Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

arabiana
12. črc 2013

@adriene
@barusmackova

Úžasné!!!!!!!!!!!!!!!

ak24
12. črc 2013

ahoj holky moc vaz zdravim,dnes kontrola a strašni strach jak vše dopadne,,vysledky byli dobre a miminka jsou krasne i pan doktor nnas pochvalil že seto malo vidi že tehotenstvi probyha bez potiži ,,a miminka jsou prej velmi vzorove a krasne rostou,,2,8 jedu na 3D, tak se i těšim ,,a prej pohyby citi každy jinak a prej zaleži i jak se miminka hybou,,

anitta
13. črc 2013

@barusmackova
@adriene holky ty usmevy vasich prcku jsou tak rozkosny;))) nemuzu se na ty nase mimca dockat ;) uz jen par tydnu ;)

anitta
13. črc 2013

@ak24 super ze jste v poradku jen tak dal ;) ja citila opravdu kopanecky kolem 20tt ale jen na jedne strane dtuha holcicka ma placentu na predni strane tak je to hodne tlumene;) takze se neboj ja taky jeden den cotim kopance mene a druhy den kopou obe jako silene . Kor u dvojek je to kazdy den jinak ale tes se az to rozjedou obe dve najednou za par tydnu ;)))

gyty
13. črc 2013

@kiwiik
tak sem tu zas chvili nebyla...je to teda mazec ...
protoze mala ma dost venku pupicek a kdyz zacne plakat tak ji vyleze uplne silene ven tak se snazim ji nenechat plakat a i kdyz to jde tezko /prebaluje se jeden nebo jeci ze ho boli brisko tak sama dva na ruce neukolibam/ tak se snazim jenze ted si ze me oba udelali rucni houpacku! navic s tim jejich rozhozenym bioritmem je to sileny! jakmile jednoho uspim v ruce a pokladam do postylky probudi se a zacne brecet ze chce do naruce! a kdyz po trech hodinach konecne trvrde usne nanovo to jede s druhym protoze nechci aby znova vzbudil toho prvniho!je to jako zacarovany kruh a ja si nevim rady. nekdy se vyvede den a noc kdy oba naraz a sami usnou v postylkach a ja muzu tri hodiny spat a je to krasa ale vetsinou nepomaha nic. kdyz se jeden vzbudi na krmeni tak proste budim i toho druheho a v tandemu kojim ale jeden po kojeni proste usne a ten druhy je vzhuru az do dalsiho krmeni. a pak obracene. jen sem tam se stane ze jdou spolecne spat a to je opravdu svatek.
doufam ze je to nejak prejde. a najedem na spolecny rytmus - jinak brzo zkolabuju. nas malej se citi pekne odstrceny protoze jen litame kolem prcku a vecne je houpem v naruci. je mi maleho lito. kdyz chcem neco podniknout vschni dohromady - je to katastrofa. protoze nesnasi kocarek stejne jako postylky. a jak lezi vedle sebe v kocarku tak ten co je vzhuru svym jekotem probere i toho co zrovna spi a pak jeci oba. takze kocarek je uplny horor. jsou v klidu jen kdyz je vyndame oba ven a kazdy jednoho drzi v naruci.

jinak mam dotaz k tomu pupicku. mam ji ho prelepit? opravdu osklive leze ven. ve stredu dem na kontrolu k dr tak sem zvedava co rekne po telefonu rikala, ze nekdo lepi ale ona se priklani k nazoru nechat byt do predskolniho veku a pak kdyztak operace...nevim...moje mamca rika lepit....tak nevim

a dalsi otazka tem co koji...ke konci kojeni /asi ze 70% / se jak jeden tak druhy zacne divne chovat. uplne sili u prsa, place nemuze se poradne prisat a kdyz se prisaje tak jen na jedno dve potahnuti a hned se pusti a rve. delaji to oba. nevim jestli tam uz nemam mliko nebo je boli brisko netusim. ale nekdy to zase nedelaji. tak nevim. nekdy chteji pit po 2 hodinach jindy spi i 5 v kuse.../prez den/ v noci 2,5 - 3 hodiny/.
jak poznam ze mi staci mliko?
pribiraji jak o zavod a jak o zavod rostou. podle toho od jake firmy to je tak uz nosime vetsinou vsechno 62 a je to tak akorat spis tip top. a to je jim 6 tydnu.
musi mit kazdy den stolicky? hodne casto treba i dva dny v kuse jen promocene plinky. a stolicka zadna jen spinava plinka ale bez stolicky a pak treti den je toho tolik ze to plinka nebere....
davam bud espumisan nebo sab simplex ale nepride mi ze by to moc zabiralo. tak sem pridala bio gaya ale stejne nic moc zlepseni.

diky za postrehy a vase nazory!

kiwiik
13. črc 2013

@gyty Ahoj, teda to zní dost šíleně. Věř ale tomu, že se to určitě zlepší, po dvou měsících bude určitě líp a ten režim se jim srovná a po trech mesicich by melo prestat bolet brisko.. Co se toho kojení týče, měla jsem úplně stejný problém, chvílemi jsem i uvažovala o tom, že se na kojení vykaslu, protože to byl děs, vždycky se po chvilce pití začaly obě vztekat, to nejhorší období jsem řešila tak, že pokud to jen trochu šlo, tak jsem je kojia každou zvlášť, to se jim líbilo a vypili toho o dost vic. Nedostatkem mléka to určitě nebylo, klidně jsem pak ještě odstrikala. Jestli ti dobře přibývají, máš mléka dost. Pokud se ti něco nebude zdát, můžeš zkusit vážit před a po kojení, měli by vypít 150ml na kilo/den, ale nevím, jestli to vážení není zbytečně stresující, spousta dětí totiž pije min a přesto dobře prospívají. To vztekaní se muže být také tím, že když začnou pít, začne pracovat peristaltika a muže je bolet to bříško. Co se stolicky týče, kojene dětí ji můžou mít i jednou za 10 dní, není to problém, naše holky ji mají doteď jen jednou za 4 dny. Přeju hodně sil a ať se to brzo zlepší.

gyty
13. črc 2013

@kacikaci
@arabiana
@barusmackova

cau holky!
koukam ze jsme na tom podobne...aspon ze v tom nejsem sama!
no nic chtela jsem jeste neco pridat ale budi se holcicka tak jdu na kojeni!
jinak nase mala taky novorozenecke akne vypadala silene ted to trochu ustupuje - cela hlavicka, vlasky, krcicek, rucicky. pomaha hodne krem od biodermy atoderm PO zinc.
chlapecek mel jen par pupinku skoro by si jich clovek ani nevsiml.

my bojujeme s tim nechat unavit placem a uchovat do spanku. zatim jsme spis chovali a zacina nam to trochu prerustat prez hlavu...bohuzel. ted jinak neusnou a je to fakt mazec. zase na druhou stranu holcicka i tak ma vyrvanej pupik a nechat ji cilene plakat aby se unavila misto toho abych ji ukonejsila a uspala v naruci tak nevim jak by ten pupik vypadal...takze nevim nevim nevim nevim jak dal!
jinak otazka latkujete? od jake firmy?
diky

gyty
13. črc 2013

@kiwiik
diky za podporu! ja tedy zatim nezvazovala prestat s kojenim i kdyz je to bes jak se jedno ditko zleva a druhe zprava rude v obliceji vzteka a rucickama trha prso tak je mi do breku ze nevim co mam delat. ale zas na druhou stranu kdyz si predstavim vyvareni lahvicek ohrivani vody chlazeni vody michani mlicka myti lahvicek vyvareni lahvicek krmeni kazdeho zvlast tak se mi orosi celo 😖 a radeji bojujem s kojenim
ja zkusila vazit asi pred 14 dny a namatkou jednou jeden vypil na jedno kojeni 160 druhy 80 pak opacne ten prvni 60 a druhy 110 takze jak kdy.
pokud to dobre chapu tak mimco by teoreticky melo vypit kdyz ma dejme tomu 3 kg za 24 hodin 450? chapu to dobre?

s nasim malym to bylo opacne do dvou mesicu jsem ho musela na kazde kojeni budit ale nepomahalo to a onspal i u prsu ale presto pribival tak sem to nechala na nem a on spal vzdy v kuse 6 hodin. pak prisli bolesti briska ale jen obcas a kolem 3. mesice apak uz nic. zoubky sme ani nezaznamenaly ze rostou uplne v pohode a v klidu za to tihle dva mi tedy davaji zabrat a to hned dvojite.

tak snad se to srovna brzy...jen nevim jak pristupovat k tomu ze chteji usinat u prsa a nebo v naruci jinak sami usnout neumi. jestli je umucit placem ale to zase ta mala nevim co s tim pupickem....ten uz ted vypada hrozne a to ji plakat nenechavam. jen kdyz neni vyzbity a ja proste prebaluju toho druheho tak se neda nic delat, nejsem chobotnice 😀

a prelepit nebo nechat?

jarkalada
13. črc 2013

@gyty pokud máš mlíko, tak jsem určo za kojení. Jen poznámka- z lahviček jsem většinou krmila naráz, - v každé ruce jednu, případně může mm vypomoct.
Máš mazec s tím spaním teda. Mně spali stejně, i když řvali, tak se navzájem až do nějakého půlroku nebudili, bylo jim to jedno. Ale mezi krmením byly i v noci jen 2 hodinky času, což bylo šílený.
Tak to zvládni, s třetím měsícem většina problémů ustoupí 😎

barusmackova
14. črc 2013

@gyty ahojky koukam ze su taky pekne uzivas u nad zacatky byly taky tezky nastesti s tim uspávánim to mame tak ze usnou sami ale Vasicka si naucil tatinek na chovani vic protoze trpi prdiky a je neklidny oproti jirickovi o nem ani.nevim kdyz neni pokakany a nebo hladny latkovani??' plinky myslíš??' tohle.na fotce jsou Pop-in jinak mam od Bamboolik.cz a od jedné pani co sije hrozne chvali Anavy take

gyty
14. črc 2013

@jarkalada
@barusmackova

no je to podobne...nekdy mezi kojenim 5 hodin - to vetsinou jen kdyz jedem pred tim v kocaru a neni moznost je pochovat a tak proste rvou - ale vetsinou 2 hodiny.
premyslim o plinkach tak se prave chci zeptat jak funguji latkove misto pampersek...
do kalhotek se vkladaji latkove pratelne pleny? co jsem zatim videla ja tak to byli kalhotky a do nich se davali jakoby vlozky a ty se ale nepraly ale taky vyhazovaly...tak prave zatim nevim. spotrebu mame silenou. jak piji po dvou hodinach tak stale procurane....

michelle1
15. črc 2013

@gyty podívej se třeba na http://www.latkovky.info/ , tam se vše dozvíš 🙂 Já s prvním látkovala, zezačátku klasické čtverce do kalhotovek, pak jsem začala nakupovat kalhotové plenky a skončila jsem u Anavy, ty jsou prostě boží 🙂
Holky, co můžu používat na bolavé záda?

barusmackova
15. črc 2013

@gyty koukni tady na forum Latkove pleny a nebo tam můžeš holkam napsat a oni poradi je víc druhu AIO all in one vse v jednom to jsou ty pop-in svrchni nepropustne kalhotky a do nich vymenne vkladacky a nebo kalhotkova plenka na kteriu prijdou jeste svrchni nepropustne (anavy)

U nas kluci v kocarku spej tech 5 hodin i v kuse ze na ne koukam jestli dychaji opravdu jsou zlatí jen kdyby ty prdiky je netrapili a vcera byl podrazdeny pak na nej koukam a mel podebrany zhnisany prostrednicek od zatrzeni nehytku ☹ jen jsem na to sahla hrozny rev tak jsem museka vzit malou jehlicku a dobnout okamzite se mu ulevilo prestal plakat jo a zapokela jsem napsat ze me nechtel jist vubec no pak se najedl a okamzite spokojene usnul broucek

Dnes nas ceka vazeni tak si u dr necham napsat framikoin nasla jsem tu ale bepanthen plus na drobná poraneni s dezinfekci a ma prsticek ted rano o mnoho lepsi ne tak zarudly

dexin
15. črc 2013

@gyty teda doufám, že nezažijem, co prožíváte s dvojčaty vy! To by mě asi kleplo! Drž se!!! Můžu ti poradit objednání látkovek z Číny přes ebay. Mám s nimi skvělou zkušenost a až se prcci narodí, určitě si je zase objednám. 20 plínek AIO vychází kolem 2000,- i s poštovným, což je bezkonkurenční cena. Látkovala jsem s dcerkou od půl roku. Ale připrav se na to, že ta látkovka se musí do dvou hodin přebalit. Já je používala jen doma. NA noc a když jsme někal jeli jsem používala jednorázovky, ale i tak byla obrovská úspora.

anitta
15. črc 2013

Ahojky holky tak dnesni nase kontrola super holky maji ve 28tt uz temer 1200g kazda a vse je v poradku ;) cipek drzi tak snad to doklepeme co nejdale ;) mam z toho hroznou radost ;))

dexin
15. črc 2013

@anitta super zprávy! jen tak dále!

anitta
15. črc 2013

@dexin A co ty jak to vypada uz mas nejake naznaky ze by se neco delo? Teda kez bych to dotahla tam co ty .to je uplna bomba ;) drzte se

dexin
15. črc 2013

@anitta nic se neděje, ani poslíčci. Jen ta fyzická zátěž je teda něco! 😉 Ale stojí to za to vydržet. Jo a pamatuju si, že to samé, co ty, jsem si taky říkala a zaviděla jsem i těm, co byly ve 34.tt. Teď chci vydržet ještě tak 14 dní 🙂

anitta
15. črc 2013

@dexin ale utika to hrozne. No tu zatez ti teda verim ja uz ted hledam pul hodiny vhodnou polohu na spani atd. Zada taky zacinaji bolet no celkove to zacina byt narocne.

dexin
15. črc 2013

@anitta jestli ti můžu poradit, tak se nakontaktuj na nějakou fyzioterapeutku, která cvičí Mojžíšovou. Chodím jednou za 14 dní a cítím se potom několik dní jako netěhotná! Je to fakt super věc a strašně pomáhá!

gyty
16. črc 2013

@barusmackova
@dexin
@michelle1

diky za typy kouknu na to. fakt mame silenou spotrebu manza nadava ze to takhle nejde ze prebaluju pred i po kojeni jenze oni maji plnou plinu tak kdyz tam prihodi neco i pri kojeni tak to ani pampers nevydrzi a z tech oblecku to pak nejde dolu jinak nez pranim na hodne vysokou teplotu. pri 60 to preste dolu nejde. to bych musela hned a na to zas nemam cas ani energii
tak prebaluju pred i po podle potreby a je to mazec!!
tak kouknu

jinak sem dnes rano vstavala z postele a malej se uplne lek ze mi zmizelo bricho
a fakt bricho mi zajelo do tela udelal se mi na brise krater! o velikosti 15 x 3 cm!
i ja se lekla tak hledam na netu a pripada mi to na rozestup brisni steny ale tam pisou ze se dela striska to se mi dela teda taky ale kdyz se pri tom kdyz lezim na zadech chci zvednout udela se striska a kdyz vdechnu tak mi vsechno vpadne do bricha!
vypada to desne a nevim co s tim, sem si toho teda driv nevsimla....
mela ste to nekdo? je to ten rozestup co s tim?

cvicit? kdyz sem zatala bricho a chtela se zvednout tak to pekne boli....

dexin
16. črc 2013

@gyty mě se osvědčilo pokakané hned trochu přeprav v tekutém mýdle Dove, pak se mi vždycky všechno vypralo. No a to břicho bych řešila s lékařem. Někde jsem slyšela, že maminky dvojčat mají nárok při operaci rozestupu rovnou i na plastiku břicha.

gyty
16. črc 2013

@dexin
coze? to se operuje?
ja myslela ze se to to da dohromady cvicenim?!!!!!

koksi
16. črc 2013

@gyty
@dexin jj dle toho co píšeš je to rozestup břišního svalstva. Mám to taky ☹ vypadá to úděsně, nicméně jde to pryč jen operativně. Probírala jsem to s dr., i s rehabilitační kam chodím s holkama ohledně Vojtovky a ta mi řekla že v žádném případě nedělat sedy-lehy apod. Že to se prý ještě zhorší. Ten rozestup opravdu jen operativně. Buď si to člověk zaplatí sám - odborně je to abdominoplastika - a to vyjde na cca 50tis a nebo to jde uhrát na pojištovnu. Ale je tam docela dost kritérií...takže ☹ nicméně peníze my na to nemáme takže momentálně hledám informace jak to udělat na tu pojišťovnu. Bohužel jen to, že jsme po porodu dvojčat nestačí ☹ Nicméně je to fakt šílený a já , ačkoliv jsem jinak štíhlá 172cm/59kg, tak to břicho je opravdu hnus... navíc hodně vytahané kůže, která se podle mě už taky nedá dohromady.. převislá přes jizvu od císaře.. no vypadám furt těhotně ☹ chjo...

Nenašla by se např.mezi vámi nějaká která to třeba na tu pojišťovnu uhrála?? ,-) že by nám pomohla co a jak.. ?? ,-)

marton
16. črc 2013

@koksi ahoj,mám dvě známé a obě tuto plastiku po dvojčatech prodělaly.Obě na pojišťovnu a ani u jedné nevím,že by s tím měla potíže..Jedna na Bulovce,druhá Na Františku.Vše ok,bříška jako nová 🙂 .Já osobně mám taky břicho vytahané,ale bylo by to spíše na odřez kůže 😀 .Chystám se na cvičení a uvidí se 😉 .

dexin
17. črc 2013

@koksi moje známá po dvojčatech má taky břicho spravené a proplacené pojišťovnou.

koksi
17. črc 2013

@dexin
@marton holky tak to všechny vaše kamarádky musely mít po těch dvojčatech asi fakt veklý rozestupy. Protože já se fakt ptala na to doktora a on mi řekl že indikace že jsem "jen po porodu" dvojčat nestačí že by to pojišťovna neproplatila. že ten rozestup musí být ....xy velký... aby to právě na pojišťovnu šlo. Říkal mi to můj gyndař takže přesně taky nevěděl jak by to mělo být velké ale právě mi říkal ať si o toho moc neslibuji pokud se chci hájit jen tím že mám po dvojčatech..ikdyž u mě to už byl 4tý porod takže si říkám že snad bych nějakou šanci měla...no zkouším po tom teď pátrat 😀

lita
17. črc 2013

Ahoj holky, pokud byste mela nektera zajem, jsme tu na leto z USA a privezla jsem sebou kufr obleceni a vybavy po nasich klucich zn. Old Navy, Carter's, OshKosh nebo GAP (prevazne tricka, dziny, soupravy, mikiny, vesty, pyzama atd.), prevazne vel. 86-98, plus i par mensich 74-80, pokud byste mely zajem.

V nabidce mam i nejake obleceni velikosti 68 (prevazne letni).
Dale tam mam nabidku povleceni na postylku (nepouzite, zcela nove) plus spaci pytle pro mensi.

Budu jeste pridavat nekolik tricek s dlouhym rukavem i kratkym rukavem, sustakove teplaky, kalhoty, bavlnene rolaky, nove mikiny, fleece pyzamka (overaly), puncochace, to vse v rozsahu vel. 86-98.
Nejaktualnejsi mam bazar na MMB http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=286940 pokud byste nektera mela zajem. Dekuji za prostor, preji pekne tehulkovani a maminkam stastne chvile s robatky 🙂 😉

dexin
17. črc 2013

Čau holky, mám po poslední poradně u mého doktora a od minula se mi hnul nález. Prej jsem připravená na porod. Říkal mi, ať se objednám do porodnice raději ještě tento týden, ale mají frmol, vezmou mě v pondělí. Já pořád pevně doufám, že ještě min. týden vydržím a budu mít donošeňátka. Jinak polohy A PPH a B šikmo KP, což by prý se dalo porodit, takže vlastně dobré zprávy. A odhad váhy je 2500 a 2400g.

@koksi zeptám se té známé, za jakých podmínek ji dělali tu plastiku.

anitta
17. črc 2013

@dexin ty blaho tak se preci jen neco deje no dotahli jste to krasne daleko!!! Tak moc dezim palce . Krasne vahy. At jste v poradku a zvladnete to skvele ;)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru