Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

carllita
23. srp 2013

@kacikaci Ahoj. Letí to strašně, holky měli ve 2 měsících 5300 a 5200, zachvíli nás zrujnujou, krabici Nutrilonu máme na 4 dny. Já bohužel nekojím už vůbec, protože po měsíci, kterej sem strávila v nemocnici a po 6 narkózách během té doby sem o něj jaksi přišla :( Přitom nám to zezačátku tak šlo.
Se spaním to jde, ale já mám zatím vždycky někoho k ruce. Holky usínaj v 10 a budí se ve 3 a kolem 6 a pak buď ještě usnou nebo ne. Ale teď už sem se ze všeho vzpamatovala a budu na to sama, tak to snad zvládnu...Začne školka, tak bude aspoŇ o jednu starost míň ;)

kacikaci
23. srp 2013

@carllita ježiš, co se stalo? doufám, že už jsi v pořádku? spaní je u nás podobné, jednou se jim povedlo, žespali 6 hodin v kuse, to byla paráda, jinak se budí po těch třech hodinách, no doufám, že půjdou v sestřičky šlépějích a budou za chvilku spinkat celou noc 😀
@anitta už se Vám to blíží, ale určitě ještě vydržíte 🙂 otoky a anémie, njn, prostě dvě mimča v bříšku jsou náročná a vysávají maminku jak jen to jde (v dobrém) - já jsem ještě teď úplně vyšťavená, doufám, že se začnu dávat pomalu už do kupy..fakt mě to těhu hrozně vyčerpalo

gyty
23. srp 2013

@arabiana
@werinka1

🙂 to znam! sam usina chlapecek teda vetsinou. mala chce bejt v naruci a houpat. kocarek porad nesnaseji a neusnou v nem at delam co delam. kdyz do kocarku musi tak je to pro me utrpeni...jen jeci.
ted cim dal tim casteji oba trapi prdiky a to silene chudacci oba rvou a tecou jim slzicky a sviji se a proste jeci bolesti. je mi jich strasne lito a nevim jak pomoct. kapicky nezabiraji, nozicky k brisku, masaze, teplicko, poloha na mym brise, rourka ...nic. az se nakonec vyprdi a vycerpanim usnou.
v noci se to ustalilo. s malym cvicime vojtu, vecerni cviceni, koupani, kojeni, krknuti a hajat. asi kolem devate. pak se vzbudi ve dve a pak kolem seste.
byli jsme na kontrole ve 12tydnech a bohuzel malej je hodne pozadu. zacal se na nas usmivat az v 11 tydnu, na brisku jen lezi rucicky si nepodlozi a ani je tam neudrzi kdyz mu je tam dam. hlavicku nezvedne.... mala pry ok. je mezi nimi sileny rozdil. tak nas poslali na rehabku na vojtu. je mi ho hrozne lito kdyz cvicime....trikrat denne ... zatim jen jeden cvik...ale je ted hrozne plactivej. celej den probreci bojim se abych mu neublizovala. ze ted porad place.
jen v noci haja.
jinak ve 12 tydnech malej 5840 g a mala 5620g
a to kdyz se narodili tak malej mel 2500g a mala 2980g

arabiana
24. srp 2013

Ahojky,

my jdeme na váhu až ten další týden, ve 12 týdnech.Tipuju taky přes 5 kilo. Dneska jsme měli krásný výlet, holky byly vzorný, nechaly nás najíst na terásce v restauraci.V autě spinkaly, v kočárku taky. Křičely až cestou domu 😀 Parádně jsme si to užili.

@gyty Uvidíš, že po cvičení se to upraví, našim to dost pomohlo. Sofie už je hodně silná, vzepře se na ruce raz dva, Lau taky jak kdy, leží na placku a zvedne se jak se ji chce.

Se spaním je to u nás od začátku v pohodě, koupeme tak v sedm nebo po sedmé a nejdýl v půl osmé jdou spát. Laura ta usne téměř hned, potahá dudana a chrní. No a Sof prostě jak kdy, přijde mi, že už si s náma hraje. Třeba včera usnula krásně a dneska opět tragédie, takže opět uspávání na baloně a ššššššššš 😖
Budí se tak ve čtyři ráno a pak v sedm nebo v půl osmé.

A jak vám spinkaj přes den??

dexin
24. srp 2013

@anitta nedávno jsem na tebe myslela, když jsem byla ve tvém tt tak jsi mi psala, jak už jsme daleko, že je to super a ty jsi taky vydržela, tak ještě vydrž aspoň dva týdny, nejlíp 3! 🙂
A jiank zprávy od nás. Tak až na prdíky, na které taky nic nezabírá, se máme všichni fajn, Plně kojíme a rosteme. Kluci už mají 3600 a 3700g a zvládnou už pěkně na bříšku zvednout hlavičku a otočit ji na druhou stranu. Když leží na zádech, tak se točí na bok. Más z nich radost. 🙂
Všechny se držte a doplňujtesílu, kde se dá! Budiž nám naše děti odměnou! 😉 🙂

werinka1
24. srp 2013

@arabiana A cvičíte 2x denně nebo poctivě 3x? Já se na to dneska totál vydlábla. Tak strašně se mi nechtělo. Klárka na mě poprvé hodila doopravdickej úsměv, že mě to úplně dostalo 😵 Já teda zatím žádné výsledky nevidím. Když je dám na bříško tak se snaží zvedat hlavičku obě dvě. Ale to se snažily i bez Vojtovky. A spíš mi pořád přijde, že Justýnka dává hlavičku víc a víc napravo od té doby co cvičíme 😒
Jinak se spánkem přes den docela v pohodě. Občas se jim usnout nechce, pořád chodim, cpu dudlána a trvá jim třeba 2 hodiny než zaberou. Ale pak spí 2 hodiny v kuse i dýl. Většinou ale usnou v poho a když ne, tak jdem na prochajdu a v kočárku spinkaj. Zato ale u nás začíná bejt problém večer. Většinou kolem sedmé, osmé krmíme a pak to začíná. Řvou a řvou a šmrdlaj rukama a nespí a nespí a nepomáhá vůbec ale vůbec nic!!!!!!!! Vydrží to tak 2 hodiny a pak zničeho nic usnou a vydrží do tří, půl čtvrtý do rána. No a pak kolem sedmé.

anitta
24. srp 2013

@dexin je ahoj ;) jj hrozne to leti snazim se drzet jak muzu ;) muj cil je 35+0tt pak uz je to bonus jako hrom. Nejvic me ted trapi to priserne caste chozeni na zachod vubec se diky tomu v noci nevyspim:/

Kluci jsou sikovni krasne rostou! Mejte se krasne ;)

gyty
25. srp 2013

@arabiana skoro vubec!!!!!!!!!!!!!!!!
a kdyz uz spi tak na preskacku!!!!! ☹ 😒 😖
je to sileny nic nestiham. a tak dodelavam co se da v noci. je mi lito malyho tomu je 5 a je mu lito ze se mu tolik nevenuju ale ja mam skoro porad v naruci jedno z dvojcat! kdyz se vyblbnu s jednim a ten usne tak se probudi druhej a de to nanovo!!!
bohuzel to ma za nasledek taky to ze se ani nenajim. nakrmim malyho ale sebe uz ne...ach jo bojim se abych neprisla o mleko....dneska mam prsa "vyfoukla" a deti sou neklidny a nemuzou zabrat ....

gyty
25. srp 2013

ahoj nastavajici maminky dvojcatek.
mam holcicku a chlapecka a budu prodavat kousky obleceni velikost 48-62.
nektere jsou nikdy nenosene jen vyprane, nektere jen nekolikrat oblecene jako nove. U nekterych jde poznat, ze jsou nosene - i ja jsem neco kupovala prez bazarek....
Rada bych prodala komplet - treba jen pro holcicku nebo jen pro chlapecka nebo oboji.
jsou to bodycka, teplacky, overaly...atd..kdyztak nafotim kdo bude mit zajem.
LEVNE.

arabiana
25. srp 2013

@werinka1 No ruku na srdce 2x 😖 Rano a vecer to zvladam, ale v poledne kdy horko tezko udelam polivku nebo testoviny a nekdy to ani nesnim to proste nedavam. My totiz travime skoro cele dny venku, holky usinaj prevazne v kocarku, doma usne jen Lau, Sofinka pokud ji uhoupu na ruce anebo v autosedacce, sakra uz musim koupit ty lehatka.
Holky kdyz teda udrncam tak po obede spi i 3-4 hodky, pak jeste muchnou tesne pred koupanim. V noci spi 8 hodin v kuse a pak jeste 3 nekdy 4 hodiny az do osmi rano, pak uz je v postylce neudrzim.
Dneska je mi smutno, manzel odjel na tri dny pryc a jsem na ne uplne sama, u nas totiz babicky neexistujou. Ted uz jsou v postylkach a jen tam obcas neco sustne tak snad nebude Sofule delat teátr 😀
Werinka vydrz, ja uz vysledky vidim, jak jsem psala na neuro rikala prim, ze Sof uz by ani cvicit nemusela, co bych za to dala venovat se Laure!!!!! Ale musim rict, ze uz ma na brisku taky viditelny svaly a krasne se srovnala do roviny, uz neni prohnuta jako paragraf, vydrz. Mne teda dostava, ze ja je polozim na stul a chystam se jako teda s nima cvicit a ony na me kuli voci a culi se no az kdyz jim chudinkam zacnu drtit ty zebra tak spusti.
@gyty Tak to je mazec jeste 3 ditko, jako fakt klobouk dolu, ja uz takhle bulim s nima kdyz rvou a jeste se venovat malymu.

No nic devcata, jdu povesit asi milion overalu a tisic bodycek 😅

arabiana
25. srp 2013

@dexin Ty jsi tak uzasne vyrovnana! Ja potrebuju nacerpat silu, jdu do lednicky 😀

dexin
25. srp 2013

@arabiana u nás už je vybílená! 😀

werinka1
25. srp 2013

Tak máme za sebou maraton od cca šesti hodin. Ne a ne spát. Jenom řvaly. Klárka se z toho u jídla poblila. Šílený! Doufam, že budou spát aspoň do půl čtvrtý jako většinou. Nechápu co to ale dělaj....večer co večer.
Já smekam před vámi co máte ještě jedno nebo dvě či více dětí!!!! Už bych se šla asi zhoupnout.

@arabiana Jak dlouho už cvičíte?My to první měsíc flákaly a teď jedem poctivě 14 dní (včera a dnes jsem to nedala ani jednou, ale to bysme nejedli a žili jako santusáci). Já mam největší strach, že mě pak nebudou mít rády. 😒 Že si mě zafixujou jako někoho kdo jim ubližuje. Kort teď když už hodně vnímaj a registrujem první úsměvy.

carllita
28. srp 2013

@kacikaci Trochu sem to popsala v mým fotoblogu ve zprávách ;)

koksi
28. srp 2013

@werinka1 to je síla zvyku a organizace ,-) já např.jsem ráda že mám víc dětí, Starší dva hodně pomáhají krmit, když je nejhůř tak nejstarší zvládne i pochovat..během dne se všichni tři tak nějak u holek vystřídají a dělají jim zábavu (zpívají, tancujou před něma, ukazujou jim hračky a ty dvě se řehtají)..dnes jsem dokonce stihla i zavařit broskve jak to tak nějak bylo vše v pohodě ,-) ale přiznávám že kdyby dvojky přišly jako mé první děti asi bych byla taky totálně vyřízená.. u prvního jsme absolutně neměli žádný režim, to jsme si mákli fest..ale jak přicházeli na svět ostatní pečlivě jsem dbala na zavedení a hlavně dodržování režimu a to se mi moc osvědčilo. takže teď když máme dvojky je to prostě pohoda ,-) Holky spí od 9.30-12.30, 15-17.30 a večer chodí spát lehce po 20h a spí do rána do 7-7,30..spí v kuse. nicméně neboj vše se srovná a bude líp ,-) jsou malinké tak jak budou růst, budou mít víc zábavy a nebudou tak plačtivé.. ty naše byly do 4měs taky hodně ubrečené..teď co se samy přetočí na bříško tak na něm jsou moc spokojené a pláče ustalo ,-) tak vydrž ,-)

mattas
1. zář 2013

Ahoj holky,
mohu se k Vám přidat a poradit se zkušenými matkami? 🙂.... máte můj obdiv jak to zvládáte a kor pokud máte doma víc dětí než jen dvojky....
Čekáme jednovaječné holky a zatím mě dětské věci a starosti nějak míjeli, takže jsem v této oblasti nepolíbená. A jelikož nám hrozí, že budou muset holky v nejbližších týdnech ven, chtě nechtě musím i s rizikem začít shánět a kupovat věci 😕 . Chtěla jsem se zeptat, zda jste nakupovali podle seznamu potřebných věcí na jedno dítě s tím, že jste některé věci (např. oblečení) duplovali nebo je někde na internetu seznam nutných věcí pro dvojčata .....
Díky za odpověď.

werinka1
1. zář 2013

@koksi No, máš to zmáklý 😉 U nás je to kvečeru katastrofa. Holky spustí a máme na pár hodin vystaráno. Dělá to spíš jen Justýnka. Klárka sem tam, ne tolik. Zato Justýnka nám to vynahradí. Jediný co zabírá, do kočáru a ven. V minutě tuhoš. Dneska jsme jí dali do kočárku do chodby a drnkali jestli zabere. Ani omylem. Ale jen co jsme s nim vyjeli na terásku, pár vteřin a hotovo. Takže zabírá čerstvej vzduch. Akorát řešim večerní krmení. Potřebuji je nakrmit ještě tak kolem 11 nebo 12 v noci (jinak nám to vychází jen 5x denně a to je sakra málo). Jenže když takhle po tom co řvou zaberou, tak klidně pak vydrží spát dlouho přes noc, třeba do čtyrech do rána a je tam velká mezera bez krmení a to mam obavu, že mi nebudou přibírat. Měly by vypít 6x 120ml na jejich váhu. Víc jak 120ml na jedno krmení nedaj, takže potřebujem 6x denně. Zatim teda přibíraly dobře, ale to jsme neměly večerní řvací období 😒
Mě holky spí přes noc (akorát max nakrmim kolem třetí, čtvrtý, někdy až kolem osmý ráno), pak ještě usnou do deseti. Potom většinou ještě spí dál. Odpo kolem druhé jdem ven a spí zas v kočárku. No a poté co se vrátíme zpět kolem páté a nakrmim už nespí a pomalu začíná pobrekávání, protahne se to do dalšího krmení, u toho už řvou že sotva něco sní a pak už jen řev. ☹

werinka1
1. zář 2013

@mattas Ahoj, vítej mezi námi. V jakém jsi týdnu? Já ti moc neporadim, nakupovala jsem tak trochu s odhadem s tím, že to doladim, jenže jsem šla najednou akutně na císaře a pak už jsem nakupovala podle potřeby. Ale někde bych našla seznámek co mi dala @maladama takže pokud bys chtěla najdu a přepošlu.

michelle1
2. zář 2013

holky, chci se zeptat, ačkoliv víme pohlaví, musíme přesto v porodnici nahlásit 2 holčičí a 2 klučičí jména?

egrzuz
2. zář 2013

Ahojky michelle,
já jsem musela hlásti dvě klučičí i dvě holčičí v pořadí, jaké si přeji více🙂

mattas
2. zář 2013

@werinka1 už to mám doplněný a snad se to zobrazí 🙂, jsem 24tt .... právě že i mě hrozí, že to bude rychlé a nedá se odhadnout kdy a zatím s jakým výsledkem, takže aspoň chci mít připraven seznam výbavy, abych pak mohla odškrtávat 🙂.... byla bys moc hodná, pokud ho najdeš a přepošleš i mě, mail napíšu do IP
@michelle1 na tohle jsem se chtěla taky zeptat, stále jména nemáme a to jsme čekali až na potvrzení pohlaví, aby jsme se dohadovali jen půlku 😀 .... takhle to vypadá, zase na delší čas i když klučičí asi budou jen formalita

michelle1
2. zář 2013

@egrzuz
@mattas ježííííš dyť mi máme problém vybrat dvě jména, natož 4! 😀

werinka1
2. zář 2013

@mattas Já ten seznámek nemůžu najít ☹
Možná by byla @maladama tak hodná a našla a poslala???
Já to ještě zkusím až budu mít víc času někdo ho musím mít.

jarkalada
2. zář 2013

taky jsme museli mít vybraný 4 jména a dopředu uvedený, v jakém pořadí by měla být 😎

mattas
2. zář 2013

@werinka1 díky za ochotu, tak uvidíš zda se vyloupne či ne 🙂

maladama
2. zář 2013

@mattas pošli mi do IP mail, přepošlu ti to, ještě to někde mám v odeslaných...

mattas
2. zář 2013

@maladama díky, werinka už prý našla a přeposílá .....a došlo 😵 ..... děkuji Vám

strapula27
3. zář 2013

ahojte babulky, ako sa mavate??? dlho som tu nebola,tak som si vas docitala..my sa zatial mame dobre,ale pobolieva ma panva☹ vsetko sa to natahuje,snad vydrzime aspon do 35 tt..... baby,ako ste zvladli epiduralku????? ja mam z toho panicky strach☹

arabiana
5. zář 2013

@koksi No tak je fakt, že někdy by se starší sourozenec šiknul 😀 Hlavně ta zábava musí být fajn.
@werinka1
Tak coo jak jde to cvíčo?My cvičíme mam dojem asi od července, nevím už přesně. No a jak píšeš, ze začátku jsem to dost flákala. Taky mi trvalo než jsem se to pořádně naučila.
No u nás situace tak na 50%. V úterý jsme byli na kontrole. No tak Sof dle očekávání OK, můžu s ní zkusit cvičit 1x denně, nebo přestat na 14 dní do další kontroly a vidělo by se jak se začne vyvíjet, jako jestli to půjde samo, což si myslím, že JOO. Břicho má jak Stallone, krásně pase a opírá se o ruce. Zato Lau ☹ dostala další cvik, je to cvik na podporu opírání o ručičky s nácvikem lezení a to mi nikdo nevymluví, ale myslím si, že je to už přehnané. Sama prim na kontrole na neurologii nám řekla, že Lau je o něco slabši, že toho co Sof dosáhne až kolem 5tého měsíce. A je to přesně tak, Sof když začne něco nového tak Laurinka začne tak 3 týdny po ní. Tak proč ji mam sakra doma tak strašně mučit a trápit?????? Jako já už fakt nemůžu, je to takovej hubeňourek, směje se na mě na stole a ja ji jdu tak trápit.
Přeci nejsou všechny děti stejný ve vývoji, nelezou nastejno, nechodí nastejno ani se ve škole neučí všechny děti stejně!!!

arabiana
5. zář 2013

@werinka1 Nás u Sof se řvaním zachránil dudlíček, ale taky někdy ho chtěla a někdy nee. Poslední dny si ho vždycky vezme na spinkání a usne mi i doma v košíku.KONEČNĚ!! 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru