Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

beatkaone
8. srp 2016

Ahojky tak uz jsme na svete vsechny zdravime😊7.8.2016 v 9:03 jsem vykoukl na svet jako první já Sebastian Mikulášek 3250g a 52cm a chvilku za mnou 9:06 muj braska Mathias Mikulášek 2980 g a 50 cm. Maminka je v poradku a tatinek bude taky - az vystrizlivi😅 Porod byl prirozeny a nakonec se to rozjelo samo bez vyvolavani. Jen ted lezim na ARU kvuli preklemsii poporodu vydoky tlak ale od vcerejska uz lepsi tak me uz kolem poledne prevezou zpet na sestinedeli. Mejte se a drzete se je to zazrak❤️

beatkaone
8. srp 2016
pavlapavlapavlapavla
8. srp 2016

@beatkaone GRATULUJUUUUU 😊. Moc hezcí chlapečci a hezká rodinka 😊. Hodně zdravíčka přeji 👄

tanapa1
8. srp 2016

@beatkaone Moc gratuluji. Kluci jsou úžasní. Jsi mi inspirací pro boj za přirozený porod i u jednovaječných dvojčat. Mějte se pěkně a ať jste brzy v pořádku.

mosquito
8. srp 2016

moc grataluji ke krásným chlapečkům. Jsou krásně velcí a přeji ať se vám všem daří a jste brzy spolu 🙂

rarynka
8. srp 2016

Gratuluju a držte se!!!!

zluva
8. srp 2016

@beatkaone take moc gratuluji 🙂

odvarkova
8. srp 2016

@beatkaone úžasné, nádherné. Až mám zase slzy v očích. Obrovská gratulace a přeji hodně zdravíčka.

tanapa1
8. srp 2016

Holky přemýšlím zda se zítra honit zase k doktorovi na neplánovanou prohlídu.
Dnes v noci od 3-5 mi tvrdlo břicho každých 10min. a holky v něm také pořádně řádili.
Přes den zatím vše ok, ale také se bojím aby se to zase neopakovalo a třeba i nezhoršovalo. Asi bych šla už dnes, ale vím že můj doktor tam je akorát úterky tak proto to odkládám.
Nebo nemám chodit vůbec a čekak zda se to zopakuje? 🙄

zelva78
8. srp 2016

@beatkaone Moc gratuluji a zavidim,jsou krásný 🙂....Ja sem ještě 3v1;)

zelva78
8. srp 2016

@beatkaone Jo a krásné datum si vybrali....budou slavit narozeniny jako já 🙂

odvarkova
8. srp 2016

@tanapa1 pro klid duše se tam raději můžeš jít ukázat. Raději zbytečně než pozdě. Já si vždycky dám magnézium, popřípadě teplou sprchu když náhodou bříško tvrdne v pravidelných intervalech. Ale zatím se mi to stalo jen 2x a vždy na chvíli.

luckamb
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
luckamb
9. srp 2016

@beatkaone gratuluju,jsou boží!

tanapa1
9. srp 2016

@odvarkova Tak jsem teď dorazila od doktora, zatím vše v pořádku a napsal mi léky na zklidnění (Magnosolv a utrogestan). A samozřejmě mi řekl, že mám polehávat. Kdyby se to nezklidnilo tak by mě poslal do nemocnice. A to já radši budu doma.

odvarkova
9. srp 2016

@tanapa1 taky mám magnosolv. Ono je to docela i dobrý 🙂 tak ať je to lepší a odpočívej.

tanapa1
9. srp 2016

@odvarkova sama víš jak je to s tím odpočíváním doma s dětmi. 😅

odvarkova
9. srp 2016

@tanapa1 jo joooo, ale přece jen když nejmladší po obědě zalehne, tak jdu taky 😉

tanapa1
9. srp 2016

@odvarkova Tak u nás se už po obědě nespí, takže jedu nostop až do večera.

odvarkova
9. srp 2016

@tanapa1 to je škoda. Já jsem za to ráda. Tak opatrně na sebe.

rarynka
10. srp 2016

Holky kdy vám poprvé ztvrdlo břicho? Dnes se mi to stalo poprvé a bylo to teda hodně nepříjemný. Trvalo to tak 2 minuty. Jíte magnézium kvůli tomu?

tanapa1
10. srp 2016

pokud to bylo poprvé a ojedinělé tak jsem magnézko nebrala, ale až to začne být často tak to chce asi začít brát. Jinak je to zcela normální a u dvojčat se to právě oběví dřív.

michaelabrazdilova
10. srp 2016

@rarynka Mně tvrdlo už od 18tt... A docela často. Magnézium jsem brala a na chvíli byl pokoj. Teď jsem 29tt a břicho zase tvrdne, tak mám Duphaston.

smallinka
10. srp 2016

@beatkaone Gratuluji chlapečci jsou krásní 😵 Přeji hodně síly, hodně mléka a zdárné kojení a vše ať se zvládne.....také jsem měla preeklampsii. Ono s dvojčátky je to riziko větší....Jinak váhy miminek jsou skvělé.

rarynka
12. srp 2016

Holky musím se vám pochlubit. Mám obrovskou radost. Dnes jsme byli na II. Screeningu a máme naprosto zdravé děti. A je to na 99% páreček. Tak si konecne zacnu to tehu pořádně užívat. Příští týden náš čeká 3 D ultrazvuk

ivanka86
12. srp 2016

@pavlapavlapavlapavla je, promiň 🙂 Psala jsem to z mobilu ještě v nemocnici... Tak tedy holčičky se jmenují Anička a Eliška, Eliška měla 2090 g a 43 cm, Anička 1990 g a 42 cm. Od začátku jsou moc šikovné. Dýchaly samy. Elišce asi na první čtyři hodiny přidávali do inkubátoru kyslík, protože zrychleně dýchala, pak už nebyl potřeba. Porod byl plánovanou sekcí na 34+0, přesně dle doporučení (já bych jinak držela snad až do termínu, dle poslední kontroly čípek "nedobytný" atd. 😀 ), ve spinální anestezii. Když mě vezli na sál, ruply mi nervy, strašně jsem brečela a celou cestu jsem si přála, aby mě hned uspali, že to prostě nedám...no hrůza. Naštěstí jsem měla skvělou anestezioložku i anesteztiologickou sestřičku, k tomu tam byl super sanitář, hned si se mnou začali povídat a ze mě to spadlo...uf. Píchání spinálu jsem taky zvládla nad očekávání, jen mě překvapilo, že jsem stále ještě mohla hýbat palci u nohou, a oni už řezali 😀 Zkrátka ty motorické dráhy se vyblokují později, než ty senzorické, ale pocit to byl zvláštní 😀 Nicméně spinál mi sedl hodně nízko, takže jsem bolest cítila. Ne ostrou, jen tupou, ale jakákoli manipulace s dělohou byla au. Takže mi ještě připíchávali opioidy a dostávala jsem dýchat kyslík s rajčákem přes masku, ale díky skvělé anestezioložce jsme to zvládli 🙂 Elišku mi neukázali, tu jsem jen slyšela plakat (rozbrečela jsem se taky), Aničku mi ukázali z metru asi na vteřinu (manžel je prý vzadu upozornil, že jsem přece holčičky chtěla aspoň vidět, když to bude možné - oni zapomněli). Anička se těsně přes zákrokem stihla otočit KP a doktoři ji nemohli vytáhnout, nějak se tam šprajcla...taky to pěkně bolelo. Ale díky Bohu, povedlo se a bez komplikací. Zašitá jsem byla za chvilinku. A když mě převáželi a na chodbě na mě čekal manžel a děkoval mi, nemohla jsem uvěřit, že už je TO za námi a všechny jsme to v pořádku zvládly... Zotavení po SC probíhá zatím nad očekávání dobře. Nejhorší byly asi první tři čtyři dny, to bylo každé vstávání z postele atd. nadlidským úkonem, a to nemluvím o smrkání a kašlání 😝 ... Ale pak už to bylo jen lepší a lepší. A jak mě propustili z porodnice, šla jsem za holčičkami na dětskou kliniku (byly na intermediáru, já ubytovaná na oddělení matek, ale v podstatě celý den jsem byla s nimi, starala se o ně a přikládala - kojila). A minulé pondělí holčičky přestěhovali na nedonošence a v úterý nás dali spolu na rooming...a v pátek jsme frčely domů 🙂 O bříšku už pomalu nevím, včera jsem zrovna hlásila manželovi, že konečně můžu normálně kašlat 😀 Akorát mě jizva začíná svědit, asi jak se to vše hojí, takže se odrbávám, jako starý chlap 😀 A začínám pomalu masírovat... Jo, a jinak mám ještě 7 kg nahoře, to jen že mě muž právě donutil vylézt na váhu, že prý se ztrácím před očima 😝 Těsně po porodu jsem měla dole jen 4 kg - opravdu jen to, co vážily holky...až jsem přemýšlela, jestli vůbec vyndali placentu 😀 A co je nového u vás?

ivanka86
12. srp 2016

@beatkaone moc gratuluju! A doufám, že maminka i tatínek jsou už v pořádku 😀

pavlapavlapavlapavla
13. srp 2016

@ivanka86 ty brdo to je popis. Tak to jsi zvladla v pohode 😊. A uz jste doma - to je moc hezky. Holky mely hezke vahy. My uz skoro dotahujem 4 kg. Mame porad +- 10 dg rozdil. Jinak jsou uplne stejne. No a posledni dny zlobi a zlobi. Clovek od nich nemuze na chvili odejit aby nervaly. A kdyz zacne jedna hned zacne druha. Takze ocistec 😊. Doufam ze to obdobi bude trvat jen chvili.

milovnikkoni
16. srp 2016

Ahojky.gratuluji všem šťastným maminkám,co už mají miminka doma. Já po první kontrole bála dalšího ultrazvuku,aby tam byla obě. Jsou tam,vše vypadá v pořádku,ale už jsem doma na rizikovém. Tak mě čeká pet měsíců jen s vycházkami. Je mi ale tak špatně, že je beztak ani nevyužiju. Slyšely jste někdy, že by v těhotenství měl někdo problém s očima?hrozně mě pálí a vysychají. Mějte se krásně.

ivanka86
16. srp 2016

@milovnikkoni určitě je to možné. Také mi vysychaly oči. Jsem ještě v šestinedělí, ale postupně se to, myslím, zlepšuje. Taky jsem hůř viděla. Ale pokud máš pochybnosti, radši to prober s dr.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru