Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

arwenka
22. črc 2009

Peti, trojcata? Jdi Ty.....by me odvezli s houkackou....sice bych dostala od statu chuvu, ale stejne. Brrrr. Tech penez by o moc vic nebylo a byly by to chudinky

petkan
22. črc 2009

Arwe, no jo, musí to být teda extra záhul 😀 Ale v tom odkaze jak jsi posílala ty kočárky, tak jsou tam i pro čtyřčata, a to je fakt mazec, s tímhle se promenádovat, to si nedokážu vůbec představit, hlavně kde vzít na to ty síly...

arwenka
22. črc 2009

Ja vubec nechapu, jak je nejaka mamina muze nosit pod srdcem, ja si prijdu fakt jak sentinel a predstava ctyr deti v brise je silena. Je fakt, ze ty mamci pak uz jen lezej, protoze nemuzou ani chodit 😒
Tu Filoménu a Matyldu Ti naprosto verim 🙂 Krasna jmena 🙂

petkan
22. črc 2009

jo jo, taková hezká česká 😀

lucy82
22. črc 2009

Ahojík holky, tak venku me zase pěkný pařáček a manža má nějakou montáž a auto samo u sebe takže jsem zavřená doma, ale zítra pojedu za babčou do bazenku na zahradu 🙂
Nu jinak koukám že řešíte kořárky, Petul to je skvělá cena za ten Easy Walker, taky to byl můj favorit, ale ty korbičky jsou dost těžký takže to bych do 4 patra neutáhla takže vyhrál Bumlberík 🙂

A jinak jsem byla pro fotky k fotografce takže konečně mám fotečky ze svatby, ale nastvala mě, protože prvně to byly 2 litry, pak jsem chtěla ještě oznámení a prý za 250, když mi to oznámení předávala tak říkala že fotečky mi uděla i s oznámením za 2500 a že mě ještě vyfotí bříško atd. No a najednou tam přijdu a ona už chce 3100 Kč tak jsem byla fakt nasraná, protože já u sebe jen dva a půl a si asi myslí že ty prachy teď tisknu nebo co 😠 Včera jsem byla v sekáči a nechala tam 700 ale pěkné věcičky tam měly 🙂

arwenka
22. črc 2009

Lucy, ahojky 🙂

Holcinky, prisla jsem na dalsi kocarek - to by mohlo byt ono. Ma prehazovaci rukojet i otocna kolecka....

http://kocarky-autosedacky.sbazar.cz/kocarek-pr...

http://kocarky-autosedacky.sbazar.cz/kocarek-pr...

Horsi na tom je, ze je jich zalostne malo a odpovidala jsem snad na 6 inzeratu a vsechny jsou prodany ☹

maui
22. črc 2009

Holčiny, já vás obdivuju, s jakou vervou a důkladností vybíráte kočárky. Já nenávidím nákupy, neumím se rozhodnout a nebaví mě zvažovat všechna pro a proti. Easy Walker mě nadchnul, viděla jsem video na netu, ale čtyřicet tisíc za kompletní výbavu je šílenost. Naštěstí má korbičky a ne vložné tašky, což je pro mě nepoužitelné, tak jsem se snadno smířila s tím, že ho mít nebudu. Bumbleride se mi líbí, i když u kluků bych si asi musela vybrat barvu, která se mi ne úplně líbí, naštěstí s holčičkama si vyberu snáz. Má čtyři nafukovací kola, vložné tašky a vzhledově se mi líbí, tak víc nehledám, mám hrůzu, že by se mi líbil ještě nějaký další a musela bych se znova rozhodovat 😀

lucy82
22. črc 2009

Maui přesně tak, Easy se mi líbil ale když jsem si spočítala cenu s komleptní výbavou tak to bylo 42tis. A to je teda sííííla 😠
Takže Bumbleride je za tu cenu super 😉 A jakou máš vybranou barvičku?

Já se ted nadlábla rajský, mnam mnam 😉

janinapec
22. črc 2009

Ahoj holky, omlouvám se, že Vám sem lezu, čekáme jen jedno miminko, ale občas k Vám ze zvědavosti nakouknu 🙂
Nějaká dvojčátka v rodině máme, takže vím, že se sháněním kočárku je dost starostí.
Mě osobně zaujal tenhle od Firkonu (polský výrobce), je pravda, že nemá otočná kolečka, ale za tu cenu je super.
http://www.batolatko.cz/Kocarek-pro-dvojcata-FI...

Já si ho budu pořizovat ve variantě pro jedno mimi.

Mějte se všechny krásně, Vám všem přeji klidné těhotenství a hodně zdravíčka miminkům

darling007
22. črc 2009

Maminy, dneska jsem si byla v Plzni na genetice pro výsledky screeningu v prvním trimestru a hlásím výsledek NEGATIVNÍ!!! 🙂 😵 😀
Tak moc se mi ulevilo... Musím to nějak oslavit, dokonce mám manžela doma, má dovolenou, tak by to chtělo udělat si hezký večer... 😉

lucy82
22. črc 2009

Darling gratuluji k výsledkům 😉

Holky v čem budete mít mimča první měsíce v obýváku? Mě se nechce kupovat dvě kolíbky nebo dvě velký cestovní postýlky, ale našla jsem tohle
http://aukce.atlas.cz/item691407455_nova_prenos...
Myslíte že je to blbý nebo to na těch prvních pár měsíců stačí?

arwenka
22. črc 2009

Dar - ahoj - tak to je SUPER zprava !!!!! Blahopreji !!!!!

Lucy, ty jsou moc pekny a skoro zadarmo, ja jsem to proste vyresila tak, ze jsem si vypujcila jednu starsi velkou postylku na koleckach, tam se mi vejdou obe dve minimalne 3-4 mesice, muzu je vozit po byte a pak dovezu druhou postylku po Danulickovi a bude mit kazde z miminek svou.

koira
22. črc 2009

Ahojte holky chci se zeptat...cekame dvojcatka dvojvajecna, nyni 20tt...vcera sme byly na utz...vse by melo byt v poradku....jen me vrta hlavou ze jeden meri 10,8 a druhy 15,2 cm....pripada mi to celkem velky rozdil...nemate zkusenost.Bohuzel vahu nam doktorka nesdelila

sindynka
22. črc 2009

Já měla pro kluky jen postýlky a nic víc.Měly jsme 2+1.Obývák pruchozí z ložnicí,takže nějak dál jsem to ani neřešila a ani nechtěla.Kluci si chvilku pobyly v jedný postýlce a pak jsem koupila druhou.V novém bytě jsme pak měly velkou ohrádku,ale nepotřebovala jsem ani cestovní.Ale ve velkým bytě bych to asi řešila,že bych měla tu ohrádku jak se dá nastavit dno co nejvíže,nebo větčí postýlkou jak Arwenka.

jankatr
22. črc 2009

ahojky - jen nakukuju - tuhle fázi už máme za sebou 😅 😉

Lucy - jestli můžu radit - tak spíš pořiď cestovní postýlku - třeba jen jednu - já je mám taky v jedné. Myslím že tohle by ti dlouho nevydrželo, a tu cestovní využiješ líp. Klukům 3,5 měsíce - a patýrko do cestovky co jsem měla pujčený už jsem musela zrušit - páč se tam nevešli, a v normální postýlce co mají na spaní už se taky pěkně mačkali, takže dneska poprvé spinká každej ve svý. Ale cestovku máme v obyváku jen jednu - holt v paneláku není místa na zbyt. Ale už jsem jim udělala ležení i na zemi, a do cestovky je dávám jen když potřebuju něco udělat a potřebuju je "schovat" před Daníkem - on je totiž děsně akční a hrozně je miluje a nejraději by se s nima pořád muchlovala a chce je nosit - což ovšem u 4,5letýho dítka je docela problém 😅 😅 😅

Jinak ještě pokud můžu ještě doporučit - tak do spací postýlky neodkládejte děti přes den na hraní. Je to vyzkoušený - osobně jsem to vyzkoušela i u malýho - on se tam pak vyloženě těšil a v pohodě usínal - prostě měl zafixováno že když je tam tak se jde spinkat a žádný hraní. 😉

jo a ještě ke kočárkům - tohle je taky sympatická novinka http://www.darababy.cz/zbozi/dorjan-danny-sport... - bohužel pro nás s ním přišli poněkud pozdě
Bumbleride teď co se dají korbičky dát tak aby byli proti mamince je taky sympatický.

Arwenka - pokud jde o herkules - pozor - on je sice moc pěkný ale dost nešikovně vyřešený - když se na něj podíváš tak kolečka přesahují do boku kočárku a jsou dost široká a je blbý že sedačka není až nad ně, takže je tam poměrně uzoučké místo na sezení, taky se mi moc líbil ale když jsem ho viděla ve skutečnosti tak už chápu proč většina lidí co ho má, kupuje po roce novej - širší kočárek - děti už pak mají problém se tam srovnat.

zuzka72
23. črc 2009

Jankatr-mohu mít dotaz,ty jsi za celé těhu s dvojčaty přibrala jen kolem 14 kil? 😉

sindynka
23. črc 2009

Jankatr.Já mužu zase říct,že klukum nevadilo kde jsou.Jestly ležej v obýváku na podložce nebo si hrajou v postýlce.Mě kluci usínaly hnedka po mlíčku a na další jsem je musela budit,někdy nakrmila oba někdy po sobě,někdy s manželem jak to šlo podle mího mlíčka a zase šly spát.Oni byly dlouho v zavinovačce šnerovací a dlouho spaly,už přesně nevím,ale kolem 3 měsícu začly až pauzovat mezi spaním a mezi jídlem,tak to měly čas už na hraní.Kluci měly společnou taky chvilku a pak měly vedle sebe a když si hrály tak na sebe viděly a pak se šlo koupat a řeklo že se jde spinat a oni věděly.Já je ani moc nechovala,oni to byly od malička takový placky a medvědi 😀 .I ted skoro ve třech letech spěj někdy i odpoledne a jdou spát v osm večer a stávaj v 8 ráno.

zuzka72
23. črc 2009

Arwenko-ten inzerát si podej znova máš ho ve špatné kolonce, máš ho mít v koupím a máš tam prodám. Mě se to občas taky stává, ale pak je škoda, že spousta lidí to nenajde, tak si to raději změň. 😉

arwenka
23. črc 2009

JA ho tam mam ale schvalne, Zuzko, kdo jde prodavat, jde napsat svou nabidku do rubriky Prodam a hned uvidi, ze nekdo shani....

zuzka72
23. črc 2009

Aha, tak to mě nenapadlo, já jsem si myslela, že to po nějaké době naskočí dolů k ostatním a tím pádem už to lidi nenajdou, tak promiň, ale znáš to, lepší poradit blbě, než vůbec. 🙂

arwenka
23. črc 2009

Zuzi, ale vubec ne, nic lip neznam a jenom me to napadlo....stejne je to s temi kocary v tahu, kdyz maji prehazovacku i otocna kola, jsou drahy jak pes a bez techto dvou veci je to o nicem.....navic vubec nemam cas nekde jezdit a vybirat kocarky, tak mi ječ jasny, ze to dopadne tak, ze budu uz s narozenyma detma jezdit po vsech certech a shanet kocar....

zuzka72
23. črc 2009

To jo, ta máš pravdu, těch kočárků není mnoho na výběr a když už by se mi nějakej líbil barvou, nebo trochu typově, tak zase nesplňuje jiny podmínky, nebo má malinky kolečka, nebo jen 3, no já mám na to čas, ale ty holka, by jsi si měla pospíšit, ať maj prťata v čem jezdit. A vy budete mít chlapečka a holčičku, to je krása-kdy to doktoři poznají, jaké je to pohlaví?

maui
23. črc 2009

Ahojky 🙂
Lucy, asi tu klasickou červenou Ruby 🙂 Zajímavá je i ta hnědá, ale musela bych to vidět na vlastní oči a nevím, jestli by manža souhlasil. Určitě by se ale hnědý kočárek nelíbil Kubovi 😀

arwenka
24. črc 2009

Ahoj doublemaminky, je tady nekdo?

haassinka
24. črc 2009

ahojky🙂

tak jsme včera zjistili, že do fabie není možné bez problému dozadu narvat 2 dětské autosedačky! respektive bez toho, aby se posunuli přední sedačky dopředu - což znamená, manžel by nemohl řídit auto:D takže je to jasné, musíme koupit nové auto...asi nejlepší se nám zdá Roomster, protže je teď dost levný a má velký zavazadlový prostor..

arwen: vy jste přemýšleli nad jakým autem?

ještě ke kočárkům - Easy Walker ve sporťáku - četla jsem, že dost maminek si na sporťák stěžuje..za ty prachy by musel být dokonalý a ne, že je sporťák na nic🙂

arwenka
24. črc 2009

Haasi, ahoj, ja mam vyhlednuteho Scenika, ale jsme asi zrejme v pytli,protoze auta jsou ted hodne dole a proste se mi nedari prodat Fabku ☹
Roomster je podle mne taky dost malej, ale Ty budes mit deticky dve a ne tri jako ja, tak asi v pohode....kde presne bydlis? Mam pritele z Trutnova 🙂

haassinka
24. črc 2009

nedaří prodat fábku??? 😒 to mi ani neříkej...ani protiúčtem by ti ji nevzali? jakou máš výbavu? já teda počítám s tím, že moji Fábinu udáme, nemá ještě ani rok a sotva 7.000km naježděno...
líbí se mi i jiná auta, ale ta cena☹ a doufáme, že prodjce nám právě vezme Fábii protiúčtem a že budeme doplácet třeba "jen" 150.000Kč maximálně..

Bydlíme na České čtvrti, jestli to znáš🙂 ale doufáme a plánujeme, že se odstěhujeme do Hajnice...máme tam od obce pozemek (ještě neni náš)...ale s jednou mateřskou a dvěma dětmi bude asi problém vzít si a hlavně splácet hypotéku

jak se jinak cítíš, ještě to vydržíte 3v1?🙂

arwenka
24. črc 2009

Haas, moji Fabince je uz 8 let a ma jen central, chci za ni 88 000 a zda se to byt nemozne ☹

Ja Trutnov moc neznam, pritel pochazi z Kryblice, mozna se znate 🙂 kVULI TE JEDNE MATERSKE BUDU MUSET PORAD DELAT A DOUFAM, ZE NESPADNU NA HUBU....

Jsem 3v1, musim vydrzet jeste minimalne 17 dni, to se vraci muj MUDr z dovolene a ja bych ho taaaaak chtela u porodu....

haassinka
24. črc 2009

a co děláš, že to můžeš dělat pořád? s tou Fábií bych to zkoušela u větších prodejců aut, u nás jsou třeba super v Autostylu Trutnov...a i kdyby ti ji vzali za méně, tak by třeba ale oproti tomu nabídli větší výbavu u nového auta

věřím, že to vydržíš, hlavně klid🙂 chceš rodit přirozeně?

na Kryblici ani moc nechodím, ale je tam velký baby obchod:D

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru