Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

jaanja
10. črc 2008

issago, moc děkuju, to je šikovný odkaz, koukám, že je i formulář na porodné 😝 Tak ještě formulář na jména a na příjmení dětí - ty už jsem našla, a víc už toho snad nebude.

marrha
10. črc 2008

Jaanja...já jsem vyplňovala formulář na jména až v porodnici....
a po porodu s emně přišli zeptat,jestli to teda platí než dětem dali takové ty pásky na ručky 🙂

ale to je asi taky jak kde....

jinak jak jsme byla těhu..tak jsme hodně četla na stránkách dvojcata.cz...o porodech afakt t záleží na porodníkovi jak to vede....vím,že tam některé rodili i přirozeně KP,a někde v nemocnicích nenechávají rodit norrmálně i když jsou obě hlavičkami....že prý je lepší císař.....no a pak si vyber....

už jsme to tu psala..mně řekli 3 doktoři z jedné porodnice každý něco jiného 😀 😀

jaanja
10. črc 2008

Koukám, že žádost na rodičovský příspěvek se vyplňuje vlastně pro "nejmladší dítě v rodině do čtyř let věku" - to znamená, že se uvádí to, co se narodí jako druhé nebo je to u dvojčat jedno?

marrha
10. črc 2008

Jaanja nám na sociálce řekli,že si máme vybrat 😒 dobrý co..takže to druhé z dvojčat vlastně ani není vedené 😠

jaanja
10. črc 2008

No jo, myslela jsem si to, a šokovalo mě, že maminka trojčat taky dostane stejný rodič. příspěvek jako maminka s jedním... nechápu, že ti politici tu nesrovnalost nevidí.. Budeme držet palce paní Rulíkové, aby se dostala do Senátu, a podařilo se nějaké změny prosadit..

issaga
10. črc 2008

ja jsem taky papir na jmena vyplnovala az v porodnici a stejne jako marrha - taky se pak stejne po porodu prisli jeste jednou zeptat, jestli to tak plati 🙂

marrha
10. črc 2008

Jaanja..nedávno jsme četla plodnou diskuzi na rodině...a nestačila jsme se divit co z některých ženských vypadlo...
třeba na co by sjme měly mít vyšší rodičák...když ony mají třeba dvě děti po 3 letech apod...že by to bylo nespravedlivé vůči nim..apod...
ale jedna tomu dala korunu,když tam napsala,že my jsme taky měly a výběr...že jsme mohly podstoupit redukci 😠 😠 no to mně docela rozpálilo....jí bych přála aspoň čtyřčata 😀 😀 ,ale jen po finanační stránce....jinak ne..taková si ty poklady ani nezaslouží 🙂

simonac
10. črc 2008

marrha.......to jsi mě moc nepotěšila, hlavně že se říká, že holky tolik neřvou, u nás je to taky tak - Kristýnka řve jak tur, Martínek si taky umí poplakat, ale je větší pohodář

jo a co se dudlíků týče, tak ti moji tyrani nechtějí zatím žádný - máme nuk, avent, chicco i obyčejný a nic - jen řvou a řvou a řvou .... 😒

marrha
10. črc 2008

Simon....no nám ze začátku nesedělo žádné mlíko..byl to boj..sotva se najedi,tak řvali a řvali....pak z toho blili..a dusili se..já na nervy..tak pak jsme musela koupit AR a pak se to zklidnilo...takže u nás to možná bylo tím...

simonac
10. črc 2008

marrha...u nás blila ze začátku krisrýnka, ale už je to lepší, ale řvaní ne a ne ustoupit a to máme v so 2 měsíce. ☹

marrha
10. črc 2008

Simon...my jsme prořvali první 3 měsíce..pak byl klid...pak chytla oboustraný zánět středního ucha,píchali jí obě uši...a od té doby řve pořád....
ona leze za mnou po 4,ale přitom ječí....taky si říkám kdy to přejde...a o usínání nemluvím..usínají teda sami,ale David usne hned ,ale ona se musí prostě uřvat.... 😔

jaanja
10. črc 2008

Holky, zkuste ty děti přeřvat, třeba je to překvapí, když maminka začne taky 😉 😀 Ale spíš vám přeju, aby to děti rychle pustilo.. možná taky můžete zkusit help linku Klubu dvojčat, jsou tam ymslím každý den od 9-13, je možné tam zavolat s jakýmkoliv problémem. Pracují tam maminky dvojčat, tak třeba budou vědět, jak na ně, na tyránky 😅

simonac
10. črc 2008

marrha...u nás je to to samé, malý už mi dříme půl hodky a ona nic, řve a řve a řve - dal jsem ji znovu k prsu - usnula u něho, pomalu jsem ji přenesla do postýlky a hotovo - už zase řve........ 😠

simonac
10. črc 2008

jo a nejlepší na tom je že v kočáře mi řvou na střídačku ☹

jaanja
10. črc 2008

marrho, ty maminy jsou teda úplně praštěné, na mě spíš každej třeští oči, a nevěří mi, že nedostaneme dvojitej příspěvek. V posledním čísle klubového časopisu jsou právě propočty, o kolik rodina s dvojčatama přijde, je tam samozřejmě i srovnání s rodinama, co mají děti s odstupem roku, 2 let, 3 let.. Je to na http://www.stranaos.cz/rservice.php?akce=tisk&c...

marrha
10. črc 2008

Jaanjo..na tohle Ti nikdo nic neporadí.. 😀 musíme to vydržet 😀 😀

a přeřvat jsem zkoušela taky..ale to bych musela ječet v kuse 😀 😀 když jsme řvala hleděli co se děje..a jak jsme přestala tak to jelo na novo 😀 😀

to je jasné..a nehledě a to,že jsme státu ušetřili další rodičák...né každá rodina s dvojčaty si pořizuje ještě další dítě,že jo 😉 tak by jsi měla teď jedno a za tři roky druhé..a 2x odičák..
mi stačí když jdeme k doktorovi....do toho ještě NIkolka....tam 30,tam 30 ono se to nezdá,ale naběhne to dost..a jak naschvál děti nejsou nemocné najednou,ale postupně..

Simo..tak u nás to bylo od 4 měsíce tak,že David spal lépe doma a v kočáru po 15 min.jízdy začal ječet a Krista zase nespala doma,ale v kočáru i 3 hodiny..no prostě super..dvojčata jak vyšité 😝 😀

simonac
10. črc 2008

marrha...toje fakt super, taky mám dvojčata jak vyšité 🙂

juliet
10. črc 2008

Ahoj holky, vsechny vas zdravim. Vcera me prevezli z vsetinske nemocnice kde jsem byla 8 tydnu do Zlina. Jedno miminko prestava rust, takze mi vysadili leky a cekaji kazdou chvili porod. Kdyz nezacne, tak mi ho pristi tyden vyvolaji. Oba jsou hlavickou dolu, takze to vypada na prirozeny.

marrha
10. črc 2008

Juliet ahojky....

jéje..tak dlouho v nemocnici,ale co yb jsme pro mimísky neudělaly,že....,ale jsme ráda,že se mi to vyhlo..a do nemocnice jsem vůec nemusela...

Držím palečky ať máš co nejdříve oříšky u sebe..a dej pak vědět... 😵

simonac
10. črc 2008

ahoj juliet ...já tam ležela pět týdnů, nakonec jsem rodila 37+4 a rodila jsem normálně, rodila mě paní doktorka Brychtová

skarbek
10. črc 2008

Ahoj!

juliet: přeju,ať vše dobře dopadne!Ještě že je to už úctyhodný 35tt!A čím to může být způsobeno,že se zastavil růst dvojčete,říkali ti?Nějaká příčina být musí...

jaanja: ty propočty jsou do nebe volající!!!!Ani jsem to neměla číst,vždycky mě to strašně vytočí!!! 😠 Nejenže spousta z nás musela absolvovat léčbu v reprodukčním centru,která pochopitelně není zadarmo,tak ještě totok!!!To je samé házení klacků pod nohy a pak se ti papalaši diví,že porodnost stagnuje(i když to samozřejmě není záležitost minul.roku či letošního,když je ten boom)!To je fakt hnus! 😠

fiallinka
11. črc 2008

juliet: ahoj, držíme všechny palce a pěsti, co máme, ale už máš v podstatě termín, mělo by to být všechno ok... a druhému mimču se už asi prostě chce ven, tak protestuje... Jak ses dostala k netu, a proč vlastně převáželi do Zlína - preventivně nebo kvůli tomu, že to mimčo nechce růst?

jaanja: mně připadá kromě toho všeho nejvíc nespravedlivé, že nikdo nepočítá, kolik státu ušetříme tím, že budeme vlastně o tři roky chodit dýl do práce (tím, že jsme jenom jednou doma se dvěma dětmi) a tím pádem platit víc na daních, pojištění, atd...

murecka
11. črc 2008

Ahoj holčiny,

juliet: ahojky, moooc držím pěstičky, ať všechno dobře dopadne, vždyť už to je za pár, ne?

jaanja: četla jsem ten článek a měly by si ho hlavně přečíst ty maminy, které na té diskusi, jak psala Marrha (já to náhodou taky četla), tvrdili, že maminy s dvojčaty to mají stejné, jako maminy s dětmi 1-2 roky od sebe. Nejvíc mě ovšem dostala maminka, která tam napsala, že maminy dvojčat a vícerčat mají možnost redukce. Přišlo mi to naprosto strašný. Některý maminky nemohly dlouho otěhotně, podstoupily spoustu vyšetření a ne příjemných a pak se to podaří a měly by se rozhodnout, jestli si nechají obě nebo ne? A jak to udělají maminky jednovaječných dvojčat? Nebo trojčat? Přijde mi to jako závist v situaci, kdy se to naprosto nehodí. Tady jsem taky musela vyvést pár lidí z omylu, že porodné opravdu nebudu mít 52000,- ani nebudu brát 2 rodičáky a ani nedostanu žádné zvláštní příspěvky.

daiquiri
11. črc 2008

Jééé, ahoj Juliet, my tady na tebe kolikrát myslely 🙂 A jak ti je? A kolik teď miminka mají? Vůbec ti
tu nemocnici nezávidím, taky se toho bojím. Každopádně já už bych tam nebyla tak dlouho jako ty.
Tak moc moc přeju asi za všechny ať jsou miminka i ty v pořádku a pak nám dej vědět jestli kojíš, jak to zvládáš a tak... 🙂

simonac a marrha: holky, vy mě děsíte, sice vím, že to bude záhul, ale jak to tady čtu, tak opravdu propadám panice 😖

jaanja: to vůbec nemá cenu číst, akorát se u toho rozčilujeme. Oni si ty maminky s jedním mimčem vůbec neuvědomují jaký je to záhul jak finanční, tak i třeba psychický. Mám kolem sebe spoustu maminek, který
propadají depresím, že nezvládají jedno mimčo a my to budeme mít dvakrát. A o té redukci se nebudu vyjadřovat, ženská která tohle napíše asi není normální. Většina z nás co máme dvojčátka jsme dlouho nemohly
otěhotnět a tak je to pro nás zázrak, že jsme se konečně dočkaly a něco jako redukce je pro nás pomalu sprostý slovo 🙄
Jinak já už o té lince do Klubu dvojčat tady psala, ten kurz jsem absolvovala taky.
A všechny papíry dostaneš buď na předporodním kurzu nebo pak v poradně v porodnici.
A na sociálce pak máš další formuláře.

simonac
11. črc 2008

dai............neboj, není to taková hrůza, sem tam si s něma sice někdy pobrečím, ale ve srovná ní s tím naším prvním prckem je to lepší dokonce i když jsou dva, ten řval neustále ve dne v noci a vydržel přes rok, tito prci taky plačou, ale sem tam je i klid,
i když zrovna se tu stavovala můj i s kočárkem, že Martínek řval půl hodiny jak tur!!! 😢

daiquiri
11. črc 2008

Díky za uklidění 🙂 Takže mám počítat, že tak 23 hodin budou řvát a jednu ne? 😀 😀 😀
Ale co, už jsem fakt asi připravená na nejhorší, včera mě potkala sousedka, její vnučka má taky dvojčátka,
tak jako začala, že mě nechce strašit, ale že je to pěkný záhul, jako bych si asi myslela, že to bude pohodička 😅

simonac
11. črc 2008

dai...za tu dobu co jsem ležela ve Zlínské nemocnici jsem se seznámila s několika holkama, co mají ted taky dvojčátka, jsme v kontaktu a musím tě uklidnit - jim ti jejich prckové jen papají a spinkají, neplakají skoro vůbec!! Takže každý to má fakt jinak 😉

daiquiri
11. črc 2008

Při našem štěstí my ty hodný dětičky mít asi nebudeme 😀
Já jako malá vyváděla a manžel taky. Ale nevím jestli se to dědí 😀
I když naši kamarádi, to jsou naprosto pohodový a klidný páreček a jejich prcek to je malej ďáblík 🙂

simonac
11. črc 2008

říká se jak prožíváš těhotenství a ajký je porod takový bude prcek - prd, já byla naprosto v klidu, porod taky v poho a deti placou 😉

marrha
11. črc 2008

Daiq...neboj jak píše Simon každý to má jinak..jen jsme chtěla uklidnit Simonac,že jsme to měli taky tak... 🙂 ,ale není to pravidlo...

Murecko fakt se nemá cenu rozčilovat....ten kdo ty dvojčata nemá nepochopí...jen všechny tyhle maminky co tam psaly tak chytré názory,tak ony by stály v první řadě kdyby měly dvojky a křičely o vyšší rodičák 😉
a jk píšeš..je to jen ubohá závist......

jsme byli nedávno v centru..a šla kolem nás romka....a říká..já mít dvojčata tak se mám dobře.....normálně mně to rozesmálo.....protože má pravdu...ona by se měla dobře..protože tady na sociálce by dostala tolik příspěvků..o kterých nám s emůže jen zdát...... 😒 nechci se nikoho dotknout,ale tady u nás to tak bohužel je...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru