Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

fiallinka
27. dub 2008

meleri: gratuluji, je to super, a vidím, že sis změnila i ten týden 🙂, je to nádhera.. a neboj, taky nic nemáme, a nějak to zvládneme, ani to po nikom nepodědíme, ale dá se koupit spousta věcí z druhé ruky 🙂

a jak píše rezi - záleží v podstatě na tobě, jestli budeš doma, nebo ne, když ti bude dobře - mně taky říkali, ať jdu po ivf na neschopenku, ale nechtělo se mi a jsem v práci a zkusím vydržet 🙂 ještě chvíli - ale cca do 25. týdne už chodí na neschopenku fakt všichni, a hodně záleží, jakou máš práci, už i po tom 20. týdnu to prý jde velice těžko vydržet 🙂

jo, a hodně informací (i bazar) na stránkách www.dvojcata.cz.

xenie131
27. dub 2008

meleri: jak psala fiallinka, taky sme nic neměli, byl to pro nás trocha šok, všecko nakupovat dvakrát a tak,ale pak jak s tím začneš, je to nádhera, koupila semprvní overálky v obchodě nějak před vánoci, to sem byla zhruba v 10tt, a řeknu ti, super pocit to byl. Pak taky hodně věciček a výbavy seženeš na www.mimibazar.cz, kde je spousta mamin, co prodávají věcičky pro dvojčátka a to v různých velikostech, takže se toho fakt nebo¨j a ceny sou super a věcičy vypadají jako nové. Stejně prcci ze začátku rychle porostou 😉
mě můj první doktor, jelikož sem byla v pohodě se se mnou n nějak nezabýval, ani se neptal, jak se cítím, že sem v lednu, 4 měsíc těhotenství, přišla dom z práce a byla hotová a vytuhla sem, to o nějak nezajímalo. Pak sem přešla k novému dr přímo do poradny doporodky, to sem byla tuším 24tt nebo dkoro 25tt, nechce se mit o hledat 😅 a zjistil, že nejsem na neschopence, tak mi ji hned od toho dne vystavil, páč v práci sem bud celej den seděla nebo lítala po terénu a to se mu moc nelíbilo. Rekl mi, že dvojčátka sou pro organismus velká zátěž a i když se cítím jinak dobe, je lepší se šetřit, aby to tělo lépe zvládalo a mimča byla v klidu. ale jinak jak psaly holky, na neschopenku tě nikdo nutit nemůže....

fiallinka
27. dub 2008

xenie: já to max. v tom 24. zabalím, to už bude půlka července a v tom horku mi tam asi moc dobře nebude, v těch našich neklimatizovaných barácích 🙂, ale teď jsem se bavila s holčinou, co šla až ve 28 a prý v pohodě, jenže komplikace ji dostihly stejně potom....

xenie131
27. dub 2008

fiallinka: jj, ono se to hol nezá, dr mi říkal, že ty komplikace nastávají od 25tt do 35tt, a pak de jen o to, jak se tělo k tomu postavcí, proto mi říkal, že když budu v klidu a pohodě, když se mi bude chtít, tak si lehnu, tak to tělo líp vládne, já se hold cítila dobře, frajerka, tak sem o vycházka byla věčně v trapu, doma sem taky poletovala a ted se mi stalo, že së mi zkrátil čípek=začala sem se vnitřně otvírat, a musím ležet.... ale u každé je to jinak, ale co vím a tak sem tu vysondovala, tak s dvojčata od 28tt nic moc sranda....

helisek84
27. dub 2008

Ahojky,
tak já jsem doma od samého zjištění těhu...do té doby aktivní jak hormon, v práci od rána někdy do noci...když ne do noci, tak velmi aktivní sportovec (ještě nevědomky, ale už těhu, jsem ještě s koníkem skákala) a ještě sem neměla potvrzené těhu od svého dr. a už jsem ležela ve špitále.
Nakonec jsem ráda, lehnu si, kdy se cítím, že to potřebuju, nestresuju se (to by v práci nešlo) a jsem v pohodě. Někdy se cítím hodně unavená a to bych v práci nezvládla.

Tak já prchám, dobrou noc...zítra jedu do porodnice na první lekci předporodního kurzu:o) Mi bylo řečeno, že další je až v červnu a ten bych nemusela stihnout. Humoristi..

xenie131
27. dub 2008

helisek: jj, já tak byla ráda, že mě dr nechal doma, fakt sem se vypleštila kdy sem chtěla, fycky sem třeba na oár minut vytuhla a bylo mi lip

mě po neděli přijde PA domů, jak ležím, nikam nesmím, tak se aspon něco dovím... teda doufám

papa a dobrou

daiquiri
28. dub 2008

Dobré ráno holky 🙂

Tak já si taky myslela jak budu chodit do práce do poslední chvíle, ale teď už tu budu jen do středy a pak mám neschopenku. Prý je lepší být v klidu a mimča nosit v bříšku co nejdýl. Hlavně já už zjišťuju, že je pro mě hrozně nepohodlný sedět u počítače v práci. Jedno mimčo mě šíleně tlačí, takže se tu kroutím jak had. Vycházky budu mít naštěstí neomezeně, ale i tak jsem byla upozorněna, že to neznamená, že budu courat po nákupních centrech 😀

rezi, Ikea je fakt super, my tam teď budeme kupovat i nějaký vecičky do bytu co se budeme stěhovat.

Jo a my v pátek udělali velký nákup, jeli jsme do Kolína - je tam jeden super obchod s věcma pro prcky, tak jsme tam nechali 13 000,- Kč 😒 Ale zase máme od matrací po osušky skoro všechno 😉

juliet
28. dub 2008

ahojky holky 🙂
tak já jsem na neschopence taky od začátku, nejdřív jsem chtěla aspoň 3 měsíce chodit do práce, ale bylo mi hrozně zle, i několikrát denně jsem zvracela, navíc vstávat v půl 5 a dojíždět nic moc ... no a pak se objevil hematom a krvácení a bylo to jasné, na neschopence jsem už zůstala.

Dai, tak to jsi šikula, že už vše máš, já zatím jen postýlky (ty jsme měli doma) zavinovačky a oblečení z mimibazaru. Ale chybí mi spousta těch drobných věcí. No budu se muset do toho pustit.

daiquiri
28. dub 2008

juliet, to teda nezávidím, mně naštěstí ty něhotenství nevolnosti nepotkaly, jen ten hematom jsem měla taky, ale
bez krvácení.

Tak já chci mít všechno hned a hlavně chci mít pak klid 🙂 Taky se bojím, kdyby se cokoliv stalo, nedovedu si představit jak pak dávám manželovi lísteček co má všechno pořídit, takhle jsem si to mohla vybrat sama. Ale chybí mi kosmetika, takový ty hřebínky a tak... pak tady nemám oblečení, teda jen to co jsem zatím dostala po někom, tak to budu muset nějak protřídit.

meleri
28. dub 2008

Holky
znova dík, fajně jste mi poradily. No, s tou neschopenkou, já dělám vpráci, kde mě to fakt nebaví, tak asi tak...nejradši bych už zmizela ted, ale je mi líto těch peněz, takže tam vydržím jak nejdýl to půjde....ten můj doktor z IVF už mě "vykopnul" tak si musíme najít jiného...tedy doporučil mi dva, ale vypadá to, že zas budu muset dojíždět..

Jinak s tím datumem porodu je to fakt záhada...vypočítal to na 16. prosinec či 17, sem zapomněla..🙂

Jinak pár věcí seženeme ještě po manželovi, něco od příbuzných, ale zbytek bude těžké dokupování..

Teda jinak se cítím fakt divně, nemůžu nic moc sníst, protože to nenávidím! HLavně maso, zeleninu některou a ryby fakt nesnáším..pojídám jen ovoce, a krupici a takové věci..

Jinak já mám fakt strach už něco nakupovat, asi to nechám na ty poslední měsíce, akorát tedkom seženu všechny moje dětské knížky, které můj bratr stopil pro svou dceru a nikdy nevrátil..

Jinak holky co se týče gatí, tak jaké mám koupit? V zimě už v těch teplákách na šňůrku bude zima, tak jsem si říkala, že ty široké se šlema, ale zas v tom člověk vypadá jak blbec...:( tak asi budu muset chodit furt v šatech??fakt nevím, viděla jsem fotku takových těhotenských gatí ale jsou fakt strašně směšné, ještě horší než ty se šlema...tak se mi do toho moc nechce...:(

xenie131
28. dub 2008

dauquiri: tak to máš super, bud ráda, že budeš doma, já byla taky, vstávání v pět ráno a sezení celej den nebo lítání po venku mi taky nedělalo dobře, vycházky mám jen 5 hodin denně, to máš super, že seš neomezená na vycházky, můžeš vypadnout v klidu v průběhu celyho dne, ale dr má pravdu, fakt hodně odpočívej, i když se jinak cítíš dobře, nějaky to omezení se může dostavit až po 25-28tt, třeba tvrdnutí bříska nebo zkracování čípku, takž fakt opatrně, at má tělo sílu na prcky.

meleri: jj, peněz mi bylo taky líto, ted sem závisla na MP, páč z neschopenky si poplatím trelefony, pojištění, splátku úvěru a sem švorc, ale naštěstí sem nakoupila vesměs všechny věcičky, když sem¨byla ještě v práci a taky sem vesměs nakoupila na mimibazaru.
taky sem ty první 4 měsíce moc nejedla, shodila sem skoro 5 kilo, jedla sem furt rohliky, brambory a těstoviny, jinakminic nevonělo, jo, krom pizzy a hranolku,ale to nebylo úplně ideálná 😀
já začala nakupovat až v lednu, spíš v unoru, to sme byli skoro ve 4 měsíci, ale to smenakupovali furt něco, jako poslední sme koupili minulej měsíc kočárek a před 3 týdny nám teta dovezla postýlky, co nám koupila. Jinak sme všechno nakupovali my s přítelm, bud v obchodě nebo hodně pes net.
já si koupila ty lacláče, dycky sem je hrozně chtěla a tak se mi to konečně splnilo a musím říct, že vypadají suprově, to chce vyzkoušet v obchodě, jinak se prodávají i normální těhu ryfle, kde místo pasu máš gumu na pupek. To hodně holky taky prodávají na www.mimibazar.cz, pod sekcí těhotenské oblečení. Takže si z toho nedělej hlavu, a šaty a sukně a halenky jsou taky fajn, přes léto...Hold to chce vyzkoušet, co se ti bude líbit a co ti bude sedět...

daiquiri
28. dub 2008

meleri a oni ti neřekli datum fiktivní menstruace? Mně to teda řekli a podle toho se všechno počítalo.
Já taky ze začátku nemohla cítit zeleninu a některý ovoce, ale teď už to zase můžu na kila 😅 Měla jsem chuť hlavně na sladký, taky jsem hned v prním timestru měla nahoře 7 kilo 😀
Neboj to přejde...
Na nakupování máš ještě čas, řešila bych to až zašneš 2.trimestr.
V zimě přeci můžeš nosit těhu džíny ne? Normální klasický bez laclu.

xenie...jsem ráda, to víš, že jo, mimča taky potřebují klid 😉 A ptala ses na ty neoemezený vycházky? Taky nepočítám, že bych někde lítala, spíš, že si můžu jít něco nakoupit nebo vyvenčit pejsky aniž bych u toho koukala na hodinky.

xenie131
28. dub 2008

daiquiri:jj, volala sem kvůli tomu i na sociálku, jak je to s těma vycházkama a oni mi řekli, že je to na doktrovi a mym zdravotnim stavu, aby si to dokázal odůvodnit, chtěla sem v průběhu celyho dne, páč MP dělá na směny, bud je doma ráno nebo odpoledne... ale řekl, že to nejde, že čekáme dvojčata, že to je rizikovy těhotenství, že tam nemuže dat takovy vycházky, tak nám dal jen těch 5 hodin, ted stejně ležím, tak to nějak neřeším, ale bylo to naprd... Dokonce sem pak po týdnu měla kontrolu, co ¨sem volala na tu sociálku, masakr, nj, co člověk nadělá, ouřada je ouřada.

fiallinka
28. dub 2008

meleri: s těma věcma fakt neboj, já sama jsem se toho lekla a vidím, že to všechno koupím z druhé ruky, už mám i několik pěkných těhu hadříků za pár korun z mimibazaru 🙂, a ty gatě - já bych třeba lacláče nechtěla, ale mají docela velký výběr kalhot, které mají v pase takový velký náplet (to je až pro velké břicho a pod trikem to nejde vidět) nebo jen jsou v pase na takovou spešl gumu a ty vypadají úplně normálně, takže můžeš nosit ty - ale stejně s tím kupováním chvíli vydrž, blbě se to kupuje, když ještě to břicho moc nemáš... a jinak pro dvojčátka se spíš doporučuje věci koupit v druhém trimestru, protože ve třetím se už cítíš dost grogy a hlavně můžeš lehce skončit v nemocnici, tak ať pak nenervuješ, že věci nemáš...

a kde bydlíš, máš tam jiné zahraničí...

daiquiri
28. dub 2008

To máš pravdu, asi záleží na tom jak ti je a jestli je těhotenství v pořádku....
Asi je jasný, že když budou komplikace, tak mi ty neomezený vycházky taky nedá...

Já ty těhu džíny kupovala už v druhým měsíci 😀 Docela rychle mi rostlo bříško, prostě jsem si jen koupila o číslo větší a teď jsou mi super 🙂

xenie131
28. dub 2008

daiquiri: my v té době, kdy psal vycházky komplikace neměli, ale i tak mi řekl, že by si vycházky po celej den neodůvodnil, neřešila sem to, nechtěla sem se s ním přít.
jj, já měla jedny větší ryfle a ty mi pak byly príma, lecle a těhu ryfle sem si koupila cca 4-ř měsíci tuším, až to bříško naskočilo víc 😉

fiallinka
28. dub 2008

holky, a to jste kupovaly ty džíny s velkým nápletem? já už mám dvoje kalhoty s takovým menším, ze sekáče, ale ty s tím velkým mi pořád připadají strašně velké 🙂, i když břicho už mi teda roste...

a jinak musím říct, že jsem se po dlouhém víkendovém přemýšlení ještě objednala na NT+ screening v prvním trimestru, ještě to stihnu, vezmou mne hned zítra 🙂, takže vysolím 1400,- Kč, ale budu klidnější - nějak mne prostě ten ultrazvuk v naší nemocnici nepřesvědčil...

xenie131
28. dub 2008

fiallinka: ty s tím velkým nápletem sem sikpovala až o hoodne později, až tak tuším kolem 20tt, záleží, jak rychle roste bříško

my byli ve 20tt na genetice, kde nám dělali komplet vyštření a bylo to zadarmo.... plodovku nám neodebírali, páč sme měli všechno v pořádku a já bych to ani nechtěla, je to podle mě trocha risk kord u dvojčat..

daiquiri
28. dub 2008

Aha, tak asi prostě záleží na doktorovi 🙂

Jojo, já mám džíny s nápletem a pak ještě jedny bílý letní a takový tříčvrťáky 🙂 A pak mám jedny manšestráky za stovku bez nápletu a mám je prostě pod bříškem a nosím k nim pásek.

fiallinka, určitě je to lepší, ale teda ta cena je hrozná, jsem ráda, že jsem si to nemusela platit.

rezinka
28. dub 2008

ahoj holky, tak jsem dnes byla na kontrole, nastesti byla doktorka se vsim spokojena, jen me trosku mrzelo, ze me objednala na utz opravdu az za mesic, takze az na 21. tyden. Takze ted 2 mesice utz-pauza. Ale zase se mi to vykompenzovalo tim, ze jsem dnes poprve slysela bit srdicka obou miminek 🙂 Doted jsem je vzdycky "jen" videla na utz, ale dneska jsem je i slysela a byl to zase strasne hezky pocit 😵 Jo a mirama se uz ted nevejdu do tabulky v tehotenske prukazce a to vazim 53 kg 🙂 Jsem holt hubena, ale pupik mi roste pekne 😵

rezinka
28. dub 2008

fialinko tak at ti to zitra dobre dopadne !! me dneska brali prave krev a rikali, at si zavolam v Po za tyden, ze to jsou ty dulezite vysledky na genetiku a pry kdyby nebyly v pohode, tak by mi doktorka navrhla odber plodovky. Ale jelikoz mi ten NT screening vysel dobre, tak stejne nevim, jestli bych na to sla, hrozne bych se bala ... ale nebudu sejckovat takhle dopredu, snad to dopadne dobre ! Ale hodne z vas tu psalo, ze jsou tyhle hodnoty u dvojcatek zkreslene a nektery doktor to kvuli tomu ani nedela, tak nevim ... ☹

xenie131
28. dub 2008

daiquiri: jj, je to hold na něm, jestli se bojí nebo prí na to si neco zjistit, aby nemusel pak něco obhajovat, alë to už je ted vcelku jedno,....
taky ted na léto nic moc nemám... jen sukni a jedny šaty, tak uvidíme...

rezinka: tako je paráda, že je vše v pořádku, bud ráda, utz se dočkáš, neboj, jéé, srdíčka, to je krása, vid? já je slyšela před 2 týdny, kdy doktorka měřila tu parabolu, jak bijí. Hlavně že pupík roste, to je důležity 😉

daiquiri
28. dub 2008

rezi...to je teda fakt dlouhá doba, to bych nevydržela, to ani nevidíš jak prckové rostou ☹
Jo rezi, to já už dosáhla 58 kg 😀
Jojo, to jsem psala i já, že většinou když máš dvojčátka tak vycházejí špatně, je lepší s tím trochu počítat! Na tu plodovku bych taky asi nešla, pokud by to nebylo bezpodmínečně nutný.

Na léto se taky bojím, že už nic neobleču, zase šaty se bojím, že bych je mohla vytáhnout 😵

rezinka
28. dub 2008

me zase prijde super, ze budu mit nejvetsi pupek v lete, to si muzu vzit jakoukoli sukni na snurku, proste ji stahnu pod pupik a je to. tricka neresim vubec, par volnejsich mam, ty se vzdycky nejake sezenou, nejvetsi zadrhel jsou kalhoty, ty je urcite potreba si koupit nejake vylozene tehotenske, ale s tim vysokym napletem jsem na leto taky nechtela, tak jsem si shodou okolnosti zrovna dneska koupila moje prvni tehu-kalhoty 🙂 - vypadaji jako riflove, ale je to takova prijemna tenci latka, na jaro a leto idealni. Siroke nohavice a v pase prave ta posunovatelna guma a nizsi sed, takze pohoda. muzu je nosit od ted az po konec tehu a zrovna tak je pak muzu nosit i kdyz uz pak nebudu tehotna, coz mi prijde uplne super.

rezinka
28. dub 2008

a s tou plodovkou - je sice jeste brzo spekulovat, ale ja fakt nevim, kdyby nedej boze ty vysledky dopadly spatne, jestli bych na to sla nebo ne. doktorka by me na to urcite posilala, ale ja se ji ptala, jestli muzu odmitnout a to mi rekla, ze samozrejme, ze jo. jenze to by bylo tak neskutecny dilema, ze vubec nevim, co bych v tu chvili udelala. No radsi o tom zatim ani nepremyslet 😖

xenie131
28. dub 2008

rezinka: není pravd, že sou ty výsledky zkreslené, my měli výsledky lepší, než jedno mimčo, takže podle toho se moc nerid a když máte NT vpořádku, bude to dobry 😉

xenie131
28. dub 2008

rezinka: nemysli na to ted, odmítnout můžeš, je to tvoje volba, ale určo to bude dobry a nebude to potřeba, nemysli na to, bud v klidu

juliet
28. dub 2008

já mám tenké kalhoty s tím vysokým nápletem a ten je mi ještě velký, tak si ho vždycky zahnu a je to ok ... no a dneska jsem si říkala, že kdyby mi bylo horko, tak mám doma jedny bokovky, hodně nízké a elastické, tak budu nosit ty. Už jsem je i zkoušela a vejdu se do nich. Moc se mi nechce vrážet peníze do dalších kalhot, stejně už to je jen na 3 měsíce.

Nám testy vyšly taky OK, byli jsme v tom 12 i 16 tt, dali oba výsledky krve dohromady a vyšlo to dobře.

Meleri, tak si kup aspoň vitamíny pro těhotné, hlavně tu kys. listovou. A s nakupováním se neboj, opravdu je spousta obchodů a když si vezmeš seznam, co ostatní holky doporučují, projdeš si net a postupně nakoupíš, tak to bude v pohodě. Já jsem s nákupy také čekala až do 16. týdne až na výsledky a pak jsem nakoupila oblečení, byli jsme obhlídnout kočárek a jak jsem dnes psala, sice nemám nakoupeny drobnosti, ale už mám představu a nejpozději do 28 týdne to chci všechno nakoupit. Pak už bych to nemusela stihnout.

meleri
28. dub 2008

Tak jsem zas pročetla vaše zprávy a rozhodla se s tím fakt počkat až bude břicho, a koupit nějaké ty gatě s gumou..těhotenské džíny fakt vůbec nevím jak vypadají!
Jo kyselinu listovou konzumuju, a zdá se mi že je mi od té doby líp a že nemám aspon už ty závratě.

Juliet,
a na co tam je ten náplet jako? To už jsem víckrát viděla, těhotnou ženu která má třeba přes břich takový pás nebo šátek či co. Já bych asi chtěla gatě s gumou a dlouhou bundu at mi není zima, ale do těch lackáčů se mi fakt moc nechce...ale asi to fakt začnu řešit až jak nezapnu rifle..

Jen s těmi dvojčaty, to břicho asi naroste rychle ne? To asi není jak u jednoho dítěte..?

rezinka
28. dub 2008

xenie dekuju za uklidneni, tak snad to bude dobry. ja se citim dobre, tak si nic spatneho ani nepripoustim 🙂

meleri s dvojcatkama brisko roste urcite rychleji, ja mela primereni delohy (pres bricho - na pohmat) ve 13.tydnu 2x vetsi hodnotu, nez v te same dobe moje segra s jednim mimcem 🙂 Zkratka jsou tam dva, tak musis pocitat s tim, ze ti brisko poroste 1) rychleji a 2) vic

a co se tyka tech tehotenskych rifli, tak jukni treba na: http://www.aukro.cz/item352137391_tehotenske_ri...
dole na te strance mas velkou fotku tehu-riflí, ktere nemaji az ten klasicky veliky naplet, ale takovy stredni, coz mi prijde jako idealni kompromis mezi uplnyma bokovkama bez napletu a kalhotama s tim velikym napletem, coz jsou treba tyhle:
http://www.aukro.cz/item350282468__jaro_2008_th...
no a ten naplet je tam z jednoducheho duvodu - aby se ti do tech kalhot veslo i velke brisko 😵 - protoze i kdyz mas treba normalni rifle s nizsim sedem, tak uvidis, ze pri sednuti se ti to uz pak bude zaryvat do bricha, coz je hodne neprijemne. ty naplety jsou nasite jenom maly kousek nad rozkrokem, takze ti pak dole do briska netlaci zadne zapinani ani pevny lem.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru