Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

lenca78
9. zář 2010

@annamat9 jee, diky moc. Tak ja jdu snist magnesium a hodit nohy nahoru 🙂 Treba se zase nejak ten cipek natahne 🙂

betina
9. zář 2010

@broukb holka, neblbni, ještě nechtěj rodit!!! ještě máme čas, aspon do toho 36.týdne!!!!!! já vím, vše, co popisujš, znám , jsem uža taky hotová a furt se bojím, poslíčci už taky občas pocítím a tvrdnutí břicha ani nekomentuju, ale jsem vděčná za každý den navíc, abysme nemuseli být s klukama dlouho v nemocnici. jinak mi říkala dr.že maximálně v 39.tt ven půjdou 😀 😀 dneska jsem vezla Verunku na očkováhí, no holky řídit s tvrdnutím břicha je super 😀 ale nemá mě kdo vozit, tak i do poradny to ještě příští týden musím stihnout.
Broučku, takže vydržíme do 36.týdne co ty na to? 😀 😀

alsou
9. zář 2010

@betina já chci taky vydržet do 36.týdne alespoň 🙄 I když se obávám, že to tak nebude a půjdou ven dřív 🙄 Dneska noc běs a děs 😢 Usnula jsem nakonec v sedě v postely až ve tři ráno 😅 Doufám, že to tak už nebude napořád 😔 Pálila mě žáha a bylo mi celkově hrozně špatně. Jinak všem přeji těhulkování bez problémů 😵

sarri
9. zář 2010

@broukb
Zátka odcházela několik dní postupně, ale já jsem byla od 30tt otevřená na prst a od 32tt na dva.
Porod se dal zvládnout, no co už. Nejhorší bylo upoutání na záda, kdy byly děti napojeny na monitor. Dlouho to trvalo, než mě vyšetřili a natočily se ozvy. To blo píšerné utrpení, ale pak mě zas nechali ve sprše a to se dalo přežít. Byl se mnou manžel. No a v té konečné fázi jsem byla mimo - v nějakém deliriu, to už bolí tak, že Tě to vlastně ani nebolí, protože Ti vypne mozek. Navíc do mě valili pořád kapačky, aby po prvním děcku nepřešly kontrakce. Když člověk pomyslí, že to dalo tolik ženských, tak si řekne, že to dá taky, no ne?
Já měla teda ještě přirostlou placentu, takže po porodu narkóza a musela ven a za 3 dny zas narkóza a revize, ale holky mi za to stojí 😉

sarri
9. zář 2010

Holky, zkuste na žáhu nealko pivo - já jsem to pila i v porodnici - s tím balonem místo břicha a už jsem si to jela výtahem do automatu na pivko - no, návštěvníci čuměli. Jinak mi nic výrazně od žáhy nepomohlo.

alsou
9. zář 2010

@sarri děkuji za inspiraci nic z lékárny už totiž nepomáhá 😖 Zítra nakoupím pivko.

provazek
9. zář 2010

Teda holky mě ted poslední 2 kontroly ani snad mudr. čípek neměří. Jen mi napíše do průkazky hrdlo 2cm, zavřené. Ted naposledy v uterý mi psala jiná mudr. hrdlo 1,5 pro špičku prstu, ale nic neříkala. To znamená, že se jako otvírám? 😖
Holky ještě chvilku vydržme, já vím není to med, ale jen si ještě užijme relativně klidu, pak nám to prckové vynahradí. 🙂 🙂 🙂

provazek
9. zář 2010

@broukb krásné fotečky 🙂
trochu závidím, jaké máš hezké bříško bez jediné jizvičky 🙂

sarri
10. zář 2010

@provazek
Hrdlo prostupné na špičku prstu znamená, že se otvíráš, takže lehárko, ale fakt nepanikař, byla jsem od 30tt na jeden a pak od 32tt na 2 a ještě to zas 2 týdny vydrželo - pro porod se musíš otevřít na 8-10 cm. Ten tlak na čípek je v případě dvou dětí po 30tt hrozně velký, nemají se tam kde dát a pak už je individuální, jak komu pruží děloha, jak je vysoký a jiné faktory.

broukb
10. zář 2010

@provazek to je jen díky technice..ty fotky jsou retušovaný, protože já mám břicho strašný samou jizvu a to nekecám úplně zespoda popraskaný a tak bych nemohla ani ukázat ty fotky, takže jsou upravený 😉 Ale jinak díky za pochvalu 🙂

kanegoo
10. zář 2010

Ahoj holky.
Tak snad to byl jen takový "momentální" výpadek mého dr..
Hlavně, ať při porodu nezapomene, že mám dvojčata a jedno mi tak nenechá! 🙂

@mikii Miki, co ti změnil? A jména - my pořád ještě nevíme 😖
Aha, tak už jsem se dočetla, co vám změnil 🙂 Tak já myslím, že dokud se malí nenarodí, tak pohlaví není 100% 🙂

@lenca78 Leni, já jsem byla na kontrole včera a čípek mám kolem 2,8 cm a říkal, že v pohodě..

@broukb Klidně si postěžuj, od toho tady jsme, ne!!! Mimča si prostě samy řeknou, kdy je nejlíp jít ven, uvidíš..
Mi se zdá, že mám taky dost velké miminka, ale manžel by byl nejraději, kdybych rodila 5 kg macky!!! 😅

majka07
10. zář 2010

ahojky,

tak jsme se v noci teda k ránu vrátili, abych stihla svou obvodní dr., páč jako jsem totálně ko, nj, moje imunita to bohužel nezvládla, teda jízdu vláčkem No škoda, páč včera už bylo zase krásné počasí, lidi se už aj koupali.

Já byla u dr. a dostala jsem plnou igelitku skoro samých bylinek + ATB pro děti od 0 do 1 roku 😀 😀 😀

Pokusím se potom trochu dočíst 😉

provazek
10. zář 2010

@broukb Jooo na mě by si "retušer" taky pěkně vyřádil 😒

Holky a co vy ostatní? Jak se máte? Jak vám je?

mikii
10. zář 2010

@sarri a musela jsi od toho 30tt ležet? nebo ses měla spíš jenom šetřit??
@alsou mě teda ještě pomáhalo mléko,ale od té doby co ležím,žádné pálení,ale ono to ještě asi přijd. A pivko je fakt dobré ...

@kanegoo už se ani nedivím lidem,že to chtějí jako překvápko. Já to taky chtěla,ale manža pořád škemral až jsem úplně podlehla. A taky mě kámoška zblbla kvůli věcem,prej není moc neutrálních oblečků...
@broukb já si taky říkala jaké ho máš krásné,že s tím musím něco udělat. Ale manža mi včera přinesl z lékárny krém Bonal,doporučila mi ho kámoška. Je proti striím. A říkala,že jí to krásně vytáhlo,a teď má bříško teda ukázkové...

Dopoledne mě líčila švagrová,dělala si nějaký kurz a musí trénovat. A v poledne mi přivezl manžílek obídek a říká, co o je za pipi dlouhá punčocha? A já ,no jsem připravená na dnešní výslavu bonsají.....A já tam tak moc chtěla jít... ☹ a on mě tam nechce odvézt. Prej musím jenom ležet ....No jo co nadělám,prckové jsou přednější ....

majka07
10. zář 2010

@tulanek velikáááá gratulace a ať Vám prckové dělají jen samou radost.

Pomalu dočítám a jinak všem gratuluji k úspěšným kontrolám, atd. 😵 a vítám nové členky 😉

sarri
10. zář 2010

@mikii
Já jsem ležela celé těhotenství - od 8tt jsem krvácela, tak 6 týdnů nemocnice a pak jen ležení od 32tt zase v nemocnici - teda s nohama nahoře jsem neležela, nevím, ale nikdo ani v nemocnicích nohy nahoře mít nemusel, stačí ležet a polehávat normálně.
Ale holky mám jednovaječné a to se porod vyvolává dřív a také se to musí víc hlídat kvůli transfúznímu syndromu, který hrozí právě jen u jedné placenty.

emtu
10. zář 2010

@sarri Jejda, já teda úplně koukám 😲 , jak se všechno mění. Dneska se opravdu nenechávají dvojčata víc než do 38. týdne? Já rodila před 8 lety, kluci jsou jednovaječní, tedy měli společnou placentu, ale každý svůj amniovak, a porod mi vyvolávali až v 41. týdnu. A do nemocnice mne zavřeli až v tom 40. týdnu, abych tedy jako byla pod kontrolou, když přenáším.
A jináč se omlouvám, že vám sem lezu, ale před těmi 8 lety nic takového jako diskuze na netu neexistovalo, a tak si to užívám zpětně. Tak snad vám to nevadí. 😉

mikii
10. zář 2010

@sarri aha,já jen že mi dr.řekl ležet. Ale všichni mi kolem říkají,nohy nahoru . Ale to by mě snad i ten dr. řekl. Takže ležím v klidu. No uvidím na ko.

@emtu Ahoj a vítám tě tu
téda rodit dvojky až ve 41tt to je teda síla. No koukám,že čekáš další mimi chlapečka.

kanegoo
10. zář 2010

@mikii No, já čekat jen jedno, tak si to taky nechám jako překvápko. Ale u dvojčátek jsem chtěla raději vědět, na co se připravit 😀

@emtu Ahoj Emtu, rozhodně nevadí! Určitě budeme rády za jakékoli rady 😉

majka07
10. zář 2010

@mikii mně taky všichni radí nohy nahoru, ale dle mého je to někdy horší, i jako netěhule jsem si někdy tak odpočívala, ale jen někdy mi to bylo příjemné, teď dle mého stačí aby nohy byly prostě v rovině, takže ležení by mělo stačit.

V po jdu do poradny tak jsem zvědavá, jestli už se umoudří mé tělo a uvidíme jestli jsou jednovaječná a jaká nebo dvoj...

alsou
10. zář 2010

@majka07 ty ještě nevíš jestli jsou jedno nebo dvojvaječná??? To se teda umí tak maskovat u mě to bylo vidět hned, že je mezi nimi blána nebo jak se to správně jmenuje. 😀 To jsem teda zvědavá jak dopadneš 😅

majka07
10. zář 2010

@alsou jj nevím 😀 a to mě dr. poslal do Brna k Vlašínovi a ten si taky nebyl jistý, vypadá to na jenovaječná společná placenta a každý svou schránku jak tomu říká můj dr., ale nejsou si jistí na 100% a jak jsem krvácela a byla na pohotovosti v nemocnici tak tam taky dr. si nebyl jistej 😀 😀 😀 Jako v Brně zkoušeli aj 3D, ale jako opět na dvě věci, přesně jako u M. u mě je lepší prostě normoš UTZ, placentu mám opět na přední stěně břišní a druhej plod se schovává furt za první, umí se maskovat fakt super 😀

basina
10. zář 2010

@tulanek Ahojky, taky koukám po dlouhé době, co nového a jsou tu nová dvojčátka!!!! Moc gratuluji a ať jste brzy všichni zdraví doma!!!

@salu Díky za tip na protifar, dali mi ho rovnou v porodnici ...

@monika03 ahoj Moni, nedočítala jsem všechno, už jste doma? a jak se daří?

@monika.tdm A Moni, jak to u Vás vypadá se sádřičkama? Doufám, že ta, o které jsi psala naposledy, byla fakt poslední...

Jinak po info, co je fajn vzít k Apolináři sebou (viděla jsem, že jste o tom diskutovaly): jednorázové podložky na přebalování (ve větším počtu - nejsou tam vůbec), jednorázové plínky (dostanete jich cca 6 ks), ubrousky na otírání miminek (porodnice preferuje perlan - taková netkaná textilie, která je asi lepší pro holčičky, ale i ta je omezena), kosmetika netřeba - je tam líh, olejíček, rybilka. Není kartáek na vlásky, ale já neměla potřebu česat. Pro maminu mají vložky po porodu, ale tak nějak se drobí, takže já osobně bych doporučovala spíš koupit v lékárně ty od hartmana a jednorázové kalhotky - ty dostanete jen jedny. A pak možná nějakou mast na prsa, ale to jsem spíš užila až doma.

Chjo, než jsem Vás dočetla (tedy hodně z rychlovlaku), tak mi prcci začali volat o jídlo. Takže já zase jdu...

Ahoj!!

basina
10. zář 2010

Jo a ještě rychlý dodatek - s EW jsem moc spokojená - dnes jsme jezdili s autosedačkami - byly na adaptérech, a to je taky fajn! Jen aby byl teplý podzim, ať je ještě užijeme! Takže tento kočár mohu doporučit - jen jsme koupili originální tašku a ta mi zas až tak zázračná nepřijde.... ale nějak jsem byla lenivá hledat jiné alternativy - zřejmě emitex holky doporučovaly...

gilotek
10. zář 2010

Já bych tedy s noha nahoru ani ležet nemohla. Tuhle polohu si dokážu představit jen vleže na zádech a tam já vydržím tak minutu a už se mi špatně dejchá 😅

Basina: hodíš nějaké fotečky mrňousků 😉

emtu
10. zář 2010

@kanegoo Ahoj, ahoj, jo rady, ty já bych dávala ráda, abych si připadala důležitě 😎 , leč jak píšu - jak tu občas ze zvědavosti nahlížím, povětšině koukám jako puk a spíš sbírám nové informace já. Všechno je jinak a hrozně vědecké. Kočáry promakané a jaká nabídka. Psaly tady holky, jak před 20 lety byla na výběr jen Liberta. Tak ještě před těmi 8 lety byl k výběru jen 1 typ hlubokého kočáru. Někdy nabývám dojmu, že jsem rodila v 19. století. 😖 Takže žádná moudra ode mne nelze čekat ☹.

sarri
10. zář 2010

@emtu
Tak s těma kočárkama, tož to je síla a s tím porodem jednovaječných po 40tt 😲
Ve Zlíně se jednovaječné nechávaly do konce 36tt, pokud bylo vše ok a pak se porod vyvolal nebo se to fiklo- radši prostě "předčasný" porod než riskovat, že placenta 2 plody neutáhne, protože po 35tt rychle stárne - od 32tt se leželo v porodce, aby se to pořád sledovaly ozvy a průtoky.
Teda já jsem celkem ráda, že se moje těhotenství hlídalo, neb rozhodně nebylo bezproblémové.

emtu
10. zář 2010

@sarri Tak to díky za info, je to zajímavé, jak se to mění, baví mi to sledovat. Ono ani tenkrát se nedaly sehnat žádné informace, tak člověk o ničem nevěděl a nemusel se stresovat, co by se mohlo stát, když sám žádné problémy neměl 😎 .

zlatovlaaska
10. zář 2010

ahoj budoucí dvoumaminky 😉

taky jsem sem chodila, ale teď nakukuju fakt jen vyjímečně.

koukám, že se tady rodí u Apolináře o 106 😉 taky mám tu zkušenost a dva skoro půlroční klučíky doma 😉

můžu se jen přidat k basině, taky máme EW, je fakt suprovej, nevyměnila bych ho ani za nic, sice to je raketa, ale vyplatí se to 😉 jezdím s ním hodně po centru, je fakt vymakanej, lehkej a výborně se ovládá 😉 jen ty adaptéry jsme využili jen 4x, 2x v dubnu a 2x v srpnu, ale i tak to byla paráda. teď už divoši jezdí ve sporťáku, takže je už nevyužijeme. kdybyste některá o ně měla zájem, tak prodávám jak korbičky v barvě navy, tak i adaptéry.

Moc vám všem držím palce a ať pěkně rostete a máte jen samé dobré zprávy a krásná miminka 😀

zlatovlaaska
10. zář 2010

@broukb píšeš to krásně (9. září v 19:14), jak jsi ráda, že tam jsou a budou velcí, ale už bys to chtěla mít za sebou. jak tě chápu.. taky jsem tady takhle fňukala 😉 teď už na to vzpomínám jako na něco dávno minulého a nemít jizvu, tak si říkám, kde se tady ty dva kulíšci vzali, ale je to jen necelý půlrok, co jsem ráno 17. 3. nastupovala na císaře k Apolináři (plánovaný porod 38+1 - kluci 50 cm a 2950 a 3170 g) 😀 byla to tíha jako blázen 😀 kdyby mě nefikli, tak si tam kluci lebedí snad do dneška 😀 žádné příznaky jsem neměla, nic. jen strašně oteklé nohy, ale to bylo taky tím, že jsem jedla magnezko. tak jsem ho někdy v 36 vysadila, protože jsem si říkala, že ho třeba už nepotřebuju a tyotoky trochu povolili. jinak jsem měla nohy citlivý ještě asi měsíc po porodu...

tak ti moc držím palce a všem taky, ať vše dobře dopadne 😉 místo spánku tady nostalgicky s váma vzpomínám. tak pa 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru