Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

issaga
4. črc 2008

ahoj holky,
moc moc vas zdravim! 🙂
ja vas vubec nestiham cist, holky mi davaji pekne zabrat - obcas sem nakouknu, ale stihnu precist sotva par prispevku a uz zas musim padit... Barunka si zacla stoupat, kdyz ma oporu a Kacenka zase sedat ... takze je porad musim obletovat a hlidat, at se moc nepotlucou 🙂
jak tu ted rozebirate to tvrdnuti bricha - mne teda tvrdlo od 20. tydne a hodne, dost to bolelo... brala jsem na to magnosolv a magneziovy tabletky
no tak ja padim do postele, holky ted vstavaji pravidelne v pet, takze mam tri hodinky na to se vyspat 😀
mejte se a vsem preju prijemny vikend!

rezinka
5. črc 2008

ahoj holky, nam po te bource kliknul internet, az dnes nam servisak poradil, co s tim. nastesti to byla jenom banalita (nejaky restart), bala jsem se, ze to bude chtit nejaky narocnejsi zasah. ted jsem to vsechno docetla.

ja spim zatim dobre, ale skarbek presne - nez se vyvalim z postele, to je teda neco, pripadam si jak velryba a to mam jeste 2,5-3 mesice do porodu (teda doufam!!) 🙂 Jinak mas pravdu, zmenila jsem si v profilu termin porodu, ten puvodni (16.10.) byl dost zavadejici, uz dlouho mam termin 6.10. a na tom 3D mi doktor rekl, ze jestli je donosim do 36tt, tak to by bylo pry super, ale ze se to moc nestava, ze se spis rodi driv. No a 36tt mi vychazi dokonce uz na pulku zari. Takze toho 16.10. by bylo o mesic pozdeji, coz je uz dost, tak proto ta zmena 🙂

barag ahoj! holky tu nedavno davaly odkaz na orientacni hodnoty HCG (jak pro jedno mimco, tak pro dve), ulozila jsem si to, tak muzes jeste juknout ... http://www.rodina.cz/scripts/detail.asp?id=3831

murecko ten kocarek vypada krasne, tak snad ti to vyjde! ale koukam, ze vyber kocarku je fakt neskutecne individualni vec, i co se nazoru prodejcu tyka - my mame s penovyma koleckama, od tech nafukovacich nas trochu zrazovaly, ze pry do terenu jsou lepsi ta penova, ze ta nafukovaci muzes nekde pichnout, taky muzou spuchret ... ja bych na tohle ale moc nedala, taky jsem puvodne chtela s nafukovacima, ale libil se mi Herqules (mam v albu), ten ma ta penova kolecka, ale o to mi neslo, proste se nam libil, tak jsme ho koupili, kolecka nekolecka 🙂

rezinka
5. črc 2008

daiq presne jak pises - ja taky vzdycky citim takovy zvlastni tlak (jakob odlehceny, jak kdyby se mi vyprazdnilo bricho) a to uz vim, ze se holky nejak natahujou a presne - kazda ma svuj specificky grif - ta vlevo se mi vybouli hned u pupiku a druha se zase natahne napric pres cele bricho az na bok 😵

jo, jsem si ted vzpomnela, musim se pochlubit a hned jdu hodit do albicka soupravicky, co jsme holkam koupili do porodnice 🙂 - hrozne se mi libily a taky mi prijde dobry, ze se daji nakombinovat s dlouhyma dupackama tak s dlouhym bodyckem ... proste prizpusobit, jak bude potreba podle pocasi. to zari je takove nevyzpytatelne - muze byt vedro, zrovna tak, jako zima ...

fiallinka
5. črc 2008

rezi: já právě pořád nevím, který z nich se hýbe, protože oni nejsou vlevo - vpravo, ale pořád spíš nad sebou a pod sebou, takže fakt nevím, jestli tam tak zůstanou nebo se tam nějak točí...

rezinka
5. črc 2008

fial ja v tom mam taky trochu zmatek, myslela jsem si, ze kdyz maji mezi sebou tu prepazku, tak je proste jedno vlevo a druhe vpravo, ale doktor na 3D me z toho omylu vyvedl, pry tam jsou nasikmo (i kdyz je tam ta prepazka) a sam nebyl schopny mi na 100% rict, kdyz jsem chtela vedet, ktera z nich me teda tak moc porad kope ... Takze obcas nevi ani doktor, natoz pak my 😅

fiallinka
5. črc 2008

rezi: no oni mají ten obal v podstatě samostatný - není to vlastně přepážka, jsou to dva plodové obaly, jako by byl každý ve své bublině (opravdová přepážka může být u jednovaječných), takže natočit se fakt můžou jakkoliv, jen nevím, jak moc jim to jde 🙂, když tam mají tak málo místa a z druhé strany se na ně tlačí sourozenec...

murecka
5. črc 2008

Čauky holčinky,
tak dneska jsem si vyzkoušela naše nový autí a myslím, že jsme udělali dobře. Jelo se mi náramně, jsem moc spokojená.

Fial: já mám taky pocit, že mám jednu holčinu na pravé straně a tu druhou jakoby napříč pod ní, občas ta napříč se vydá na levou stranu břicha, ale pak se zas vrátí (nebo mě to aspoň tak připadá) 😀

Rezi: my jsme pořád vybírali, nemohli jsme se dohodnout, jediný, na čem jsme se shodli, byly nafukovací kola, no a pak nám kámoška poradila tady ten kočárek a mě bylo jasný, že je to on 😀. Ovšem nikoliv novej (skoro 17.000 mě spolehlivě vrátilo na zem). Tak jsme našli inzerát a paní se nám už ozvala, tak to snad klapne 🙂 .

skarbek
5. črc 2008

issaga: magnosolv taky už beru nějakou dobu,nasadil mi ho kvůli křečím v lýtkách,ale jsem překvapená,že i přes to mi začalo tvrdnout břicho 😕 ty jsi užívala Mg+magnosolv současně...? A jak dlouho? Říkal mi doki,že magnosolv by se neměl užívat dlouhodobě,což u tbl nevadí,je tam oproti tomu prášku menší množství Mg.A mělo to nějaký efekt?Jsem zvědavá,co mi v pondělí řekne....

issaga
6. črc 2008

dobre ranko,
skarbek - ja jsem brala ze zacatku jen tabletky, ale moc to nezabiralo, takze pozdeji jsem mela rano sacek magnosolvu a pres den tabletky... tvrdnuti uplne neprestalo, ale bylo to lepsi

fiallinka
7. črc 2008

muri, my jsme taky nešli do nového, ten Hartan v originále stojí 28.000,- Kč 🙂, to je víc, než kolik stojí naše Felicie, ve které doteď jezdíme... ale začíná se nám rýsovat koupení Oktávky combi, tak snad se vejdeme 🙂

rezinka
7. črc 2008

fial tak to by bylo super - octavka combi ma snad nejvetsi kufr ze vsech osobnich aut. taky jsme o ni jeden cas premysleli (ze bychom prodali nasi fabku a koupili octavku), ale kdyz se nam vejde kocarek do kufru, tak uz to neresime. ale kazdopadne urcite dobra volba, je to velke a bezpecne auto.

jinak me uz pomalu zacina chytat panika, ze nejak nestiham s vybavickou, to jsem si porad rikala, ze mam dost casu ... no a najednou zjistuju, co vsechno jeste nemam a hlavne - ač je toho na netu strasne moc, tak na zadnych webovkach nemaji vsechno, co bych chtela, no a objednavat kazdou vec z jinych webovek, to by se asi prodrazilo na postovnem ... no neni to jednoduchy 😝 Prave se chystam udelat prehled, kde co maji, v patek jeste vyrazime se segrou do litomeric na velke nakupy a pristi tyden se dam do doobjednavani vseho mozneho, co nesezeneme, pres internet ...

fiallinka
7. črc 2008

rezi: no u nás je to tak, že můj taťka dělá v autoservisu Škoda, takže v podstatě u nás reálně jiné auto nepřipadá v úvahu - protože u Škodovek budeme mít prostě levné opravy... akorát jsem nevěděla, jestli se podaří sehnat ten kombík a vypadá to dobře - pokud tomu pánovi, co má tohle auto, taťka sežene zase jiné, tak bude naše... už se těším, Felicie je z těch nejstarších a už dosluhuje - to bude skok, já si snad ani nezvyknu 🙂

a s tou výbavičkou neboj, ještě je spousta času 🙂, ale určitě je lepší to mít brzo než se pak stresovat... já už kromě té kosmetiky, plenek, matrací a drobných věciček, komody a přebalováku mám fakt skoro všechno, skoro vše z mimibazaru 🙂, ale taky toho dost chybí - čekám, až nebudu chodit do té práce. Ale taky možná některé věci koupím u nás, i když jsou dražší než po internetu - podpořím aspoň místní prodejce...

daiquiri
7. črc 2008

Ahoj holky, teda vy jste toho zase napsaly 🙂 Prolítla jsem to jen zběžně...

rezi a fial: my taky byli v sobotu v bazaru, koukali jsme na Oktávku, ale nakonec jsme se rozhodli, že to zatím
necháme tak jak to je. Punto je skoro neví, tak se nám nechce ho prodávat a zase jít do ojetýho. Uvidíme až se miminka narodí, jak to půjde a podle toho se kdyžtak zařídíme.

rezi: já panikařím pořád, najednou mám pocit, že po všech těch kurzech toho vím míň než na začátku, bojím se, že nemám dostatečnou výbavičku, nebo že mi toho bude spousta chybět, že se o prcky nedovedu postrarat atd....A nakonec se bojím už toho porodu, že třeba budou v porodnici nepříjemný, jak psala xenie 😢
Za 14 dní se zase chystáme do Kolína dokoupit poslední věcičky, teď mají týden dovolenou.

jaanja
7. črc 2008

Ahoj rezi, a vy máte na ten Herqules Fabii combi? My právě řešíme, jaké auto koupit, aby se tam kočárek pro dvojčata vešel. Taky budeme hledat někde v bazarech..

septim
7. črc 2008

daiguiri:ja jsem teda skoro vsechno nakoupila v tom koline, jestli myslime stejny kramek tak to maji super manzele. Pan nam dokonce nabidl ze nam vse priveze az domu, abychom tam nemuseli jezdit 🙂 Tak ted 15. po dovolene jak pises nam to privezou. Uz se moc tesim. Jinak taky jsem museli s manzelem resit auto, nakonec jsme si vybrali forda Mondeo v combi. Doufam ze nam bude stacit a vsech 5 se nas tam i s kocarkem vejde 🙂

daiquiri
7. črc 2008

septim: myslím, že se to jmenuje Daniela, mají stránky www.kocarky.cz, ale tam mají hlavně vyfocený kočárky.
Určitě to bude ono, slyšela jsem už od hodně lidí, že tam taky nakupují, ceny mají super, velký výběr a hlavně jsou strašně ochotný.
Myslím, že Mondeo je obrovský, tam se vejít musíte, my ještě před dvěma lety měli Fiat Marea Combi, to bylo super, ale jak se mi nedařilo otěhotnět, tak jsme ho prodali, že je zbytečně velký, teď by se hodilo 🙂
Kamarád si teď pro rodinu koupil Opel Astru Combi a to je taky pěknej koráb 🙂

fiallinka
7. črc 2008

jaanja: my jsem zkušebně ten kočár naskládali i do Oktávky - normální, necombi, a vešel se taky, a to je fakt velký 🙂, ale je pravda, že kromě něho se tam toho už moc nevešlo... ale zase si myslím, že až tak moc s kočárem v autě jezdit nebudeme, rodinu máme většinou tady ve městě nebo za náma přijedou, k doktorovi budeme mít jen autosedačky, takže spíš až pak na jaro a léto, když budeme chtít někam na dýl, ale stejně to asi tak horké s dvojčatama nebude 🙂

ale myslím, že není problém ten kočár vzít a v bazaru do auta strčit, až ho budeš mít...

septim: no myslím, že mondeo je fakt největší, co můžeš mít... teda myslím kombíky tohoto typu, to je dobrá volba

z359
7. črc 2008

rezi a ten 3D v tom Ústí stojí 1000,-?

taky jsem se vás chtěla zeptat, jestli jste byli na genetice, kamarádka říkala, že by to měli dělat tím 3D utz a hlavně maminkám co čekají dvojčata, protože tripple testy vyjdou špatně, protože to měří přístroje jen pro jedno mimčo

a v kterém týdnu jste začali cítit, jak se miminka hýbou, taky se na to už moc těším

fiallinka
7. črc 2008

rezi: my jsme to doma probral a na ten 3D nejdeme, necháme se překvapit - už tak si říkám, že jsem si neměla nechávat říkat to pohlaví 🙂...

z359: já jsem to začala cítit v 18. týdnu, jen tak malinko...

a teď je otázkou, co myslíš tou "genetikou", na genetický ultrazvuk se chodí při každém těhotenství okolo 20. týdne, 3D ale skoro nikdy není, ale byly jsme tam všechny myslím... , já myslím, že myslíš tohle, ale toho 3D se asi nedočkáš...

a taky některé z nás byly na takzvaném NT+ screeningu v 1. trimestru, bere se krev a chodí se na ultrazvuk, ale většinou si to musíš hradit sama (kolem 1400,- Kč u nás - teda pokud je to kompletní i s krví), a to ti ukáže přesnější výsledky než triple testy, ony jsou opravdu u dvojčat dost nepřesné, upozorňovali mne na to opakovaně - ale na to se chodí jen cca do 14. týdne těhotenství.

rezinka
7. črc 2008

ahoj holky, cely den mi nesel net, az ted nam to dali do kupy servisaci 😒

jaanja - jo jo, my mame fabii combi a ten herqules se tam vejde dobre. teda jako nic jineho do toho kufru nedas 😀 , ale kocarek se tam vejde celkem pohodlne 🙂

fial ty litujes, ze sis nechala rict pohlavi? vem si, ze bys do posledni chvile doufala alespon v jednu holcicku a oni ti rekli, ze to jsou 2 kluci ... je jasny, ze v tu chvili pri porodu by ti to bylo uuuplne jedno a byla by jsi nejstastnejsi na svete, ze mas dve zdrava miminka, ale prece jen - takhle se na to muzes alespon trosku lip nachystat - jak psychicky, tak i s vecickama, nemyslis?

z359 jo jo, v tom UL to stoji 1000,- a je to normalne 30 min, ale s dvojcatkama to protahuje tak na hodku. My tam byli 1,5h, protoze jsme byli posledni na rade a pan doktor mel povidavou 🙂 Ale byl hrozne bezva, mohli jsme se ho na cokoli zeptat, takovy sprimar, fakt moc prima doktor 😵 Taky me uklidnilo, ze tam provedl naprosto vsechna mozna mereni , kontroloval i srdicka, no proste vsechno mozne, tak to bylo taky fajn ...

pohyby jsem zacala citit tak v 19tt, nejdriv jen uplne malinko, ale kazdym tydnem to bylo intenzivnejsi a ted uz se mi tak 14 dni obcas uplne vlni bricho 😅 Asi to tu po tehle strance mame vsechny hodne podobne 🙂 A s tou genetikou - ja jsem byla prave na tom NT screeningu, o kterem pise fial (myslim, ze jsem byla cca v 11tt), tam delali miminkum prosviceni sije a podle toho se poznaji nejake geneticke anomalie. Nastesti to dopadlo dobre, coz me uklidnilo prave i kvuli tem genetickym testum z krve, protoze presne jak pises, kor u dvojcatek to pry byva casto hodne nepresne a ja se hrozne bala, ze to vyjde spante a pozenou me na plodovku. Ale nevim, jestli bych na ni sla, kdyz mi ten NT screening dopadl dobre. To je pry nejuspesnejsi metoda, jak nejake geneticke vady (Downuv syndrom apod.) zjistit (urcite presnejsi, nez jen vysledky z te krve). Nastesti mi i ta krev dopadla dobre ... Na 3D se normalne neposila ...

daiq, co noha, je to lepsi ?? me se hrozne rozlezly ty zily na prave noze, se na to vyprdnu, beru na to prasky, mazu gel a je to akorat horsi 😠

rezinka
7. črc 2008

holky ted zase resim takovou vec - rize estetickou 🙂 , ale proste to resim a treba mi poradite, jak to mate vy - do postylek asi kupujete i ten okolni polstrovany lem, aby se mimca "neobouchala" o zbrdlinka u postylky, ze ... no a me jde o to, ze jsem chtela ten lem koupit v ramci sady i s povlecenim, ale kdyz jste tu vsechny psaly, ze povleceni je potreba na kazde mimco dvoje, no ale v tom pripade mi ten lem bude ladit jen s jednim povlecenim, kdyz to druhe bude jine ... ja vim, ze je to hrozne trivialni dotaz, ale kazda chceme mit ty postylky urcite vysperkovane a pokud mozno i sladene, tak me o tak proste napadlo ... jak to mate nebo planujete vy ??

fiallinka
7. črc 2008

rezi: já bych asi nevydržela to pohlaví nevědět, ale teď zpětně si říkám, že po porodu by mi už žádný prostor na uvažování nezbyl 🙂, ale ono je to asi celkem jedno, stejně už si zvykám 🙂

jo, a taky jsem nad těma postýlkama uvažovala a koupila jsem ty zábrany bílé 🙂, povlečení mám jedno do žluta a jedno bílo žluté, tak snad to bude ok...

issaga
8. črc 2008

ahoj holky, hezke rano vam preju,
vyjimecne mi holky mrnavy usnuly po snidani, tak nakukuju... a hned zareaguju 🙂

rezinko ja jsem teda taky koupila jedno povleceni a perinky pro mimisky, druhe povleceni jsme pak dostali - ale holky maji devet mesicu a jeste v tom nespaly ... protoze jako male po narozeni na podzim byly v zavinovacce, v zime byly v teplejsi zavinovacce a na jaro, kdyz uz ze zavinovacek vyrostly, tak jsem jim koupila deku (znacka Pufidik), ktera se da zapnout jako "spacacek/fusacek" a v tom spaly az do te doby nez ted zacaly ty vedra... ted spi pod naprosto tenouckou deckou a nebo neprikryte - takze tak je to u nas 😉

kdyby to nekoho zajimalo, tak ta deka vypada takto (ja jsem ji teka kupovala tusim jen za 300,-, jeste u toho byla navic cepicka a capacky) http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=8821176&tab=4

takze perinky vyuzijeme asi az letos na podzim

a mantinel v postylce mame ten ikeacky - bily s barevnymi zviratky - moc nadsena jsem z nej nebyla, nelibil se mi, kdyz jsme ho kupovali, ale v postylce se mi ted libi a hlavne se libi holkam 🙂

fiallinka
8. črc 2008

issaga: to je dobrá zpráva, že taky někdy spinkají 🙂, a já mám ten bílý taky z ikei

holky, jak jste na tom s váhou?

murecka
8. črc 2008

Ahoj mamule,

já jsem si říkala, že zatím peřinky kupovat nebudu, že mimi budou - jak říká issaga - zatím v zavinovačkách a pak se uvidí.

Issaga: teď jsem koukla na tu deku a je dost dobrá, asi si ji taky pořídím.

fiall: už mi konečně jde váha nahoru, přibrala jsem 3 kg, ale ve skutečnosti je to 6 kg, protože jsem na začátku, jak mi bylo blbě, 3 kg shodila a ty už mám taky zpátky. Řekla bych, že to mám zatím jenom v břiše a v prsách(ty by mi už mohly zůstat 😀)

Jinak, včera jsme byli na kontrole a holky vypadaly dobře, jen mě mrzí, že mi je doktorka neváží, vždycky mi jen řekne, jakýmu týdnu odpovídají. A že dobře rostou. Jsem zvědavá, jak to dopadne na tom 3D utz. Chtěla bych se objednat za 14 dní, to budeme 25.týden.

daiquiri
8. črc 2008

rezi: noha bolí pořád, asi se toho už nezbavím, zítra jdu na kontrolu, tak mu to řeknu, ale obávám se, že s tím se stejně nedá nic dělat.
Jo, to povlečení a mantinel teď řeším. Nějak jsem při nákupu nepřemýšlela, tak mám zavinovačky růžovou a zelenou, povlečení pro holčičku oranžové a žluté, prostěradla oranžové a pro kluka dvě povlečení modré a prostěradla taky. Mantinel mám jenom jeden a to oranžový. Bohužel zavinovačku a prostěradla jsem už vybalila, tak to vyměnit nejde. Ale až pojedeme do Kolína, chci zkusit to modré povlečení vyměnit za zelené a koupit ještě zelený mantinel a prostěradlo. Asi jsem předtím nakupovala trochu hrrr a nepřemýšlela u toho.
Deky mám taky zelenou a oranžovou 🙂
Doufám, že to tak stačí 😀

fiall: já skoro 20kg 😀 Včera jsem to psala kámošce, tak se hrozně divila, že to vůbec není vidět 😅

fiallinka
8. črc 2008

murecka: tak já mám od začátku 7,5, to ještě není tak hrozné, teď jsem se úplně bála vlézt na váhu, ale zatím se to dá... a vypadá to, že se do drží zatím v břiše - prsa nic moc, zvětšily se jen malinko 🙂
jo, a taky mi nikdy nikdo neřekl a asi ani neřekne tu váhu ☹, tak se aspoň orientuju podle ostatních...

septim
8. črc 2008

Tak ja ma zatim nahore 12 kg. Jde to docela rychle nahoru ted posledni 2 tydny. Jinak doktorka mi holky vazila na zacatku 27 tydne a jedna mela 1 120g a druha 1 100g. Tak doufam ze to je tak dobre, protoze dr. byla spokojena. daiguri:taky jsem na zacatku nakupovala hr, tak to taky zkusim vymenit aby to alspon trochu ladilo. 🙂 🙂

daiquiri
8. črc 2008

fiall: takže fakt vedu jako váhový rekordman 😀
Mně teda váhu říká vlastně pokaždý, teda když mi dělá ultrazvuk. Naposled měla holčička 1 000g a chlapeček 1 500g.

septim: mně se to teď naštěstí docela zastavilo, ale někde jsem četla, že nejvíc se přibírá ten poslední měsíc, tak čekám, že dosáhnu těch 30kg. Ale já to tak nějak čekala při mý výchozí váze. Jen je pravda, že je to záhul na klouby, proto mi tak bolí kolena a záda.
A měnit to budeš taky v Kolíně? Do 13.7. mají zavřeno.

marrha
8. črc 2008

Ahoj holky...

s tím povlečením..já mám pro každého jednu sadi i s mantinelem....do těch jsm se zamilovala...takhle jsem si postýlky načančala,když jsme přišli z porodnice... 😀 i když pak v reálu byl v postýlce jen ten mantinel.... 😀 polštáře nedávám do dneška a ze začátku spali v zavinovačkách....ale peřiny jsme povlečené měla....a když se začínali ze zavinovaček vykopávat,tak jsme je přikrývala peřinama...,ale z těch se taky odkopávali,tak jsem pak koupila spací pytle..a vydrželi v nich do té doby než začali cestovat po postýlkách a řvali v nich,protože s ev nich nemohli dostatečně hýbat...

a dneska už neřeším,když převlíkám,že je peřina jinačí než mantinel....

jinak k váhám miminek...mně sice dělala mudr.UTZ každou kontrolu,ale pokaždé je nevážila až od 30tt to měli 1800g a 1900g...pak už mi je vážila pokaždé,jestli jsou vyživováni stejně....,ale stejně je to orientační...den před porodem mi je vážila a měli oba stejně kolem 3 kg a druhý den u porodu vážila malá o půl kG víc než malý...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru