Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

smilers
11. pro 2008

Ahoj holky,diky za gratulky a drzeni palcu,jirul taky moooc gratuluju,jinak holky se jmenuji nela,kristyna a gabriela,jak jsou velke jeste nevime,tady je meri po 5dnech. Dneska uvidime o kolik klesli nebo pribrali,zatim se tu mejte fajn du spocnout

lenule76
11. pro 2008

ahoj smilers, ještě jednou velikánská gratulace !!!! Gratuluji k holčičkám. Hezky odpočívej a čerpej síly. Budeme se všichni těšit na další info od Tebe.
ahoj Lenka

tina30
11. pro 2008

ahoj holky, nejdříve gratuluji všem maminám. jak sem tak četla poslední stránky, tak se to tu pěkně rozrodilo.

Já čekám taky dvojčátka, termín máme až v dubnu, ale stejně je očekávám už v březnu.

mohu se k vám přidat do diskuze?

dada134
11. pro 2008

Ahoj holky,tak jsme dnes na kontrole byli jen chváleni,každé mimčo má 1650g,otevřená prý vůbec nejsem a čípek je jak minule.Prý jsem borec🙂))
Akorát jak minule byli oba hlavičkou dolů,tak Tomášek se natočil koncem pánevním,tak mu taťka domlouval.A prý je skoro nepravděpodobné,že by se natočil ještě hlavičkou.Jinak včera přivezli kočárek - herqules,tak jsme ho rozložili a hned složili,je u našich.Jsme sppokojeni,i našim se líbil.No a další KO 23.12.,ať máme prý klidné svátky a to dostanu mateřskou,sice by se mě ta změna v lednu moc nedotkla,ale myslela jsem,že mi to nechají od 1.ledna:-/
A co mě udivilo nejvíc,když jsem se ptala na termín,tak řekla,že kdyby musel být císař,tak ten bývá 39.tt 😨 😨

juliet
11. pro 2008

Smilers, 3 násobná gratulace, holčičky mají krásné váhy. Přeji hodně zdravíčka a pohody 🙂

Dada, já jsem měla 50 jen jednu soupravičku na cestu z porodnice a pak jsme ji používali k dr., jinak jsme měli 56 a 62. Bodyček jsem měla myslím kolem 10 pro jednoho.
A máš štěstí, že máš Herqulese. Nám se pokazil, už je 28 dní na reklamaci, vypadá to, že to neopraví a nový už se nedá sehnat. Jen ten světlý maskáčkový a ten nechceme. A dneska mi řekli, že se na 99% přestanou kvůli finanční krizi vyrábět. Takže my teď budeme hledat jiný. Jsem z toho dost zklamaná, s tímto jsem byla hodně spokojená 😢

jaanja
11. pro 2008

Jirule, parada, tak velky dvocatka! Posilame jeste vetsi gratulaci!!! 🙂 🙂

A smilers taky zabodovala, uzasne miry, vahy, drzime moc palce do dalsich dni!!

fanys: neklesej na mysli, nech to plynout kolem sebe, a odpocivej, i kdyz je to asi tezke.. Moc na Tebe myslim, nezneklidnuj se, doktori moc vsechno zkoumaji, ale bude to v poradku, uvidis..

S plinkama a tak.. vemte jedno baleni, kdyztak se donese dalsi.. my byly v porodnici skoro 3 tydny a spotreba nebyla tak velika, protoze s eholky hodne prebalovaly i u sestricek..

Rekla bych, ze moje plodova voda byla ruzova a bylo to to ruzove, co jsem mela v moci uz v noci pred odjezdem na pohotovost. Ale neslo nepoznat, ze mi pak praskla, to bylo jako kdyby ze me vylytly dva plne kyble vody... mocny splouch.. Rikala jsem si pak, jake by to asi bylo, kdyby to na me prislo o hodinku driv v Globusu v lekarne.. 😉

beda
11. pro 2008

Ahojík dámy!
Tak jsem od včera doma,no je to za nama a vlastně je všechno před nama....!V porodnici mi bylo čučno,ale manža i Lucie to zvládaly na jedničku,na Lucii se toho sesypalo dost,horečky kašel,pak jakási vyrážka a hlavně psychyka v háji,ale zvládly to a my snad to z dvojkama taky zvládnem§
Porod docela sranda koelm pul 7tabletka a okole 8 už uačaly bolesti,spracha,zvracení,pak balon,ten mi pomáhala nejvíc,ale byla jsem z nej vyhnána,pač se potřebovalo,aby se jedno mimi rozhodlo dorotovat a sestoupit dolu...tak jsem v těch nehorší kontrakcích byla na všech 4!strašný,ale byl se mnou manža,skvělý!Pak už jsem měla pocit na tlačení,a por,asistenka říkala,že mužu,se mimi setupuje a naž si nasadila rukavky a zavola kdr.k vyšetřená,malý byl na světe,za 3min,malá za ním!pak už jen pohoda.Mimi jsou zdravý,akorát nás trapila silná žloutenk,tak jen doufám,že se tam nebudem vracet!Kojíme tak na pul,mimi neco málo vytahnou,pak je dokrmím odstříkaným svojím mlekem!je to záhul,hlavně v noci!ale manža zatím statečně pomáhá a doufám,že se nám kojení podaří rozjed na plno!

Jinak graruluji všem maminkám!Jirul,to jsou teda váhy,paráda!
opatrujte se budu koukat,snad!
pa

ivka76
12. pro 2008

Ahojte holky, koukám, že už se to tu hodně rozrodilo 😉 Všem maminám moc gratuluji.

Já pro změnu ležela týden v Motole s mírnou těhotenskou žloutenkou, ale už jsem doma a budu chodit na kontroly. Jsem zvědavá, jestli vydržím do vánoc....

Jinak mimča mají přes 2 kila, čípek moc nedrží, ale katastrofa to není, otevřená nejsem. Tak snad porodíme až po Štědrém dnu... Taky už ani nepřibírám, takže se držím na 13 kilech, ale to břicho tedy roste pořád. Jsem zvědavá na poslední týdny, je to mazec. Ale už se na ty mrňata s manžou moc těšíme 😉

Mějte se hezky.

ivka76
12. pro 2008

jo a stále hlavičkami dolů, vše připraveno na přirozený porod... z čehož mám tedy trošku strach 😲

jaanja
12. pro 2008

beda: jsi statečná, vůbec si nedovedu představit, jak mimčo dorotovávalo! 😉 😅 Taky velká gratulace, my už bychom mohly udělat klub, co se někdy fyzicky potkat na setkání Klubu dvojčat? Dělají myslím jednou do roka setkání...

ivka: určitě ten přirozený porod bude stát za to, bude to skvělý zážitek, neboj. Mně je po tom císaři líto, že to bylo jaksi bez mého přičinění, v hodinu určenou volnem na operačním sále... já pilně studovala na přirozený porod..

juliet
13. pro 2008

Tak jen info, že kočárek opravili, vyměnili jen vidlici. Tak hurááá! 🙂

jirule33
16. pro 2008

Ahojte, zatím jsemm nedočítala, ale od včera jsme už doma.Holky mají jen trochu žloutenku.A kojíme+dokrm Nutrošem a pak zas odstříkávat.Někdy mám chuť se na celé kojení vykašlat a najet naplno na Nutroš, pěkně po něm spí 😀 asi je zasytí víc než mé mlíčko.

andy5
16. pro 2008

Ahoj maminy,

moc všem gratuluji ke krásným přírůstkům do rodinek. Až jsem to dojetím obrečela, jsem teď nějaká dost velká cíťa, ale to k tomu všemu prý patří. Dlouho jsem tu nebyla, jelikož je hromada práce, předěláváme kuchyň, aby mimísci přišli do obyvatelného bytu. Těším se moc na vánoce, kdy snad bude klídku víc a mezi se cpaním cukrovím a řízkami konečně dočtu co jste zde psali zajímavého. 🙂

jaanja
17. pro 2008

Ahoj Jirule,

tak to je skvělé, že vás pustili tak brzy a i se žloutenkou! 🙂 Jak to u vás doma vypadá, co bratříček?

To je dobře, že kojíš, ještě se to přeci může rozjet... u nás není moc rozdíl, když dám své odstříkané mléko, a když dám Nutrilon, někdy mají prdíky po tom, někdy po tom druhém. A když kojíš, jak poznáš, kolik jim pak máš dát toho Nutrilonu?

jirule33
17. pro 2008

Ahojky,

no oni nám jen řekli, že máme dávat holky k oknu kvůli té žloutence jinak nic a dětská, že to taky nemají moc.Ty dokrmy střílíme od oka, protože váhu nemám abych jako v nemocnici vážila holky před a po kojení.Tak udělám 20ml a dávám stříkačkou, buď chce nebo ne.Zítra je jdem převážit k mudr a uvidím, možná alespoň u Lucky která je větší bych zkusila jen kojit / pokud teda od pondělka přibrala dobře/ a Pavlínku přeci jen dokrmovat, nemá ještě taky takovou sílu sát a rychle se unaví.
A taky střídám mé mlíko s nutrošem na dokrm.

Jakou máš tu odsávačku? U nás v porodce meli Medelu Swing a byla super tichá, já mám medelu mini elektrik je taky dobrá, ale fakt hlučná, to jsem byla překvapená.Ale myslím ,že už to tu někdo psal, že je mini hlučná.No co naělám až na hluk funguje dobře.

Dnes jsme byli na sonu kyčlí, tak je mají v pořádku, jsem moc ráda.V nemocnici jsme museli preventivně balit na široko, že byli KP a příčka, takhleje to pohodlnější.I když manžel i má mamka chtějí abych je tak pro jistotu balila dál-na široko.Co myslíš? A jak jste na tom s kyčlema vy?

Martin je zatím v pohodě, ale je mi ho líto, přeci jen mi někdy hrají nervy a vylítnu na něj

😠

jirule33
17. pro 2008

Teď jsem koukala do dvojčátek, že máš tu medelu Swing a ty dokmuješ jen svým mlíčkem? Nebo i nutrilonem? A z lahvičky?A kažkou kojíš nebo krmíš lahvičkou 30min? Myjen 15? tak nevím. I odstříkávám jen chvilku to ti někdo poradil takhle dlouho? A pak je budíš nebo se vzbudí samy? Za 3 nebo 4hodinky? Já lahvičku z odsávajdy vyvařuju 1xdenně jinak jen vyplachuju horkou vodou? Ach jo to je pořád něco, že? Snad budeš mít chvilku mi odpovědět 🙂

ivka76
17. pro 2008

Ahojte holky, gratuluji novým maminkám. Nakonec si to moji cvrčci rozmysleli a přišli na svět ještě před vánoci. Rodila jsem přirozeně a bylo to dost rychlý. Ve 2 ráno jsm dorazili do porodnice a v 6.10 se narodil Ada a v 6.15 Emička. Teď se mi ještě nahřívají na Jipce, ale snad do 2-3 týdnů jsme doma 🙂

Přeji všem hezké Vánoce.

tina30
18. pro 2008

ivko, velká gratulace. jste šikuly že jste zvládli přirozený porod. škoda jen že nebudete doma na vánoce, vid?
za to příští rok si to vynahradíte 😀

z359
18. pro 2008

Ahojky holky, tak my už jsme od soboty 13.12 doma, ještě jsem se sem od té doby nedostala, ale jsem strašně šťastná, že je mám, i když kolikrát na mě padá hrozná únava, ale už si na to zvykám s těma zlatíčkama to ani jinak nejde. Jsme všichni v pořádku, rodila jsem přirozeně a kojím jen částečně, musím dokrmovat, protože o taky nezvládají vytáhnout všechno, odsávačku jsem kupovala teprve včera, tak kojím, dokrmuju umělým mlékem nebo tím co odsaju, ale pořád doufám, že se prckové rozjedou a budu jen kojit, protože zatím je to záhul, oni občas ode mě nechtějí pít vůbec, tak než je přemluvím, tak někdy jednoho krmím i hodinu, taky to máte na tak dlouho? Když teda nestávkujou, tak to zvládneme tak max. do 45min jedno mimčo.

Gratuluju Bede, Jiruli, Smilers a Ivce a všem přeji hlavně hodně zdravíčka

nevím kdy se sem zase dostanu a asi nestihnu dočítat, tak mi kdyžtak pište do IP

Tak přeji všem krásné vánoce

tetes1
18. pro 2008

Ahoj holky,
taky čekáme dvojčata a chtěla jsem se zeptat jaký jste pořizovaly kočár, spíš jen tak pro zajímavost, než že by to bylo teď pro mě aktuální, ale zajímá mě, jestli ten kde jsou mimča vedle sebe nebo spíš za sebou,co je podle vás praktičtější? Jestli trojkombinaci, nebo zvlášť hluboký a pak sporťák? Děkuju za odpovědi.

jaanja
19. pro 2008

tetes:doporučuje se spíš pořídit hluboký a pak sporťák, než trojkombinaci.. hluboký třeba i z druhé ruky.. my máme Bertini, tady asi nejvíc frčí Herqules, mrkni na diskusi ke kočárkům na www.dvojcata.cz.

tetes1
19. pro 2008

díky moc 🙂

skarbek
19. pro 2008

Ciao mamky!

zdravím všecky čerstvé maminky a moc gratuluju k mimiňákům! Obzvláště pak Smil! Jakpak to zvládá asi??? 😅 Taky všem přeju hodné zdraví,co taky jiného,to je priorita!!!Ostatní se nějak vytříbí 😉

tetes: nikdy jsem nechtěla kočár za sebou a co se stalo...? Mám ho! 🙂 a musím říct,že je sqelý! je to italský peg perego duette SW a je naprosto perfektní,co se týče manipulace-má volant,kterým se ovládají přední kola,a taky stran místa pro mimísy.Nevím teda jak korba,používám sporťák.Má luxusní prostory,což u verze vedle sebe jde jen těžko.Tam se šetří na každém cáku,aby kočár projel dveřmi,tudiž je ošizen vnitřní prostor.Pravda,že verze za sebou je dlouhý,ale to jsem zatím neshledala jako zásadní problém 😉 Jsem max spokojená a proto doporučuju! 😉

tetes1
19. pro 2008

skrabek: a myslím, že to není na škodu pro mimča, že to jedno má menší výhled? mě se taky víc líbí ty za sebou. A myslíš, že to jde zvládnout i bez korbiček? Měla bych mít termín na léto, takže si říkám, že hluboký třeba nebude potřeba, ale nevím?

septim
19. pro 2008

Ahoj vsexhny a gratuluji k dvojcatum.tetes ja mam vedle sebe. Dyztak ho mam v albu. Jsem teda zatim moc spokojena. Ja musela mit vedle sebe, abych mohla napriklad u nas v Hradci i autobusem. Tam se vejdu uplne v poho. 🙂 mista je tam asi mene jak pise skarbetek ale ted mame pres 7kg a holky tam maji porad dost prostoru 😉

jaanja
20. pro 2008

ivka: perfektní, že jste to zvládli, posíláme velkou gratulaci a přejeme, ať jsou mimča brzy z JIP u Tebe, ať vám to v nemocnici rychle utíká a je to tam přes Vánoce snesitelné.. 🙂

alik30
20. pro 2008

Ahoj holky, vsem maminkam moc gratuluju k prckum, at jste vsichni zdravi 🙂
Tetes, ke kocarku. My koupili Jane Twin Two. Mame korbicky, ktere jsou zaroven autosedacky. Jelikoz jsem jeste neporodila, tak prakticke zkusenosti nemam, ale vim, ze znami ho maji a jsou spokojeni. Nejdriv jsem uvazovala o stejnem, jako ma Skrabek, ale pro nas byl moc dlouhy do vytahu. Tak uvidime, jak budeme spokojeni s Jane 🙂

miky123
20. pro 2008

ahojte,

mám dotaz dá se vícečetné těhu. rodit i spontanně,ne císařem,když byto byl třetí porod(předešlé byly spontánní)

Díky za odpověd 🙂

beda
22. pro 2008

Miky 123:já rodila dvojčátka normálně,byl to muj druhý porod,myslím,že na počtu porodu nezáleží,duležité jsou polohy miminek!

jinak zdravím všechny!U nás nic nového,miminka rostou,cca oba za těšch 10dní co jsem doma přibraly pul kila,což je prý slušny.Eliška je menší jedlík,tak přibrala něco pod pul kila,ale Marta je žroutík.sice maminka je z toho dost nadřená,nakojit odstříkat dát mimčum,ale hlavní je že mimiča přibírajů.Byly jsem dnes v porodnici na očkování proti tuberce,tož nás tam i vážily,mám z toho radost!jinak miminka už začínají více vnímat,Elinka je sice furt spáč,ale je o dost klidnější než Marta,hlavně v noci!Jinak Lucie dneska opět zvracela a vypadá,že opět na ni něco leze,ale možná je to jen psychika,pač jsem jí řekly že jedem do nemocnice,na to očkování,tak se bála,že tam asi zase zustanu,tak ji to vyděsilo,tak jsem ji musely vzít sebu,no sranda...!
Cerečky opatrujte se pa B.

dada134
23. pro 2008

Ahoj holky,
tak jsem z KO doma,miminka jsou hlavičkami dolů,dr.kroutila hlavou,že neví,jak se mohli ještě přetočit.A jako "útěchu" mi řekla,že ať se nelekám,kdybych se rozrodila,že už jsou dost velcí(2200 a 2150 g),že čípek je už krátký(asi 25).A že nikde moc nemám trajdat,tak jsem jsem řekla,že stejně budu hlavně koukat na pohádky.Dostala jsem papír z porodnice a prohlášení o jménech,jo a od zítřka jsem na mateřské,oni už to měli nachystané,tak jsem se už na nic neptala,to je jedno,hlavně aby byla miminka zdravá.
Měla jste to taky tak některá,že vám dr.řekli,že to může být brzy a ono to bylo brzo?
TAk holky všem přeji krásné a veselé Vánoce a v tom novém roce hlavně zdraví pro miminka,vás i vaší rodinu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru