Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

bejatka333
21. únor 2012

ahoj holky - pokud by jste potřebovaly adaptéry ke kočárku EW duo, tak zrovna prodávám, foto pošlu na mail. Zájemci prosím pište na beata.krausova@centrum.cz

veronika.m
21. únor 2012

@karina1 Není vůbec zač, dej pak vědět až ho vyzkoušíš to jsem zvědavá... 😉

karina1
21. únor 2012

@veronika.m jj, urcite dam vediet ;)

catharin
21. únor 2012

@veronika.m : moje děti měly taky takovou váhu. Pokud jsi v 34tt, jesli píšeš, že v 37tt jdeš rodit (za tři týdny jsi psala) 🙂 A nakonec byli 1.870 a 2.600 🙂 Tak ať to zvládeš 😉

Rozebíráte kočárky, to byla příjemná věc.. Zařizování 🙂 Tak ať jste pak spokojení 😉

kathy.skal
22. únor 2012

@veronika.m
@catharin holky, jak roebíráte ty váhy... tak já rodila v 38 tt císařem a holky měly 3090 a 3500.. To jsem byla za císaře fakt vděčná 😀 Jinak týden před tím mi dr. říkal že podle utz. mají tak max 2500 g, takže nevěřte ničemu 😅

urbisa
22. únor 2012

@kathy.skal přesně tak,doktoři kecají,technika taky o ničem,já jsem rodila 32tt,ráno na UTZ mi řekli,že kluci mají necelých 1500 gr,večer se narodili-odtekla mi plodová voda,vážili 2120gr a 2030 gr,trochu rozdíl,ne?

zvalentova
22. únor 2012

@veronika.m u mne to také tak vypadá. Jednak doktoři nechtějí kvůli mojí zlámané páteři něco podcenit a hlavně mladá se teď uráčila dělat kotrmelce a příčně. Máš je pěkně rostlé, naše mladá má 1350gr a junior 1280gr.
Pořád doufám, že tam vydrží alespoň do konce března.

Jinak nehty už bych nedala. Leda s jiným stolem a ruce jako Saxana 😀 Do konce týdne udělám svoje s Gel-polishem a mám utrum.

kathy.skal
22. únor 2012

@urbisa oni to totiž prý nějak hádají z poměru výšky a šířky mimča nebo co... no a ty naše byly na své hmotnostní rozměry trošku kratší (48 a 49 cm). Ale věřit se tomu fakt nedá 😖

lenny2
22. únor 2012

Ahoj holky, tak jsme už doma z porodnice, 16.2. se nám v 13:45 narodila Linda, 2920 kg, 48 cm a dvě minuty po ní Kryštof, 2740 kg, 49 cm - vše proběhlo bez komplikací, císař v celk. nark. (nakonec jsem byla ráda, že jsem se nerozhodla pro ten spinál, psychicky bych to nedala, teď už to vím) 😉 , miminka jsou zdravá, v pořádku a my jsme od včera už doma z porodnice. 1. noc trošku horor, dvojčátka trochu flámovala, takže jsme s manželem brutálně utahaný, ale ten pocit štěstí převyšuje vše 😉 přeju vám kočky, ať se to taky každé z vás povede!!!!

jarkalada
22. únor 2012

@lenny2 gratulace a hodně štěstí s miminkama 🙂

zvalentova
22. únor 2012

@lenny2 Krásná zpráva, obrovská gratulace 🙂

lenny2
22. únor 2012

@zvalentova
Díky moc, Zuzi 😉 Držím ti palce! Užívej posl. dny klidu, je to fakt jízda 🙂 papa

lenny2
22. únor 2012

@jarkalada
Děkujeme 😉

jarkalada
22. únor 2012

@lenny2 divím se, že máš ještě sílu koukat do pc 😎

catharin
22. únor 2012

@kathy.skal : z šířky hrudníku se to nějak vypočítává i ze stehenní kosti 🙂 ale vždy je to +- 500g. Já tomu taky nevěřila 🙂
@lenny2 : strašně mooooc gratulujeme!! Ať vše klape tak, jak má, ať jste zdraví!! Krásné váhy, orpavdu, nádhera!! 😉
@zvalentova :"Jinak nehty už bych nedala. Leda s jiným stolem a ruce jako Saxana emoticon Do konce týdne udělám svoje s Gel-polishem a mám utrum." : jsi mě pobavila 😀 A Ať mladá teda se zase zklidní 😀 Aby mamča měla ke konci pohodičku 🙂

Holky, mě zase princezny zlobily. Dvě noci po sobě, jsme kaput, spala jsem 3hodiny a dnes jen 2h. No síla. Zuby a prdy dohromady.. 😀 Navařila jsem a jdu udělat buchtu.. Papa

kathy.skal
22. únor 2012

@lenny2 Krásné míry, pěkně jsi je dopekla Lenny 🙂 Moc gratuluji a přeji hodně štěstíčka 😵

maruja
22. únor 2012

@lenny2 veliká gratulace, super míry 😉

zvalentova
22. únor 2012

@catharin to jsem ráda, že se zasmála 😀 Jsem ráda, že jako slonice už dělám jen to nejnutnější 😎

ostrava8
23. únor 2012

Lenny2 : Ahoj maminko, gratuluji ke krásným dětičkám, jména luxusní a míry také ..... tak už to máš za sebou 🙂 Tak at hezky rostete a je vše v pořádku, jednou za čas, se tady ukaž a referuj, at máme co závidět.

Katarina1: ahoj my měli v merku kočár zn. TFK, nový sporták stojí kolem 16-17000,- ale já včera koupila přes bazar za 8000,- Je to fakt bomba mezi kočárkama. Máme Toyotu a do kufru se bez problému vleze, korbičky budu kupovat nové.

Holky jinak včera jsem byla na té cukrovce a jsem z toho trochu zmatená ..... čekela jsem tam dvě hodky, na lačno mě píchla a dala jsem moč, a pak mě brala až za dvě hodky . nebrala mě po hodině jako ostatní, nevíte jestli je to odstupnované nějak např. v kterém jsem týdnu ??? Holky co šly po hodině, byly cirka o 5 týdnů mín ... Výsledky mám porušenou glukozovou toleranci .. nevíte někdeš kde najdu nějaké míry ? na papíru je napsnána Glukosa 1 a glukosa 3 :(

zvalentova
23. únor 2012

@ostrava8 mě řikala moje MUDra i lékařka v porodnici, že je nutnost dělat ten test s odstupem jedné hodiny, jinak nemusí být průkazný. Stejně tak pokud neberou krev ze žíly ale jen z prstu.
Např. já mám na lačno a po dvou hodinách hodnoty v normě, vysoká byla přesně ta po hodině.

zvalentova
23. únor 2012

Jinak jsem si dneska mimořádně střihla návštěvu u OG.
Od včerejška mě tvrdlo břicho snad každých 20 minut, do toho se mladá otočila a je KP, překrývá juniora a skoro vůbec ho necítím. Spontánní porod asi v úvahu nepřipadá. Naštěstí je všechno v poho. 🙂

ostrava8
23. únor 2012

zvalentova: a jaké jsi měla hodnoty ? já mám 4,8 glukosa 1 a glukosa 3 7,8 to je asi po těch 2 hodinách .... asi budu muset zavolat gynekologovi.
Jinak jak píšeš o tom tvrdnutí břicha .. a to tě bolí ? nebo jak se to pozná ? já mám taky někdy to břicho jako kámen, ale nějak to neřeším

zvalentova
23. únor 2012

@ostrava8 bolí to jako prase. Jsou to malé kontrakce, na 10-14 vteřin to ztvrdne, musím to hodně prodýchávat.

Můj cukr: na lačno: 4,1; po hodině 9,2; po dvou hodinách 6,0

veronika.m
23. únor 2012

@catharin ne ne jsem v 31tt ale za tři týdny už jdu do porodky a budu docházet tam. 😉

@zvalentova Zuzi taky sem koukala na ty váhy, to máme vlastně termín stejný. No jo, pěkně je totiž taky živím 😀 Tak to já mám v plánu vydržet déle, mě absolutně nic není, že čekám dvojky v práci nikdo neví a nikdo by nic nepoznal takže budu pracovat do 4.4. a potom už je na čase... 😀 Zkusím se tak domluvit i v porodnici, že po Velikonocích mě kuchnou. Já půjdu taky na císaře tak si z toho nic nedělej oba jsou KP takže nic. Dáme ještě to kafe? 😀

@lenny2 Moc moc gratuluji a ať jsou miminka zdraví. 😉

zvalentova
23. únor 2012

@veronika.m na kafe to nevidím, chození mi/jim nedělá dobře, strašně mě to prudí. Jsem zvyklá se o sebe postarat, teď ráda že mě furt někdo vozí.

ostrava8
23. únor 2012

@zvalentova
tak to nechápu .. ted jsem volala gyndaři a říkal mi že max. hodnota pro cukr po těch dvou hodkách je 7,7 a já mám 7,8. A na to ,že mi to nedělala po hodině říkal, že je to správné .. tož to fakt nevím 🙂 No ale kurna i přes to, že mám o 0,01 zvýšenou hladinu, tak musím do poradny 🙂 Bych se na to mohla vyprdnout .. .ale nebudu kvůli malým takový sobec a skočím tam ... vidím to na nějakou dietku, už ted omezím cukr a začnu jíst hooooodně zeleniny 🙂
Aha, tak to jsem ještě zatím nazažila to tvrduní, asi to není nic příjemného, já mám to břicho po námaze tvrdé , ale pak si lehnu a třeba čtu a ono změkne, tak to asi nebude to tvrdnutí . 🙂 Ale drž se ....

jarkalada
23. únor 2012

@ostrava8 já měla hodnotu po dvou hodinách 8 rovných a šla jsem taky-dieta. Prý po dvou hodinách je to nějak spolehlivější nebo co, nevím. Mně tvrdlo asi od 4.měsíce často, ale nebolelo. Většinou tvrdne tak 20 vteřin až třeba minutu, pak samozřejmě zas změkne 😉 kdybys to měla časté - říct Dr.-napíše magnézko 😎

ostrava8
23. únor 2012

@jarkalada : a dieta byla drsná ? 🙂 já si myslím ,že to není až tak velká tragédie a vysoká hodnota .... :( ale říkal doktor že budeme muset postupovat dle předpisů : ) Jinak magnesium beru 6 tablet denně 🙂 a snažím se pít ještě magnesium vodu 🙂 prý dobrá je i VINCENTKA

zvalentova
23. únor 2012

@ostrava8 dieta je naprosto v pohodě, řekla bych že to vůbec není dieta. Jen si hlídám pravidelnost, vážím přílohy a pohoda.

veronika.m
23. únor 2012

@zvalentova Zuzi teď sem si uvědomila že mi spolu budeme možná v porodnici. Tak si to kafe přeci dáme z automatu 😄

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru