Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

kocule
8. dub 2010

Lucy jezdila. Ale jen s mírnou rýmou, my ještě takovou, že by nám kapalo z nosu, teda neměly. A bez teplot. S teplotama bych nejela, aby se to nerozjelo. Venku je chvíli horko, pak zima, malá se zapotí nebo se může více ohřát a teplota jí třeba půjde nahoru. Ten den bych to vydržela, doktorka mi to taky moc nedoporučila. 😝

lucy82
8. dub 2010

Kocu a vy jste na dvojku přešly hned jak vám bylo 6 měsíců?

Jojo taky se rozčilujeme, Sofi je pořád na břichu a jen kope nožkama, ale nějaká další akce a pokus o lezení nehrozí, jen se rozčiluje že ji to tam už nebaví 😀 A Nela ta se o lezení pokouší a dokonce už se pohybuje dozadu, ale tak pár cm za hooodně dlouhou dobu 😀

j.cien
8. dub 2010

Pekny den vsem 🙂
Nakukuji,jestli Lita uz nenasla minutku...ale ma asi fofry,po prvni noci doma 😉

Kocul,jsi sikulka ,ze Tomovi poctive rozcvicujes 😉 a urcite to bude mit vysledek a vse se srovna...hlavne,ze je zdravy!!!!
Ja se porad bojim,at jsou obe mimi OK...jsem hrozna ...

zuzka72
8. dub 2010

Holky v DM mají mléka Babylove 600gr za 129,- a dokonce jsou bio. Bio nemusím, ale ceně jsem neodolala, takže jsem ho vzala, mají různé druhy. Jinak taky postupně zkoušíme co nám sedne, baštíme to jen na večeři. 🙂

kocule
8. dub 2010

Lucy, my máme pořád jedničku. 😀 😀 😀

Teď Tomča odpadl, je strašně unavený, od 6 h nespal. 😝 Adu kuká na CT24 na Obamu a řehtá se u toho. 😀 😀 😀

Cien děkuju, nemohla jsem z toho ani spát, jak mě to trápilo. ☹ Neboj, to je normální. Musíš si věřit, že to dopadne dobře, uvidíš. 😉

maui
8. dub 2010

Lucy, díky moc, teď jsem to pochopila i já s tou DM kartičkou 😀

Koculko, to bude dobrý, jste šikulky. Ale vy už trénujete lezení??? Panebože, my jsme asi z jiné planety 😀 😀 😀

maui
8. dub 2010

Lucy, my taky byli s rýmou venku, líp se jim tam prý dýchá. Teploty jsme neměly. S teplotou bych asi taky nešla. Měřilas v podpaží? Možná tak do těch 37,3 bych šla, kdbyby bylo venku hezky. A když jí navíc klesá, asi bych šla...

kocule
8. dub 2010

Maui, to my taky. 😀 Jenže to má po kom zdědit. Oba jsme sportovci, manža brzo seděl, švagřice seděla v 5 měsících, chodila v 9 měsících. 😝 A já nebyla o moc pozadu. 😀 😀 😀 Jen buď ráda, že se ti holčičky ještě nepřemísťují, neustále řeším logistiku v bytě, aby mi jeden někam nespadl. 😀 😀 😀

maui
8. dub 2010

j.cien, já se taky strašně bála, porod byl úleva. My měly strašně velké riziko, že se holčičkám zamotají pupečníčky a zaškrtí si přisun kyslíku a živin, mohlo se to stát úplně kdykoli. Poslední dny v nemocnici jsem žila jen od monitoru k monitoru, ufff, ještě že to máme za sebou. Ale vy budete v pořádku, neboj 😵

j.cien
8. dub 2010

Holky diky,pripadam si tu jako jedina hysterka...vsechny jste to cele tak statece zvladaly...

kocule
8. dub 2010

Cien, ale houby. Já byla vyklepaná jak králík. 😀 😀 😀 Jen si to nesmíš moc připouštět a myslet na to, aby tě to nerozhodilo. Je to těžké, ale už jen chviličku a budeš s holčičkama. 😀 😀 😀 Já se neustále ládovala knížkama, miluju detektivky, četla jsem pořád, když jsem nespala. 😀 A byla fakt zvědavá, jak to dopadne, kdo vraždil 😀, trošku si vyčistla hlavu abych přišla na jiné myšlenky. 😉

lucy82
8. dub 2010

Teda Kocu já jsem popleta myslela jsem Maui 😒 😀

Maui v podpaží jsem neměřila zkusím to, a pak uvidím, asi by líp spala, doma spí málo 😒

sarri
8. dub 2010

Cien, neboj, kolik to tu zvládlo, tak proč bys ty nezvládla? Strach má každá - spíš by bylo nenormální, pokud by neměla. Já jsem měla od ošetřující lékařky z rizikovky slíbeného císaře a až v porodnici mi řekli, že to půjde normálně, tak jsem s tím nepočítala a hrozně se bála, aby to bylo ok - teda hlavně holky. Byla jsem z toho moc vyklepaná, ale jak mi rupla ta voda, tak jsem najednou byla v takové psychické pohodě - ani nevím, prostě jsem se pak už vůbec nebála - což teda bolesti nemírnilo 😀
Kočule, tak jsem teď dělila Hami s krůtím a přesně 63g a 62g 😉

mrkvicka28
8. dub 2010

holky měla bych dotaz kolik plínek spotřebujete za den u dvojčátek,abych věděla jakou si udělat zásobu pro ty naše tři prcky a když přikrmujete tak čím ? díky

housky
8. dub 2010

Nazdárek holky, koukám že spousty z vás se již dočkali a porodily a mají to za sebou. Tak blahopřeji. My máme od úterka konečně dvojčátka doma. Ještě nemůžeme ven, čekáme na 3 kg, takže ještě 3 neděle. Ale jsem z toho celá nesvá, když jeden brečí a čeká na krmení nebo na chování. Snad se to zlepší. A to jsou celkem hodný, i když spím denně 3 hoďky. Jak to zvládáte? Až budou větší bude to lepší?

maui
8. dub 2010

Mrkvičko, úplně zezačátku to bylo klidně 20 plínek denně - s oblibou se vykadily při přebalování na čistou plínku 😝 Ale postupně se to lepšilo, teď už přebaluju většinou jen před jídlem, a to je tak 10-12 plínek za den.

sarri
8. dub 2010

Mrkvičko, v porodnici a doma (když jsem krmila po 3 hodinách), jsem přebalovala co 3 hodiny - takže min. 8 plen na den - měly jsme Bella happy before newborn (je to do dvou kil, ale dobré nám byly do tří - pro trojčátka na začátek určitě větší ne - těch jsme spotřebovaly 12 balíků) a pak tak od velikosti 2 (mini) už přebaluju jen večer na spaní (tu mají fakt 12 hodin - už v noci nejí, tak to vydrží), ráno, před prochajdů a pak už vydrží do koupání a do večera. Samo, že když je kakání mimo přebalovací plán, tak přebalím, takže 4-6 ks/den.

sarri
8. dub 2010

Jo, ty kusy 8 plen za den a 4-6 - to je pro jedno dítě 😉

maui
8. dub 2010

Lucy, a já ti chtěla odpovědět, jak jsme to měli my, a pak jsem si řekla, co bych se vnucovala... 😀 😀 😀
My přešli na 2, protože jsem někde četla, že na dvojku se přechází, když začínáš s příkrmama, ale teď mám pocit, že jsme to jaksi uspěchali... 😝 😀

sarri
8. dub 2010

Takže, jak píše Maui 😉

maui
8. dub 2010

Lucy, a tak jsi měřila v zadečku? A to mají tu teplotku i po odečtení 5C?
Já nevím, co mám dát holkám odpoledne na sebe...připadá mi, že pod tím krytem kočáru se budou vařit ve všem, ale bez toho to zase tak nějak divně vypadá, ne? Jak to řešíte? Už je máte někdo ve sporťáku?

mrkvicka28
8. dub 2010

sarri díky ta happy pleny se mi taky líbí že jsou už od 2 Kg a kolik balíku plen sis brala do porodnice?

maui
8. dub 2010

Housky, blahopřeju 🙂 Ty začátky jsou asi všude hrozný. Já taky vždycky trpěla, když jsem jednu kojila a druhá mi u toho řvala v postýlce...pak jsem se nějak obrnila a časem si zvykly čekat i holky 🙂 Neboj, bude se to zlepšovat, uvidíš, i toho spánku bude víc 😵 My tak od pěti měsíců spíme celou noc od sedmi do šesti, ale to je tím, že jsme na UM. Při kojení se mazlíci budí většinou i v noci 🙂

kocule
8. dub 2010

Maui, my už jedeme na sporťáku. Konečně mám ty letní zavinovačky, takže jen body, mikina, čepička, punčocháčky a nánožník. To si asi vezmeme dnes. Když bude teplo, tak jim ten nánožník oddělám. 😉

sarri
8. dub 2010

Mrkvi, vzala jsem prva jeden plenek a jeden ubrousků a manžel pak doplňoval zásoby 🙂)

zuzka72
8. dub 2010

Housky-to jsou drobečci, ale oni to doženou, jsou úžasní, moc vám přeji ať už máte vycházky a krásné počasí k tomu-je to paráda.
Tak jsme z5 od Mudr.
Petr má 4230 a 56cm, obvod hlavy 39, VF 3,5x2,5 (no trošku otesánek)
Lukáš má 3410 a 52cm, obvod hlavy 36,5 a VF 3x2
Mudr byla moc spokojená a já taky.

darling007
8. dub 2010

Ahoj Kočule, to jsem moc ráda, že ti kočárek vyhovuje. Já jsem taky maximálně spokojená a lidi na mě vždycky obdivně koukají, když ho tlačím jednou rukou...já při své postavě 😉
Já s klukama musím cvičit pětkrát denně, Daneček má těch cviků víc právě kvůli predilekci, ale zatím zvládám s oběma. Řekla bych, že už se to zlepšilo, už dává sám hlavičku dobrovolně i na levou stranu. Ale teď jsme museli cvičení vysadit, kvůli nemoci. Zvlášť při teplotách se cvičit nesmí.
Lucy, nám doktorka řekla, že s rýmou se naopak ven chodit musí!!! Lépe se jim venku dýchá a je tam lepší vzduch, teda pokud zrovna nejezdíš po Václaváku 😉

darling007
8. dub 2010

Jinak plenky Bella Happy nám vyhovovaly jen ty malinkaté, ty větší se mi zdály strašně moc tuhé, jako prkno a hlavně nedržely kolem nožiček a protékaly. Nejlepší jsou Huggies, ale je fakt, že taky nejdražší. I ty dražší z Tesca (ne úplně ty nejobyčejnější) se nám osvědčily.

zuzka72
8. dub 2010

A k plínkám, my máme na noc papírovy, zkusila jsem Huggies, Pampers, Babylove atd a pokaždé jsou kluci ráno celí mokří, jak to děláte vy. Asi je budu muset v průběhu noci přebalit, že? Dost blbá otázka od matky 4dětí, co? 😀

darling007
8. dub 2010

Já přebaluju před každým krmením. Kluci se budí 1 - 2krát za noc, jak kdy. Stávalo se mi taky, že byli mokří, ale zjistila jsem, že to bylo pokaždé, když jim začaly být plínky malé...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru