Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

bsonab
31. srp 2016

@milovnikkoni budu ho muset také pořídit 😀 a to jsem 7tt😀 taky jsem zvykla na břiše ale uz se to moc nedá tlačí me uz celkem roste bříško 🙂 a to wc v noci ani nemluvím 😀

bsonab
5. zář 2016

Bohužel se odpojuji ze skupiny :( jednomu z dvojčatek přestalo srdíčko takze čekáme jedno miminko držte nam palce snad uz bude vše dobre 🙂 děkuji a všem vám přeji aby vše zdárně dopadlo a hlavně zdravé děti 🙂

milovnikkoni
5. zář 2016

@bsonab tak to je mi líto. Přeji vám už jen samé dobré zprávy a zdravé miminko.

tanapa1
6. zář 2016

Ahoj holky, mám dotaz. Teď se mi naskytla možnost udělat si řidičát. Nejspíš už bych začala v pondělí. Určitě bych to tady u nás na vesnici potřebovala a s dvojčatama ještě víc. Také bych hodně ulehčila i manželovi, protože pořád někoho musí někam odvážet a už tak toho má hodně. Ale bojím se jak to teď 6 týdnu do porodu zvládnu. Jak to budu dávat a zda to vůbec dám. Prostě se toho bojím. Mám do toho jít? 😨

luckamb
6. zář 2016

@tanapa1 jestli nejsi nervak, tak do toho jdi dokud jsou děti v bříšku. Pak uz nebude tolik času.

michaelabrazdilova
6. zář 2016

Ahoj holky, tak se po dlouhé době opět ozývám. Už to mám z a pár. Jsem 33tt a v 37tt bych měla jít na císař... 🙂 Oba kluky mám KP, uličníci malí. Chtěla bych se zeptat, kdy jste začaly po císaři fungovat? Je to vážně tak bolestivé, jak všichni straší?

broucziyk
6. zář 2016

@michaelabrazdilova u dvojčat? fungovala jsem hned jak mě pustili na klasik pokoj protože jsem je měla na nedonošencích, rodila jsem v 36tt...takže co tři hodiny lítala nakojit plus jednoho jsem měla delší dobu v inkubátoru tak jsem lítala ještě pak za ním ho aspoň hladit...pak mi dali druhýho na pokoj takže to začal frmol - starat se komplet o jednoho plus lítat na nedonošence za druhým...na bolest jsem neměla kdy myslet hnedka jsem to rozběhala - a je to dobře, kdybych ležela tak to bolí mě moc ne ale dvě ženský ležely po císaři se mnou a řvali že chtěj něco proti bolesti...jak komu to sedne

zluva
6. zář 2016

@michaelabrazdilova ja mam za sebou cisare dva. Mono ditete i dvojcat. U dvojcat to bylo horsi max. tim, ze jsou o sedm let pozdeji. Telo uz neni tak rychle regenerovane jako pred sedmi lety, ale celkove to bylo lepsi nez prvni porod...Myslim, ze je to pripad od pripadu, ale cisare se neboj a nenech se zastrasit 🙂

sobtik1986
6. zář 2016

Holky kdy se vám prckové otočily hlavou dolů? ted začínám 17 t a zatím jsou mimča obě hlavičkami nahoru tak by mě zajímalo do kdy mají čas 🙂 díky

tanapa1
6. zář 2016

@sobtik1986 Tak to máš ještě spoustu času, já jsem 30tt holky jsou sice hlavičkou dolů, ale doktor říká, že se ještě můžou zase otočit.

odvarkova
6. zář 2016

@bsonab to mě mrzí. Drž se a přeji, aby druhé miminko bylo ok.

odvarkova
6. zář 2016

@sobtik1986 já jsem 31tt a holky obě KP. Ale ještě mají čas se otočit. Věřím jim, že se umoudří aspoň holčička A a otočí se hlavičkou, aby mě nechali rodit normálně.

sobtik1986
6. zář 2016

@odvarkova tak to je fajn, že mají ještě tolik času jsem si říkala jestli se jim bude chtít když mají méně místa. Já bych právě chtěla také rodit normálně mám doma 2 holky tak to bude můj poslední porod pokud bude vše dál ok tak si ho chci hezky užít 🙂

odvarkova
6. zář 2016

@sobtik1986 jj, u nás to je taky naposledy. Mám doma tři syny 😉 a právě si nedovedu představit starat se o všechny s rozkuchaným břichem. Ale zase pokud to bude rizikové, tak se nedá nic dělat.

luckamb
6. zář 2016

Holky,me řekli ve 30tr,ze by byl zázrak kdyby se ještě otočily. Prý mám moc malé břicho na relativně velké holky 🙂 🙂 🙂

jave
6. zář 2016

Ahojte, chci se vás zeptat na vaše zkušenosti. Jsem v 9 tt a minulý týden mi doktorka dělala utz a mám 100% potvrzené 1 miminko i se srdíčkem, ale není si jistá, jestli tam neviděla ještě jeden plod. Říkala, že se to může stát, že jeden plod se schová za druhý, takže se uvidí při dalším utz. Chci se zeptat, jestli se to některé z vás stalo?

sobtik1986
7. zář 2016

@jave mě se to stalo od začátku jeden váček pak v 7+2 jeden plod se srdíčkem a pak v 9+4 byly na utz, už 2 celou dobu bylo druhé schované za tím prvním 🙂

jave
7. zář 2016

@sobtik1986 a to dr. při prvním utz ti neřekla, že by tam mohlo být ještě jedno. Ja mam jít na kontrolu až za 2 týdny. Ta nejistota je ještě na dlouho.

sobtik1986
7. zář 2016

@jave ne druhý prcek vůbec nebyl vidět ono to druhé vajíčko bylo za tím prvním i když já jsem podle bt věděla, že asi byly 2 ovulace ještě jsem si v tom 8 týdnu oddechla no a na druhé už byly 2 sněuláčci zde foto

intacta
7. zář 2016

@jave Mně se to taky stalo..resp.dr.nejdriv videla dvě dutinky,ale jedna byla prazdna.ale říkala že se tam může ještě něco objevit,že muze byt mladší.no a na příštím ultrazvuku už byly vidět dve embrya ;) a ted jsem 26.tyden ;)

tanapa1
7. zář 2016

Tak to mi věděli už od 5tt, že tam jsou dvě, ale dr. pořád říkala, že se to může změnit a zůstane jedno a to nám říkali až do 15tt.
Holky zůstali obě a už se na ně těšíme. Snad ještě vydrží 6 týdnů.

jave
7. zář 2016

Holky moc děkuji za Vaše zkušenosti. Neustále přemýšlím, jestli se dr. přehlédla nebo tam opravdu ještě jedno miminko je. Když nad tím přemýšlím, tak bych byla ráda, kdyby mi dr. nic neříkala a v případě, že by tam byly dvě, tak by mi to příště řekla. Pořád musím nad tím přemýšlet a vůbec nevím, co mám očekávat. Asi nad tím moc přemýšlím.

ivanka86
8. zář 2016

@michaelabrazdilova ahoj, já se taky císaře strašně bála, ale u nás nebylo na výběr...a utéct jsem taky nemohla 😝 To asi vyjadřuje mé pocity "před"... Měla jsem spinál. Píchání do zad se zvládnout dá, nejhorší pro mě bylo to umrtvení před tím. Během operace jsem cítila silnou tupou bolest - prý mi spinál sedl nízko, takže jsem cítila veškerou manipulaci s dělohou. Ale anestezioložka byla skvělá, dostávala jsem hned léky na bolest a vydržet se to dalo. Nechtěla jsem uspat, nabízeli mi to, pokud by bolest byla nesnesitelná. Ale většině lidí to sedne tak, že cítí jen tahy a tlaky, takže se neboj. Na JIP jsem žádnou velkou bolest necítila, navíc mi stále dávali léky proti bolesti do žíly. Přišla jsem na to, že něco bolí, až když jsem se chtěla otočit na bok 😝 Nejhorší pro mě bylo první vstávání druhý den ráno. Ale jak jsem to rozchodila, už to šlo. První čtyři dny to bolelo, pak už to šlo, jen to vstávání a otáčení se na posteli... A jak mě pustili z porodnice a šla jsem za holkami na intermediár a starala se o ně, už jsem neměla čas to ani vnímat a bylo to jen lepší a lepší. Ale myslím, že je to hodně individuální. Mně říkali hned ten druhý den, že vypadám, jako bych na žádné operaci ani nebyla. Od třetího dne už jsem si nebrala ani léky na bolest. Ale spolubydlící teda trpěla a léky si brala celou dobu. Takže dopředu ti nikdo neřekne. Za mě - strach byl asi na tom všem to nejhorší. A jestli budeš mít děti hned u sebe, určitě bude ta rekonvalescence lepší.

pavlapavlapavlapavla
8. zář 2016

@ivanka86 ahoj. Jak to jde ??? Jak to zvladas s holcickama ??? My mame obdobi place. Porad jen plac a plac. Je to mazec. Jinak rostem. Uz mame pres ctyri kila a uz vypadame jako poradny mimca 😊. Jinak identifikace holek porad trosku hapruje. Vzdy se musim poradne zadivat a najit znaky 😊. Mame trosku jiny tvar hlavicky - coz uplne na prvni pohled videt neni, a Stellinka trosku rozsirene zilky nad nosickem. Jinak me teda pripadaji fakt stejne. Uvidime postupem casu 😊

plea
8. zář 2016

@jave my sme sa o tom, že nečakáme jedno, ale dve deti dozvedeli až na prvotrimestriálnom screeningu ;). Prvé dva ultrazvuky si doktor druhé bábo nevšimol...

beatkaone
8. zář 2016

@jave ahojky u nas to tak bylo. Kdyz jsem byla v 10 tt na kontrole bylo videl rano jen jedno mimi pak jsem odpo zacala krvacet tak jsem jels do nemocnice pro jistotu s tam na me doktorka pry msminko vsechno je v poradku miminka jsou v porsdku 😀Ja ze jsk miminka snad miminko ne? A ona na me ze tam vudi jednovsjecny dvojcata s orepazkou a ne jedno mimi😅No a ted uz mame 5 tydenni kluky😉

zluva
9. zář 2016

@pavlapavlapavlapavla jee ty mas taky Stellinku to jsem ani nevedela 🙂 my jedenactitydenni.

pavlapavlapavlapavla
9. zář 2016

@beatkaone ahoj no my krigovane sest tydnu holky 😊. Jinak 19 budou mit 4 mesice. Jak to zvladate ?? U nas teda masakr 😊. Nejak mam pocit ze u nasich cacorek selhal vsechen system 😊. Spi kazda jindy, bud prospijou skoro celej den nebo naopak jsou celej den vzhuru. Bud jime co dve hodinky nebo po ctyrech hodinach uz je vzbudim. No nejak nevim 😊

pavlapavlapavlapavla
9. zář 2016

@zluva jj mame Stellinku a o minutu starsi Sarinku 😊. Jmena vymyslel pritel 😊.

beatkaone
9. zář 2016

@pavlapavlapavlapavla u nas to stejny uz si nekdy riksm supee mame system a pak zacnou taky spat kazdej jinak jist po 2 misto po 3 hod nebo spi pres den i 4 hod v kocsrku jen teda musim zaklepst vecer pokud usnout tak nejsk stejne budi se na krmeni plus minus stejne oba po tech 3-4 hod kdyz teda neni nejsky boleni

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru