Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

dor
13. led 2012

@allynka naprosto ti rozumím, já právě kvůli tomu jejich neustálýmu točení chtěla císaře (měla jsem indikaci i kvůli očím). Když se to začalo řešit, byli zrovna oba hlavou dolů a císaře odmítli (Brno Bohunice). Šla jsem rodit jinam, kde mi okamžitě indikovali císaře a při porodu se zjistilo, že B bylo v příčce. Pooperační stav sice hrůza, ale zpětně fakt nelituju.

sariky
13. led 2012

@dor kde jsi nakonec rodila? já mám ještě čas (snad) ale chci vědět, jak to tady v Brně funguje. děkuji

dor
13. led 2012

@sariky V Boskovicích. Jestli chceš, pošlu ti třeba do soukromé zprávy svůj porodní příběh i s tím, co tomu předcházelo v těch Bohunicích 🙄

sariky
13. led 2012

@dor no jestli chces, tak muzes, ale zrejme me to vydesi, ze? 😉 ...ja jsem z brna a cekam dvojcata (a hlavne kvuli tem dvojcatum se bojim, aby se o nas umeli postarat. a podotykam, ze predplacene to nebudu mit nikde, takze....)

dor
13. led 2012

@sariky také jsem neměla nikde žádné známé, nic, až jsem toho litovala 🙄
Děsit tě to nemusí, mám kamarádky, které v Brně dvojčata rodily. Ale mám i kamarádky, které rodily dvojčata v Boskovicích 🙂

sariky
13. led 2012

@dor a nevis, kde kamaradky s dvojcaty v brne rodily? stejne mi to pripada hrozne, ze clovek vubec musi resit, kam pujde rodit, aby si zajistil nejakou kvalitu pece. to by snad melo byt samozrjemosti, ne? ....

dor
13. led 2012

@sariky ono moc možností nemáš - můžeš si zvolit Obi / Bohunice anebo Milosrdné. Obi / Bohunice zvládá i porody před 36. týdnem, myslím, že Obi zvládá porody před 32. týdnem. Právě proto asi ženské ani neuvažují, že by rodily dvojčata jinde. Já jsem jednoznačně předpokládala Bohunice, ale když jsem překročila ten 36. týden a chovali se ke mně hůř a hůř (což já fakt špatně zvládám, když jsem součást stáda), tak jsem se poohlédla jinde.

sariky
13. led 2012

@dor no je to fakt těžký. každá tady píše něco jiného. někdo odsuzuje "milouše", někdo je do nebes vynáší.... samozřejmě bude záležet na tom, jak dlouho se mi "vrtulky" podaří donosit. na obi je prý hodně spoluobčanek jisté menšiny a to je prý pak problém sdílet s ní/nimi pokoj. navíc jedna známá tam od nich chytla vši. brrrr 😖

veronika.m
14. led 2012

Tak holky, už sem se cítila trochu pozadu tak jsem dnes objednala kočárek. Takže jedna veliká věc odškrtnutá 😀

sariky
14. led 2012

@veronika.m gratuluji! my jsme kocarek vcera uz koupili. jsem z toho nadsena, prvni vec z vybavicky si muzu odskrtnout 🙂

maruja
14. led 2012

@sariky ahoj, tak jakej jste nakonec vybrali?? 🙂

sariky
14. led 2012

easy walker duo plus. pročítala jsem zkušenosti maminek a jako kočárek pro dvojčata má asi nejvíc pozitivních referencí. a taky mě osobně nejvíc vyhovuje - byli jsme zkoušet v prodejně a tady ten jsem jako jediný bez problémů uzvedla natolik, abych s ním vyjela třeba na obrubník. taky se krásně ovládá a je skladný do auta. no prostě samá pozitiva 😀 ....vlastně ne, jedno negativum má - cena. tak snad nám poslouží 🙂 a jak jste na tom vy?

sariky
14. led 2012

@maruja easy walker duo plus. pročítala jsem zkušenosti maminek a jako kočárek pro dvojčata má asi nejvíc pozitivních referencí. a taky mě osobně nejvíc vyhovuje - byli jsme zkoušet v prodejně a tady ten jsem jako jediný bez problémů uzvedla natolik, abych s ním vyjela třeba na obrubník. taky se krásně ovládá a je skladný do auta. no prostě samá pozitiva 😀 ....vlastně ne, jedno negativum má - cena. tak snad nám poslouží 🙂 a jak jste na tom vy?

maruja
14. led 2012

@sariky tak my jsme ve vyhledávací fázi, ale stejnej kočár. Já zatím nechci nic kupovat, až mě na velkým UTZ řekne že je vše v pořádku a času je dost,až mě nějakej osloví tak do něj půjdem, chtěla bych tmavě modrej nebo černej 😉

sariky
14. led 2012

@maruja to chapu. take jsme cekali na vysledky velkeho UZ. nastesti to vsechno vypada dobre, tak jsme se rozhodli, ze zacneme pomalu s nakupem vybavicky (ten cas najednou strasne leti). a prvni vec byl kocarek (je to nejvetsi/nejdrazsi polozka a nejhur se to shani, aspon to je muj pocit). me na barve nezalezelo, me slo predevsim o pomer cena/aktualni stav kocarku (koupili jsme ho "z druhe ruky", ale je jeste v zaruce. manzel ho koupil vcera a rikal, ze vypada velmi zachovale. puvodne jsem chtela novy, ale to bylo nad ramec nasich moznosti... takze hodne stesti jak s kocarkem, tak predevsim s UZ!

maruja
14. led 2012

@sariky nás čeká ještě auto, abych dala dozadu 3 autosedačky 😀

sariky
14. led 2012

@maruja jejda, jasne, jedno po druhem 🙂

maruja
14. led 2012

@sariky tak je toho dost, ale v únoru už začnem 😉

sariky
14. led 2012

@maruja presne tak, je toho dost. i kdyz ja to vlastne jeste nevim (z vlastni zkusenosti), protoze dvojcatka budou moje prvni miminka. nas jeste ceka stehovani (ale pred tim kompletni uklid, malovani, atd) a pak teprve budu pokracovat v nakupu vybavicky, abych to vsechno nemusela stehovat nadvakrat 🙂

anevin
15. led 2012

Ahoj holky.Nenajde se tu nějaká mamina co čeká dvojčátka z Chebu a okolí.Mam mraky věcí a potřebovala bych je udat 🙂 .Na cenách bychom se domluvily.Pokud by měl někdo zájem tak můj mail je anevin@seznam.cz.

zvalentova
15. led 2012

@veronika.m paráda, největší položka vyřešena 🙂

zvalentova
15. led 2012

@sariky ahoj, také mám EW duo, sna dnám bude dobře sloužit 🙂

sariky
15. led 2012

@zvalentova take v to doufam 🙂 manzel ho dneska dovezl, tak jsem ho cast schovala pod postel, cast za kreslo a korbicky umistim zitra na skrin 😀 ....chvili jsem s nim jezdila (zatim naprazdno 😉) ale je opravdu velmi dobre ovladatelny a zvladla jsem ho bez problemu slozit/rozlozit. jen tak dal 🙂

maruja
15. led 2012

@zvalentova @sariky tak jsem ráda že se vám kočár líbí, vlastně u nás ve městě jsem nic jiného na dvojky neviděla všechny jezdí v EW 😉

sariky
15. led 2012

@maruja tak to nemuze byt nahoda. EW DUO je asi fakt nejlepsi 😉 😀

veronika.m
15. led 2012

@zvalentova no to jsem ráda, protože jak tu pořád píšete že už toho máte spousty zařízeno dostávala jsem deprese že nic nemám 😀 tak sem naběhla do krámu a bylo to. Teď sem objednala ještě přebalovák a čekám na úterý až mi na 100% řekne oba kluky a objednám zbytek jako matrace, povlečení, mantinely, zavinovačky atd. z jednoho obchodu kde mají super věci za dobrý ceny a bude to. Autosedačku jsem objednala včera a druhou na tu stále čekám raději do toho úterka. Jednu holčičí doma mám tak až kdyžtak nekupuju zbytečně. Tak sem zvědavá, ale už sem s těma klukama i smířená a nakonec sem usoudila že to bude pro Lili lepší, zůstane jí alespoň holčičí pokojík 😀

zvalentova
15. led 2012

@veronika.m z jakého obchodu to bereš, mám kus z Malvíka a zbytek budu brát z jednoho dvojčecího.

veronika.m
15. led 2012

@zvalentova koukala sem se už nějakou dobu po netu a fakt hodně věcí pohromadě mají na mamitati.cz takže objednám tam.

sariky
16. led 2012

@veronika.m ty jo, tak to toho máš hodně 😲 ...já mám akorát ten kočárek a jelikož dvojčátka budou moje první miminka, tak ani nemám nic "ze zásob". navíc nás teď čeká stěhování, takže všechno ostatní budu nakupovat až potom, tak snad to stihnu 🙂

veronika.m
17. led 2012

@sariky no už toho mám dost, ale je fakt že jsem se nepohla od internetu 😀 A to mi zase takovou práci nezabralo, už z prvního mimi vím co je dobrý a co ne tak jdu najistotu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru