Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

darma
25. říj 2010

@eshta ahoj, také moooooc gratuluju 🙂

majka07
25. říj 2010

@eshta jůůůůůůůů nádhera...další miminka, moc moc gratuluji a přeji všem hodně zdravíčka 😵 😵 😵 další možní ženiši jsou na světě 😵 😵 😵

Jinak hezký den, já šupajdila dneska akutně k zubaři......tohle těhu mi na zuby fakt přeje 😒 ulomila se mi kousek osma, tak mi ju zabrousila, naštěstí všechna ta bolest apod. je od osmiček, které rostou do stran dásní a ještě ke všemu k nim hroznej přístup, takže to vypadá tak, že až pojedu na ko na jaře, tak si nechám napsat žádanku na chirurgii a osmičky půjdou ven pod anestezií, protože to prý jinak nevidí a myslím, že to bude asi nejlepší řešení, teť to řešit nebudu, nemá to cenu, hlavně ať můžu v klidu jest 😀

beatrice7
25. říj 2010

@provazek A co tvoje miminka, jak rostou ? 🙂

matteka
25. říj 2010

@eshta moc moc gratuluji ke klučíkům, jsou moc krásní. Tak ať máte hodně mlíčka a vše bez problémů

@bubisek tak já se taky drbu, o víkendu jsem se vzbudila, sedla jsem si na postel a připadala jsem si jako kdybych měla svrab... Trvalo to takhle jen dva dny - teď už jen občas někde něco zasvědí, ale už se tak nedrbu. Dnes jsem byla na KO, tak jsem to řekla dr - tak mi vzali krev a zase mám vysoký tlak - tak jsem nafasovala i patáky a každý den se musím měřit - pokud bude spodní tlak větší jak 95, tak mám volat dr na mobil...Jinak holčičky jsou v pořádku, čípek taky. A jedna cácorka už je hlavičkou dolů 🙂

@majka07 já si s osmičkama taky užila, no nakonec mi je ve fakultce vyřízli ven - rostly do boku a bolela mě z nich celá hlava - no ještě tam mám ale jednu, tak to vidím, že příští rok mě to taky nemine

eshta
25. říj 2010

@beatrice7 Jak ses ptala, kdo mě rodil - přijímal mě MUDr. Koucký - má i někde na netu poradnu..byl supr, ale jak šlo vše rychle, tak jsem na přípavě měla podepisovat fůru papírů a nějaké souhlasy a nesouhlasy s ani nevim s čím..prostě nebyl čas to číst, tak jsem tam všude odškrtala ano - no a to bylo překvapení, když poté co mi napíchli epidurál a přišel Koucký s asistentkou (asi úplně čerstvou dr nebo medičkou 😕 😕 ) a začali spolu operovat, tak jsem jen slyšela - no a paní kolegyně, to musíte takto, chyťte tu fascii takto, děláme to takto.. - no prostě jsem asi podepsala, že souhlasím s tím, aby asistoval u porodu medik 😕 😅 😕
ale vše dopadlo dobře, epidurál byl supr, fakt se toho nebojte 🙂
Jipka se dala taky přežít, dopovali nás tam celou dobu udržovacím epidurálem, kapačkama na zavodnění a na bolest a plus ještě čípkama na bolest, práškama na spaní, takže jsem v podstatě žádnou bolest necítila..
Dnes jsem si poprvé sedla - taky to nebylo hrozný - první kroky byly zvláštní, ale teď tu pobíhám, jako by se nechumelilo. Na bolest mám čípek a fakt to jde 🙂 Břicho samozřejmě cítím, ale není to vůůůbec tak hrozný, jak jsem si představovala.. Ještě dnes mám poslední noc bez dětí, ale od zítřka je budu mít u sebe se vším všudy 🙂
Opravdu se císaře nebojte 🙂

majka07
25. říj 2010

@matteka a dělali Ti to pod narkozou? Mně ty horní rostou taky do boku do dásní, mrchy zrovna v těhu. 😠

beatrice7
25. říj 2010

@eshta ke Kouckému jsem chodila do poradny, je suprový. Škoda, že už neordinuje, prý se učí na nějakou zkoušku... ale to nevadí, všichni jsou tam dobří. Operuje i dr. Fajt, ten je taky úžasnej. Jsem ráda, že se cítíš dobře, že tě to ani moc nebolí. A už pobíháš ? Jsi dobrá 😉
Neptala ses na ten Wobenzym ? Máš ho s sebou ?

Mám na tebe tisíc otázek, ale budu se ptát postupně, abych tě moc neunavila 😉

matteka
25. říj 2010

@majka07 pouze pod lokální - takže jsem sice nic necítila, ale za to slyšela...Pak když se to začalo dostávat k sobě, tak bolelo, že jsem i brečela, takže hned Brufen a bylo zase fajn. Ještě chvíli mi pak dělaly neplechu stehy - páč je to v puse a ve vlhkém prostředí, tak se to hůř hojilo - na to mi dávala moje zubařka propolis - strašněj smrad - ale fakt pomohl

matteka
25. říj 2010

@eshta ještě že tě máme - takové podrobné info - to je fakt super, díky 🙂

majka07
25. říj 2010

@matteka no mě postrašila celkovkou, tak jsem byla trochu mimo, říká, že to mám tak super, že se tam vůbec nebudou moct dostat 😅 a shodou okolností jsem mluvila dneska s kámoškou a taky jí to dělali pod celkovkou a dr. prý říkal, že by jí to v lokálce neudělali ani kdyby se rozkrájeli 😀 😀 😀 no to jsem zvědavá, ale hodlám to přetrpět všechno, páč tohle už fakt ne, už mě ty horní fakt s.... k tomu ještě můj super vyvinutej dávivej reflex, j¨stačilo jen dneska obrousit a málem su tam poblinkala vše

matteka
25. říj 2010

@majka07 no je pravda,že mě dělali zrovna ty spodní - lepší přístup, tak možná proto ta lokální. Horní mi trhala moje dr - to byl taky mazec 🤐 Ale během celýho tohodle osmičkovýho období jsem zhubla 10 kilo - páč jsem nic nezkousla a po operaci jsem mohla jen tekutou stravu - a každý sousto strašně štípalo do jizev, takže jsem spíš nejedla než jedla. Ale určitě to stálo za to, páč předtím mě opravdu bolela celá čelist - jak se pokoušely růst - no hrůza. Takže pokud to jde, tak ven

eshta
25. říj 2010

@beatrice7 Wobenzym beru, Koucký mi říkal, ať ho klidně beru, dr na jipce taky...A jizva se bude hojit snad rychlejš..
přinesou mi za chvíli kluky, zkoušíme kojit, ale zatím to moc nejde..jsou malincí a rychle se unavěj,ale snažej se, bude to chtít trošku času 🙂

bejatka333
25. říj 2010

@eshta jůůůůůůůůů pane jo no to teda koukám!!!Po dlouhé doběse objevím na koníkovi a další dva zdraví kluci jako bui jsou na světe!! Moooooc gratuluji mamince a přeji hooodně zdraví!!!! Můžu se zeptat dlouho ten císař trval?

lenca78
25. říj 2010

@majka07 uplne s tebou soucitim. Me zase na zacatku tehu chytla sedmicka a sestka, ty se mi snazili zachranit, byla jsem snad dvacetkrat na cisteni kanalku. Posledni zakrok byl na tri hodiny ve 14.tydnu a uz jsem si rekla dost. Zatim je to ok, ozvu se az po sestinedeli. Zuby jsou strasny i normalne, natoz v tehotenstvi.

majka07
25. říj 2010

@matteka jééé tak zhubnout by mi nevadilo 😀
@eshta si vůbec nemůžu zvyknout, že už máš kluky na světě 😀 a Betina určitě musí mít taky prcky už na světě, jak se asi mají, nevítě někdo nějaké info???

@lenca78 tj, mně se kejvaj obě pětky dole, snad je zachráníme..... jako kazivost mám minimální, ale ten náběh na paradentozu 😖 to máme v rodině chjo... a těhu holt přihoršuje. 😒 holt si začnu šetřit na nové zuby 😀

lenca78
25. říj 2010

@majka07 ja si taky setrim, mam na to "stavebni sporeni" 🙂 Za tech sto tisic nepostavim, ale par nastrelovacich zubu by se za to uz udelat dalo 🙂

monika.tdm
25. říj 2010

@eshta Jééé, tak tomu se říka fičák!!! Gratulujem!!!! 🙂 🙂 No a u dvojcat je to hned!!!Ja to rikala, ze mate byt v pohode, ze cisar je super!!! 😀

majka07
25. říj 2010

@lenca78 dobrej nápad. 😀 😀 😀

kanegoo
25. říj 2010

@eshta Mooooooc gratuluju a klukům přeju všechno NEJLEPŠÍ do života!! 😵 😵 Hlavně že jste v pořádku!!!!!

japeni
25. říj 2010

Ahooj,teda pár dní tady člověk není a takové zprávy
@eshta moc moc gratuluju a přeju hodně zdravíčka,kluci jsou nádherní

kanegoo
25. říj 2010

@eshta Mi se tomu pořád nechce věřit, že už máš kluky na světě! Bylo to nějak moc rychle 🙂

mikii
25. říj 2010

@eshta kámošku taky takhle rodila medička a říkala,že byla strašně milá a jemná. Že když pak přišla doktorka, tak to bolelo a bylo nepříjemné.
Ale já když byla na revizi,tak jsem taky všechno podepsala jak jsem přes slzy neviděla, ale zato jsem se pak z toho 2,5 roku dostávala. Takže člověk nikdy neví.
Ale ty jsi šikula,že už běháš...tak držím palečky na dnešní kojení ...

japeni
25. říj 2010

já mám za sebou s Nikolkou císaře akutního a resuturu dělohy a můžu říct,že jsem teda byla mnohem dřív v pohodě po císaři,než po tý operaci
bohužel teda už nikdy neporodím přirozemě,ale co se dá dělat

japeni
25. říj 2010

teda s tou plodovkou jste mě teda trochu vyděsily
já mám problémy s výtokem od začátku a v poslední době mívám i dost mokrou vložku
snad je to opravdu jen moč
bojím,bojím
asi si zajedu na test,u mě to by byl teda průser

j.cien
26. říj 2010

Ahojky vsem dvojcekatelkam 😉
Hazim jen tip:Holky,pokud nekdo jeste nemate chuvicky-davaji je zdarma jako darek k rocnimu predplatnemu Betynky
😉 tj. 300Kč to predplatne ,samotne chuvicky jsou v cene kolem 600..takze prima Ja to rada ctu,mam predplatne uz co jsem zacla byt tehu,neni to tak uplne primitivni stupido a nekdy tam jsou fakt dobre clanky...

Preji vsem poho tehu a na konci zdrava miminka

😵

gilotek
26. říj 2010

Ahoj holky.

Tak mám po KO. Zatím vše v pořádku. Nález teda odpovídá týdnu těhu. Čípek se mi nezkrátil, ale už je změklý a zevní branku mám pro špičku prstu. JInak děložní hrdlo mám uzavřené. Mám se co nejvíc snaži být v klidu, polehávat, neohýbat se, nezvedat aby tenhle nález co nejdéle vydržel. Mám ještě 6 týdnů vydržet 😝

Test na cukr byl pěknej blivajz, stejnej jak si ho pamatuju před 3 rokama. Po tom vypití jsem tam šla za hodinu a pak za další hodinu. Mezi tím jsem musela stihnout kontrolu, no běhárna jak vyšitá a měla jsem toho dost 🙄 Mezitím nejíst, nepít, bylo mi fakt divně......
V noci jsem nespala, bolí mě hrozně záda, za celou noc jsem spala asi 3 hodiny a to ani ne vcelku...

Tak jsem si postěžovala a jdu něco sníst 😀

gilotek
26. říj 2010

@j.cien nemáš prosím někde odkaz nebo je to jen v časáku? Nemůžu to na netu najít 😅

gilotek
26. říj 2010

@eshta Obrovská gratulace, byl to fofr teda, tak bych si to představovala já 😀

eshta
26. říj 2010

Ahoj všichni!
@mikii @gilotek Fajn, že kontroly jsou zatím ok a holky fakt hezky odpočívejte, ať mimča dopečete co nejdýl..

U nás vše fajn, chlapečky mám na pokoji, už jsou krásně zadaptovaní, i teplotku mají ok. 🙂 Jen zatím bojujeme s krmením. Kluci se přisajou, ale hned odpadávaj, je to pro ně zatím moc namáhavý. Takže jedno krmení dostane z prsa jen 1 a druhýho dokrmuju stříkačkou, aby se moc neunavili.. už jsem je i koupala, jsou to takový malinkatý panenky - trošičku zhubli, tak mají jen 2380g a 2420g...ale my to doženem, za chvíli z nich budou pořádně velký kluci
🙂

mějte se holky a užívejte si klidu 🙂
posílám fotečku těch mejch uzlíčků 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru