Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

sarri
30. pro 2009

Lito, my baštíme umělák, takže začne-li řvát hlady v noci jedno dítě, jdu ho přebalit a manžel chystat jídlo. Přebalené šupnu k nám do pelechu (jinak spí vedle v obýváku, ale je to jen 2 metry a máme otevřené dveře), přebalím druhé a šup k nám do pelechu, mezitím už je jídlo a krmíme každý jedno v posteli. Nevýhodou je velké blinkání, což se nám teda nestává často, ale asi 2x už jo, kdy jsem musela převléct sebe a prostěradlo. když su sama, tak si druhé budím, až když je první po jídle.

hancas
30. pro 2009

ZUZÍKU----jasně tak si to užijte a pak dej vědět novinku ju 😀

hanula83
30. pro 2009

Petranelo, jo, mně to takhle vyhovuje, nevýhoda jsou opravdu ty monitory. Jediné řešení jsou ty za plínečku, jenže zas u těch je právě problém s tím, že pípají zbytečně... A co se týče holek v postýlce, tak my jsme je měli dlouho v rychlozavinovačkách s pevnýma zádama, ale už se z nich začaly vykopávat ven, tak jsou už "na volno". A taktéž musím potvrdit, že když mají ručičky podél těla a nešermujou s něma, tak lépe spí a jsou celkově klidnější. Musí se to ale dělat když spí, protože jinak vyvádí jako by je na nože bral...

Lito, moc děkujeme 🙂.. když se holky v noci vzbudí na jídlo, tak jdu dolů udělat jídlo, nechám to mlíčko trochu víc horké a vezmu to nahoru za nima. Přebalím je obě a mezitím papání vychladne na správnou teplotu a já je krmím obě zároveň... Někdy se stane, že mi pomůže manžel, ale většinou to dělám sama. Dám si je na svůj polštář (pod hlavu), tak aby měly hlavičku výš než nožičky. No a krmím je každou jednou rukou... My kojení už vůbec nepraktikujeme. Myslím, že na noc je ten gauč zbytečný, já je krmím na gauči akorát přes den v obýváku.

beruska5
30. pro 2009

Ahojky.Tak mi sme v nedeli oslavili 4mesic.Saškaa ma 4,6kg,Samko 5,2kg.
Taky spí od narozeni spolu v jedni postilce.Mame malinkatej baracek tak snama spi v jedni izbe,cez den jsou taky v ti stejni postilce ale maji nad ni povesene hracky a bouchaj do nich a kopou se,ale nebreci,spis ich to bavi 😀 .
Kdyz varim tak si je vezmu v lehatkach sebou a kdyz sa hrajeme tak vytahnu deku na podlahu.
Monitori dechu nemame vubec.
Ja stale plne kojim oba andilky,co je parada.Cez den je nakrmim kdekoliv,a vnoci si lehnu na postel na bok a nakojim jedno,ulozim spat a pak druhe.V noci nevstavaji stejne ale nebudim ich,nakrmim je kazde kdyz se samo vzbudi.Chodi spavat vecer kolem 19:30 a Samko se budi na kojeni kolem 05:00 a Saška kolem 06:00.Pak vydrzi spat este tak do 09:00. 😀
Pak kdyz uz budou sedet dame ich do ohradky.
Detska lekarka nam dala recept na prevenar ale mame ho vyzvednout az v lednu,to uz bi mel bit zadarmo,tak sem zvedava jestli bude zadarmo nebo ne.Ani lekarka to presne nevedela.
😝

beruska5
30. pro 2009

Vlozila sem i nove foto z vanoc. 😉

lucy82
30. pro 2009

Berusko teda jo ty kojíš smetánku ne? 😀 😀 Že ti vydrží tak dlouho spinkat 🙂
My teda kojíme a na večer dáváme umělý, teď jsme koupily Nutrilon Comfort pro ,,nenažrané,, děti, nu a stejně jdou spát v 20hod a Nelinka se probere na kojení ve dvě a Sofinka ve 4. Nebudím je, prostě až si řeknou tak je nakojím. Ale kdybych jim měla dávat umělý i v noci asi bych je budila 😨
No a s těma postýlkama my máme jednu postýlku v obýváku na kolečkách a v noci jdou spát každá do svojí postýlky, jinak by se mi tam asi pozabily. Dřív to bylo lepší, to se tolik nevnímaly, ale teď začne křičet jedna a jakmile je v postýlce i druhá tak se přidá, takže celkem cirkus, to musí být v hodně tvrdém spánku aby se nevzbudily.
Jo a holky kolik vám papají ty vaše děti? Mě dneska Nela vytáhla 240ml a pořád jako nespí 😠

Jo a monitory zapínám až v noci, a řeknu vám děkuji za ně, jak nemám holky obě vedle sebe tak bych trnula v noci strachy, minule jsem se vzbudila v 6 ráno a s hrůzou zjistila že Nela vůbec nejedla, tak se stačilo kouknout na zelené světýlko a byla jsem klidná že spinká 🙂

Berusko bude to zadarmo, už jsem musela podepsat papír jestli chci Synflorix nebo prevenar a budou nás očkovat v lednu když nám budou 3 měsíce společně s Hexou, to se mám na co těšit 😒

Nu a jinak nám jsou dva měsíce a máme 5 kilo 😕

miradka
31. pro 2009

Ahoj holky, tak čítam, že riešite problémy so schodami v byte. No my to máme tiež takto...vobec ma nenapadlo, že by som mohla mať prvé mesiace 1 postielku dole. Je to dobrý nápad. Tiež sa mi páči tá ohrádka - 6 uhelník, ale 4000 to je fakt mazec. My nemáme ešte kúpenú ani hraciu deku, ani lehátka, nič kde by mohli byť deti cez deň, keď som dole v obývačke alebo v kuchyni. Moj muž hovorí, že ich možem mať v kočárku, ktorý sme kúpili na záhradu..no neviem, tam možu akurát tak spinkať, ale hrať nie...Tak to budeme riešiť asi až prídu peniažky za porodné.
Naši ma už strašia, že si mám pripraviť tašky do porodnice, tak som sa dnes v noci prehrabávala v tom čo mám v skrini. Nemám pre ne žiadne kompletíky. Dostala som tak moc vecí, že sa mi už nechce nič kupovať...tak sa snažím dať to dohromady tak, aby neboli moc farební 😅 Dupačiek mám málo a väčšinou sú už postaršie, ale mám hromadu overalov. Tak neviem ako ich obliecť keď pojdeme z porodnice. Myslíte, že by som ich mohla obliecť: body dlhý rukáv, overal (dlhý rukáv) a ešte nejaký svetrík? (to je 3.dlhý rukáv 😕 ) potom by som ich zabalila do zavinovačky čo mám z emitexu do auta a ešte do fusaku a šup s nimi do autosedačky. Jo a ešte 2 čiapky na hlavičku a rukavičky, však? No ja si pripadám ako pako 😅

beruska5
31. pro 2009

lucy 5kilo a dva mesice 😅
krasa ,asi im hodne chutna.ja kdyz kojim netusim kolik si cucnou,ale mela sem este pred mesicem pujcenou vahu od lekarky a po kojeni sem je odvazila a cucnou si tak kolem 100-130ml a na vecer jen kolem 80ml,ale zatim jak vydim im to staci,i lekarka rekla ze priberaji tak akurat,mesicne tak kolem 400-500g 🙂 Manzel trochu ochutnal,pri je to mliko hrozne sladki a tucni
😵
V noci si este mliko i odsavam a davam do mrazaku na pozdej,kdybi nahodou 😉 ,a pak po pul roce kdyz zacneme s pevnou stravou tak nemusim na kase,do omacek ...atd kupovat umeli ale zarobim ze sviho
😀
Mi sme meli hexu dostat uz pred mesicem ale Saska ma stale trochu zapalenou rucicku po ockovani na TBC s porodnice tak nam to zatim det.lekarka presunula na 15.ledn a hned nam daji i ten prevenar,teda doufam ze im to da,ze uz se ten opuch na ruce zlepsi,protoze mi lekarka rekla ze to ockovani prevenarem musime stihnout do sedmiho mesice a tu rucicku ma nateklou uz stvrtej mesic 😝
Ale ted je to uz hezci tak doufam ze uz zo zvladneme.
S monitorem zase ja bich bila asi vic nervozni,jestli funguje jak ma,ci se neporouchal a kontrolovala mimca asi este vic 😒 ,mam postilku jen kousek od postele,tak sem v pohode 😉
Ani pri starsi holce sem monitor nemela,a ta cena to je taky neco 😖
Skousela sem je dat kazde do vlastni postilky ale bili pak hodne nervozni a ubreceni 😢
tak sou stale spolu v jedni,jak psala hanule i kdyz se kopou nebo hulakaji tak to druhemu nevadi a klidne spi.Sasenka je vic nervozni a aktivna,ma rada kdyz je v lehatku nebo na rukach proste kdyz se neco deje,zato Samko je linej,asi pred tydnem zistil ze ma hlas tak od rana do vecera boucha do hracek a rve jak tirolak na horach
😀

beruska5
31. pro 2009

miradko mi ted kdyz chodime ven maji na sobe bady-dlouhy rukav,dupacky-dlouhy rukav+nohy,svetrik,overal,kozusinovej fusak a pak lezi este ve vloznich taskach v kocari.A myslim ze je to tak akorat,nejsou ani moc nateplo-to bi bili cervenucky ve tvarich a nejsou ani zmrznuti kdyz je rozbalim.Nekdo bi je este asi zakril asi dekou ale mi sme tak trochu otuzilci a prehanet se to nema.
Myslim jak to popisujes tak asi akorat,unor byva hodne chladnej.
Ja dupacek taky mam malo a vecinu este mam po nasi uz velky holce ale staci to,kazdou chvili nejaky vyradim ze sou mali,to se neoplati ani kupovat moc v jedni velkosti.A unas mame super sekac 😉 dupacky za 30,-bady za 10,- atd..a moc hezky ,takze vzdy dokoupim podle potreby

miradka
31. pro 2009

Beruška, akú máš odsávačku? Super, že máš toľko mliečka 😉

j.cien
31. pro 2009

Ahojky 🙂
Lito ,Petranel-ja prave uvazuji nad poradne velkou hradkou,co by mela polohovaci dno a malinke by v ni byly pres den s nama v obyvaku a na noc spinkat do postylky v pokojicku.Mame hodne mista a bungalov bez schodu,takze v tomto neni problem 😉 klidne by sem vesla ohradka 2x1.5m a mohla by se vyuzivat hned od narozeni a pak dlouho se dnem uz na zemi,jako ohradka na hrani...Akorat nemuzu najit,ze by se vyrabely takove vetsi rozmerove pro dvojcatka... 😖 ,narazila jsem na 1 starsi,prima velkou,byla to rucni vyroba tatinka 😉 ,ale zase nemela to polohovaci dno...
Takze to asi budeme muset dat udelat stolarovi na miru...

miradka
31. pro 2009

Beruš, ten overal, to je niečo hrubšieho? Ja mám tak= tenké bavlnené alebo semišové...myslím že za overal považujem to čo píšeš o dupačkách - dlhý rukáv a nohy...mám v tom zmätok 😅

balina
31. pro 2009

Ahoj holky,
hlasim ze jsem porad 3v1, ale uz bych byla radsi sama a holky mela v postylce 🙂 🙂

Zhledla jsem fotky miminek jak krasne rostou. Uz jsou to vsechno pekny cvalici. A specialne gratuluju darling ze ste se konecne dostali z nemocnice ! Kluci sou sikovnousove.

Ja byla vcera na poradne na rizikovce a vse vypada OK, pry to na porod zatim nevypada. Fakt bych uz docela chtela 😒 No jeste to tyden dva vydrzime. Ale doktor me prekvapil prirozenym porodem. Pry jsou holky v idealni poloze a neni duvod proc delat CS. Co tak vzpominam tak jedina kdo rodil prirozene byla Arwenka a to druhe ji nakonec vyndavali cisarem ne? Mate nekdo nejake zkusenosti?

Holciny, hlavne vám chci popřát krásny nový rok, hodně štěstíčka a zdravíčka pro Vás i Vaše mimimánky.

lita
31. pro 2009

Ahoj holky, dekuju mockrat za vsechny vase zkusenosti o kojeni, postylkach a monitorech 🙂 Moc mi to pomaha se zorientovat a zacit vymyslet system. Stejne si myslim, ze skoncim u umeleho mlicka.

A co vasi manzele, je to v noci nebudi? Predpokladam, ze musi rano do prace, tak jestli z nich nejsou zombici 🙂 Zvykli si uz na ten randal a svetlo, ze to proste zaspi?

Miradko, ja take resim, zda jen lehatka nebo k tomu i hraci deku?
Jinak jsem si jeste vzpomnela, ty jsi tady psala, ze mas popraskane brisko, vid. Muj znamy mi doporucoval mazat si bruch Bepanthenem, jeho manzelka mela dvojcatka a aplikovala Bepanthen a pry zcela bez popraskani. Asi si ho pujdu koupit spolu s tim Pinasolem.
http://www.bepanthen.cz/bepanthen/use/pece.asp

J.cien, mrkni na ten odkaz, co jsem tu nechavala vcera, jsou v nem vetsi ohradky prave pro dvojcatka a nekolik by jich mohlo byt pro vas. Bungalow je uzasny pro deti, my mame schody jak v byte, tak i od bytu k vytahu a pak od vytahu na ulici 😒 Sice se za cca rok budeme stehovat do baracku, ale tam budou schody taky.

kocule
31. pro 2009

Krásný silvestr holky. 😀 My máme mrňata od začátku každé ve své postýlce, protože malý sebou šermuje a parádně by se pobili. Taky kvůli monitorům, máme v každé postýlce jeden a jsem v klidu. Taky mi zaspali 10 h 😅 a já se vzbudila se šokem, že nepapali a jak nám to ťukalo, tak jsem si oddechla, že je vše v pohodě. Planý poplach jsme neměli ani jeden a funguje to fakt spolehlivě. Já je nemít, tak se asi ani nevyspím, byla bych děsně nervózní. Jinak jsme je konečně přestěhovali do pokojíčku a spíme v naší posteli, hurá hurá hurá. 😀 😀 😀 Teď sice běháme dál, ale lépe se vyspíme. U nás to funguje tak, že malí dostanou večer tak kolem 20 h, spí většinou do cca 3 h nebo do 4 h, jak kdy. Pak se jeden probere, manžel valí přebalovat a já dělat dvě flašky. Vodu mám vřelou v termosce, takže jen domíchám studenou kojeneckou a přidám mlíko. Celková příprava tak za 2 minuty. Kdybych to měla ohřívat, tak náš mladej vzbudí celej panelák; co se týče jídla, je naprosto nervés (no jo, chlap! 😀). Manžel jde krmit a já se vezmu druhé škrvně, jemně probudím (stejně je většinou hlad!)přebalím a dávám flašu. Pak lupneme do postýlky a jdeme chrnět. Celá akce zabere cca 30 min, víc ne. Už jsme se zlepšili, bylo to i na dýl, hlavně se nám nechtělo brkat.

Jinak je mám doma přes den v ohradě s matracema nebo mám v obýváku další 2 kočárky, ve kterých je vozím po bytě a uspáváme. Přes den nám v postýlkách ječí, absolutně nás to nebere, prostě to nejde. Asi máme rádi houpání. 😀 Večer, když dám malého spát, tak by mi klidně v postýlce ječel i 2 hodiny, tak ho dám do kočárku, přejedu přes práh a je do 10 minut tuhej. 😀 😀 Pak ho přeneseme a to už chrupá.

Ohrada je dobrá, akorát se mi protáčely panenky. 😠 A zabere nám dost místa, jenže, co s tím. Někam je dát musím a nevydrží mi jen ležet na zádech.

kocule
31. pro 2009

S jídlem jsme šli dolů, 240 ml mi Lucy nevypili nikdy. Malej max. 150 ml, malá tak 120 ml. A to ještě jak kdy a většinou tak po 5 h. Za celý den mi malá vypije cca 600 ml a váží přes 5 kg, takže by měla určo víc a malej cca 800 ml, má přes 6 kg. Doktorka mi říkala, že je to normální, dohnali si, co jim chybělo a prý je nemám v žádném případě nutit pít víc. U nás to ani nejde, malá nasadí ječák a je po jídle. Nechávám je a přibírají hezky, takže dehydratovaní nejsou. Blbé je, že malou začaly teď zlobit prdy, což nechápu, dřív s tím problém absolutně nebyl 😠 a máme tím pádem doma cirkus, je to hrůza. Mám kruhy až na zádech, ne pod očima. 😖 😖

beruska5
31. pro 2009

miradko tym overalem myslim zatelpenou zimnou kombinezu-my tomu doma rikame overal 😅

a odsavacku mam medelu-pistovou nova stoji kolem 550,- a za 5min mam 200ml mleka 😵 ,mela sem i pakovou a balonkovou,ale spokojena sem moc nebila,dlouhe odsavani a malo odsateho mleka 😖 .
Pred dvema mesici sem skoncila v nemocnici s ledvinovim kamenem a tam mi pujcili tuhle pistovou medelu a byla super tak seem si po navratu s nemocnice hned cez internet jednu poridila 🙂

balina ja mela taky obe hlavickama dolu v idealni poloze a doki mi dal na vyber jak chci rodit,ze mi zarucit nemuze jestli budu rodit normalne spontane ci se druhe nestoci a pak bi muselo druhe jit cisarem,tak sem se mela rozhodnout sama.Riziko je tak i tak.Nakonec sem si radsi vybrala cisare,nejsou zadne hodinove porodne bolesti a cekani ale zas po cisari dil trva kym se rozkojis,ale treba trpelivost na vse 😠

Taky se pridavam a preju vsem maminam a miminkam vsetko dobre do noveho roku,hlavne vela zdravi,stesti a lasky 😉

kocule
31. pro 2009

Beruško, jsi fakt dobrá, že kojíš a tak dlouho! Moc vám to přeju a závidím. 😀 Jak to hrozně utíká, už máte 4 měsíce, to je paráda.

Malej nám řve hlady, jdu ládovat. 😀

Děvčata, hezkého silvestra, hlavně hodně zdravíčka a štěstí do nového roku a ať se vám daří. Budoucím maminkám hodná miminka a nám, ať nás nezlobí a jsou to pořád taková koťátka, jak tady čtu. 😀 Držte se. 😀

zuzka72
31. pro 2009

Beruško-já taky asi ty monitory mít nebudu, ani na kluky jsem je neměla a děti budou spát 1,5m od nás, tak to snad ohlídám.
A prosímtě to mateřské mléko se běžně zamrazuje? A jak pak rozmrazit pokojovou teplotou, nebo na sporáku?

zuzka72
31. pro 2009

Jo a Beruško to máš super doktora, že tě nechal vybrat porod, mě taky říkal, že půjdu přirozeně.ale já nechci......................... 😖

beruska5
31. pro 2009

zuzko ja je mam taky asi 1,5m od sebe takze sem strach nemela 😉
Materske mleko se muze a bezne se zamrazuje ale melo bi se pouzit do pul roku po zamrazeni,takze si to rozdeluji tak abych vedela ktere je najstarsi,a muze se zamrazit v mikrotenovem sacku,nebo v sacku na led,nekdo to mrazi v lahvich ale to bych musela mit tak jen 30 det.lahvi na mleko a nic jiniho bych nedala do mrazaku 😠 .
Ja si to porcuji vzdy tak po 150ml,uz raz rozmrazene se nesmi znovu zamrazit,tak to mam tak davku.pak to vyklopim zamrazene do poharu a dam do mikrosky na rozmrazovani.Ale klidne nechat rozmrazit pri pokojove teplote 😎
Neboj stim porodem kdybi meli nastat potize tak ti cisar udelaji ale pro telo je urcite lepsi ten prirozeni,a po normalnim porodu na druhej den si fit,mne jizva boli trochu i dnes 😝 .drzim ti palce

rejchl
31. pro 2009

Ahoj ženský,doufám že se mohu přidat do vaši diskuze.Také čekám dvojčátka po 3,5 letech snažení.Po dvou IUI a jednom uspěšném IVF v sobě nosím své dvě zlatíčka. Už se začínám hroznou rychlostí zakulacovat 😀 Ale moc se bojím,abych je vubec donosila.Jsem totiz vysoká a hubena.Moje normalni váha je 51kg a 176cm výška.Ted už mám 55kg.Nemáte nekdo zkusenost???
Jinak přeji krásný a úspěšný rok 2010.

zuzka72
31. pro 2009

Děkuji Beru za objasnění. To je sice pravda, ale já měla přirozené porody né moc pěkné, takže bych raději toho císaře, no uvidíme. 😉

zuzka.o
31. pro 2009

😵 😵 😵 VŠEM HODNĚ ZDRAVÍ, ŠTĚSTÍ A POHODY DO NOVÉHO ROKU 2010 😵 😵 😵

lucka.adis
31. pro 2009

Ahoj holky, nevím jestli některé z vás psala Irminka na mobil, ale je v porodnici a je na 5cm otevřená.
Psala to ráno, od té doby info nemám.

Lucka

j.cien
31. pro 2009

Rejchl vitam te 😉 ,kamaradka ma presne tvoje miry 😉 hubena a vysoka a dnes ma 10mes dvojcatka,narozene v terminu a stale je obe koji 😉 a v tehu pribrala 33kg a vse potom hned slo dolu...takze se niceho neboj a vzhuru do pribirani 😀
Ja tech 33 asi prekonam...pac ted uz mam +9kg 😕

Lito jj,ty odkazy na ohradky znam,ale nejsou tak velke a ten hodne hranaty je asi lepsi nejkam do mensiho prostoru do rohu..mam predstavu o obdelnikove ohradce o velikosti 2 dospelych matraci vedle sebe...a s tim polohovacim dnem..takze asi fakt oslovime nejakeho stolare 😉

Myslim na Irminku a tfujky tfujky tfujky,at je vse OK 😉

JInak vam vsem zavidim ty vysoke tt...,ja furt plasim,ze mi tvrdne bricho a ze mam jeste tak moc tydnu pred sebou a bojim bojim,at vse dobre dopadne...

Zuzi a ty si normalne vydupej toho cisare,zes mela 2 narocne porody,tak snad ti muzou vyhovet!!!

Holky moc diky za vase cenne maminkovske zkusenosti!!Kazda to mate trochu jinak,ale je to fajn,ze vsechny zvladate v nejakem tom svem rezimu fungovat,at uz s MM nebo s nahrazkama 😉

VSEM PREJI STASTNY A ZDRAVY rok 2010!!! 🙂

sarri
31. pro 2009

My budeme mít v neděli 11 týdnů a když holky v půl osmé nakrmím (120 ml), v osm uložím a do devíti většinou nespí, ale nepláčí, tak mi vydrží spinkat tak do jedné, max. do dvou. Přes den jí ale co 3 hodiny a vypijí kolem té stovky. Jo a váží kol. 4600 a 4700g.

Miradko, já dávám do auta semišové dupačky s kabátkem nebo semišový overal, pod to bavněné body s krátkým rukávem, capáčky, zimní zavinovačku - máme emitex do autosedačky a na to ještě fleecovou deku, kterou v autě sundávám, sam. že i čepičky - dávám jen silnější bavlněné (pokud vím, že se nebudeme dlouho přenášet venkem)

miradka
1. led 2010

Sarri, nakoniec im aj ja dám tú zavinovačku do auta. Tchýni sa zdalo, že je strašne veľká pre miminko. Tak sme skúšali podľa jej nápadu - dieťa dať do zavinovačky na suchý zip a s ňou do fusaku, ale to nemá šancu vojsť do vajíčka autosedačky. Zajtra predsalen pojdeme ešte na nákup, kúpime v tescu nejaké sety a asi aj 2 deky. Uvidíme čo budú mať. Aj tak miminka dáme v porodnici priamo do autosedačky a auto bude hneď niekde blízko, aby sme nemuseli chodiť v tej zime väčšiu dialku.

Ešte vám všetkým chcem popriať šťastný Nový rok, hlavne aby ste sa mali dobre, boli zdraví a aj detičky a hooodne lásky a úspechov v rodine... 🙂

hancas
1. led 2010

miradko....já nějaké deky po dvojkách mám,pokud chceš nám už jsou malé a leží nám doma

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru