Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

matteka
2. zář 2010

@lita díky za rady, tak uvidíme - ale je dobré to vědět 🙂

@atreides to já taky nevím, třeba ti poradí v obchodě - měli by to vědět, tak uvidíš

matteka
2. zář 2010

@atreides teď jsem si pouštěla to video, co tam je a na konci říkali, že velikost má být ta, kterou máš aktuálně teď na kalhoty - ale uvidíš v tom obchodě, třeba ti to dovolí zkusit 🙂

atreides
2. zář 2010

@lita to je právě, že člověk zjistí spusty věcí až v praxi

@matteka tam jě nějaký video 😅 😀 jsem fakt nějaká zpomalená

atreides
2. zář 2010

@lita zrovna využiju toho, že jsi tu zaskočila 🙂 všimla jsem si, že máš Bumblerida, můžeš mi písnout jaké jsou zkušenosti z praxe? Jak se ti s ním jezdí? Řeším co nánožníky, páč ten jejich drahý se mi brát nechce, tak jestli pak stačí nějaký uni

atreides
2. zář 2010

@lita jo a kluci jsou andílci sladcí 😵

majka07
2. zář 2010

ahojky
Dneska jsme měli rušnou noc po 3 hodině ráno mě probudil divný pocit, šla jsem na wc a spoďáry od krve, takže jsme se sbalili a jeli do nenocnice. Naštěstí dvojčátka jsou v pořádku, bije jim srdíčko, hrdlo uzavřené, krvácela jsem z čípku, tam už to pak bylo dobré. Dr. mě vyšetřil, prohlédl, udělal UTZ, dostala jsem injekci a prášky a mám být v klidu.

atreides
2. zář 2010

@majka07 jejda maji, tak hlvně, že je vše v pořádku!!! uf, ty jo mě by kleplo vidět krev

betina
2. zář 2010

@majka07 a jejej, to by se ve mně krve nedořezal, to je moc dobře, že je vše v pořádku,a le museli jste být teda hodně vyděšení ☹

matteka
2. zář 2010

@majka07 tak to trošku znám . já takhle tu krev našla 2x - a rozhodně to není nic příjemnýho. Poprvé mě pustili s práškama domů a po druhé už si mě tam nechali - měla jsem nízko položenou placentu jedné s holčiček - bylo to myslím 12 nebo 13tt.

majka07
2. zář 2010

taky jsem dostala prášky už jsem voalal svému dr. a pokud budu špinit hnědě to je jedno, nesmí být červená krev. Tak snad to bude dobrý.

mikii
2. zář 2010

@majka07 té Maji, snad už tě to nikdy nepotká. no muselo to být hrozmé. Snaž se odpočívat, ale vím že ty s prckem to máš daleko horší než já.

Tak jsem si holky udělala takový šílený program, abych ten čas nějak zahnala. Ráno vstávám s manžou dáme si snídani a já léky a injekci. Pak si jdu ještě lehnout. No dneska mě vzbudila v 11 Maruška (jork) tak jsem je dala ven a ohřála si obídek. Sepsala jsem manžovi nákup a kukám na net. Pak si nahrávám každou krvinu co jde v tv večer. Odpoledne si to pouštím, A konečně manža kolem 17hodiny přijde domů. A to se mi ještě tady staví tchýňka aspoň na pokec. No a pak jde manža o patro víš a vyklízí budoucí pokojíček aby tam mohl dát na strop palubky. No já se tak těšila jak si to tam krásně připravím, vymaluji a udělám nějaké dekorace. No snad třeba později.
Jé to jsem se teda rozpsala, ale já jsem trošku hyperaktivní a tohle ležení mě teda odrovnalo. 🙂

valmark
2. zář 2010

Ahojky holčiny, chtěla jsem se zeptat vás zkušenějších 🙂
Jsem 14+1 s dvojčátky a dnes v noci mě několikrát vzbudili křeče do lýtek. Slyšela jsem, že je to v těhu docela běžné, ale takhle brzy? Dá se s tím něco dělat?
Jinak už mám za sebou první screening a vše dopadlo dobře. Nevolnosti už také zmizeli, takže nebýt toho rostoucího pupíku (až si říkám, zda to není nějak moc) bych vlastně ani nevěděla, že jsem těhotná 😉

sarri
2. zář 2010

@valmark
Ahoj, mě braly křeče do lýtek strašně. obecně je na křeče hořčík, takže i v rámci správného pitného režimu doporučuji pít neperlivou magnesii, pokud to nebude stačit, tak si koupit normálně hořčík v tabletách. Ono se to bere i na děložní stahy - tvrdnutí břicha.

valmark
2. zář 2010

@sarri moc díky za info. Akorát jedu na nákup, tak si koupím balík magnesky 🙂
Já si právě říkala, že brát hořčík v tabletách už takhle brzy, co pak budu dělat až mi opravdu začne tvrdnout bříško 🙂
Ale snad se to srovná...

broukb
2. zář 2010

Ahoj holky tak se dneska hlásím z první poradny u Apolináře..byla jsem tam 3 hodiny a zkontrolovali mi detailně úplně všechno, dr byla strašně milá a pečlivá. Jen na nás čekalo dnes velké překvapení...Samík se otočil, takže už jsou obě miminka hlavou dolu a tím pádem je velká pravděpodobnost k normálnímu porodu :P tak nevim, jestli mám být nadšená, nebo uaáááááááááá to si ze mě dělaj ty moje dětičky srandu??? Jinak Vanesska váží 2178g a Samík 2064g a k porodu se prý zatím rozhodně nechystaj 🙂)) Musel se otočit dneska v noci ještě včera tam měl hlavu...no čuměla jsem jako blázen...a prý pokud nezačnu rodit, tak vyvolání, nebo císař až týden před termíne 😲 to jsem taky koukala...tak dlouho už necííííííííííí 😀
Jinak jsem se tam potkala s Frodo..má teď nějaký špatný přístup na net, tak zdraví..bohužel po kontrole jsem jí tam už nezastihla, tak nevím jak dopadli 😉

okurkaa
2. zář 2010

@valmark Jee, valmark, to jsme skoro uplne stejne tehotne. Ja taky cekam dvojcatka a podle PM jsem 14+1, podle UTZ asi o den vic. Me uz dokonce obcas tvrdne brisko, vubec si nemuzu lehnout na zada. Ale mam ho taky nejak moc velky, vypadam tak na 5.mesic...

valmark
2. zář 2010

@okurkaa no supeeer, tak to si můžem předávat informace 🙂
Já mám v práci kolegyňku, která čeká jedno mimčo. Je teda o týden pozadu ode mě. Ale stále nosí džíny a vůbec na ní není nic vidět. Akorát prsa jí vyrostly. No a já už si musela koupit těhotenské kalhoty, protože mi nic není. Pupík mám teda pěknej. Holt tam bydlí dva mrňouskové, tak to musí být někde vidět 😀 Jen by mě teda zajímalo, kam to jako poroste... Je pravda, že jsem po stimulaci na IVF měla hyperstimulák a skončila v nemocnici a že jsem měla břicho ještě větší než teď. A je to jen pár měsíců, takže možná mám to břicho ještě povolené a má kam růst...

chrobacek
2. zář 2010

a já jsem 14+0tt 😀 😀 😀

chrobacek
2. zář 2010

a já taky nosím těhukalhoty od pondělí a pupek máte v albu 🙂

chrobacek
2. zář 2010

@broukb no já si myslím, že je to lepší, že se Samík otočil ne?

okurkaa
2. zář 2010

Ja myslim, ze je to strasne individualni. Jsem trosku antitalent, ale taky ho zkusim vyfotit a hlavne ho nacpat do pocitace...To je super, ze jsme tri, takhle stejne. tehu. Valmark, nejsi nahodou z Prahy?

valmark
2. zář 2010

@chrobacek jééé tak už jsme tři. 🙂 Bříško máš krásný
Já mám fotky doma ve foťáku, tak je večer stáhnu a zítra sem nějakou dám.

valmark
2. zář 2010

@okurkaa náhodou z Prahy jsem 🙂 A chodím k Apolináři

emtu
2. zář 2010

@valmark Ahoj, k těm křečím v lýtkách. Mně můj doktor poradil, ať si večer před spaním dám sklenici mlíka, že prý mlíko ten hořčík zadržuje, či co. Nevím, jestli je to tak, nebo ne, nicméně mně to celkem od těch křečí odpomohlo.

okurkaa
2. zář 2010

@valmark Ja jsem taky, k Apolinari jsem chodivala, pak jsem presla. Ale rodit budu v Motole, to mame blizko. Co ty, uz jsi se registrovala? Vcera v Motole rikala jedna holka, ze chtela jit do Podoli, ale ze ji rekli, ze musi prijit ve 4 rano. Pak tam byla pani a ta tam byla od pul 8 a tu uz nevzali. To mi prijde hrozny...

valmark
3. zář 2010

@emtu díky za tip. Dneska v noci zase křeč. Tak zkusím večer mlíko. Třeba mi to také pomůže.

valmark
3. zář 2010

@okurkaa tobě se u Apolináře nelíbilo?
Já už jsem tam i zaregistrovaná k porodu. Mám tam svého obv.gynekologa, takže mě rovnou zapsal. A nemusela jsem nikde na nic čekat.
V podolí rodila před měsíce moje "švagrová" a velká spokojenost. Akorát to jak říkáš, že tam museli být na registraci brzy - nějak před sedmou. Holt je to prostě někde nabité a kdo dřív přijde...

salu
3. zář 2010

Ahoj maminy - zbyly nám nějaké plínky vel. 2 - Huggies newborn a megapacky a pak Sleep and Play - pokud máte některá zájem, písněte do IP 😉

betina
3. zář 2010

@valmark tak jsem si tak holka říkala včera, jak tě lituju s těma křečema v nohách, protože jsem je měla u Verunky taky, ale pomohlo mě magnézko. tak v noci se taky dostavily, řvala jsem bolestí a to beru 6 magnézek denně a prd..ach jo

valmark
3. zář 2010

@betina to by mě zajímalo, co přesně to způsobuje. Jestli se tomu dá nějak předejít...
Když už bereš tolik magnezia, tak by to být nemělo. Chjo, snad se to uklidní.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru