Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

hancas
27. říj 2009

zuzíko---gratuluji ke kontrole a neměj strach vše bude ok a vše se spraví!!!!tak to budou pořádná chlapáci co???když jsou velcí!!!hlavně at jsou zdraví

radka.k
27. říj 2009

Já jsem pohyby cítila taky zhruba v 17tt, nejprve takové jako bublání, jako když se jenom hýbou střeva, ale teď už to jsou regulérní kopance a cítím se jako bych v břiše měla chobotnici, tolik končetin 😅

zuzka.o
27. říj 2009

RADKA....jsi mi fakt pobavila tou chobotnicí v břiše .... už se na ní moc těším 🙂 😀

liptonek
27. říj 2009

Ahoj, můžu mezi vás? 🙂

zuzka.o
27. říj 2009

Ahoj Liptonek ....pěkný nick 😉 .... já piju jen čaj Lipton 😀

z359
27. říj 2009

Ahojky holky, všem moc gratuluji k těhotenství, dala jsem na mimibazar nové fotečky s oblečením, tak kdo máte zájem, tak se mrkněte na http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=143825
Díky a všem přeju krásné a pohodové těhotenství

liptonek
27. říj 2009

zuzka-však ten za to taky může 🙂 měla jsem ho tu na stole a lámala si hlavu s nickem 😀 Koukám, že jsme od sebe jen kousek:ú to je super 🙂

clea.1
27. říj 2009

ahoj holky,

jsem taky čekatelka dvojčat upřímně když mi to doktorka povídala měla jsem spíš šok než abych cítila jakoukoliv radost.Snad se to po porodu změní,ale můj problém je trošku jinej čím víc se blíží porod, tím větší strach amám z kojení,nesnáším jakejkoliv dotyk na prsou a neumím si představit jak se na ně něco přisaje - je to taková fobie.Vím taky že mě spousta ženskejch odsoudí,ale rozhodla jsem se,že prostě moje prsa nedám ani jim ☹ .
Myslím si, že lepší bude když je budu od začátku krmit uměle a nebo to zkusím přes odsávačku než abych sebe a je vystavovala většímu stresu a raději prožívala pocity štěstí než neustálý nápor na psychiku že je zas budu muset kojit.
Jsem jediná kdo má tydle pocity?Nebo jak to řešily maminy co měly takový stresy jako já?

irminka
28. říj 2009

¨clea: tady tě nikdo neodsoudí, každý má nějaký problém, ale takový problém by jsi asi měla řešit s doktorem...nabo nějakou porodní asistentkou.....třeba by jste to mohli nějak nacvičit a když ne, tak budeš dávat umělé mlíčko, nebyla by jsi první ani poslední 😉
Kamoška, která už má dva kluky 8.měsíční, také je už nekojí, tak mně říkala, že v září s prominutím prožrali jen kluci za 7 tisíc jen kupovaného mléka....to se mně normálně protočily panenky 😠

A jinak, vítám nové děvčata 🙂

liptonek
28. říj 2009

irminko, 7 tisíc jenom za mlíko? Tak to je vážně mazec 😲 Ještě jsem se chtěla zeptat, co to máte za kočárek? Vypadá moc hezky 😅

kankovka
28. říj 2009

Ahojte Clea a Liptonek, vítám vás. 🙂
Clea, chápu ,že máš z kojení obavy, ale zkus to zatím nechat plavat. Nerozhoduj se tak ani tak, po porodu se prostě uvidí. Hormony s psychikou udělají své, a třeba ti kojení půjde samo, když budeš mít u sebe svoje drobečky. Jinak kdyžtak jukni na diskusi Nechci kojit tady na MK, spousta těhulek má z kojení obavy z toho samého důvodu jako ty. 😉

zuzka.o
28. říj 2009

LIPTONEK: hezkýýýýýýý ..... tak to si na tebe každé ráno vzpomenu 😀 😀 😀 .... a je fajn, že máme termín takhle blízko .... necháš si říct pohlaví?

CLEA: je to tvoje rozhodnutí zda kojit nebo ne ... já v tom nevidím problém. Uvidíš po porodu, třeba změníš názor ..... ale je spousta holek, co hned ztratily mlíčko a mimi vyrůstala na umělém. Jen aby tys byla spokojená a vyrovnaná maminka 🙂

7tis....to je fakt nářez!!!!!!! 😲

irminka
28. říj 2009

holky fakt nekecám, kluci jsou jak buci a nechtěli nic jiného než mléko.....no, já bych teda už jen mléko nedávala a spíš je učila na polévečky a brambory s maskem atd.....asi se t kamošce moc nechce vařit, či co... 😉

Kočárek máme Dorjan Twin Sport a látku jsem si nechali šít na zakázku, připlatek je tisícovka. pro dvojky dělají v tomto roce 4 barvy s kombinací čoromoro a to se nám nelíbilo, tak jsem si připlatili a máme tmavě hnědý s černou 🙂

liptonek
28. říj 2009

zuzka - určitě si je nechám říct. Už se nemůžu dočkat 🙂 A ty ? A jak prožíváš orvní týdny? Vše bez komplikací?

liptonek
28. říj 2009

irminka- na něj jsem včera koukala, ale ty barvy se mi práve nelíbily. Ten váš vypadá moc hezky. Jen ted řeším dilema, jestli koupit tenhle typ, kdy jsou vedle sebe. Nebo za sebou. Bydlime v panelaku...tak s čím by byla lehčí manipulace....

maui
28. říj 2009

AHoj holčiny, konečně jsem po dlouhatánské době on-line 🙂 A koukám, že tady se to pořádně změnilo! Už tu skoro nikoho neznám, jen téma zůstalo stejný 🙂 Já se budu muset přesunout někam jinam, pokud budu vůbec mít čas sednout si k netu 🙂 Každopádně gratuluju všem maminkám, co už mají svoje dvojčátka u sebe, čekatelkám přeju, aby jim tohle téma přineslo tolik štěstí, co nám 🙂

Balina, mockrát děkuju za informaci, bez tebe bychom na procházce jako Marťani s kočárkem obráceným na druhou stranu. Jízdní vlastnosti Bumbleridu jsou fakt skvělý, krásně se s ním manipuluje a není zas tak těžký,jak jsem se obávala. Ale ta hluboká varianta ve mně pořád ještě vzbuzuje trochu rozpaky. Když tímhle způsobem otočím stříšku, není ji vzadu za co přichytit, takže jen tak volně visí za korbičkou a já se nemůžu zbavit dojmu, že holčičkám táhne na hlavu 😕 Taky si nemůžu zvyknout na trochu pokrčenou stříšku, byla jsem zvyklá, že u Kubova kočárku byla vypnutá k prasknutí. Vložné tašky se do té konstrukce vkládají dost obtížně, jsou tam moc natěsno. Nějak si neumím představit, že bych je tam vkládala a vyndavala s dítětem, ale snad se to ochodí. A taky mě zarazilo, že nánožník nelze použít na korbičku. Jak jsem pochopila, je třeba si dokoupit originál fusaky a na ty to pak jde připnout zipem. To mi připadá blbý, musím vozit kočárek odkrytý nebo na ty přikrývky nebo neoriginální fusaky nánožník jen tak položit. V tom případě to zrovna ale moc neizoluje od zimy ☹ Jinak je na pohled moc hezký a snad i na tyhle drobnosti si časem zvyknu. Možná je to jen tím, že nejsem s tím kočárkem úplně obeznámená a spoustu věcí dělám blbě. Kupovala jsem ho jen podle info na internetu a neprošla školením prodejce. Přiložený návod stál s prominutím za h.... 😒

balina
28. říj 2009

Teda Maui to jsou veci.... no ja kocarek porad jeste neobjednala. Furt vaham mezi Bumblem, kde sem taky rozpacita z tech vlozenych tasek a velkyho mnozstvi plastovych casti, nebo si holt budu muset priplatit a koupit EW. (Z ty ceny se mi dela mdlo 🙂 )
Petulko jestli se jezte koukas na forko, napis mi jak si spokojena s EW...

haassinka
28. říj 2009

bali: za 14dní si jedeme do Kolína pro EW, tak potom taky můžu podat info, jak se nám kočárek zdá nebo nezdá🙂 i když se záteží ho pravda, doufám ještě dlouho nevyzkoušíme🙂

petulka26
28. říj 2009

Ahoj holky, přihodila jem nějaké fotečky těch mojich drobečků. Tak kdo budete chtít tak mrkněte 😉

Balino, s EW jsem naprosto spokojená, zatím jsem na něm nenašla žádnou věc která by mi vadila. Skvěle se s ním jezdí, je lehnounkej a hrozně jednoduše jde složit. Jsem moc ráda že jsem si ho vybrala.

zuzka.o
28. říj 2009

LIPTONEK: ale jo, jde to, zvracela jsem málo, takže vlastně pohoda. A co ty? Jak se na mimísky těšíš?

kankovka
28. říj 2009

Petulko, mrkla jsem do tvého albíčka, máš moc krásný mimísky. 🙂 Jsem ráda, že jsi s EW spokojená, taky se na něj těším, je objednaný. Hluboké korbičky jsem sehnala z druhé ruky, tak jsme trochu ušetřili, jsem ráda. Tak ať pěkně rostete. 🙂

miluse
29. říj 2009

ahojky, zdravím po delší době,

chtěla jsem se vás zeptat jaké máte kočárky pro ty vaše ratolesti, neb včera jsme se byly koukonut na firstwheels a přijde mi šíleně malá hluboká korbička, tak sháním nějaké další info. Tedy krom easy walkeru, neb na ten jaksi nemáme 😒

Všem díky za typy. 🙂

ivaajirka
29. říj 2009

Ahojky holky tak jsem přidala foto břuchu ve 35tt no hrůza 120cm už mám.
Jinak miluse mám koupený firstwheels má ho i kamarádka a je spokojená já zatím teda ještě neozkoušela máme ho na prodejně schovaný jen jsem s ním jezdila v obchodě.

zuzka72
29. říj 2009

Ivaajirka-tak to je teda bříško, ale za chvíli už budeš bez něj.
Holky mám taky dotaz, jak budete odjíždět z porodnice s dvouma dětma. My totiž sedačky a kočár chcem kupovat až budou venku. Můžu je vést třeba v náručí, nebo v tašce z kočárku? Máme to cca 150m.

zuzka72
29. říj 2009

Milu-můj názor znáš, já se z Bumbalerine přeorientovala na Jordan. Ale co jsem se dívala mají i na MMB a Aukru dobry vozítka už tedy po dětech, ale některé jsou jako nové, minulý týden tam byl krásný zelený, takový, jak má Arwenka za dobrou cenu, mno, ale když já nechci zrovna kočár kupovat dopředu, vzhledem k tomu, co mě postihlo a taky nemám ještě vyhráno. 😖

ivaajirka
29. říj 2009

Já mám teda autosedačky už přichystané pojedeme 15km zhruba.Jo jo snad ještě ten týden do 36tt vydríme a pak at jsi vylezou kdy chtějí

miluse
29. říj 2009

Zuzi, jj, to byl ten firstwheels, tuším, že tam byl za 9 tis., taky jsme na něj koukaly, ale manža chce černej.

Ivi a vejdou se ti prckové do něj i s fusakem? Mě fakt včera ta korba přišla děsně mrňavá a to jsme koukali na tu loňskou kolekci, jiný ani na prodejně neměli ☹

miluse
29. říj 2009

aha, tak Arwen má jinej, ale na aukru jsem na něj taky koukali

ivaajirka
29. říj 2009

My máme taky tu loňskou kolekci barvu olivu.A kamarádce e tam vpoho vešli a měla fusaky emitex ty mám taky,a ještě ted v něm jezdí v kočárku ve 3.letech no budu ti moc říct víc až budu jezdit milus tak ještě vyčkej kdyžtak 🙂

zuzka72
29. říj 2009

No Milu asi myslíme stejnej, byl takovej hodně podobnej jak má Arwen. Máme na mysli to samé.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru