Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

betina
17. zář 2010

@basina jsi šikulka, jak to všechno zvládáš, já vím, že nejhorší je to do doby, než najedeš na nějaký režim a než se to všechno ustálí a mamka vychytá spousty věcí, pak už je daleko líp.
@provazek mi povídej, já třeba za tři týdny od 31-34 nic nepřibrala,a le bylo to tou těhu cukrovkou a ted jsem zase nabrala 2 kila, hrozně mi to skáče..ale neboj, miminka jsou v pořádku! o nocích mi ani nemluv, mám vedle postele tašku a noci jsou, jak píšeš ty, utrpením, prostě se bojím, že to přijde, já bych raději rodila ve dne..i Verunku jsem rodila ve dne. jinak mám na stolku knížku a vím, že nemá v noci cenu čumákovat, tak čtu a čtu Simonu Monyovou, tak se u toho aspon zasměju a pak se mi aspon nachvíli lépe usíná. taky chodím furt čurat, no prostě klasika, ale tyhlety závěry prostě už nejsou moc příjemný.

darma
17. zář 2010

@mikii teda ty videa jsou úžasný 🙂
jinak mě včera večer natekly uzliny. Bolí mě trochu pod ušima...tak snad to nic nebude. Mám strach i z rýmy ☹ . Jinak ty kontroly - já jezdím každých 14 dní, na ultrazvuku jsem byla 2x po třetí půjdu za 30.9. Doktorka říkala, že se uvidíme častěji než při prvním těhu. Tak jsem ráda. Holky, co to máte už za pár, držte se 🙂

mikii
17. zář 2010

@basina jsi šikovná jak to zvládáte. Já mám z toho šílený strach. Jako prvorodička a ještě dvojmo. Jsi dobrá,že už jezdíš i sockou. To zapisování kojení je jen pro tebe, nebo to kontroluje dr. ?

Holky co dá používat jako kapky do nosu?? Mám docela plný nos, a zapomněla jsem se dr. zeptat.

Jinak jela jsem si objednat kočár EW a špatně pochodila. Mám malvíka za barákem a oni ho už neobjednávají. Takže budu hledat na netu a nebo bude muset manža jet do Kolína.

majka07
17. zář 2010

Holky kdo jste z Brna mohlo by Vás zajímat

http://www.vystava-dvojcata.xf.cz/index2.php

zlatovlaaska
17. zář 2010

doporučuju výstavu nebo návštěvu prodejny v Kolíně, tam si ošaháte a odrncáte opravdu asi 20 různých značek kočárků 😉 my byli v Kolíně a o to lépe se nám pak rozhodovalo resp. manžel pochopil, proč ten kočár je tak drahej a že levnější je fakt kompromis 😀 😀

majka07
17. zář 2010

tuhle výstavu v Brně provádí právě Ti z Kolína:o) asi se pojedeme mrknout abychom měli představu, ikdyž kočár mám zamluvený od jedné paní

zlatovlaaska
17. zář 2010

@broukb určo to dohekáš do zdárného konce 😀 počkej, budou ti je tahat za nohu, aby šli ven, když je jim v teplíčku u tebe dobře 😀 jen ty pohyby jsou občas cirkusový číslo, ale i to ti pak bude připadat vtipný 😀 100% tě neodsuzuju, taky jsem si říkala, jak je možný, že jsem odnosila šest kilo dětí 😀 mě naplánovali termín po ukončeném 38. týdnu, takže to bylo 38+1, původně chtěli o týden dřív, ale při rozhodování MUDr. Hájek (zástupce přednosty) - mrknul na mě, asi viděl, že to vydržím, tak mi to posunul na 38+1. myslela jsem, že chcípnu, dokonce jsem to obrečela, že mě chtějí ještě týden trápit, ale prej to tak chtějí pediatři.

vidíš, pár dní jsem nepsala a je to zase o týden míň, co tě čeká 😀

můžu ti říct, že jsem poslední tak 4 týdny už na lidi byla fakt alergická, denně mi chodilo strašně mailů, zpráv přes skype - icq typu: tak co mamino, už rodíš???? a já měla chuť vyhodit monitor z okna... a když jsem neodpověděla do půl dne, tak znova, aha, asi jo, jinak bys psala. fakt jsem byla vzteklá a pěkně nas...á..

takže se od té doby snažím žádnou maminu před porodem nestresovat 😀

jo, jinak dík, kluci mi radost dělají, dneska mají půlroční narozeniny, tak si tady tak nostalgicky vzpomínám, jak jsem před půl rokem touhle dobou na jipce chcípala a klela, jakej debil mohl říct, že je císař paráda a dovolená, ale dneska to už možná taky říkám... je to neskutečný, jak člověk zapomíná a bere to, jako by se to nestalo 😀

broukb
17. zář 2010

@zlatovlaaska děkuju za útěchu 😀 mám to naplánovaný na tenhle víkend 😀 😀 😀 tak snad budou hodný a poslouchat pěkně maminku.Mě právě chtějí vyvolávat případně až 39+1 a na to teda ať zapomenou nebudu rodit 4 kiláčky 😝 No kleslo mi docela dost břicho tak doufám, že je to dobré znamení 😉 A jinak mě je celkem fuk čim to půjde, hlavně aby to šlo 😅 oboje má něco do sebe.A oboje asi člověk proklíná než na to zapomene.
@mikii do nosu si kup vincentku ve sprei..ta se může i v těhu.

Basi děkuju moc za odpovědi..jsou naprosto vyčerpávající 😵 jsi šikulka, že takle dobře zvládáš, máš můj veliký obdiv. Jinak u Frodo jsem nakonec nebyla..byla jsem tam zas 3 hodiny a byla jsem totálně k.o...navíc by mě tam asi nepustili mimo návštěvy. Takže jsme si aspoń napsali ☹ no mrzelo mě, že jsem jí nepodpořila, ale já už bych tam další hodku asi nezvládla..tak aspoň písemně 😉

Jinak holky se spaním mi povídejte taky se točim jak kuře na grilu, bolí mě kyčle jak pra.e 😒 a psychika o tom radši nemluvím jak píše provázek ´2 dny jsem v klidu a říkám si jak to všechno zvládnu a pak najednou depka, bulim a myslim, že už to nevydržim ani minutu..na ostatní jsem jak pes a nesnášim ty utěšující kecy 😅 je mi líto už i manži..chudák to tu pořád poslouchá. No snad se ten čas rychle překulí a budem to mít všechny za sebou 😉

betina
18. zář 2010

@darma jak píše brouk Vincentka, nebo sprej Sterimare jsou všechno do nosu a můžeš v těhu, je to i pro mimoušky.

@broukb já dneska holka taky zase v noci klela, je to stejný každou noc...přijdou docela fest bolesti, prvně v zádech, pak MS, to se opakuje tak 4x a pak nic..dneska mě teda bolest v zádech neustupuje a trochu i na MS, ale myslím si, že je to tím, že oni ted prcci přibírají hodně na váze, takže ta děloha..chuděrka 😖 už asi nestíhá. hrozně se bojím, aby mi nepraskla po předchozím císaři, ale zase si říkám, že už je vytrénovaá. Broučku, mně řekli, že půjdou kluci ven hned, jak dosáhneme donošenosti, což je myslím právě ten 38plus0, což představa ještě tří týdnů, to už budu asi jen taky brečet...

broukb
18. zář 2010

@betina tak my dnes taky v noci zas jak na MS, opakovalo se to tak už jsem potichounku doufala a pak zas prd....do rána zas klid a nic se něděje 😖 to je něco na psychiku to čekání je hrůza. Ale už mi pěkně kleslo bříško, dokonce se mi i líp dýchá tak všichni tvrdí, že už to nebude dlouho trvat 😉 Né že bych se tak těšila ne ten porod, ale těšim se na ně jaký budou a až je pochováme a oňufáme 😵

betina
18. zář 2010

@broukb jj, taky si myslím, že pokleslo bříško a hlavně už mě tak strašně nepálí žáha, takže jsou kluci asi níž..ale ono to asi tak může být ještě dlouho, kdfy jdeš na další KO?

kanegoo
18. zář 2010

Holky, držte se!!!
Sice jsem ještě od vás daleko, ale dovedu si představit, co prožíváte! Pro mě jsou taky noci nepříjemné, i když urči tě ještě ne tak, jako pro vás!!
Vydržte a za chvíli máte broučky u sebe!!! 😵 😵

Miki, videa jsou krásné! 🙂

bubisek
19. zář 2010

Nazdarek holky,
zdravim hlavne adeptky na porod a preju hodne trpelivosti a sil.
Neumim si teda predstavit,ze by me trapili az do 39.tt. Ja uz mam co delat takhle☹. Noci take nic moc, tak 4x na zachod, prevalovani z boku na bok co pul hodiny kvuli kyclim. Mam pocit,ze za mesic se z te postele uz asi ani nezvednu.
Jinak my jsme skoncili na kontrole tak, ze jsme o tyden mladsi, vazime cca neco malo pres jedno kilco,ale dulezite pry je,ze jsou na tom oba prdici stejne. JO a byli oba hlavickou dolu. Ale na otaceni mame jeste mista a casu dost. Kazdopadne ted si rikam,ze bych radsi rodila cisarem,kvuli druhemu mimcu. Ale jestli me budou trapit po tom 36.tt,tak mi to uz asi taky bude jedno,jak budu rodit. Uvidime.
A obvodacka i gyndar mi namerili vysoky tlak,takze mam doporuceny klidovy rezim a pravidelne si musim merit tlak,jestli to tak budu mit kazdy den,tak si musim dojit pro prasky.

haassinka
19. zář 2010

Ahoj holky, právě prodáváme po našich holkách korbičky na EasyWalker - jsou v barvě červené a perfektním stavu (používané 6měsíců), k nim pláštěnky, síťky proti hmyzu a tyče k připevnění na kočárek. Kdybyste měla některá zájem, tak mi písněte do pošty.

Hodně zdraví a sil 🙂 A užívejte těhotenství, potom je to makačka 😀

haassinka
19. zář 2010

Ještě jsem zapomněla - máme zimní bundičky a kombinézky pro novorozence v neutrální smetanové barvě. Kombinézky jsou nepoužité, jelikož nám byly hrozně velké (holky by je oblékly až cca od 3měsíců)...a spoustu dalších oblečků mám v albu 🙂 Tak mrkněte.

mikii
19. zář 2010

Ahoj při neděli...
Tak máme objednaný kočárek.. Nakonec to stačilo po telefonu v Kolíně. Paní majitelka je velmi vstřícná, a dokonce mě nechala i po manžovi pozdravovat 🙂
Jinak já celou noc nemůžu spát,a to jsem teprve půlce. Uplně vás holky lituji a cítím s váma. Ale nevím co budu dělat později. Do toho mám čím dál horší rýmu. Tak jsem poslala tchýni pro tu vincentku. No jsem zvědavá co mi přinese 🙂

basina
19. zář 2010

@mikii To zapisování je jen pro mne a pomáhá mi to vědět, co mimča zrovna mohou chtít, případně kolik mám času mezi kojením... do nosu pinosol, mořskou vodu a v případě nouze jsem dávala vobrocil, ale to by se nemělo. Trpěla jsem taky těhu rýmou snad celou dobu, ☹

@zlatovlaaska to fakt zapomenu, jaký císař byl??? 🙂 🙂
@broukb tak Frodo psala, že jste seneviděly. Uplne chapu, ze po 3 hod u Apo jsi toho mela plne zuby... jinak krev Frodo dle vcerejsi zpravy je lepsi, tak je stale 3 v 1. mam pozdravovat ... Drz se jeste chvilku!

matteka
19. zář 2010

ahoj holky, byla jsem ve čtvrtek u dr a naměřil mi tlak 140/80 a prý mám držet dietu, omezit sůl atd. Nevíte kolik je normoš tlak v těhu?

majka07
19. zář 2010

ahojky, hlásím se po víku, dneska jesm totálně ko 😀

@matteka nepřijde mi, že by jsi měla nějakej šílenej tlka, já v těhu mívala aj 160/90, spodní hranice nemá přesáhnout 80, je důležitější, brala jsem léky. Teď je beru taky, TK mám 135/75 zatím mnohem lepší než u M., prášky mám ale pro jistotu, TK mi hrozně lítal, a kolísavej je nebezpečnější než nízký nebo výsoký.

matteka
19. zář 2010

@majka07 moc díky, tak jsi mě aspoň trochu uklidnila - jinak já jsem taky totálně KO - právě jsem holkám domalovala obrázky na zeď do pokojíku a mám z toho velkou radost - ale jdu se natáhnout 🙂

majka07
19. zář 2010

@matteka Jůůůůů krásnééé šikulka. Tak jsem kukla do průkazky po M. a nejhorší TK 175/90, jinak často 140/80-90 a nebo 150. Teď mám zatím nižší, což u M. jsem měla už ve 13 tt šílený TK. A ty už jsi 27tt tak příště to bo bude lepší 😉 Pokud byla moč v pořádku tak bych byla v klidu

broukb
19. zář 2010

@matteka to neni možnýýýýýýý to je tak nádherný fakt úplně mě to dostalo!!!! 😵 😵 😵

matteka
19. zář 2010

@broukb děkuji, ráno jsem začala - a ukončila v sedm večer. Kupovala jsem si šablonky z netu, ale nakonec jsem si udělala svoje - klasicky podle čtverečkové metody 🙂)

jo holky, ještě jsem se chtěla zeptat, někde jsem četla, že by se v těhu nemělo na gumový míč - co si o tom myslíte? Myslím, že je to blbost, ne?

matteka
19. zář 2010

@majka07 tak to jsem v klidu - ten mě zas tak vyhukal - ale koukám, že 140 je fakt v poho - moc díky

majka07
19. zář 2010

@matteka to mi přijde jako blbost, znám plno těhu cvičení na míči, jen pokud jsou nějaké rizika nebo prostě dr. nedoporuší tak pak jo, ale jinak...

broukb
20. zář 2010

@matteka tak to je teda mega blbost, to je spíš přesně naopak doporučuje se na něm sedět kuli zádům..to snad jen jestli by to mysleli jako že si na něj nemáš sedat nahatá :D

atreides
20. zář 2010

ahoj po víkendu 🙂

@matteka nedočítám,ale fotečky nešlo přehlídnout - to ty jo nááááádherný !!!! 😵 😵 😵

bubisek
20. zář 2010

@matteka Ahojky, me minuly tyden namerila obvodacka talk 150/100. A druhy den doktor 130/90. Rikal mi,ze si mam pujcit tlakomer a merit 4x denne. A ze kdyby to presahovalo 130/90,tak je to na prasky.
No tak jsem ted o vikendu merila a je to se mnou spatny. Tech 130/90 mam opravdu jen kdyz lautr nic nedelam a lezim, jakmile vstanu a jdu jen treba vyndat nadobi z mycky,tak uz jsem uplne nekde jinde. Takze jsem vyfasovala predpis na prasky Dopegyt, 2xdenne.

majka07
20. zář 2010

ahojky zdravím
nebyl někdo v Brně na té výstavě kočárků?

Jinak Vám přeji hezký týden, já jedu relaxovat 😵 sice jen 3 dny ale nevadí. Dneska ještě k zubařce pro razítko + kontrolu, to nevím jak dám mám absolutní nervy že se po.....

matteka
20. zář 2010

@bubisek tak to je mazec, tak to jsem zvědavá

@majka07 ta výstava je až za měsíc, ne? Já se tam chystám - chci okoukat vozidla 🙂)

jinak ještě jsem se chtěla zeptat na radu holky - co kojící podprda - už jste si ji pořídily? Ségře řekla prodavačka v obchodě (když byla ještě těhu), že si má vzít o číslo větší. Máte některá zkušenost? Moc díky

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru