Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

matteka
6. říj 2010

@mikii akce v mimiklubu Globus trvá vždy jeden celý měsíc - nabídku na které produkty najdeš vždy na té adrese, co jsem posílala - vlevo je "nabídka měsíce" tak tam

matteka
6. říj 2010

andělky jsem dala ještš do alba-nejsou tu moc vidět 🙂

sovicka_
6. říj 2010

@kathy.skal no jo, tak je to jejich bydlení, rodiče nemají povinnost obětovat se ve prospěch svých dětí, moje máma bydlí taky ve velkém domě a ségra v malém bytě, to se nedá nic dělat, rodiče si to za celoživotní práci zaslouží 😉

@matteka ty máš ty úžasné šité hračky, viď? Strašně to obdivuju, neskutečně se mi ti pejsci líbí, chtěla bych takové pro svoje děti - neživíš se tím náhodou třeba na Fleru, nedá se to u tebe koupit? 😅 Máš to jedním slovem nádherné, všechno - hračky, výšivky na peřinkách, prostě úžasné - nemám slov, nevím, jak tě víc vynachválit 😀
Jé a teprv teď jsem si všimla andělek - a že končíš se šitím, tak beru zpět své dotazy 😀 andělky taky nádherné, jak jinak 🙂 Už jsem zbětně koukala na mimibazar a fler, určitě tam najdu někoho, kdo by mi něco pro děti stvořil.

matteka
6. říj 2010

@sovicka_ určitě - na MMB je spousta šikovných maminek a dělají moc krásný věcičky. Já už to fakt nedávám - ale moc díky za pochvalu

sovicka_
6. říj 2010

A ta bodýčka... no prostě nádhera 🙂

monika.tdm
6. říj 2010

@kathy.skal S latkovyma???? Sebevrahu!!!

provazek
6. říj 2010

mikki-no to jo,to bude dobrej for,kdyz to vsechny spachame soucasne.jen s rozdilem,ze holky budou rodit zrejme prirozene a ja stopro cisarem (holcina je pricne) ja urco sem pisnu,lezu sem pres mobil. preji vsem tehulkam hezky vecer.

monika.tdm
6. říj 2010

@matteka Teda!!! Koukla jsem do tveho albicka, ty jsi takova sikovna zabicka, co??? 😉 Fakt sikula!!!! Ja v tehotenstvi furt spala!!! 😉

majka07
6. říj 2010

@matteka ty jsou 😵 😵 😵 😵 to se holky budou mít 🙂

lenca78
6. říj 2010

@matteka fakt krasa, ja se uplne stydim, ode me i prisity knoflik vypada hrozne 🙂

kathy.skal
6. říj 2010

@matteka ty jsou krásný 🙂) Kéž bych uměla takhle šít. U mě to vždycky ztroskotá už na myšlence 😒 To je podle vlastního návrhu?

kathy.skal
6. říj 2010

@monika.tdm 😀 🙂

matteka
6. říj 2010

@kathy.skal ne můj návrh to rozhodně není, střihy jsou ke stažení na MMB nebo na picasawebu - většinou pod názvem Tilda
holky díky - jo a našla jsem docela dobrej dětskej bazoš, tak taky mrkněte:
http://www.laclik.cz/scripts/hledej_3.php?hROZ=...

annamat9
6. říj 2010

@kathy.skal no tak to jo, my taky nemáme extra peníze, ale já zjišťuju, že spoustu věcí nepotřebuju. Brouzdám po netu a koukám jé to je hezký, že bych to koupila a pak si řeknu vždyť to vůbec nepotřebuju. Nevím kde se ta skromnost ve mě vzala 🙂 asi nějaké těhu hormony. Já to beru tak, že i teď co mám peníze tak jsou moje, takže z nich zaplatím školku, lítačku (vozím malou mhd do školky) nějaké dloužky co mám a zbytek je můj, a z toho mi vyjde i na plíny a to já ještě tak trochu počítám s tím, že nebudu kojit. A plíny budu kupovat nějaké levné 6 kč za kus bych fakt nedala

S bytem my plánujeme stěhování,. chtěla jsem to zmáknout ještě v těhu, ale nakonec jsem to zavrhla a řekla si, že tak do půl roku roku věku dětí to tady překlepem a pak se přestěhujem. Taky nemáme nic vlastního a hypotéka připadá v úvahu až když půjdu zase do práce, jenom s manželovým platem by nám ji taky nedali.

bejatka3
6. říj 2010

Ahojky, tak jsem se přihlásila na předporodní kurz ( i když je od 30 tt.) tak jsem je ukecala, že mám dvojčátka, aby jsem se mohla zařadit dříve. Je to opravdu super, hoďina teorie a půl hodiny cvičení na balonu (cviky proti zácpě, nácvik dýchání v 1. fázi porodní)...Sice se na mě porodní asistentka nechápavě dívala, že neví, co tam dělám, když určitě budu rodit císařem (nevím odkud bere tu jistotu..)

@kanegoo - ano, kamarádka o které jsem psala je z Bystřice (bydlí tam i má sestra), má dvojčátka:Honzíka a holčinu Emu...Já jsem z Karviné, dlouho jsem chodila v Třinci k Mudr. Ciencialovi, nyní jsem změnila gynekologa a dojíždím do Ostravy. Přemýšlím o té porodnici v Třinci, všichni si moc chválí přístup lékařů a sester (určitě vím, že nechci rodit v KI). Jsi z Vendryně?

kathy.skal
7. říj 2010

@matteka oni v tom sekáčku chtějí naprosto žádné nebo miminální poštovný 🙂

majka07
7. říj 2010

ahojky

jé laclík, taky tam semtam nakupuju 😀

provazek
7. říj 2010

broukb,betina- holky moje,tak me zklamali.u me to na utery nevypada.spis na konec pristiho tydne.primar porad chce jeste tyden pockat,uz me vytaci.ja vam budu tak zavidet.kdybych byla aspon doma,to by mi snad zas tak nevadilo jeste cekat ale takhle?ja tu snad zakrnim a miminek se nedockam :o(

atreides
7. říj 2010

dobré ráno 😉

jste děsný prndalky, už an nevím na co reagovat
látkovky, no ty jsem chtěla u druhého mimi používat, když jsem viděla, jak to lítá u Niny, ale s dvojkama ani náhodou, jak jsem teď vděčná za jednorázovky 😅
bydlení, to nám dvojčátka taky krapet přeplánovaly nebo spíš urychlili naše plány, takže se budeme taky na jaře stěhovat, ale krapet se obávám, jak bude vše porbíhat s třema dětma 😝 ale těším se 😵

@matteka nádhera jako vždy!!! 😵

ten přebalovák bych holky moc neřešila, stačí buď podložka na vanu nebo je super taková ta na postýlku, jak má mateka a nebo stejně většina maminek přebaluje na posteli či gauči, i když ten přebalovák má. Záleží jestli budete používat vlhčený ubrousky nebo vodu, Niny mi šla většinou pod kohoutek, tak jsem byla ráda, že mám vše v koupelně.

jinak na všechny pořád moc myslím a pokaždé, když jsem jdu, tak si říkám jestli tu nebude nová zprávička 😵

sovicka_
7. říj 2010

@atreides já přebalovák beru jen jako další odkladný a úložný prostor, obávám se, že bude zastlaný věcma a mimina budu mít na zemi, na gauči, na všech místech kromě přebalováku 😀 😀

Včera mě popadl nějaký takový malilinkatý splínek - přemýšlela jsem, jestli má ženská s dvojčaty vůbec čas na takové to muchli muchli, jako to dělají maminky s miminkem - jednočetem? 😕

atreides
7. říj 2010

@sovicka_ čas by možná i byl, spíš jde o chuť 😅 😀 večer padneme za vlast hned vedle těch našich pokladů

sovicka_
7. říj 2010

@atreides 😀 😀 😀

lenca78
7. říj 2010

@provazek Provazku, dokazu si to predstavit, jak to cekani v nemocnici musi byt strasny. Ja se hospitalizaci taky branim zuby nehty, ale asi me pristi tyden nemine. Vydrz to a porad si opakuj, ze to delas pro miminka. Ale takhle dlouho te nechat trapit, nechapu.

lenca78
7. říj 2010

@sovicka_ no zatim nevim, uvidim, az se narodi a pak ti reknu 🙂
Ja zase mela splin, ze musim byt cely den doma a lezet a vecer, kdyz se tesim na manzela, tak mi utece s chlapama do hospody... Kdybych aspon mohla neco delat, tak bych se tak nenudila, ale tohle cteni, serfovani po netu, koukani na filmy uz me nebavi. Ale porad asi lepsi, nez lezet ve spitalu, takhle mam aspon pohodicku.

chrobacek
7. říj 2010

Holky chci se zeptat vy co jste doma máte to nařízené od dr. od kdy a kvůli čemu.... abych věděla kdy mě to čeká taky 🙂)) já pořád v práci slibuju, že tu budu co nejdéle

sovicka_
7. říj 2010

@chrobacek já jsem v práci slíbila do Vánoc a pak že se uvidí. Mluvila jsem o tom včera se svým dr. a on mi řekl, že vzhledem k tomu, že jsem v práci jen 2x týdně a ne na celý den, tak že je to naprosto v pohodě a že je to ideální stav 🙂

chrobacek
7. říj 2010

@sovicka_ no já jsem tu domluvená, že podle mého stavu opravdu nedokážu odhadnout jak mi bude a jak to budu snášet.... zatím mi dr. řekla, že v pohodě, že do 20tt se mám chovat jak kdybych byla těhu s jedním ... co mi řekne v další poradně netuším ... v práci je u mě možnost si zkrátit prac. dobu nebo chodit taky jen na určité dny a zbytek dělat z domu ... tak se ptám těch co už jsou v pokročilejším stádiu těhu 🙂

provazek
7. říj 2010

lenca78-ja vim,je to pro ne dobre,ze tam jeste jsou a taky se utesuju,ze uz to fakt trvat dlouho nebude a budu s nimi,ale obcas mi to nak nejde a je mi az do breku.Neblazni ty mas na spital jeste more casu.drzim palce,at se sem dostanes co nejdyl nebo jeste lip az pred samotnym porodem.nejhorsi je,ze mi nic neni,nebo teda dikybohu,jen tu musim cekat.holky tehuliny drzte se,a budte na sebe opatrne.

kathy.skal
7. říj 2010

@sovicka_
@chrobacek , tak koukám holky, že jsme na tom podobně 🙂 Já jsem taky v práci slíbila do vánoc - jinak mi neprodlouží smlovu ☹ Ale 4 dny v týdnu dělám z domu, tak jsem si říkala kdyby něco, to už je jedno, jestli se budu doma jen povalovat nebo v klídku sedět u PC.
Taky pořád tak nějak čekám, kdy to těhu začne být znát - např. na výkonech v práci a tak... Zatím naštěstí nic, tak mě nechávají na pokoji 🙂

chrobacek
7. říj 2010

@kathy.skal přesně tak já taky furt čekám co přijde 🙂 protože zatím mě to vůbec v ničem neomezuje 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru