Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

darma
22. zář 2010

ahoj holky, dneska jsem volala na výsledky krve z prvního odběru a doktorka mě trochu vyděsila, protože řekla, že hned příští týden musím do Budějovic na genetiku. Tak se chci zeptat, jestli jste taky někde byly takhle brzo - s prvním jsem jela až ve 20 tydnu. A co tam vlastně dělají - jestli berou plodovku nebo o co jde. ☹

chrobacek
22. zář 2010

ahoj holky jsem taky po kontrole....utz mi nedělala tak vím pěknou kulovku jestli vůbec pořád mám dvě děti

😔

@darma to moc nechápu a řekla ti výsledky??? jak ti to vyšlo?

lenca78
22. zář 2010

@darma tak to nevim, me ke genetikovi neposlali.

gilotek
22. zář 2010

Holky víte že Sarik už porodila??? 😕 😕 😕 😕

https://www.modrykonik.cz/fotoblog/sarik1/album...

darma
22. zář 2010

@chrobacek výsledky mi neřekla, jen že mám v pátek přijet pro žádanku a nejpozději příští týden na genetiku, prý se to u dvojčat často dělá.....pročítala jsem na netu, vypadá to, že to bude asi kvůli podezdření na Downa, prý se z krve něco vypočítává...ach jo, snad mi v pátek řekne víc. Jsem z toho zdrchaná ☹

chrobacek
22. zář 2010

jo vypočítá se z výsledků krve a toho utz jaké je riziko Downa ... ale tak nechápu proč tě takto straší do telefonu ... má si tě objednat a vysvětlit ti jak to vyšlo

chrobacek
22. zář 2010

@gilotek no to teda taky koukám 😉

darma
22. zář 2010

@chrobacek no, tak trochu jsi mě uklidnila. Nejspíš to nechtěla rozebírat po telefonu. Už aby byl pátek...díky

matteka
22. zář 2010

@sarik1 čučím jako puk a velká gratulace k miminkům, jak je? Prcci vypadají nádherně 🙂 🙂

broukb
22. zář 2010

teda já jsem v šoku...Sarik moc držim palce a´t dětátka hezky papaj a brzy všechno doženou 😉 jsou krásný kuřátka malinký 😵

provazek
22. zář 2010

Páni další dvojčátka...tak velká gratulace, jsou krásní...kolik miminka vážila, nevíte?

tak kdo je další na řadě? 🙂
mě dnes chvíli bolelo lehce břicho a záda ale už je to ok...ale že jsem měla nahnáno, že je to začátek něčeho 🙂 🙂 🙂

gilotek
22. zář 2010

@darma bohužel nevím, ještě jsem neslyšela, že by takhle brzo posílali na genetiku 😔

@provazek nevím, jen mě dost překvapilo, že se takhle brzo narodili, ve 30 tt.

Bojim bojim aby to u nás nebylo stejný....

kathy.skal
22. zář 2010

@darma tak to jsou ty PAPP testy, nebo jak to moje dotr. pojmenovala ne? Já jsem na tom byla vlastně hned, jak jsme zjistili, že čekám dvojčátka. CCA v 9. týdnu mi vzali krev a pak se to ještě porovnávalo s utz z nemocnice ve 12 tt, kde měřili to prosvícení šíje nebo co (stálo to 1200 🙄 Taky mi mudra říkala, že u dvojčátek je to víc než nutné, že jsou tam ty genetiké vady pravděpodobnější.

provazek
22. zář 2010

@gilotek na to vůbec nemysli, uvidíš, že vydržíte. Musíš tomu veřit 🙂 🙂 🙂

betina
22. zář 2010

@gilotek tak to jsem nečekala, ale miminka jsou nádherná a ani mi teda nepřipadli něak moc hubeňoučký, určitě krásně porostou...jj to jsou ta dvojčátka

fiallinka
22. zář 2010

teda holky čumím, že to u Sarik bylo tak brzo, nevíte proč?

@darma a ty jsi zároveň k té krvi nebyla na ultrazvuku? Pokud jsi nebyla, tak se neboj, zároveň k výsledkům krve se připočítává výsledek měření šíje apod... a až pak se stanoví pravděpodobnost výskytu gen. vad.. pokud jsi už byla, tak se omlouvám - kdyby to vyšlo blbě, tak tě asi po podrobném ultrazvuku pošlou na odběr choriových klků (něco jako plodovka)...

atreides
23. zář 2010

dobré ráno 🙂

no já koukám co je to tu za novinu 😨 Ale vypadají moc hezky a věřím, že budou brzo vypapaný miminka doma u své maminky a tatínka 😵 😵 😵

frodo78
23. zář 2010

Ahojky všem ve spolek 🙂 ,
tak se zase po looouhé době hlásím 😀 . Včera mě propustili z nemocnice. Stále držíme 3v1 🙂 🙂 No ale měli jsme namále. Byly to fakt nervy - hlavně ten první týden. No, tak Vám ve zkratce písnu co nás potkalo, kdyby jste některá měla podobné potíže, tak ať nejste vyjukané jako já 😖
Jo a také ještě v úvodu bych ráda poděkovala Basině, že za mě vyřídila pozdravy tady a také všem za pozdravy a BroukovyB za snahu navštívit mě 🙂
No a ten můj příběh: šla jsem normálně do poradny 2.9. Před tím jsem měla trošku střevní potíže, ale myslela jsem, že se jedná jen a nějakou dietní chybu...No a také mě strašně svědilo celé tělo - včetně chodidel. To svědění bylo fakt děsivé - chlěla jsem se Vás tehdy zeptat, zda to také některá nemáte, ale pustila jsem to z hlavy, protože jsem zrovna začala používat nový nevyzkoušený sprcháč, tak jsem myslela, že je to tím a víc to neřešila. No v poradně říkám, že je vše v pohodě, jen o tom zažívání, že jako nic moc a že jsem ani nic nepřibrala.Tak to prý nevadí. Pak mě dr.vyšetřil a hned že tam musím zůstat, že jsem otevřená na prst a hlavička plodu A že už naléhá.Bomba, hnedka mě hnali na lůžkové na rizikáč. Ani pro věci mě nepustili - prostě děs. Tam mi udělali odběry krve a výtěry a odpo se ukázalo, že mám naprosto děsivé jaterní testy. Jiný dr. mi pak řekl, že jsem otevřená jen na špičku prstu, co prý v tom 33 tt s dvojčaty je normální, ale ty jaterní testy, že jsou moc špatné a tudíž hrozí, že budeme muset hnedka na císaře. Tak jsem se ptala jak to, že se cítím úplně v pohodě a oni jako jestli mě nesvědí kůže. No tak říkám jako že jo a děsně, ale že jsem nevěděla, že to je důležité. No a to je hlavní příznak těch jater!!!!Bomba - na to nikde neupozorňují!!!V jedné knížce jsem pak našla jen jedinou zmínku v sekci "drobné obtíže" Ha ha. No a to začal děsivý kolotoč nervů a termínů. Pak jako, že se zhoršují průtoky placentou. Tak jsem nesměla jíst - že v noci možná půjdu na sál. V osm večer zase že jíst můžu, že monitor je v pohodě. V 1.30h v noci (někdy druhý den hospitalizace) mě vezli na utz - průtoky v pohodě, ale ráno nejíst. Nové odběry krve. Zjistili, že k jaterním testům se přidal rozpad červených krvinek a mám špatnou srážlivost. Tak kapačky po celých 24h denně + po 12 hod. ještě jedny na játra navíc + prášky + každý večer jedna injekce do ramene na ředění krve. Fuj!! A házelo se termíny, kdy že nás ten císař čeká. Z postele jsem směla jen na záchod a navíc jaterní dieta.....Já měla nervy úplně na hadry. Skoro pořád mi nebyli schopni nic konkrétního. No a pak mi řekli, že se testy už nezhoršují, ale zatím ani nelepší a že zkusíme ještě počkat. No a že miminka by v té době byla "lehce" nedonošená a asi by pro ně neměli místo a museli je někam převést. Tak jsem řekla, že se od nich nedám odloučit - buď nás převezou tak a já porodím jinde, kde nás nechají spolu a nebo porodím tam, ale převezou pak všechny tři. Tak mi ošetřující dr. slíbil, že udělá, co bude v jeho silách. No na pokoji jsem byla s naprosrto šílenou hysterickou nánou - fakt masakr. Ale kupodivu jsem začala reagovat na léky a jaterní testy se lepšily. Na abych to zkrátila - nakonec jsme se zlepšili natolik, že mě včera propustili do ambulatní péče. Beru tedy 3xdenně dva prášky na játra a každý večer pícháme tu injekci na ředění krve, ale s největší pravděpodobností když se zase nic neshorší tak ty naše poklady donosím. Řekli mi, že po ukončeným 38 tt by se naplánoval císař. To by mělo být za 14 dní, tak snad vše dobře dopadne a vyjde to. V úterý nám miminka měřili - tak chlapeček má asi 2593g a holčička 2547g. Jinak jdu v pondělí 27.9. na monitor a do poradny, tak doufám ,že bude vše v pořádku. Přiznám se, že se trochu bojím - když jsem tam ležela, tak 3x denně poslouchali srdíčka a jednou denně točili monitor, tak jsem věděla, že jsou mímáčci v poho. Takhle nevím nic, ale je to prima být zase doma 😅 😅
No tak holčiny BACHA na svědění kůže!!!!! Fakt si myslím, že by o tom měli více mluvit - třeby na kontrolách v poradně nebo tak něco.
No jinak se cítím dobře a všem přeji moc moc hezký den a hodně pohody, zdravíčka a tak nějak vůbec!

chrobacek
23. zář 2010

Frodo tak to je super jak jste to zvládli a miminka se drží ... myslím, že ten pobyt v nemocnici za to stál 🙂 jak vás tak čtu s těmi problémy tak se strašně bojím co čeká nás 🙂

lenca78
23. zář 2010

@frodo78 ty jo frodo, no to je drastak. Hlavne ze jsi ted ty i miminka v poradku. Uz jsi je donosila takovou dobu, ze verim, ze i ty dva tydny date. Maji krasnou vahu. Drzim palce, at je lip.

atreides
23. zář 2010

@frodo78 ty jo hned jsem si vzpoměla na svoji sestru, která nemohla 4noci spát a fungovat přes den, jak straaaaaašně ji svědilo celé tělo. Našla jsem jí na netu, že je to příznak jater, tak letěla hnedna pohotovost a tam ji dr. poslal do háje 😠 samozřejmě ji její dr. hned lifrovala do nemocnice. Takže si dovedu představit vše kolem, jak tě strašili s porodem apod. 😔 Jsem, ale moc ráda, že tě pustili domů 😵 😵 😵

kathy.skal
23. zář 2010

Frodo, tak hlavně, ať se to nevrátí 🙂

Já si taky pořád výskám ejchuchu, jak je mi dobře, ale když to vidím, jaké problémy máte vy holčiny ve vyšším stupni těhu, tak se docela děsím. Mě v práci jasně řekli, že musím vydržet práce schopná aspoň do konce prosince, potože to nám budou smlouvy prodlužovat na neurčitou dobu.. a jestli půjdu na neschopenku dřív, tak to prodloužení nikdo neschválí a je to v háji... 😖 Tak se bojím bojím, aby byly mimča hodňoučký a zdravoučký... 😖

gilotek
23. zář 2010

@frodo78 no užila sis svoje co? Přeju at tam mimi ještě chvíli vydrží 😉
@kathy.skal kde pracuješ? já bych to do konce prosince nedala 😀

chrobacek
23. zář 2010

@kathy.skal hm tak vidím, že máš pracovní představy jako já 🙂) já taky doufám, že budu v práci ještě dlouho... ale jak to tu tak čtu tak až tak moc optimistická nejsem ...

kathy.skal
23. zář 2010

@gilotek 😀 když já mám termín až v únoru 😀

Pracuju v Telefonice, ale netelefonuju 😀 Mám tu výhodu,že pracuju z domu, takže žádná velká námaha a od vedoucího mám slíbeno, že když to do prosince vydržím, nechají mě pak pracovat na půl úvazku při mateřský. Takže by mi bylo hodně líto, kdyby to nevyšlo ☹

gilotek
23. zář 2010

@kathy.skal tak to jo 😉

mikii
23. zář 2010

@frodo78 tak to teda čučím na tu svědění kůže....Ale hlavní je že jsou mimi i ty v pořádku 🙂 🙂 a 14 dnů už zvládnete bez problémů, i když už teď máte krásnou váhu...

darma
23. zář 2010

@kathy.skal díky, podle toho, co jsi napsala, jsem našla pěkné stránky, kde je to dobře vysvětlené, jde o podrobné vyšetření na vrozené vady....
@fiallinka na ultrazvuku jsem ještě nebyla, nevím, jestli půjdu zítra, nebo až na ten velký příští týden. Snad je to jen planý poplach, můžu teď jen čekat....zase je dobře, že se to dá zjistit takhle brzo. ☹

atreides
23. zář 2010

@darma nedočítám, tak netuším co se děje? 😨 doufám, že je vše v pořádku?

atreides
23. zář 2010

@darma aha už čtu, a ona ti neřekla jestli je to kvůli výsledkům té krve nebo jen prostě preventivně? Mě totiž dr. doporučila při dvojčatech taky ve 12tt NT screening, tak jsme byli.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru