Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

maui
27. kvě 2009

Mně to v práci taky už nebaví. Výběr nástupce se nějak táhne, nevím, jak si to šéf představuje. Doufám, že nepočítá s tím, že ji sem budu chodit zaučovat z nemocenské 😠

maui
27. kvě 2009

Lucy, určitě budeš nejkrásnější opuchlá žába, co svět viděl 😉 😵

arwenka
27. kvě 2009

Maui, ani nevis, jak Ti zavidim, ze normalne odejdes na nemocenskou a budes v klidu doma....neboj, chodit nekoho zaucovat v dobe nemocenske opravdu nemusis 🙂

lucy82
27. kvě 2009

Já už chci taky na nemocenskou 😒 Mám pocit že šéfka s tím nějak jako nepočítá, ještě nikoho neoslovila že by vzala místo mě, nevím jak by jí kolegyně zvládla zaučit a to jsem ji před měsícem řekla že tady přes léto určitě nevydržím 😒 A nic na vše má času dost 😠 A příští týden ji kolegyně oznámí že je taky těhu a protože ji je přes 35 let ta¨k má nárok jít hned na rizikový a taky že půjde, a to se tady položí kancelář 😖 No mě to může být jedno, ale ta poslední kolegyňka se tady z toho zblázní 🙄

Holky děkuji vám pak pošlu fotečky opuchlý žabičky 😀

arwenka
27. kvě 2009

Lucy, ja nepujdu vubec na zadnou nemocenskou.....doktor je ze me sedivej, chudak, uz me tam posila 3 mesice 🙂

lucy82
27. kvě 2009

Arwenko ani na ten půl rok na mateřskou? No já jsem z tebe taky šedivá 😀 Ale zas tak dobře mě tady neplatí abych tu setrvávala déle 😒 A doufám že mi přidá něco jako svat. dar 😀 Asi těžko 😀

Já mám dneska nějak těžký nohy, jsem nevyspalá tak to musím dospat odpoledne 😀

Holky jak to u vás vypadá se sex. životem? U nás je na bodě mrazu, od začátku těhu nebylo nic, a mě se do toho vůůůůůbec nechce 😒

arwenka
27. kvě 2009

Lucy, na MD musim, prisla bych o ty davky od statu ☹ Jenze pri te MD musim delat. A na nemocenskou ze tach 60 procent z platu proste nemuzu, byli bychom na ulici ☹

K sexualnimu zivotu: na zacatku tehu to bylo normalni, jako vzdy, nepocitovala jsem zadnou zmenu. Pak nastalo obdobi, kdy jsem na to mela neskutecnou chut ja a otravovala jsem ja. Pak nastal utlum a chut jsme nemela naopak vubec, protoze jsme byla neskutecne unavena - porad. Ted ta unava malicko ustoupila, ale ne uplne, tudiz sice obcas chut mam, ale nic moc. Ja to mam ale slozitejsi v tom ohledu, ze mam HODNE naruziveho pritele, ktery si nedovede predstavit, ze by nebylo vubec nic - takze proste obcas neco byt musi 🙂

maui
27. kvě 2009

Arwenko, ty js iholka uvědomělá a statečná, já jsem oproti tobě mrcha líná 😀 I když bych do práce mohla chodit, protože mě to zatím nijak zvlášť nezatěžuje, využívám příležitosti a jdu si válet šunky, i když se taky budeme muset uskrovnit (a to navíc u manži snižovali o 20%platy). Já ti budu držet palce, aby ti ta tvoje píle nepřerostla přes hlavu, ale upřímně řečeno si myslím, že s dvojčátky to minimálně po určitou dobu zvládat nebudeš, to bys musela být perpetuum mobile.

maui
27. kvě 2009

Lucy, já bych zas tak nespěchala, i když je fakt, že už se těším na vlastní program, ale dost mě naštval šéf, tak balím kufry, ať si to tu třeba hodí...

maui
27. kvě 2009

Holky, sex bída 😔 Od otěhotnění jednou 😔 Já bych kolikrát i přes den chuť měla, ale když je konečně večer příležitost, tak jsem mrtvá a dělám mrtvého brouka. Manža už to asi chudák vzdal, ale chtěla bych ho trochu rozmazlit, budu se muset hecnout 😝 🙂

lucy82
27. kvě 2009

Maui jo jo přes den u mě je taky chuť a říkám si že dneska se překonám a padne večer a já jsem mrtvá 😔 Ten můj už to taky vzdal nijak na mě netlačí, my měly stejně do 12tt zákaz a teď když můžeme stejně nejsem ničeho schopná 😖 Miláčovi mamka včera naměřila vysokej tlak, že by to měl z toho 😅

arwenka
27. kvě 2009

Hihi, holky, to by bylo teda asi hoooooodne spatny, kdyby u nas nebylo vubec nic. To by mi upadly ruce 😀 😀 😀 😝

Maui, ja nejsem statečcna, ja proste nemam na vybranou. Vis, nekdy se mi chce do neceho prastit a rvat, kroutim se bolestma a stejne musim....a musim i s dvojcatkama na svete, nebylo mi dano vlastni bydleni a velikanskej manzeluv plat, abych mohla byt doma (tim nenarazim na vas tady, ale obecne na holky, ktere si to proste mohou dovolit....) Dneska mam schuzku k dalsi doplnkovy praci k te moji druhe - jsem zvedava, az uvidej vchazet nejdriv pandero a pak me, jestli mi vubec budou neco povidat.....

lucy82
27. kvě 2009

Teda jo Arwenko ty se strháš ☹ No můj chlap nevydělává taky nejvíc, někdy mám víc než on, přes deset tisíc dáme za hypotéku, inkaso a různý poplatky a ze zbytku žijeme, a to taky nevím jak to potom budeme dělat 🙄 Když teď mi z výplaty nezbývá nic 🙄

arwenka
27. kvě 2009

No, mne prave taky moc nezbyva 😠 Nejhorsi je to zarizovani bytu do toho - clovek by si rekl, ze nic moc nepotrebujeme a ja denne zjistuju, co vsechno potrebuju a nemam 😠

lucy82
27. kvě 2009

Je to boj ale nějak bude a nějak bylo, hlavně se nenervovat 😉 To je teď moje heslo, pustím se do svatby a vůbec na ni nemám, a to ještě doufám že se něco vybere na kočárek a z čeho pořídíme auto to nevím, a prodat moje se mi teď nechce když ho teď nejvíc potřebuji, je to boj 🙄

petulka26
27. kvě 2009

Ahoj holky,

tak si Vám musím postěžovat, jak jsem dopadla. V pondělí večer přišel můj manžel z práce, a jen tak mezi řečí mi oznámil že si našel někoho jiného a že se chce rozvést. Že on děti vlastně nechtěl a nechce. Odjela jsem k rodičkům, tam se mi udělalo v noci zle, tak mě museli odvézt do nemocnice. Měla jsem úplně tvrdý břicho a hrozný křeče. Doktor se bál že jde o potrat, takže mě hned šoupli na kapačky. Nakonec se ukázalo že to nebyl potrat ale začínající porod, že mi odtékala plodová voda a ty křeče byly vlastně kontrakce. Naštěstí se to těma kapačkama zastavilo. Dnes jsem uprosila doktora aby mě pustil domů, už jsem to tam nemohla vydržet.Celej den jsem tam jen ležela, přemýšlela a brečela, prostě hrůza.

arwenka
27. kvě 2009

Petulko???????? To snad nemyslis vazne.......to je zlej sen, ne? Ten kokot s Tebou ceka DVE DETI a TEHOTNOU Te kopne do prdele? Kde je ted? A jak Ti je po zdravotni strance? To snad neni mozny......

maui
27. kvě 2009

Teda Petulko ☹ 😔 Život je někdy sakra krutej ☹ Já nějak nevím, co na to říct....o člověku, který je schopen teď udělat něco takového je snad škoda ztratit slovo ☹ Ani nevím, jestli má smysl o někoho takového bojovat ☹

maui
27. kvě 2009

Ono se to strašně snadno radí, ale teď je nejdůležitější zachovat klid a čekat, až se nejhorší bouře přežene... Nic se nejí tak horký, jak se to uvaří. Miminka jsou jednou tady a jsou teď to nejdůležitější....všechno se dá nějak zvládnout, i dvojčátka bez táty ☹

petulka26
27. kvě 2009

Taky jsem si myslela že je to zlej sen, bohužel není. Vůbec jsem to nečekala přišlo to jako blesk z čistého nebe. Celou dobu se zdálo všechno v naprostém pořádku a teď tohle. Teď je nejdůležitější aby byli v pořádku miminka, moc jsem se bála že o ně přijdu. Naštěstí jsou v pořádku, zlatíčka moje. Včera když mi bylo úplně nejhůř jsem začala cítit pohyby, určitě věděli že o nich potřebuju vědět, tak mi dali najevo že jsou semnou. Je mi už mnohem lépe, musím teď ležet, a každé dva dny musím do nemocnice aby se ujistili že jsem v pořádku.

Maui, já o něj taky bojovat nebudu, u mě to prohrál na plný čáře, když dokáže udělat něco takového tak pro mě prostě skončil. Když chce rozvod, bude ho mít.

arwenka
27. kvě 2009

Jasna vec, ze se to da zvladnout. Mas jeste rodice, kteri Te na holickach nenechaji....proc si Te teda bral? Takovyhle frajery mijuju, zaslouzil by.....ano, nic se neji tak horky, jak se uvari, ale tohle odpoustet? Upni se na deti, ktere nosis pod srdickem. Ony jsou ted nejdulezitejsi!

petulka26
27. kvě 2009

Přesně tak arwenko, zvládnu to i bez něho, naši mi pomůžou o to strach nemám. Proč si mě bral opravdu neví, tenkrát snad ještě zlásky. Jenže teď má mozek v rozkroku, takže jde všechno stranou.

arwenka
27. kvě 2009

Peto, ver mi, ze mi je to strasne lito. JA se tady s pritelem hadam po sms o penezich, je to neprijemny, ale proti Tve situaci to neni vubec nic. Kterej chlap muze nechat tehotnou manzelku s dvojcatkama? Kdyz zacne myslet tim dole, je to v pytli. Jak dlouho jste spolu? A Ty jsi doma nebo u Vasich?

petulka26
27. kvě 2009

Jsme spolu 9 let, skoro 2 roky manželé. Tohle úplně jasně ukazuje, že člověka dobře neznáš ani po dlouhé době. Jsem doma, dokud nějak nevyřešíme bytovu situaci budu bydlet tady, u našich mám v případě potřeby útočiště.

lucy82
27. kvě 2009

Petulko cože? To je hajlzl fakt jo s prominutím, tohle nechápu, zvlášť když jste podstoupily IVF! To dělal jen pro to že jsi to chtěla ty? Sakra to chtěl i on ne? 😠 Vidím uplně černě 😠 Tohle udělat David mě tak ho normálně vykastruju. Peti hlavně buď prosím v klídku i když to asi nejde ale děti jsou teď na prvním místě, musíš je u sebe udržet co nejdýl, buď silná

petulka26
27. kvě 2009

Teď jak jsem byla v tý nemocnici, tak jsem tam potkala jednu paní a ona mi říkala že se jí stalo úplně to stejné. Manžel jí řekl 2 dny po porodu že odní odchází. Má taky dvojčata po IVF. Jak začne chlap přemýšlet rozkrokem, nemá smysl s tím cokoli dělat.

arwenka
27. kvě 2009

Koukam, ze se tady clovek fakt muze spolehat akorat sam na sebe. Proc s Tebou sel do IVF, proboha? To je vocas, pardon teda.
Tve deti jsou to jediny, na co je potreba myslet, i kdyz se mi to rika - ja vim, jak to desne boli .....

lucy82
27. kvě 2009

Petulko hodně jsem to četla ještě na jiný diskuzi, pár holkám se to taky stalo že je manžel celý těhotenství podváděl, ale nechápu že jste ušly takovou dlouho cestu, a konečně se stal zázrak a po IVF čekáte děti a on najednou začne magořit? Nebojí se toho že musí být zodpovědný ještě za někoho jinýho? A co je to za krávu která si může začít s chlapem který má doma těhotnou ženskou?
Člověk fakt musí spolehát jen na sebe, my jsme spolu 8 let a dala bych za něj ruku do ohně, i když nikdy člověk neví čeho je ten druhej schopnej ☹ Peti hlavně na sebe dávej pozor, na děti aby se nic nestalo, prosím

petulka26
27. kvě 2009

Taky bych za něj dala ruku do ohně, až do teď. Jezdil semnou nakupovat věci pro miminka, a zdálo se že se na ně opravdu těší, až teď vidím že to všechno byla jen přetvářka. Neboj budu na sebe opatrná. V tý nemocnici mi toho hodně došlo, když jsem se bála že o miminka přijdu. Není nic důležitějšího než oni.

lucy82
27. kvě 2009

Petulko a už víš co čekáš? a je dobře že máš v bříšku miminka, dodají ti sílu, znám jednu maminu a tu manžel taky opustil když byly dvojčata malý, a všechno to s pomocí maminky zvládla, věřím že ty to taky zvládneš
😉 Já si myslím že se něčeho zalekl, to přece není možný že jen tak z ničeho nic řekne že IVF nechtě, že děti nechtěl.
Hlavně ať už tě netrápí

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru