Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

broucziyk
20. čer 2016

@bobule2015 jeee to chci taky prosííím

petrapelech
20. čer 2016

@bobule2015 Presne....Kdyz mi zacalo rust bricho (coz bylo hned 😀 ),tak jsem mela problem usnout a porad jsem se budila..Ted uz jsem si zvykla,ale uz se tesim,az zas budu spat normalne 😀

bobule2015
20. čer 2016

@petrapelech já třeba dneska v noci už nevěděl ajak si lehnout... na zádech je mi už nějak šoufl, jak holky spadají na ten spodek, a na bocích mě začalo vždycky bolet rameno, tak jsem se přetočila, zase druhý tak zas zpátky.... akorát už bych potřebovala nějakej jeřáb, co by mě dycky otočil 😀

broucziyk
20. čer 2016

@petrapelech ty se máš že už máš aspoň termín a záchytnej bod 🙂 já začínám 32tt a břicho se mi víc zvětšilo až spíše teď ty dva tejdny...no ale snad už to doklepem ve zdraví 🙂

bobule2015
20. čer 2016

@broucziyk a cože chceš? 😀 taky na bříško? 😀 na to si ještě počkáme 😖

luckamb
20. čer 2016

Jo to o tom ležení na břiše po porodu mi říkali i v porodnici.
A jak se jinak máte holky?? 😀 Tady leje jak z konve a já jdu s malým za chvíli pro princeznu do školky. A v pátek jsme měli vyřazení ze školky. Nějak to uteklo. A v září už budeme mít doma školačku. Uaaaa. Jo a už se jen 3x vyspinkám a jdu na screening. Tak doufám, že se ukáže pořádně i durhé miminko a mi se dozvíme, zda čekáme dvě holčičky a nebo opravdu holku a kluka. No jsem zvědavá moc. Dceru beru sebou, ta už si odškrtává dny v kalendáři, kdy se pojedeme podívat na miminka.

bobule2015
20. čer 2016

@luckamb strašně moc přeju páreček.. a buud jen a jen tiše závidět 🙂 tady taky prší už od rána ☹ takový ospalý počasí....

clarkaa
20. čer 2016

Ahoj holky, dneska jsem akorat narazila na tuhle super skupinu 🙂 Doufam, ze se muzu pridat mezi vas. Take cekame dvojčátka a termin mame v září. Chtela bych se zeptat, jestli jste některá z vas pociťovala tuhnuti břicha. Doktor mi zvýšil dávku hořčíku, ale neřekla bych, ze to zabírá. Snazim se byt co nejvíce v klidu. Dekuju predem za radu nebo vaše zkušenosti. Klára 🙂

broucziyk
20. čer 2016

tady taky hrozně prší, ráno jsem byla jen pro další recept u dr a něco nakoupit základního , dorazila jsem domů a lehla a spala skoro do 12...teď jsem něco snědla ale to počasí bere pořád člověka k spánku 🙂 takže se zas hezky natáhnu a budu odpočívat...jinak už si asi pořídít nějakou krabičku na léky - beru už tak čtvery :D a s prominutím mě štve váha - už mám 14kg nahoře :( a to jsem na vysoké váze začínala...ale přitom jediné zlo je to sladký fakt musím mít každej den a to to občas měním na základní bebe které nejsou úplně bomby sladký ale i tak...prostě furt mám chuť na sladký jinak dodržuju pravidelně jídlo i svačiny..snad to s klukama vyběhám potom...a přitom bych řekla že mi to fakt leze do břicha ale i tak když mám hlásit vždycky po třech týdnech váhu tak šílím

broucziyk
20. čer 2016

@clarkaa ahoj asi myslíš jako takové to tvrdnutí břicha? Tak na to mám leda magnezko plus piju jenom magnezii...teď už mi strašně dlouho netrvdlo ale baštím to i preventivně ale spíš kvůli rukám hrozně mi brní ruce po zápěstí

bobule2015
20. čer 2016

@broucziyk taky šílím :-d každou poradnu kdy mi sestřička řekne tak se zvažte a pak mi to řeknete. tak sem červená až na prdeli, jak se stydím 😀 za ty tři týdny mám obavy, že jim tu váhu strhnu 😀

zluva
20. čer 2016

@clarkaa ahoj, mne tvrdne bricho neustale uz od nejakeho 27tt. I v prubehu noci, kdyz jsem v klidu. Neni to nic vyjimecneho. Muzes byt v klidku 🙂

luckamb
20. čer 2016

@bobule2015 a víš, že já ani nevim, co bych si přála víc 😀 Asi je mi to fuk 😀 😀 Ale pokud by to byly dvě holky, může se jít můj muž a můj syn zahrabat 😀 Protože jim z toho zákonitě hrábne 😀 SE 4 ženskýma v baráku 😀

bobule2015
20. čer 2016

@luckamb ale nehrábne 🙂 budou si Vás hýčkat.... No to bylo první co chlap řekl. jak to jako mám asi psychicky zvládnout se čtyřma ženskýma? 😀 máme totiž ještě kočku, a ona je takovej můj malinkej závisláček 🙂 chlapa má jen na hraní, ale se mnou spí, mazlí se a tak.. a už to přítel nese špatně 😀

tanapa1
20. čer 2016

Tak budete mít aspoň ženskou převahu. U nás to taky doženeme. Teda doufám, že jsou to opravdu holky.

luckamb
20. čer 2016

@tanapa1 já vím o jedné holce, druhé zatím vypadalo na kluka, ale byl to takovej mžik, že těžko říct. TAkže se to dozvím ve čtvrtek. Tedy doufám. A pokud bude páreček, tak rovnáme síly 😀 Pokud dvě holky, tak převažujeme 😀 No uvidíme.

@bobule2015 tak to zase pozor. To my máme ještě kocoura Lízu a dva hafany, taky kluky....takže 😀 .-D

clarkaa
20. čer 2016

Moc dekuju. Ja to mam prave uz zhruba od 20.tt. Nekdy to tvrdne skoro pravidelně, citim takovy tlak na močový měchýř. Ale neni to bolestivé a hned to odezní. No tak uvidime, jestli pomůže jeste Magnesie. Dekuju za tip 🙂 Zitra jdu do poradny. Jsem vzdycky nervozni, jestli je vsechno v poradku, ale to je asi normalni. Hezky den 🙂

tanapa1
20. čer 2016

@clarkaa Je to normální, nezapomeń, že tam jsou dva prckové a ti už se pěkně roztahují.
Četla jsem, že u dvojčat se tvrdnutí břicha objevuje dřív.

bobule2015
20. čer 2016

@clarkaa taky to mám.. i doktor mi říká, že je to normální, musíme brát ohled, že jsou tam miminka dvě a potřebují víc místa... a to tvrdnutí je jakoby stahování dělohy a jak se rozpíná a napíná a takový 🙂 prý pokud nebudu mít k tomu jiný komplikace, např. špinění, bolení tak je vše OK 🙂 a tu magnesii pij, je dobrá i na různý křeče 🙂
@luckamb Kocoura Lízu? jste se sekli v pohlaví nebo jméně ? 😀

luckamb
20. čer 2016

@bobule2015 mysleli jsem, že jsem si přinesli kočičku. Takže jasná Líza. Pak šel muž na první očkování a říká veterináři, že má podezření, že má naše Líza koule 😀 No a má je tam (teda teď už zase ne) no ale jméno už mu zůstalo 😀

tanapa1
20. čer 2016

Tak co, aspoň má originální jméno. Další takový určitě není. 😀

bobule2015
20. čer 2016

@luckamb já sem si říkala, že někde bude háček 😀 tak je to Lízák no 😀

luckamb
20. čer 2016

@tanapa1
@bobule2015 jo holky, originál to on je. Je to takovej hajzlík 😀 A přesně, říkáme mu Lízák nebo Lízoun.

michaelabrazdilova
20. čer 2016

@tanapa1 to je super. ... já je začala cítit až teď ve 22tt, ale dneska kopou celý den

tanapa1
22. čer 2016

Ahoj holky, tak mám zase o vzrůšo postaráno. Dnes jsem zašla s malým k doktorovi, že má na dupce takový flek s červenými kraji. Ze začátku jsem si myslela, že to má otlačené třeba od slipů, ale teď už jsem pojala podezření, že to má z klíštěte a doktor to jen potvrdi. Takže malý ma boreliozu a 3 týdny bude brát antibiotika a zrovna ten, který mi nechce brát žádné léky. Takže budeme teď 3 týdny každý den s polu bojovat.
Hurá 🙄

pavlapavlapavlapavla
25. čer 2016

Tak od ctvrtka uz jsme doma. Konecne po peti tydnech 🙂

ivanka86
25. čer 2016

@pavlapavlapavlapavla jé, to jsou skvělé zprávy! A šmudlinky jsou krááásnééé 🙂 Jaké to je, povídej? A poznáš je od sebe?

pavlapavlapavlapavla
25. čer 2016

to je to bombaaaa 🙂. Zvykame si 🙂. V noci je vzdycky vzbudim protoze by vydrzely spat snad celou noc a papat az rano. A to same rano. Musim je vzdycky vzbudit. Pres den jime hezky kazde tri ctyri hodky jak si holky reknou. Poznam je podle ousek. Stellinka je ma trosku do spicky. Jinak pro sichr maji porad jmenovky z porodnice :D. A jak jsi na tom ty ????

ivanka86
25. čer 2016

@pavlapavlapavlapavla Ty jo, tak to je super 😀 To jsou teda holky zlaťoučké. Uvidíš, jestli jim to vydrží 😉 Kamarádka rodila 34+3 a pořád si chválila, jak jsou mimča hodná, že pořád spinkají...a pak přišel cca termín porodu, holky, jako by zjistily, že jsou opravdu na světě...a začal kolotoč 😀 Ale to k tomu asi patří. Jsem zvědavá, jak to bude u vás...a u nás...jak se teď rodí spousta miminek, tak už "to" na mě taky jde. Ale musíme ještě vydržet, jsme teprve 31. tt. A navíc nemám stále vše nachystané :-P Ta vedra mě naprosto ničí a nejsem schopná nic dělat. Mrňouskové mají kolem kila a čtvrt. Nepamatuju si úplně přesně, doktorka si je přeměřila a říkala mi to. Ale zapamatovala jsem si, že vyrostly ukázkově o těch cca 150 g za týden (od měření na UZ v nemocnici). Od sebe jsou v odhadu cca o týden, jinak dle TP mínus týden a mínus dva týdny. Ale přibývají rovnoměrně a přibývají. Tak snad jim nic nechybí. Nevíš, kolik měly vaše holky odhad v tom 31. tt? Jinak když jsem se ptala dr., jak to vidí s hospitalizací, tak řekl, že se o tom zatím nechce bavit. A že optimální by byla sekce v 36+0. No, a pak si vyber, že, když každý říká něco jiného. Ale chápu, že záleží nejvíc na mě a na miminkách...

pavlapavlapavlapavla
25. čer 2016

@ivanka86 tak snad u nas nezjisti ze uz se jako narodily 🙂. Jinak verim, ze to vedro je umorne. Clovece nepamatuju. Snad kilo deset v to 31 ?? Ale nakonec musely mit min kdyz mely tak malo kdyz se narodily. A jak pises ... situace zalezi na miminkach a tobe. Ale 31 tt uz je vcelku dobry. Jinak ti samozdrejme preju aby holcicky rostly a narodily se co nejpozdeji 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru