Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

kocule
23. dub 2010

Maui, já jim necpu všechno. Piškot jsme stejně z větší části vyhodili. 😀 😀 Chleba byl omyl, Toma byl rychlejší než manžel. Ale na ožužlávání se má dávat, pokud vím. Vždycky dávám jídlo od 4.měsíce a koukám na složení. My nedonošení nejsme, takže nemáme nějaké zvláštní pokyny a někdy mi papat musí začít. 😉

lita
23. dub 2010

J.cien - ja te nemit, tak jsem stale nedotceny laik, takto mi setris spoustu casu "googlovani" 🙂
Prave ze o tom Nutritonu vim od tebe, jak jsi mi ho tady nedavno doporucovala. Mozna to vyzkousime a uvidime. Spis bude take otrava to podavani, ze lzicky nebo strikacky.

Ja se te lzicky od predevcirem desne bojim, protoze se mi Tobik zacal dusit po podani par kapicek Baby Calmu lzickou 😖 To byl sok, prestal mi dychat, zmodrala mu pusinka nad rtikem a nemohl chytit dech. Vzdycky jen parkrat povrchove zadychal a pak mu to zase vypadlo. Otocila jsem ho na ruku na brisko, ale trvalo, nez to z nej trochu vyslo a pak stejne jeste trvalo, nez nastartoval. Snad nejhorsi moment v zivote.
Pak mi to rano zase udelal u krmeni z flasticky, protoze jsem ho chtela pred navstevou dr. dopucnout.

A po prichodu od dr. byla u nas mamka a protoze oba jeceli hlady, tak Brajika krmila flastickou a udelal ji to same!! To byl tedy den! Vubec nechapu, pritom Brajik tak krasne saje z flasky a Tobik vlastne taky.

Ted Tobikovi davam ty kapicky tak, ze dudu omacim ve lzice s kapkama a stejne mi u toho sipe, i kdyz to je mikro kapka. Nejspis mu nejede ta chut, a tak se zadavuje. My si fakt teda vyzirame vsechno mozne uz od zacatku 😅

sarri
23. dub 2010

Já to teda taky s tím jídlem vidím na řízení se vlastním selským rozumem. Adélka snad všechno rozmělní a místo dovnitř vysune ven. Eli papá hezky. Masko se má dávat kvůli železu - hlavně teda hovězí, králíček, krůta, kuřátko - ani tak údajně nezáleží na donošenosti či nedono - záleží na váze a růstu děcka. Já to jedu tak na půl cesty - taky jsem nazačala s příkrmy hned, když to chtěla doktorka a maso 6x za týden taky nedávám - snažím se to střídat.
Holky, nezdá se vám, že děti po mrkvi zoranžověly? Já se teď snažím tu mrkev trochu redukovat, protože v masových skleničkách je snad všude, tak střídáme se zelenýma a žlutýma jídlama. 😀 Kombinujeme podle barev 😀

kocule
23. dub 2010

Holky, dneska je tak krásně. Chystám se do trhů na bio zeleninu a konečně uvařit. Papáme jenom bio, aby si nesplácávali žaludky, kazit si ho budou celý život. Jinak ty sušenky jsou speciální bezlepkové, takže to snad nevadí. 😀 Kde berete maso? Já ho nechci kupovat v obchodě, není nic moc. A to sklínkové, které mám doma, mi teda taky nějak nevoní. 😝

lita
23. dub 2010

Maui - to je mi lito, ze to maji holcicky jeste ted. Taky porad prevlekame, snazim se mu dat plinku pod bradicku, ale nekdy vyjede bez cekani drive nebo naopak podruhe. Zavolam pediatre a uvidim, co nam rekne.
Souhlasim, ze co maminka to nazor, takze bude treba i z mojich chlapecku udelat kraliky pokustony a pockat, co a zda zabere.

Kocu - ty laktobacilky vyzkousime, i kdybych mela delat jednu lahvicku denne specialne jen pro ty bacilky. Dneska se je pokusim koupit, vysadime Baby Calm. A kdyz to nepomuze, tak jim zkusim dat ten hermankovy caj, snad nebude alergicka reakce.

Presne tak, reflux a nedonosenatka jsou jedna kapitola. Jsem rada, ze alespon Tobik to nema, kdyz uz si chudacek vybral par ostatnich neprijemnosti. Vcera nam pediatra rekla, ze ma nabeh na kylu. A protoze casto tlaci kvuli prdikum, tak to neni vubec vyloucene 😖
S tou hlavickou jeste uvidime, za 2 tydny jdeme k neurolozce, tak snad nam ona neco povi. Pediatricce se zda, ze mu hlavicka vzadu srusta rychleji, nez by mela. Ale stejne by musel jit na dalsi vysetreni. Moc doufam, ze nebude muset jit na tu operaci.

Kotatka nase mala, muselo byt pro tebe hrozne videt vasi Adus tak trpet a nemoci ji rychle nejak pomoct! A Tomasek zadnou reakci nemel?

kocule
23. dub 2010

Sarri, my neměli ani oranžový hovínka. 😀 😀 😀 A je fakt, že ty sklínky jsou na jedno brdo. 😝 Našla jsem super dokument na příkrmy od mamin v kojencích, je ve wordu, tak přemýšlím, jak vám ho sem lupnout. 😀

lita
23. dub 2010

Sarri - nechci tady srovnavat deticky s pejskama. Ale my nasi pejsce moc mrkev davat nemuzeme ci nechceme, protoze je stribrna a po mrkvi by nam mohla tmavnout ci reznout. Tudiz je dost mozne, ze u deti s jejich malymi telicky muze ta mrkev take barvit kuzi, dospelak to proste nejak semele a stravi.

lita
23. dub 2010

Kocu - zdrave a cerstve maso muzes koupit na farmach, urcite mate nejakou blizko vas. Nakoupit ve vetsim a pak si to nastrkat do mrazaku, protoze jezdit na farmu pro male porcicky by byl opruz a hlavne neefektivni.

lita
23. dub 2010

Sarri - a jeste, jestli je to vase zahrada, tak mate tedy uzasne kralovstvi! Fakt nadhera, jak z decor magazinu 🙂
Mit takove utociste, tak by se mi snad na dovolenou ani nikam nechtelo, vsude by mi to prislo prilis fadni, zanedbane a omsele 😀
To se o to stihas jeste k tem svym beruskam sama starat?

kocule
23. dub 2010

Lituško, to je právě hrozný, s tak malýma miminkama, které vlastně měly být ještě v bříšku. ☹ Úplně trpím za vás, když napíšeš, my nejdřív kolaps s kojením, pak jsme laborovali s ledvinou, ta predilekce. A všechno taky Tomík. Adu si teď vyžrala chudinka to očkování, Tomčovi nebylo vůbec, ale vůbec nic. 😝 A teď ještě kýla, chudě malé. ☹

Laktobacílky mi doporučila kamarádka, pomohly jim i nám moc. Oni je měli právě na prdíky, nám se spravilo kakání. Udělej třeba menší dávku, aby ti to spapali celé a pak dokrm druhou flaškou. My máme Laktobacílky Baby, ze začátku se dávají tuším dvakrát denně, pak jednou. Budu je dávat pořád, ona ta střevní mikloflóra je podle mě hodně důležitá na imunitu a tyhle věci. Zatím to musím zaťukat, ale nemocní jsme nebyli. Malí od té kamarádky jsou ale na hromadě věčně, takže si vyberte. 😀 😀 😀

maui
23. dub 2010

No jo, Kočul, já vždycky zapomenu, že vy jste celí takový rychlení 😵
My teda mrkev musíme trochu redukovat, protože holky po ní mají hrozně tuhý kakání a šíleně u toho tlačí a hekají, ráno to dost budí 😀 A stolice vůbec po těch zeleninových příkrmech je příšerná. Já se vždycky děsím, aby se mi nepokaly někde u doktora, protože to mají jak biologickou zbraň a ostatní maminky by nás asi roznesly na kopytech 😀

Lituš, my blinkáme pořád od krmení do krmení. Nosem nám to sice nikdy nelezlo, ale jak je dám na odříhnutí, vyletí první sprcha (už to máme vychytaný, tak se nám to v 75% podaří chytit do pleny), pak následuje druhá, když je položím, takže jdeme převlékat, u toho někdy vyletí třetí. No a pak vždycky trochu, když je člověk zvedne na pochování, nebo když je dáme na bříško, nebo prostě když moc náruživě kopají nohama. No děs. Blinkají i 3 hodiny po jídle. Vůbec nechápu, jak můžou být tak baculaté, když mám pocit, že všechno, co sní, vyletí do dalšího krmení ven 😝

sarri
23. dub 2010

Mně se právě zdály být v obličeji takové dooranžova a první co tchýně, tak jé, vy jste opálené, ale houby - bylo po 4 dnech začátků s mrkví.
Já beru maso od řezníka (je to příbuzný a ve čt má vždy čerstvé) - vybírá nám jen pěkné a kuřata koupí normálně zmrazená. My už máme biozeleninku zasazenou u babičky.
Já českou kuchyni taky skoro vůbec nevařím, ale mám ji ráda a u našich taková svíčková nebo zelí nebo česnečka, tak to si dám hrozně ráda. Doma jedeme na těstovinách, luštěninách, stejcích (to vypadá divně napsané - ale jak jinak steacích? asi jo) a salátech - hlávkový a okurkový můžu ke všemu.
Jo a hovínka teda hýří všemi barvami 😀

kocule
23. dub 2010

Na tu farmu se asi nachystám. Vím ještě o jednom řeznictví, což je určo lepší než Billa a jím podobné. Prý si holky maso upraví, uvaří a naporcují do krabiček na led a pak jen vysypou ty kostičky podle potřeby. Asi to taky tak zkusím. 😉

kocule
23. dub 2010

Maui. 😀 😀 Ona to taky není žádná výhra. 😝 Ale naprosto tě chápu, kdybych byla ve tvé kůži, jela bych stejně. 😉 Nechceš taky zkusit ty Laktobacílky? Já tady vypadám jak děsný propagátor, ale mám vážně dobrou zkušenost. 😀 😀 😀 Můžou se od 1. měsíce tuším. 😉

Sarri, ty mi teda naháníš chutě. 😀 Manža se živí sportem, takže u nás těžká kuchyně ani nepřipadá v úvahu, jíme dietně. Já jsem teda navíc děsně vybíravá, okrajuju tlustý i z kuřecího. 😀 😀 😀 Jinak jak jsou ty pořady o hubnutí na primě, tak občas koukám trošku nechápavě, páč mi doma prostě takhle normálně jíme a vůbec mi to nepřijde. Docela se divím, co ty lidi sežerou. 😀 😀 😀 😀 Když jedeme k našim a taťka normálně vaří, tak se z toho dávám 2 dny dohromady, nejsem na to zvyklá. A to si dám jen trošku. 😀 😀 😀

sarri
23. dub 2010

Lito, stará se hlavně babička. My tam máme vedle nich dům, který se ale pronajímá, protože manžel hold má práci tady a já vlastně také, ale máme to tam v záloze, kdyby se stal zázrak a na Hodonínsku se nějaká prácička objevila. Já pracuju stylem, knížka, bazén, něco pošolíchat a ono se za celý den tím šolícháním i něco udělá 😉
My měli taky ty sypané laktobacilíky. Infants dophilus - tak zkus - nám pomohlo a to protiublinkávací bych asi taky prubla.
My trošku poblinkáváme, protože ta naše trdýlka, jak sen položím, tak se přetočí na břicho - i po jídle, a jak si na tom břiše leží, tak to semtam s tím sliněním při zubech ublincne. Neperu nic jiného než ručníky - naštěstí jich naši dostali ke svatbě asi 200, tak jsem to probrala a jedeme pod holky retro styl zlatá osmdesátá.

salu
23. dub 2010

Litu, promiň, podařilo se mi to tam nahrát až dnes, nechápu 😒

sarri
23. dub 2010

No já jsem mívala období vegetariánství - v pubertě a postpubertě - hrozně mi to smrdělo- a takové období se mi občas vrací, i když čím jsem starší, tím víc toho "tlustého" zkousnu - dřív jsem kuchala vážně všechno. Nebo vepové u mně nikdy nepřipadalo v úvahu a teď si dám - třeba taková panenka na grilu se salátkem.

sarri
23. dub 2010

To dítě v knize má tak půlroku - to musí krkat na povel 😉
Nevím, jestli není lepší při tom blinkání lepší zkusit klasiku hlava na rameni.
Holky, když se jim podařilo vše vrhnout, byly pak hrozně uřvané a musely dostat znovu najíst - ale to se jim stávalo tak max. 2x do týdne.

j.cien
23. dub 2010

Holky,to je parada,vy uz resite papanicko,mrkvicky a karotenove opalenicko 😵 ...ja vam tak zaaavidim 🙂 !
A Maui,presne tak to vidim taky...nas sice cpali lepkem a krupickama snad od narozeni..ale taky az nase generace ma tak sileny vyskyt alergii vseho druhu....atopie,astma..takze si rikam,ze s lepkem urco spechat nebudu 😉
Kdyz tak ryze..kukurice 😉 na lepek je casu dost.
Holky,nejlepsi by bylo chovat si svoje maso 😀 😀 pestovat svoji zeleninku 😀 😀 ale s tim doma neuspeju 😀 😀
Mame akorat tak pazitku a jahody...a taky cukety mi loni vyficely uzasne,to jsme se pak cele leto zivili jen cuketama 😉
Ale ja je miluju,na vsechny zpusoby!

yorinkay
23. dub 2010

J.cien jsme od sebe jenom rok, nepotkaly jsme se ve škole? Já mám Brno 🙂

j.cien
23. dub 2010

NN.Yori,ja chodila do Blavy-mas IP 😉

balina
23. dub 2010

Ahoj maminy a skoromaminy 🙂
Včera jsme byli u Dr. a máme 4,7 a 4,9 kg. To my nepřijde nějak extra moc, ale Dr byla spokojená. Jen musíme s Adélkou na neurologii, vypadá to, že jí taky nějak předčastně srůstá šev na hlavičce. No nebudu se nervovat. Počkám co mi řeknou v úterý a budu se nervovat až pak 😀

Normálně moje skorotchýně je švihlá : Volala příltelovi, že by ráda viděla holčičky a když jí řekl, že jí je přiveze a můžou drandit v parku tak ona na to, že jí to nebaví v kočárku a že si to neužije. Že by radši aby byly holky vzhůru... Jo a když jsou vzhůru a řvou tak odchází, protože řvou. Fakt bych se z ní picla 😒 Takže prý přijde dneska navečer po práci. No to mám radost, budu sama doma, holky jsou navečer už opruzelý a unavený... no to zase bude. kurňa

yorinkay
23. dub 2010

Aspo´ˇn budou pořádně vzhůru a tchýňka si to pěkně užije 🙂 . Být tebou tak se rychle někam ztratím 😉 . Taky když jsme dojeli k tchýni na návštěvu tak říkala, oni pořád spí... Posledně tam řvali jak tuři, tak jsme si říkala, že má co chtěla!

j.cien
23. dub 2010

Bali 😀 😀 tak to mas typickou "tchyni" 😀 😀 ale bud v klidu,ja mam horsi 😵

salu
23. dub 2010

Sarri,

co tuhle termosku se 2 zásobníky? Dopravné do 30.4. zdarma.

http://www.chiccoshop.cz/Catalog.aspx?ItemNo=71...

sarri
23. dub 2010

Jéé, Salu, na tu jsem se taky dívala - vypadá dobře, jenom musím napsat dotaz, jaký to má objem - nikde nepíšú - na všech shopech jen to stejné.
Oběd dopadl super - špenát, brambora a žloutek snědly - až jsem nechápala - asi jim vyhovuje tužší konzistence, bo to řidší jim vytéká z puseny.

salu
23. dub 2010

Taky jsem to nevypátrala, ani když si zvětším tu fotku, tak to na krabici není k přečtení, ale vypadá dobře.

salu
23. dub 2010

Já si pamatuju, že jsem mixovala brambory se žloutkem a taky jí to jelo 🙂

j.cien
23. dub 2010

Sari,takovy obidek by mi taky šmakoval 😉 😀

zuzka72
23. dub 2010

sarri-to je krása, kde to je focené?
Hanula-ne, ne ty jsou kupované. 😀
Irmi a od kdy jim tak tu kaši dáváš? Akdyž dám míň kaše, tak to půjde i z flašky, že? Ty když to dáváš lžičkou, tak to je asi husté, že?
Lita-kojeneckou vodu nemusíš vařit, stačí ohřát. Já používám kohoutkovou, máme koj. vodu, převařím aji. Čaj používám pytlíkový a klasicky podle návodu. Nechat 8minut vyluhovat ve 1/4litru vody.
čaj mám heřmánkový a pak dětský s heřmánkem kde je i ten fenykl, takže to střídám.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru