Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

haassinka
14. lis 2009

Jsme úplně zmatený z toho příslušenství...na podvozku jsou 2tyče, takže se tam dají dát korbičky....a ještě máme nějaký 4 tyče...k čemu?????? 😕 kdyžtak až se tu objeví nějaký majitel kočárku EW, tak asi budu muset poprosit o fotky jak to mávypadat a co všechno je součástí

jinak co nás zatím nemile překvapilo je, že je vyrobený v Číně a dle toho taky řádně všechno smrdí 😠 a pak že Holandsko....

miradka
14. lis 2009

Darling, ani ja nestíham dočítavať, je toho strašne moc...nevedela som, že máš také problémy, tak je dobre, že ste stále 3 v 1 😉 Čo sa vlastne deje u teba? Otváraš sa? Ja som sa strašne zľakla, že sa otváram, ale to pichanie asi nebude taká tragédia... 😖 Držím palce, nech to zvládnete spolu čo najdlhšie 🙂

darling007
14. lis 2009

Ahoj Miradko, na začátku 28. tt jsem šla na kontrolu a paní doktorka nařídila převoz do nemocnice - měla jsem silné kontrakce, byla jsem otevřená a děložní hrdlo zkrácené. Prý bych ještě toho dne porodila. Kapačka a léky to zastavili, ale už v nemocnici nejspíš zůstaneme do porodu.
Takže kdyby nastalo větší tvrdnutí bříška, raději jdi včas, opravdu to není žádná legrace.
Taky doufám, že ještě vydržíme.
Jinak všem držím palečky, ať to zvládnete!!!

kankovka
14. lis 2009

Ahojte dvojmamči, taky jsem tu delší dobu nebyla, tak dočítám. Rozbila jsem si totiž počítač, tak píšu z manžova služebního. ☹
Taky vítám nové doutěhulky a přeju jim co nejpohodovější těhotenství. 😉
Jsem ráda, že se tu drží taky mamči s podobnym tt jako já. 🙂
Darling, přeju ti, ať je vše dobré a v nemocnici ti to rychle utíká. 😉
Miradko, to píchání jak píšeš, nevím, radši bych to konzultovala s dr. 😒
Haassinko, EW máme teprve objednaný, ale jen sporťák, korbičky mám z druhé ruky a mám k nim jen 2 delší tyče. Ty kratší jsou asi k tomu, když z kočárku chceš udělat sourozenecký. Když potřebuješ upevnit na konstrukci 1 korbičku a pro druhého prcka chceš sporťák. Pak ale nevím, proč jsou ty krátké tyče 4. To je nějak moc. Snad jsem trochu poradila. Až to vyzkoumáš úplně, dej vědět. 😅

kankovka
14. lis 2009

Jinak Haassii, nám v Kolíně říkali, že je to "made in China" v rukou Holanďanů. Tak Vám to asi zapomněli říct. Snad ten smrad brzy vyprchá!!!!! ☹

miradka
14. lis 2009

Darling, tak to je fakt vážne. Takže už mesiac si v nemocnici a na víkendy chodíš domov...no to je sila...čo robíš celé dni v nemocnici? Toho sa bojím aj ja, že by som tam mohla ostať... 😖

miradka
14. lis 2009

Kankovka, teda snáď budeš s kočárom spokojná 😕 Čína - lacná pracovná sila a obávam sa, že aj Polsko je na tom podobne. Za mesiac by sme mali mať doma kočár, Danny Sport Twin, tak som zvedavá...

darling007
15. lis 2009

Ahoj Miradko, ze začátku mi to připadalo šílený, že se v nemocnici musím stoprocentně zbláznit. Ale zvykneš si... ono ti nic jiného nezbyde. A hlavně vím, proč to dělám - ne pro sebe, ale pro mrňousky 😉
Počítám každý den, každý den v bříšku je pro ně strašně moc.
Jinak si čtu, snažím se hodně spát a chodí za mnou každý den návštěvy, ale stejně je to dlouhé. Připojení k internetu tam bohužel nemám.
Ze začátku mě domů vůbec nepouštěli, byla jsem na kapačkách, až potom, když se moje tělo srovnalo s práškama.
Tak držím palečky, a rozhodně to řekni svému doktorovi, opravdu to není sranda.

irminka
15. lis 2009

ahoj babulky,

darling: tak to je fajn, že vás alespon pustí na víkend domů, pořád v nemocnici by byl velký opruz, když tak nějaká změna..hlavně se držte co nejdéle 3v1 😉

miradko: vy budete mít také Danny Sport, tj, vlastně Dorjan,ne? nebo se pletu?

petkan
15. lis 2009

Ahoj holky!

Tak já taky zdravím z nemocnice. Původně jsem sem šla na týden na infuze s hořčíkem, ale už jsem tu skoro 14 dní a jak to tak vypadá, tak až do porodu. Navíc mi zjistili diabetes, tak ještě tohle k tomu. Z té nudy bych si sem tam něco i dala, ale mám dietku, takže nic. No je to opruz, ale každej den dobrej 😕

miradka
15. lis 2009

Darling, díky za palečky, aj ja ti ich držím, dobre že sa tak o tehulky vedia postarať. Asi som na to včera veľa myslela, lebo sa mi snívalo, že som bola v nemocnici a nejaké sestričky sa ma pýtali, či sa bojím porodu a že už idem rodiť, ale pritom som nemala žiadne problémy a hovorila som im, že ešte nemožem rodiť, že som len v 27tt a aj doktora som o tom presviedčala 😅

Irminko, ano mala som na mysli Dorjan 😉

Petkan, tak to je pech s tou cukrovkou, ešte k tomu všetkému aby si sa obmedzovala v jedle. Ty máš pripojeie na net? Aspoň že tak... 🙂

irminka
15. lis 2009

petkan: tak to je blbé, že až do porodu, ale cose dá dělat,že? Hlavní je , že jste ok a pod kontrolou...musíme vydržet všechno...ted si tak odpočineš, že z toho potom budeš čerpat 2 roky... 😉

hancas
15. lis 2009

všem maminkám které musí být v nemocnici držím palečky at jsou ok a děti donosí co nejdéle,já vím že je to voprus,já naštěstí teda neležela v nemocnici,ale zato pak jsem si to teda užívala bez dětí na pokoji s maminkou co dítě měla,,,psychika fakt bomba

kvetinka78
16. lis 2009

ahojte, tak aj ja sa pridávam k tým, čo sú v nemocnici. Ja som bola v piatok na kontrole u lekára a už si ma nechali, našťastie som už mali veci do nemocnice so sebou nachystané. Zatiaľ sa neotváram, ale deti už dosť dole tlačia a mám anémiu, tak sa rozhodli že si tu poležím. Ale vôbec netuším ako dlho, neviem či v takýchto prípadoch tu budem až do konca- to je ešte pekne dlhý čas. Dostávam magnéziové injekecie. Inak ležím, spím, čítam si knihy a manžel mi včera priniesol internet tak sa aspoň z neho vytešujem a z toho, že viem čo sa s vami deje. Tuším ten 30 týždeň a cca niečo okolo neho sú asi kritické, lebo ako čítam, tak viaceré maminky sú v tomto čase hospitalizované.

miradka
16. lis 2009

Ahoj kvetinka, tak som práve mužíkovi povedala, že už tretia z nás čo čakajú dvojčátka je v nemocnici. Musíme aj my s tým počítať. Človek fakt nikdy nevie kedy skončí v nemocnici. Moc ti držím palce, aby si tam nemusela byť moc dlho, aby si to tam vydržala. Máš hodného manžela, ten internet je fakt super v nemocnici. Aké pripojenie máš? Cez čo si pripojená?

Irminka, teda som zvedavá ako to bude s nami...Kedy ideš na kontrolu k dr? Dnes som volala na diabetologiu a tam ma sestra vzala až na budúci týždeň v utorok. To už budú 4 týždne po tom, čo mi zistili zvýšený cukor...dúfam, že tá dietka čo držím je dostatočná, ale dnes som si dala 2 kocky čokolády milky. Tomu sa nedalo odolať 😔

irminka
16. lis 2009

ahojte babky,
tam my jsme dnes byli na posledním velkém ultrazvuku tj. v 30 tt. Chlapečci jsou zdraví a šikovní, jeden váží cca 1760 a druhý 1550 gramů. pan doktoř říkal, že mají váhu, jak kdybych měla v břichu jen jedno a že ted začnou teprve přibírat......Jednoho mám hlavičkou dolů, druhý má prdelku dole, ale hlavičku v prostřed břicha a nožky měl na krku toho prvního, takže zmatek , ale jinak je vše ok, tož tak.......

Potom jsme šli s manžou na obídek a do obchodáku, utratili 3 tíce za plenky a blbostičky pro mimíse a jeli domů...ted odpočíváme.......

jdu vás dočíst............

radka.k
16. lis 2009

irminka
tak to gratuluju, kluci jsou fakt velký a přitom bříško nemáš zas moc velké 😉 Já si myslím, že mám zrovna takové jako ty a to jsem o hezkých pár týdnů pozadu.

irminka
16. lis 2009

rady: děkuji, jsem také ráda za chlapečky, že to nějsou malí prdící..i kdyby jsem ted musela rodit, tak snad by jsme to mohli zvládnout...zatím nemám žádné problémy, kromě takových, co jsou v těhotenství normální, tak sna ještě vydržíme 3v1 🙂 . Já jsem přibrala cca 11-12 kg, tak to asi od ted začne
😎 Tak se také vyfot, at vidíme břišínko

kankovka
16. lis 2009

Ahojte dvojmamči! Tak vás zase dočítám a je mi líto, že je vás v nemocnici zase víc. Darling, Petkan a Kvetinka, moc držím pěstičky. 🙂
Irminka, to je fajn, že máte tak pěkné váhy, gratuluju. 🙂 My jdem na UTZ za 2 týdny, tak jsem taky zvědavá, jak dopadnem. Mám navrch taky asi 11 - 12 kg a obvod bříška asi 104cm. Trochu mě děsí, kam až to poroste. ☹ Jinak taky zatím nemám žádné problémy, jen beru železo a magnezium. A začíná mě bolet v kříži. Tak jsem se objednala k doktorovi, který mi snad předepíše těhotenský podpůrný pás.
Miradka, držím pěsti s cukrovkou! 😉

irminka
16. lis 2009

já mám také brát železo, ale napíšu pravdu, neberu ho, protože je mně po něm moc špatně od žaludku, takže doufám, když půjdu ve čtvrtek do porady, mám i odběry, tak mně vyjdou dobré výsledky 😠 . A magnosolf beru také........Kříže bolí, podpůrný pás mám také, doplácela jsem jen 49,- Kč 900 proplatila pojištovna, ten teda nosím, když někam jedeme, nebolí mě tak záda, ale doma ho nenosím

kvetinka78
17. lis 2009

Miradka, ja som pripojená cez mobilný internet od Orange- je to taký USB klúč a to si len zapichnem do notebooku.
V tej nemocnici to ide naozaj pomaly. Ale dobré na moju psychiku je to, že ma na tento nemocničný pobyt môj doki už dlho pripravoval, takže som v podstate bola pripravená- psychicky aj s vecami v taške. a navyše nemám nejaké komplikácie, len detičky už tlačia dole, tak je to skôr pre istotu. Neviem či ma ešte pustia domov. Ale na druhej strane som rada tomu, že keby mi aj nastali nejaké komplikácie, tak by mi hneď mohli pomôcť. A stále ( 2 x denne) tu ultrazvukom počávajú srdiečka a monitorujú tiež srdiečka detí, takže mám dobrý pocit že je všetko OK. Navyše, človek väčšinou leží, takže mi ani tak netrvdne brucho, možno aj kvôli tým infúziám. A dosť čítam- hovorím si, že keď sa detičky narodia, tak určite nadlho zabudnem, ako vôbec knižky vyzerajú.
Držte sa aj vy.

irminka
17. lis 2009

kvetinko: tak hezky odpočívej a drž se, sice ti moc nezávidím, ale co se dá dělat,,,,,pro miminka uděláme vše 🙂

irminka
17. lis 2009

zuzi: chceš ji kupovat?

zuzka72
17. lis 2009

Néé, já jen hodila odkaz, kdyby někdo chtěl. Já mám tu s medvídky. 🙂

irminka
17. lis 2009

mně se to líbí, do obýváku jako ohrádka, super..musím říct manžovi 😉

zuzka72
17. lis 2009

JJ, je to super a za dobrou cenu. A jsou tam i ty bočnice. 😉

hanula83
18. lis 2009

Ahojte holky, předem moc děkuji za gratulace. V porodnici nebylo připojení na net a já byla jako bez ruky, hlavně už ke konci to bylo dost dlouhé, ale naštěstí jsme od včerejška doma. Holčičky nám dělají jen samou radost. Sice občas zamrčí, ale manža si to jejich mrčení vyloženě užívá, protože prý je to lepší, než kdyby byly pořád potichu 😉. Musím říct, že mi dost pomáhal i v porodnici. Sestry tam některé byly fajn, některé protivné, ale to je asi všude. Každopádně když měly směnu ty protivné, tak to byl docela záhul. Po tom císaři jsem se nemohla pořádně hýbat a když mě druhý donutily vstát (což jim nevyčítám), tak jsem ještě dva dny potom chodila shrbená. Naštěstí je to den ode dne lepší a teď se dá říct, že se cítím dobře. Akorát mám ještě pár svorek na jizvě, které mě docela táhnou, ale dnes je jedem vyndat. Jinak chtěla jsem být uspaná jen částečně a doktoři se mi snažili vyhovět, jenže se nepodařilo mi ten spinál napíchnout. Tím pádem mám totálně rozpíchaná záda a stejně mě museli celkově uspat. Vlastně jediné, co mě teď bolí, jsou ty vpichy v zádech... Ale ať je to jak chce, tak to rozhodně stojí za to 🙂)... Pořád si je prohlížím a nemůžu se na ně vynadívat 🙂)). Snad se mi podaří sem časem dodat nějaké fotky. Mám ale pořád potíže s tím, jak ty fotky zmenšit, aby se sem daly uložit.

miradka
18. lis 2009

Ahoj holky, Hani aj ja gratulujem k holčičkám 🙂 Ako dlho si bola v nemocnici? Zdá sa mi, že ten epidural sa dosť často nepodarí, to je divné...ako dlho si bola uspaná? Holky si mala nejako špatne otočené, že si podstupovala cisára?
Inak fotky sa dajú zmenšiť v programe čo je štandardne v počítači keď dáš Start/příslušenství/Malování
Buď to urobíš takto a potom dáš soubor/otevřít a nájdeš fotku čo chceš upraviť, alebo rovno ideš do svojho albumu a pravým talčítkom na myši vyberieš z palety možností "otevřít v programu/malování"
No a v tom programe klikneš na "Obrázek/roztáhnout či zkosit" otvorí sa ti tabulka a tam je Roztáhnout a prednastavená 100% šírka a 100% výška, tak ja vždy tú 100 prepíšem na 50 a 50 a keď je ešte stále veľký formát, tak to urobím znovu a uložím ako nový súbor, nie aby sa mi to prepísalo, lebo to už by som ten originál nemala taký kvalitný. Určite sú aj iné sposoby, na tento som prišla sama, možno ti niekto poradí lepšie 😉

hanula83
18. lis 2009

Miradka: Moc děkuji za gratulaci a za radu, jak fotky zmenšit, tím pádem je sem co nevidět dodám 🙂. Já měla obě holky otočené koncem pánevním dolů, takže císaře jsem měla naplánovaného. Sice mi ho naplánovali den dopředu, ale konečně jsem se dočkala 🙂)). V porodnici jsem totiž byla 14 dní, než mi ho udělali. Ten epidurál nevím, proč se nepodařil. Doktor říkal, že neví, proč to nejde napíchnout, že si je celkem jistej, kam píchat, ale prostě to nešlo. Po desátém vpichu už jsem fakt kňučela bolestí, a sama jsem řekla, ať mě uspí, protože se to už celkem nedalo vydržet... Ale na to celkové uspání si nestěžuju, dost jsem se toho bála, ale nakonec dobrý... Byla jsem uspaná opravdu jen na tu operaci, protože jsem se začala budit v momentě, kdy mě převáželi na JIP... takže to mohlo být tak 3/4 hodiny... fakt přesně nevím.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru