdnu a čekám dvouvaječná dvojčátka. Jsem prvorodička, tak se trošku bojím, sama jsem z dvouvaječných dvojčat a o miminko jsme se snažili asi 9 měsíců než se nám to povedlo. S dvojčaty jsme nepočítali, ale víme to už 3. týdny a už jsme se s tím vyrovnali a moc se na ně těšíme. Doufám, že se tady dozvím spousty dobrých rad a zkušeností od vás, co už dvojčata máte nebo je taky čekáte

daiquiri
4. čer 2008

fiallinka: gratuluju k dobrým výsledkům, to je zase o krok dopředu a trochu úleva co? 🙂

murecka: to mě taky pobolívá podbřišek, nic to není, prostě se roztahuje děloha jak psala fiallinka.

rezi: doufám, že to dneska přežiješ, to je hrozný když těhotný nechají takhle čekat pomalu celý den, vždyť
je to hrozně únavný 😒 Já naštěstí chodila do Gennetu, tam tě objednají na konkrétní hodinu a nečekáš. Ale prý pak až se budu hlásit do poradny k Apolináři, tak tam na se ty monitory taky čeká celý den. Moc držím palce ať je vše v pořádku a pak přihoď fotečky, já zatím nebyla schopná je sem dát, pořád je nějaký zařizování.
U nás kontrola dopadla v pořádku, jen mě taky děsně bolí záda a nohy, tak prý mám víc odpočívat. Mimča už mají 1kg, a jedno mělo zrovna plnej močák, prý se chystalo čůrat 😅 A já se blbě zeptala a kam??? 😀

krista: xenie to má fakt super, kluci se jí pěkně dopekli, tak ať jí moc nezlobí 😎

ahoj z359: hodně z nás je tu prvorodiček, takže neměj obavy a vítáme tě mezi námi 🙂

murecka
4. čer 2008

dai: díky, já vím, že už bych to dávno měla znát, ale já si to prostě nedokážu po těch letech vybavit. Řekla bych, že jsem před těma 8 rokama byla celkem dost lehkomyslná a neznalá spousty rizik, takže jsem to těhu prožila v úžasné pohodě. Taky je fakt, že jsem neměla žádný problémy se špiněním nebo krvácením. A když tady čtu, co se všechno může stát, tak mám úplně husí kůži.

z359: gratuluju k miminkám a vítej 🙂. A ničeho se jako prvorodička neboj, já jsem sice druhorodička, ovšem po letech, takže vlastně znova začínám 😀.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru