Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

lucy82
18. čer 2009

Tak já to taky zkusím až tam 😉 Jdu na půl čtvrtou 😉
No ona je trochu zvláštní, byla několikrát na potratu protože se jí to těhotenství zrovna v tu chvíli nehodilo, nevím, její přístup k tomu se mi nelíbil nikdy. Vím že jí to štve to by mě taky ale ona si nechce ani promluvit a jen nadává a šíří špatnou náladu kolem sebe ☹ No snad to nebude tak zlý ☹

arwenka
18. čer 2009

To je trosku neco jineho, ony ty potraty prispivaji k problemum s dalsim tehotenstvim ☹
Hlavne nenech jeji spatnou naladu prenest na sebe 🙂

arwenka
18. čer 2009

Lucy????? Teda - Ty jsi. Ani jsi neprisla rict, co kontrola ☹

lucy82
19. čer 2009

Ahojík, omlouvám se moc moc, já jsem se nedostala vůbec na net, vezla jsem pak Davida na firemní akci, pak jsem jela nakoupit, a pro benzín, a pak jsem uklízela a v devět jela zase pro něj 😒 Takže den na ho.... 😅
Ale jinak kontrola dopadla na jedničku, holky jsou zdravý a v pořádku tak jsem si oddychla, nechala jsem si je nahrát na DVD takže se nám ukázaly v celé své kráse 🙂 Nelinka spinkala a ručičky měla před očkama, ale Sofinka se pěkně protahovala a cucala si paleček, pak si zacpávala nosík, pak se protahovala, no nádhera. David si ji hned zamiloval, prý má po něm rty a že ž teď je Sofinka jeho miláček 🙂
No a mám být doma, nohy se mu nelíbili, takže jsme se dohodly že za 14 dní to tady zabalím. Te´d počkám na ty letní prémie a snad mi je dá když zjistí že budu odcházet nu a pak už se budu muset uskromnit 🤐 A zařizovat pokojíček atak 🙂

lucy82
19. čer 2009

No tedaaaaaa kde jste kdo??????

maui
20. čer 2009

No tedaaaa, tady to zas spí! 😕
Potřebuju psychickou vzpruhu. V pondělí mám jet k Apolináři na UZV srdíček a průtoků pupečníky a teď jsem zjistila, že jsem někde ztratila celou složku dokladů od doktora - těhu průkazka, fotky mimísů, žádanky ke třem vyšetřením včetně termínů objednání, lékařské zprávy, neschopenka, lístek na peníze 😠 Sestřičky i doktoři mě roztrhnou jak hada 😔 Musela jsem to nechat buď někde u Apolináře nebo pak ve vlaku ☹ Ach jo.

lucy82
20. čer 2009

Maui to je mi líto ☹ A nemůžeš to mít někde ještě doma?

Tady je mrtvo ☹ Kde jste holky kde?????

maui
21. čer 2009

Dobré dopoledne, kde je kdo??? 🙂
Lucy, doma to nemám. Jediná šance, že jsem si to vyndala a nechala v práci, ale moc šancí tomu nedávám. No co už 😒
Jak pohyby, Lucy? Já už je cítím každý den 🙂 Jsou tdy takové nesmělé....musím je vždycky trochu vyprovokovat tím, že si lehnu na bok 🙂 Ale je to fajn, vědět, že tam jsou 🙂

lucy82
21. čer 2009

Dobrá odpolene 🙂

Maui pohyby jsem včera vůbec necítila, ale večer jak říkáš lehla jsem si na bok a už to bylo 🙂 Ale jinak jsou zatím hodný 🙂
Táta mi poslal pár věcí a mezi nima i to že přiložíš přístroj na bříško a měla by jsi slyšet srdíčka, jenže já je neslyším, je tam strašnej hluk, nevím co tam dělají 😀
Tak snad se to někde najde ☹ Třeba ti to u Apolináře někde schovaly 😉

A kde je Arwenka? Jsi v pořádku?

Holky máte taky takový větší výtok? A vytéká vám z prsu mlezivo nebo co to je?

maui
21. čer 2009

Lucy, já si naposled pamatuju, že jsem to u Apolináře na wc pokládala na okno a říkala si, že to tam nesmím zapomenout 😀 ... ale teď nějak nevím, jestli jsem to nakonec do té tašky dala nebo ne 😕 Taky mám pocit, že jsem se tou složkou probírala ve vlaku, ale tím si taky nejsem jistá... No uvidíme. Buď se to najde, nebo si párkrát budu připadat jak malej fracek, až mě sestřičky budou pérovat, ale nic horšího mě snad nečeká 🙂 Ještě bych mohla tvrdit, že jsme vyhořeli 😝

maui
21. čer 2009

Výtok občas mívám, ale žádné velké kvantum.... A z prsou zatím nic. Jsi holt líp připravená 😉

maui
22. čer 2009

Ahoj holčiny, tady pořád nikdo, kde jste všechny dvojtěhule? 😕
Já dneska jedu k Apolináři na kontrolu průtoků a echokardio, tak se těším, že po dlouhé době zase broučky uvidím. Snad bude všechno v pořádku...

lucy82
22. čer 2009

Ahojík já jsem tu 🙂
Maui držím pěstičky ať je vše v pořádku 🙂
A kde máme Arwenku? A všechny? Co je s NATASOU?

lucy82
22. čer 2009

Jo a přidala jsem videa holčiček tak se můžete mrknout 😉

maui
22. čer 2009

Tý jo, Lucy, krása, ten ultrazvuk je stejně neuvěřitelnej! 🙂
My máme za sebou úspěšnou kontrolu. Mimča se děsně vrtěla, nešla pořádně zaměřit, ale nakonec máme jasno: mají od hlavičky k zadečku 17cm, skoro 300g, mají zdravá srdíčka, průtoky jsou zatím taky v pořádku a jsou to HOLČIČKY 🙂

maui
22. čer 2009

A moje průkajda s kompletní dokumentací se taky našla 🙂 Vážně jsem ji nechala na wc na okně a nějaká šikovná uklízečka ji donesla do poradny. Takže dnešek byl fajn den 😉
Ale kde všechny jste??? Arwenko, začínám se bát, ty jsi naše stálice 😕

lucy82
22. čer 2009

Jůůů Maui gratuluji k holčičkám, supeeer 🙂 No vidíš že vše dobře dopadlo, i hodný lidé ještě existují 🙂

Arwenko kde jsi snad se nic nestalo? 😖 😕

arwenka
23. čer 2009

Holky moje, ahojky
Jsem tady, byla jsem na chalupe, ale teda je mi divne nejak, mam mokry kalhotky a strach, jestli mi nerupe voda. Asi budu muset zajit k doktorovi, mela jsem to tak dobre naplanovany, ze predam praci a od pristiho tgydne budu doma - treba si to jen namlouvam a vic se potim nebo tak, ale je to na pytel, zajdu tam asi ☹

petulka26
23. čer 2009

Ahoj holky,

Arwenko, k tomu doktorovi si ručitě zajdi a co nejdřív, abys něco neprošvihla. Hlavně taky budeš klidnější.

maui
23. čer 2009

Ahoj holčiny 🙂
No, Arwen, to je dost! Už jsme se báli. Návštěva doktora je nezbytná, už pro tvůj vnitřní klid.

arwenka
23. čer 2009

Tak ja si tam zasla, bala jsem se a dobrovolne sla k MUDr. To je u mne co rict. Nastesti slo o nejaky vytok,muze se to stat,musim to hlidat, otevrena jsem na 6 mm a mela bych vydrzet minimalne jeste do 35. tydne.....doktor mi dokonce dal sve soukrome cislo, tak jsem rada.

Maui - taky se pripojuju ke gratulaci k holcickam - jmena plati?
Petuli, Ty jsi v poradku???

Lucy, jdu na videa - jsem zvedava 🙂

petulka26
23. čer 2009

To je dobře Arwenko, že je to v pořádku. Já dneska nemám moc dobrý den, volala jsem si do porodnice kvůli předporodním kurzum a sestřička nebyla schopná pochopit, že tam přijdu sama. Tak to na mě zase všechno nějak dolehlo. Zdá se že tam budu jediná maminka bez tatínka ☹

maui
23. čer 2009

Arwenko, to jsem ráda, že to byl planý poplach, ale že jsi ho vyslyšela 😉
Jména platí, ta holčičí samozřejmě 🙂

Petulko, na sestřičku se vykašli. Já na předporodní kurzy taky chodila bez manžela, protože se nemohl uvolňovat z práce, jen na tom posledním, kde byla i prohlídka porodních sálů a pokojů, byl se mnou. Jinak ale považuji předporodní kurzy téměř za zbytečné....mně to nic nedalo, na sále jsem stejně nevěděla, čí jsem 🙂

petulka26
23. čer 2009

Já vím Maui, ale tyhle maličkosti mě ještě pořád dokážou dost rozhodit.

arwenka
23. čer 2009

Peti, prosim Te, za prve - predporodni kurs je uplne na prdlacku, vzhledem k tomu, ze jsou to dvojcatka, je desne vysoka pravdepodobnost cisare a veskere naucene a oposlouchane techniky jsou nanic, navic kazdy porod je jiny, ja na jednom kurzu bylka a nebyl mi ale vuuuuuubec k nicemu. A byla jsem na nem taky bez tatinka - minimalne na jedne hodine. Za druhe - Tvuj manzel je nezodpovednej a nelidskej, Tvuj pribeh tady obcas cte Jarda a nestaci se divit, jak to nekdo muze udelat, jenze ono je lepsi zjistit uz ted, o jakeho cloveka se jedna, nez kdyby uz byly na svete a ten rozchod vnimaly. Bud v naprostem klidu, VUBEC nejsi sama, urcite je spousty holek s podobnym trapenim - u Tebe bude vykoupůene dvema krasnymi detmi a co bude mit on? Houby s octem a ver mi, ze mu to jeste bude sakra lito....

Luca - to je krasa, ja mam 3D DVD a takhle krasne to videt teda neni....

maui
23. čer 2009

Holky, jak jste na tom s břišanem? Mně včera doktor řekl, že kdyby mi nějak rychle začalo růst břicho, mám hned přijet kvůli riziku transfůzního syndromu, a mně se najednou zdá, že mám obr břicho - 93cm přes pupík 😕 Mně to připadá děsný v jednadvaceti týdnech...co budu dělat za dva měsíce???

arwenka
23. čer 2009

Maui, co je na tom desneho, kdyz ja mela ve 28.tt bres pandero 107???? Co je to transfuzni syndrom? Ze se nesnese Tva krev s chlapovou?

petulka26
23. čer 2009

Maui, já mám přes pupís 95 cm. Za dva měsíce ze mě už bude asi mamut 😀

maui
23. čer 2009

Tak to jste mě uklidnily, asi je to u dvojčat normal takové míry 🙂 Když přičtu prsa, která bych neutajila ani před těhotenstvím, tak je mě fakt kus ženský a nejlíp se cítím v leže 😀
Arwenko, transfúzní syndrom je patologický jev, který hrozí u vícečetného těhotenství s jednou placentou. SPočívá v tom, že tím jak mají plody do určité míry společné krevní oběhy (v rámci placenty), tak hrozí, že krev jednoho je přečerpávána do těla druhého a dochází na jedné straně k nedostatečnému okysličování a výživě dárce a zároveň přeplňování příjemce. Nejvíc riziko hrozí u monochoriálních biamniálních dvojčat, u mo-mo, které mám já, je spíše výjimkou, ale co doktor, to asi jiný názor. Tady u Apolináře mi doktor tvrdil, že právě u mo-mo hrozí, tak jsem z toho jelen. Mám doma studii jiného odborníka z jednoho odborného lékařského časopisu, která to popírá. Pak věř doktorům 🙂

arwenka
23. čer 2009

No, Mauinko, kasli na ty Cvachy vsecky a nech se poradne vysetrit, ja vim, Ty mas stesti na ty vsechny abnormality, ale to bych musela mit vzhledem ke svym rozmerum teda taky, i kdyz to u dvouvajecnych nehrozi 🙂
http://www.dvojcata.cz/diskuze.php?idtema=79&id...

Tady je odkaz na diskusi na serveru dvojcatek, to kdyby se Ti nahodou potvrdil, ale on se nepotvrdi - zadny strach, tady je diskuse zdravych miminek 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru