Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

hanula83
9. led 2010

Holky, tak nevím, jestli stojí za to tu klokanku pro dvojčata pořizovat... Jinak Lucy, bachor bych taky potřebovala nějak odmontovat 😉. A to nemluvím o tom popraskanym břiše, to je vážně hnus. Už aby to vybledlo.

miradka
9. led 2010

Ahoj holky, dnes sme mali návštevu, kamošku čo rodila cisárom tam kde ja budem. Vraj sa po cisáry nedávajú žiadne utišujúce lieky alebo injekcie. Vraj aby žena neprišla o mlieko...vraj to fest bolí 😖 bojim bojim ☹
Ako to prebiehalo u vás? Dali vám po prebudení niečo proti bolesti?

lucy82
9. led 2010

Hani nevím jestli to má cenu, děti hodně rostou a za dva měsíce tam už asi být nebudou chtít, no nevím 😔 Já ji využívala dřív, teď už ne, Nelinka si vyhraje sama a když si jí hodně dlouho nevšímám tak na zemi na hrací dece usne, Sofinka když chce pozornost tak si ji vezmu a pochovám, když chci něco udělat jde do klokanky. Ale obtížně se mi vyndává 😅

Miradko to teda nevím, ale mě dávaly buď prášky nebo infuze, ty mi trochu pomohly, prášky vůbec, a první dva dny mi to dávaly, pak mi vyndaly tu flexilu takže už jen prášky. A o mlíko jsem fakt nepřišla, začalo se mi pořádně tvořit až 4 den po porodu, a to už tě moc nebolí, nebo ne moc (mě to bolelo ještě 7 den) ale už jsem si mohla dojít bez funění na záchod a osprchovat se, někoho to nebolí již druhý den, nebo je schopný se pohybovat. Já jsem přišla o víc krve, takže jsem měla anemii, ale transfuzi mi nedávaly, tak jsem byla taková utahaná.

hanula83
9. led 2010

Miru, to je hodně divné, že jí nedávali nic od bolesti, to bych asi zešílela. Já to přežila ty první dny jen díky těm utišujícím prostředkům. Dostávala jsem je přímo do žíly hned po operaci a potom už na pokoji, když mi vyndali kanylu, tak jsem si řekla a píchli mi injekci. Pořád se mě dokola ptali, jestli nechci něco od bolesti... Mně tu kanylu vyndali hned druhý den ráno, donutili mě vstát, abych mohla sama na záchod a hned jsem šla z JIP na pokoj. Pak už byly eventuelně jen ty injekce... A ze začátku jsem je moc nepotřebovala, ale pozděj jo, protože jsem byla i celkově unavená, všechno mě bolelo a potřebovala jsem odpočinout. Ale postupně to přešlo samo. Ještě asi pátý den jsem akorát vzala prášek a sestra mi jen řekla, že ať se to snažím už nebrat, protože všechno jde do mlíka... tak jsem pak už žádný nevzala, ale ani jsem ho nějak nepotřebovala... Nevěřím tomu, že by tě nechali tak trpět, kdybys chtěla utišující léky...

hanula83
9. led 2010

Lucy, tak já na tu klokanku už kašlu a nějak to vydržíme než začnou sedět a budu je moct líp držet, když budu sedět... Jinak máme taky takové deky, s hrazdičkou, ale ještě jsem je na to nedávala. Teď začnu, protože už koukají kolem sebe a všechno musí vidět. A strašně je zajímá televize, nechci je zatím moc nechávat na ni koukat, jenže je to strašně láká a ani nedutají, když se na ni dívají...

sarri
10. led 2010

Miradko, ve Zlíně taky holkám po císaři něco proti bolesti. Když Ti nedají, tak si řekni. Přeju Ti té bolesti co nejmíň a ať Ti to vše dobře dopadne.
My máme asi 2 km od baráku do města náledí. Naposledy jsem byla s holkama venku ve středu a když mám doma taťku a může pomoct s kočárem, tak čučíme doma, ach jo.
Kocule, našla jsem si tento TFK http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=25842007&tab=4 ale chtěla jsem tak do 10.000, ještě jsem našla jeden za 9.000, ale má divnou barvu. Taky chceme, jak se oteplí chodit na dlouhé procházky a na výlety.

kocule
10. led 2010

Sarri, my to včera večer řešili s manžou, jak se vrátil a asi půjdeme do nového. Našla jsem obchod, kde mají nový za 13 tis. Je sice v červené barvě, což nejsem moc nadšená, ale rozdíl oproti ostatním barvám 4 tis., což je dost a přežiju to. 🙂 Teď mám dilema, jestli ho objednat jen tak, když je v akci, nebo si počkat. Je to pro mě dost peněz, tak nechci otálet. 😒

darling007
10. led 2010

Zuzka.O. - kočárek parkuju v garáži, kde jsou dveře cca 76 cm a v pohodě tam projede!!! Je fakt lehoučkej, já mám po porodu zpátky svých cca 48 kg, tak bych ani těžší neuzvedla a nenaložila do auta, opravdu těch 14,5 kg nelže.
Jinak, holky, po porodu jsem byla na JIP jen asi 2-3 hodiny, měli stop stav a úplně narváno, přesunuli mě hned na normální pokoj. Já chtěla za každou cenu za miminkama, takže mě přesně po 24 hodinách po císaři (dřív to prý opravdu nešlo) dovezli na vozíčku za dětma. Já vyskočila jako na gumičce, to je takový hnací motor, že si to nastávající maminky ani nedovedou představit...a od té doby jsem normálně chodila po svých, i když to bolelo... Dostávala jsem asi ještě dva dny na vlastní žádost algifen kapičky na bolest. Nic jiného jsem nechtěla kvůli mlíčku, které jsem ze sebe ždímala po kapičkách, než se asi 10. den rozběhlo.

sarri
10. led 2010

Kocule, já zas chcu červený, mám červený i ten Dorjan, tak aby mi ladily fusaky apod.

kocule
10. led 2010

Sarri, já teď koukám po webech a asi ho objednám v zahraničí. Nechce se mi za něj dávat tolik, tady je vše strašně předražené a pořád to vychází líp. Mám kamošku v Rakousku, tak to omrknu a kdyžtak ji vyšlu a dovezla bych si ho. Cena nového cca 500 EUR. To si můžu tady nechat jen zdát. 😠 😠

zdepros
10. led 2010

Ahojky, asi takovej blbej dotaz, chci koupit kolotoč nad postýlku, to chce asi na každou postýlku zvlášť že? a je to dobrý hned od narození?, a do kdy je to tak může bavit, ze začátku budou v jedný postýlce, líbí se mi ten od fisher price 🙂

hanula83
10. led 2010

Zdepros, my máme kolotoče skoro od začátku a pořád je využíváme. Pořád je to zabavuje, teda když mají hlad, tak to na ně neplatí, ale když jsou třeba po jídle a ještě koukají a občas zamrčí, tak na to koukají a tu jednu to spolehlivě uspí. Druhé to trvá chvilku dýl, ale nakonec taky usne... takže doporučuju. Já je mám dole v obýváku v jedné postýlce, takže jeden kolotoč. A nahoře máme taky zatím jednu postýlku, takže druhej kolotoč.

zdepros
10. led 2010

Hani děkuji, tak zatím bude stačit jeden, do obýváku mám cestovní postýlku a tam už hrazdička s hračkama je 🙂

kocule
10. led 2010

Darling, mohla bych tě poprosit napsat tvé zkušenosti s tvým kočárkem? Já s tím TFK budu mít asi problém a tvůj kočárek mě zaujal. Jak se ti skládá, jak s ním manipuluješ, příp. jak se ti vleze do auta, jaký máš přesně typ atd. Máme sice mega auto, ale s tím jezdí denně manža nebo když jedeme všichni a já budu jezdit s Corsou po městě a potřebuju ho tam nacpat. TFK se tam vleze, jenže jej sehnat je fuška, tak proto mě to zajímá. Moc díky. K.

kocule
10. led 2010

Typ kočárku,ne auta. 😀 😀 😀

zuzka72
10. led 2010

Holky a co týká těch kolotočů máte nějaký typ? Jsou lepší s plyšáky, nebo umělé hračky atd. 🙂

kocule
10. led 2010

Zuzi, určo si kup lepší, ten co automaticky hraje např. 20 minut. Já koupila kolem 500 Kč a je to na houby. Musím ho pořád natáčet a hraje chvilku. Lepší jeden dražší, než dva levné. 😒

zuzka72
10. led 2010

A jaký je třeba lepší, jak to poznám. 😒
Holky, o sháníte sporťák-dobrá cena a pěknej, tak mrkněte.
http://www.aukro.cz/show_item.php?item=87654168...

zdepros
10. led 2010

Kocule, tak ten muj vybranej kolotoč kraje max 8 min tak to je asi málo, to mě nenapadlo sledovat i délku hraní 🙂

kvetinka78
10. led 2010

Maminky mám dotaz, tie z vás ktoré krmite s UM, dávate deťom aj čajíky? a odkedy, ako často a aké značky? A kde kupujete tie čistace obrúsky Rybalka?

kocule
10. led 2010

Zdeni mě taky ne. Až když jsem jako blbec lítala a natáčela pořád dokola. 😀 😀 Nás už kolotoč naštěstí moc nebere, tak už mě to tak neštve. Nevím, jestli hrají tak dlouho, myslím že jo a bývají to ty od Fisher price nebo Chicco. Ten měla kamarádka a je fakt dobrý. Určitě se na to zeptejte. 😀 😀

Květinko, já nakupuju na internetu v lékárnách, tam je mají. 😉 Jinak nevím, po krámech chodit není čas. Ale já se do budoucna polepším. 😀 😀 😀 Čajík dávám na žížu, mám od Humany na dobré spaní a na bolení bříška. Ale dávám je málo, spíš je dávají maminky v létě, kdy mají mimča větší žízeň z horka a UM můžeš dávat po 3 hodinách kvůli trávení. Mlíko není na žízeň, tyhle čaje nejsou s cukrem, ale s laktózou která je i v mlíku a jsou od 2. týdne. 😉

irminka
10. led 2010

Nazdar děvčátka,
tak jsem opět tu .......Uf , už to mám za sebou......Od 31.12. na gyndě a 4.1. porod císařským řezem

BOŘEK 22.42 3000 g 47 cm a BRUNO 22:44 3150 g 47 cm

Byla jsem císařem a můžu napsat, že to nesu rozhodně zatím lépe než když jsem rodila normálně....spodek mě nebolí vůbec,jen ta jizva, ale den po dni je to lepší. Den po porodu děs a hrůza,ale dalo se to přežít. Bylo mně řečeno, že je nejlepší co nejdříve chodit, tak já hned začala a sestřičky na mě čuměli co blbnu, také jsem myslela, že zdechnu, ale dávali mě léky proti bolesti. Na druhý den mě přehodili na normál pokoj, ale kluky vozili jen na kojení, jestěže tak . Stejně jsem neměla mléko, tak ho dokrmovali a když jsem se snažila kojit, tak toho bylo málo, tak mně stříkačkou a hadičkou přes rameno přímo do jejich pusinek a přes mé prso dokrmovali....no prostě to musel být užasný pohled

na třetí den mně odvezli Bruníka do Brna, protože ho na druhý den čekala plastická operace rtíku, takže jsem začala řvát jak kráva a to trvalo až do včerejška.......už se na mě chodili dívat i doktoři a furt uklidnovali, že je to banální zákrok, ale jenom,když jsem je viděla, tak jsem řvala a řvala................a ještě k tomu mně začal Bořek dost ubírat na váze, takže depka jako prase.

Začala jsem ho kojit co hodinu , teda v noci, aby začal nabírat, protože bychom asi dnes nejeli domů...podařilo se a my dnes v 13 hodin dorazili......to je paráda.....malý spí jak belina u krbíku pěkně v teploučku,musím ho ted vzbudit, aby ještě neshodil ty kilíčka Ze tří kg má dnes 2780 gr, tak snad nepůjdeještě dolů

Brunda v Brně je na umělé výživě a i na nitrožilní, byl i na dýcháku, protože to neodhadli s anestezií, ale už je to ok, váží 3200 gr, takže paráda . Každý den tam volali doktoři z Hradiště a zítra budu volat já, tak jsem napnutá , co nám řeknou zítra.
Už, aby jsme si pro něho mohli jet, už si malého ani nepamatuji

Jinak vás musím dočíst..............papapapapa

kocule
10. led 2010

Irmiiiiiii, moc gratuluju k chlapečkům, takové krásné váhy. 😀 Je moc dobře, že jste doma, budete mít klid. Brunda to určitě zvládne,neboj, bude bojovat a vyroste z něj fešák, až se budou hory zelenat. 😀 😀 😀 Oni ti chlapi se nezdají, ale jsou to bojovníci a bude brzo s vámi, uvidíš. Držte se, myslíme na vás. 😉

j.cien
10. led 2010

Irminko moc gratuluji k obema chlapeckum a drzim palce,at mas Brunika co nejdriv uz taky doma 😉 a vahy maji oba kluci teda paradni!!!Tak hodne krasnych dnu a klidne noci preji a tise zavidim 😉 😵

zuzka72
10. led 2010

Irminko-zlatíčko-jsem ráda, že jsi doma, kluci jsou krásní a vše bude OK,neboj.

zuzka72
10. led 2010

***ČEKATELKY***

KVETINKA78 - 21.ledna -dvojvaječné
BALINA - 28.ledna - dvojvaječné, holčičky
CLEA.1 - 29.ledna - dvojvaječné, Jakub a Alex
PETKAN - 30.ledna - jednovaječné, Filoména a Cecilka
SWEETHY - 31.ledna - dvojvaječné, Štěpánek a Vendulka
LOPATA49 -8.února - dvojvaječné, děvčátka
MIRADKA - 12.února - dvojvaječné, David a Miriam
KONVER - 24.února - dvojvaječné
HAASINKA 5.března - dvojvaječné, děvčata
ZUZKA 72 - 8. března - dvojvaječné, Petr a Lukáš
RADKA.K - 21.března - dvojvaječné, chlapci
MILUSKA - - ???
KANKOVKA
ZDEPROS - 9.dubna - dvojvaječné, chlapci
HOUSKY - 12.dubna - dvojvaječné, chlapec a děvče
ZUZKA.O - 13.května - dvojvaječné, ???
J.CIEN - 15.května - dvojvaječné, ???
CARINKA 18.května - dvojvaječné, Anička a Barunka
ELLY01 - 18. května - dvojvaječné, chlapeček a na 60% holčička
EIRIN - 27.května -dvojvaječné, chlapeček a holčička
PETRANELA - 21. května - dvojvaječné, chlapeček a holčička
MONIKA.TDM - 18. srpna - dvojvaječné, zatím nevíme pohlaví

***MAMINY***
HANCAS - Klárka kg, Kubík kg 2008
BERUSKA5 - (37tt) Sašenka(Alexandra) 2,57kg 46cm, Samuel 2,79kg 47cm, 27.srpen 2009 (císař)
MAUI - (32+6) Sofie kg, Sára kg, 16.září 2009 jednovaječné (císař)
SARRI - ( ) Adélka kg, Eliška kg, říjen??? 2009 ( )
ARWENKA - Nikolas, Sandra, září ???2009
KOCULE - (37+2) Adélka, Tomášek, říjen 2009
PETULKA25 - Lukas, Elen, říjen???2009
NAATASA - (33tt) Emička, Michálek, říjen??? 2009
LUCY - (38+5) Nela 2,74kg, 46cm, Sofie 2,72kg, 47cm, 23.říjen 2009 (císař)
IVAAJIRKA - (38+5) Ivánek 2,68 kg 49cm, Zdeneček 2,97kg 50cm, , prosinec 2009??? ???vaječné (přirozeně)
IRMI - Bořek 3kg 47cm, Bruno 3,15kg 47cm, 4.leden 2010 dvojvaječné (císař)
HAŇULA83 - (37+5) Anička 2,82 kg, Elenka 3,29 kg, 11. listopad 2009? (císař)

zuzka72
10. led 2010

Holky mám dotaz-blbej, ale zkusím, když je císař, tak je taky šestinedělí? Jako, že se krvácí a bez sexu?

zdepros
10. led 2010

Irminko moc velká gratulace k chlapečkům a přeji ať máš Bruníka brzo doma 🙂

zuzka72
10. led 2010

Tak tenhle kolotoč je super i ta cena. 😀
http://www.aukro.cz/item873254090.html

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru