Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

lenca78
22. srp 2010

@basina Velke gratulace! To jsou krasna miminka, vahy a miry ukazkove. Preju brzke zotaveni a miminkum hodne stesti🙂

mikii
22. srp 2010

Gratulace k novým miminkům a hlavně zdarvíčka.....
Holky jsou tu nějaké Pražandy, které čekají taky prosinec leden ??

mikii
22. srp 2010

****** Č E K A T E L K Y ******

ZKA - 15. října - asi holčičky ???
ALSOU - 17. října - dvojvaječná, chlapec a holka?
FRODO78 - 21. října - dvojvaječná, chlapeček a holčička
PAVCAHOLA - 23. října - kluci
BETINA - 24. října - kluci
PROVAZEK - 24. října
TULANEK - 25. října - holčičky
BROUKB - 27. října - chlapeček a holčička
KAFICKO - 5. listopadu
CEPECEK - 6. listopadu - dvojvaječná - necháme se překvapit co je v bříšku
BLER - 17. listopadu
ROZARA - 17. listopadu - dvojvaječná
BEATRICE7 - 29. listopadu - dvojvaječná, ???
SARIK1 - 1. prosince
BUBISEK - 16. prosince - jednovaječná, ???
MATTEKA - 24. prosince - dvojvaječná, ???

__________________________________________________________

**** ROK 2011 ****
Mikii - 2.ledna - holčičky
ANNAMAT9 - 6. ledna
GILOTEK - 9. ledna - dvojvaječná, ???
JITAKL - 9. ledna
LENCA78 - 9. ledna
JARA - 11. února
ATREIDES - 15. února , dvojvaječná, chlapeček a holčička

bubisek
22. srp 2010

Nazdarek devčata,
tak prvně musim poblahoprat Basine, fakt nadhera🙂, takova miminka. Akorat fakt nechapu,kdes to mela. Ja se desim,ze bude mit kazdej 2,5 kila,kam to jako dam. Ale samozrejme,ze bych rada,aby ty aspon 2,5 kila meli🙂.

@kanegoo Me o vahach miminek take doktor pokazde nerika,ale ted jsem byla jednou u zastupu meho doktora,ktery me na dalsi prohlidku poslal do Podoli a pokazde jsem dostala zpravu,tak jsem vedela presne,kolik vazi.
V 20+4 meli 400g a v 22+6 meli 520g.Takze narust taky nijak veliky.
Ale jinak to treba studuju z utz fotek. Tam jsou obcas napsane ty miry miminek,co je pokazde meri a pod nima je i vaha. Tak je zkus prostudovat,tedy jestli nejake mas.

@mikii Ahoj, ja bydlim kousek za Prahou. Termin mam v prosinci, takze spise v listopadu. Cekas dvojvajecny nebo jednovajecny?

bubisek
22. srp 2010

Jinak mam zase trosku vzruso, manzelovi zjistili boreliozu. Ma ji pravdepodobne uz hodne dlouho,protoze si uz tak rok stezuje na bolesti. No a samozrejme po nejakych prectenych clancich jsme zjistili,ze i borelioza se da prenaset. Coz by teda byla bomba☹.Tak si v tydnu pekne skaknu k doktorce,at mi ty testy pro jistotu udela take.

mikii
22. srp 2010

bubisku -jsem z P6, nevím ze které jsi ty strany??
Holky jsou dvojvaječný.A já teda taky váhu nevím. Musím se dr. na ko zeptat.
Tak si k dr. teda radši zajdi, kdyby něco. Mě tady zase dneska manža taky leží s 38,7. Celou noc proseděl na wc s průjmem.Tak nevím, abych něco náhodou nechytla taky 😠

bubisek
22. srp 2010

@mikii Tak to ja bydlim uplne na druhe strane, tedy ze strany Jizniho mesta.
Tvemu manzelovi bych se zrovna ted taky dost vyhybala. My to teda v pripade prujmoveho onemocneni mame aspon dobry v tom,ze mame dva zachody🙂

annamat9
22. srp 2010

ahoj všem, zítra jdu do gennetu na utz tak mi držte palečky, už jsem dost nervní ☹

gilotek
22. srp 2010

@annamat9 my jedeme do gennetu ve středu, držím palečky 😉

kanegoo
22. srp 2010

@bubisek Bubisku, díky! Fotky mám poslední z 20 tt - mrknu na to!
Zítra si jdu konečně pro nemocenskou, tak se přeptám, jestli můžu přijít na kontrolu dříve než za 3 týdny.. Jsem z toho nějaká nervozní.
A neboj, všechno bude v pořádku, uvidíš. A manželem mě to mrzí 😔
@annamat9 Budu držet palce!!

rozara
22. srp 2010

Ahojte. Basine moc gratuluji ke cvalikum!!!!!!!! 🙂 🙂 Je to nadhera. BUBISKU tak to mame asi stejny problem.Manzel to jeste nema prokazane,ale ma vsechny priznaky boreliozy ☹ V tydnu pujde k doktorce. Jak mu to prosim te zjistili??? A jak to budou lecit? Co jsme mi nastudovali,tak se to prenasi jen krvi.DIKY za rady. ☹

betina
22. srp 2010

Basi, moc gratuluju k miminkům a teda smekám, fakt nechápu, kam si ty prcky dala!!!! at jste brzo doma a přejeme samozřejmě hroooozně moc zdravíčka!!!!

zuzka72
22. srp 2010

@basina Ty brďo-tak to jsou slušny váhy-moc gratuluji, to snad takovy váhy měla jen Arwenka a ta přenášela, fakt super, kolik jsi přibrala? Já 10,5kg. rodila jsem v 38+5 a kluci měli 3,09/48 a 2,65/46cm.

hanula83
22. srp 2010

@basina Basi, moc a moc gratuluju ke krásným miminkům a také k takovým super váhám, máš můj obdiv, žes to vydržela tak dlouho 😉

hanula83
22. srp 2010

@zuzka72 Zuzi, já si na této diskuzi nepamatuju nikoho, kdo měl takovy váhy u obou miminek 😉

sweethy
22. srp 2010

Tak já měla děti 3,4kg 50cm a 3kg 47cm a rodila jsem 37+3, tak si někdy říkám, kdybych rodila takhle pěkně skoro až v termínu jako basina, tak nevím, nevím, kolik by broučci měli, ještě že já ty doktory umluvila, že už opravdu nemůžu 😎

hanula83
23. srp 2010

@sweethy Tak to jsi na tom byla jako já 😉... teda měla jsem o kapičku menší děti, ale taky si říkám, že donosit je úplně do termínu, tak jsou to obříci. Ale na to bych fakt neměla, odpočítávala jsem minuty... a jak píšeš, taky jsem doktory uprosila.

frodo78
23. srp 2010

@kanegoo Ahojky, tak bolest v kyčli také znám 😉 Jak jsem psala, že chodím jak poprděnej tučňák, tak to mě sice brala asi ta stydká kost, ale kyčle mě už bolely obě 😖 😖 Naštěstí nikoliv současně, ale pěkně nastřídačku 😉 Máma mě děsila, že se to srovná až po porodu, ale asi po týdnu (možná po dvou) to samo přešlo. Je to dost nepříjemné, ale nic, co by se nedalo vydržet. Já jsem sice trochu otrlá a poté, co jsem chodila měsíc se zlomenou páteří mě zase až tak nic nerozhodí, ale je fak, že pohyb v tomot stavu jsou neskonalá muka ☹ Přeji ať Tě to rychle přestane bolet a jsi zase fit 😅

hanula83
23. srp 2010

@mikii Máte vybraná dobrá jména 🙂)

frodo78
23. srp 2010

@bubisek Ahojky, neboj se u boreliozy hrozí přenos z člověka na člověka úplně minimální - takřka nulový. Poku má maža problémy už déle, pak už bude mít asi 2. možná dokonce 3. stadium. Což je horší hlavně kvůli délce léčby. Borelie se stanovují z krve, kde se dělá titr na protilátky, ale ne vždy se to dá. Pak se musí odebrat trochu mozkomíšního moku (což je docela nepříjemné a trochu bolestivější, ale vydrží to i děti 😉 ) Jinak se léčí antibiotiky. Hlavní je, aby mu doposud nezpůsobila poškození nějakých nervů nebo orgánů.....Počítejte také raději z trochu delší dobou na potvrzení či vyvrácení diagnózy -může se to protáhnout i na 14 dní. Jinak jak píšeš, že mí všechny příznaky - nebojte se, i přesto se nemusí potvrdit ....... Jak jsem už tu o sobě psala - pracovala jsem jako laborantka a mám atestaci mimo jiné i bakteriologie, kam borelioza spadá...
Jinak k váze miminek - nám to vždycky řeknou jen na větším utz u Apolináře. Doktorky na běžné gyndě také nepozná nic moc - srdíčka, pohyby, polohu a tím bych řekla, že to hasne 😉
@mikii ty si raději dávej na manžu pozor 😲 Průjmu bych se bála - obzvláště, když má teplotu. Sanž se ho vyštvat k lékaři, ať mu udělají výtěr ☹ taky nic příjemného, ale vydržet musí - už kvůli Tobě a mímáčkům. Nemusí to byt nic nebezbečného, ale pokud by měl ať už virovou nebo bakteriální infekci, tak tady ten přenos je dost pravděpodobný a NEBEZPEČNÝ!!!

frodo78
23. srp 2010

Omlovám se, jak zase píšu 😖 . Jeden den nejsem na netu a pak jsem jak utržená ze řetězu. Snad jste to po mě (s trochou fantazie) přečetly 😀

vlckulka
23. srp 2010

@basina Dodatečně posílám obrovskou gratulaci k narození miminek. Opravdu krásné váhy 😵

alsou
23. srp 2010

@frodo78 to víš že jsme to přečetly 😀 😀

basi obrovská gratulace 😎

v tabulce jsem už druhá to je fofr a to tu ZKA ( co je první ) vůbec neznám, ten říjen tam je pěkně nabytý co!!!!! 😵

Jinak jsem byla na kontrole v pátek 31+5 a váhy A - 1500g a B - 1532 g mojí doktorce se, ale nelíbý, že děti jsou jakoby o 14 dní mladší a na minulé kontrole to byl rozdíl jen o týden, tak se musím objednat do nemocnice na vyšetření 😖 ale to jdu až za 14 dní tak snad se nebude ten rozdíl zvětšovat 😉

@gilotek s břichem mám opačný problém a s přibýráním taky od 20 týdne mám břicho jako k porodu. 😀 Doktorce se to ze začátku vůbec nelíbylo a teď když vidí ty rozměry tak už to nekomentuje 🙂 sestřička mi řká CHUDÁKU HOLKA 😀 Ale hlavně, že jsou děti OK. 😉

alsou
23. srp 2010

Během čtení diskuze jsem si udělala nějaké poznámky tak doplňuji :

****** Č E K A T E L K Y ******

ZKA - 15. října - asi holčičky ???
ALSOU - 17. října - dvojvaječná, chlapec a holka
FRODO78 - 21. října - dvojvaječná, chlapeček a holčička
PAVCAHOLA - 23. října - kluci
BETINA - 24. října - kluci
PROVAZEK - 24. října
TULANEK - 25. října - holčičky
BROUKB - 27. října - chlapeček a holčička
KAFICKO - 5. listopadu - holčičky
CEPECEK - 6. listopadu - dvojvaječná - necháme se překvapit co je v bříšku
BLER - 17. listopadu
ROZARA - 17. listopadu - dvojvaječná
BEATRICE7 - 29. listopadu - dvojvaječná, ???
SARIK1 - 1. prosince - chlapeček a holčička
BUBISEK - 16. prosince - jednovaječná, ???
MATTEKA - 24. prosince - dvojvaječná, ???

__________________________________________________________

**** ROK 2011 ****
Mikii - 2.ledna - holčičky
ANNAMAT9 - 6. ledna
BEJATKA - 8. ledna - dvojvaječná, ???
GILOTEK - 9. ledna - dvojvaječná, ???
JITAKL - 9. ledna
LENCA78 - 9. ledna
WERONIKA - leden -
JARA - 11. února
ATREIDES - 15. února , dvojvaječná - chlapeček a holčička
KATHY.SKAL - 25. února, dvojvaječná
OKURKAA - 1. března - dvojvaječná,
CHROBACEK - 4. března

broukb
23. srp 2010

@alsou myslim, že tvoje dr. zas zbytečně plaší 1500g je úplně ok myslim, u mě se všichni divili, že 1500 mívaj miminka i ve 34. týdnu, takže to určitě neni málo...jo a moje kamarádka měla holčičku jednu a ve 32. týdnu měla 1400g a jaká je teď pěkná 🙂
Jo a myslim si, že s pořadím v říjnu pěkně zahýbou miminka, podle toho jak se jim bude chtít ven :D vzhledem k tomu, že jsme všichni +- okolo sebe tak to bude asi nakonec úplně jinak 😉 no bude to asi napínavý 😀

bubisek
23. srp 2010

@frodo78 dekuju za vysvetleni. My se prave i nekde docetli,ze se ta borelioza da prenest i pohlavnim stykem.
Tak jsem se pro jistotu na tu krev objednala. Pro klid duse.

@rozara manzelovi to zjistili z krve, delali mu nejake dva testy a z obou to ma pozitivni. Tak dostal antibiotika.
Jinak priznaky - bolesti zad, svalu na brise, tylovych svalu, bolest kolen a palcu na nohach a celkova unava. Jinak mu uz v unoru,kdyz si stezoval u doktorky na bolesti,delali krevni testy a to mu vysly pozitivni protilatky na zloutenku. Zadne jine testy mu nedelali. Takze si myslime,ze ty pozitivni protilatky na zloutenku souvisi. Tenkrat mu doktorka rekla neco v tom smyslu,ze asi prodelal zloutenku a ze ma vice odpocivat. No ale ted po pul roce,kdyz se to naopak zhorsovalo,tak sel znova a i kdyz mu ty testy na boreliozu udelat nechtela,tak si je vydupal.

@kanegoo tak co, melas na tech fotkach z utz nejake udaje?
A kontrola za 3 tydny,kdyz uz jsi 26.tt,to je dost daleko. Me kontrolujou co 14 dni od 20.tt.

gilotek
23. srp 2010

Holky já na kontroly chodím už od začátku každých 14 dní 😉

fiallinka
23. srp 2010

No vidíte, a já chodila na kontroly minulé těhu až do 31. týdne co měsíc... a pak zrovna do nemocnice...

matteka
23. srp 2010

ahoj holky, tak jsem byla na UTZ v Brně (kvůli těm pozitivním triplům) a miminka jsou ok - a čekáme dvě holčičky. Jinak jako perlička byla, že když se tam pan doktor podíval na ty výsledky, tak se jen tak pousmál a řekl, že můj dr tam nezohlednil, že čekám dvojčátka - tudíž vyšly špatně. Takže jsem tak dlouho žila ve strachu - fakt mazec.
Holky, prosím vás chtělajsem se zeptat, jestli jste to některá měla taky - občas (cca 1x,2x/měsíc) mě bolí nad pupíkem - jako by ta kůže - připadá mi to jako by to bříško jak táhne dolů napínalo tu kůži a proto to tak bolí. Kolikrát je to fakt docela dost. Hlavně když delší dobu sedím nebo chodím, atd. Říkala jsem to už i mému dr a ten mi řekl, že je to normální-jak děloha roste. Tak nevim...
Basince moc moc gratuluji k miminkům a tiše závidím tak krásné míry

mikii
23. srp 2010

@frodo78 manža měl naštěstí jen průjem ze soboty na neděli. Včera už to bylo dobré. Akorát měl 38 a dnes už je mu dobře. Jinak bych ho dneska poslala k dr. Desinfikuji wc a snažím se mu vyhýbat 🙂
@hanula83 doufám, že už ty jména měnit nebudeme ..
@gilotek tak to já zase do 3 měsíce chodila každý týden, jak si mě dr. hlídala

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru