Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

mishkacz
22. únor 2016

@vendy200 Urcite se niceho neboj a zbytecne nestresuj. Miminka jsou jeste mala a meni polohu, takze je klidne obe muzes citit na jedne strane 🙂 ja tedy cekam bi-bi, ale nekolik tydnu bylo jedno mimi napric, takze jsem pohyby citila jen na jedne strane a pritom to byly pohyby obou miminek 🙂

vendy200
22. únor 2016

@mishkacz já nějak nestresuji ale spíš mě to zaráželo že je to jen na te jedne strane, ale děkuji za odpověď, na kontrolu jdu za týden tak uvidíme jak tam holky budou 🙂

zluva
22. únor 2016

@vendy200 ahoj, ja jsem 20.tt a cotim je na stridacku, ale jeto asi desne individualni. Cekam dvojvajecna dvojcatka.

uhz
22. únor 2016

@mishkacz
@vendy200
@zluva Ahoj děvčata, zdravím vás a snad se můžu připojit. Jsem konec 18. tt s dvojčaty bi-bi a pohyby cítím cca týden, respektive jen takové ťukání na jedné straně u pupíku, zrovna přemýšlím nad tím, jaktože asi cítím jen jedno.. ale asi to bude tím, co říká Mishkacz. Jak se jinak cítíte?

zluva
22. únor 2016

A jak se jinak tehulky mate? My uz mame vybrany kocarek a tento tydwn jej jedeme vyzvednout. Je z druhe ruky, ale moc pekny. Nakonec jsme se rozhodli pro tfk. Postylky mame take, tak uz jen lahvicky, kojici polstar, chuvicky a pak jen drobnosti...

Na kontrole mi dr rekla, abych od 30.tydne dodrzovala maximalni klidovy rezim, zadne dlouhe cesty apod. Sama bych nerada riskovala prilis predcasny porod.

A co vy? Jak se citite? Nejake obtize? Co uz mate nachystano?

zluva
22. únor 2016

@uhz ja zatim citim take jen slaboucke. Tedy asi dvakrat to byl versi kopanec, ale jinak lechtanicko 🙂

uhz
22. únor 2016

@zluva my máme vybraný Bugaboo Donkey, ale jetě váháme nad Easywalkerem. Jinak kromě pár oblečků pro radost se přiznám že nemám ještě vůbec nic, spíš se zatím rozhlížím. Těhotenské nevolnosti mě minuly, zato mě dost bolí podbřišek, někdy mě to i budí ze spaní různé bodání a tlaky.. prý je to tím, že se vše rychleji natahuje, máte to taky?

vendy200
22. únor 2016

Děkuji všem za odpovědi, říkala jsem si že to bude asi v pohodě 🙂 Jinak u nás probíhá vše tak jak má (musím to zaťukat, aby se to nezakřiklo). Výbavu už máme krom nějakých věcí skoro celou. Kočárek jsme si přivezli od známých sice už je po druhých dvojčátkách ale v krásném stavu, dovolila bych si říct že takhle kolikrát nevipadají kočarky po jednech dvojčatech. Ještě asi budeme muset dokoupit nějaké oblečení protože nemám úplně představu kolik toho s dvojčaty potřebuji 🙂 Ve středu nás čeká zátěžový test na cukrovku tak snad to zvládneme 🙂 a za týden kontrola. Zajímalo by mě kdy budete balit tašku do porodnice? Nás pravděpodobně čeká plánovaný císařský řez.

zluva
22. únor 2016

@uhz nad kocarkwm EW jsem taky uvazovala, ale vadi mi, ze u sportaku nelze polohovat nohy deti. Prijde mi to nedomyslene. Ja spis obcas hure dycham. Lapu po dechu. Bolave bricho mam jen pri vetsi namaze. Ale pokud jsi treba nejak vice cvicila nebo sportovala, tak to muzou byt vazy.

mishkacz
22. únor 2016

Krome kocarku, ktery budeme uz tedy mame zamluveny, ale brat ho budeme az v breznu (TFK z druhe ruky), tak mame vsechno krome odsavacky a kojiciho polstare. Tento tyden jsem zacala prat. Jinak se citim dobre. Akorat brisko uz je fakt velike, takze pohyblivost zacina byt cim dal tezsi. Snazim se co nejvce odpocivat, jen odvedu deti do/ze skoly a obcas par metru od baraku do kramu, jinak nikam nechodim, nejake prochazky apod vubec neprichazi v uvahu. Zacatkem brezna si chci pripravit veci do porodnice, ikdyz verim, ze vydrzime az do dubna do 38.tt nejlepe 🙂

honeysun
22. únor 2016

Ahoj děvčata, jsem v 23tt s dvojčaty bi-bi (kluci) a pohyby cítím každý den spíše na levé straně pod pupíkem, zrovna dnes mě vyděsilo, že chlapci nejsou moc aktivní což nebývá zvykem. Ale snad jen odpočívaji. Jinak nakoupeno už máme skoro vše postýlky,monitory dechu, chuvičku, kočárek jsme kupovali bazarový bugaboo donkey a jsem z nej nadšena. Oblečků se nám sešla spousta, klidně se mohou 3x deně převlékat a stejně to neunosi 😅 Jen se chci zeptat jestli budete před porodem kupovat odsávacku mléka a sterilizator lahviček? Příští týden jdeme na další kontrolu už se moc těším až mrnousky zaze uvidim 🙂

mishkacz
22. únor 2016

@honeysun Take mam dny, kdy holky radi snad v jednom kuse a pak zase dny, kdy skoro porad spinkaji a nekopou 🙂 Monitory dechu budeme brat az po porodu dle pripadne potreby. U dvou dcer jsem je nemela a nijak jsme je nepostradali. Chuvicky jsem nemela a ani mit nebudeme, nepotrebujeme 🙂
Odsavacku si budu kupovat pred porodem urcite dle predchozich zkusenosti s kojenim. Vyuziju ji urcite, ale rozhodne pujdu do elektricke, manualni uz mi nesmi do bytu :D Nejspis pujdu do Aventky

honeysun
22. únor 2016

@mishkacz take přemýšlim o elektronické Avent, jen ta cena je tedy vysoká asi koupím bazarovou a pořidím k ní novou lahvicku, protože použita lahvička se mi zda nehygienická. Budete kupovat jednorázové plenky nebo látkovat?

uhz
22. únor 2016

Holky, tak ja mam potvrzene dnes dva kluky 🙂 Nepravidelne pohyby jsou pry ok, pry jsou jeste mali a muzou se ruzne tocit a tlacit.. stejne tak bolesti bricha a to pichani, holt to rychle roste a vsechno. Co se tyce tech veci jako odsavacky, lahvicky, dudliky, hracky, ja vubec nemam tuseni, jake a kolik toho kupovat.. nechci hned lirat po porodu po obchodech, ale ani byt zahlcena zbytecnostmi..
@honeysun kde jsi prosim sehnala? Me by Donkey bohate stacil jety v dobrem stavu, ale neni k sehnani.. ale rada slysim, ze jsi spokojena 🙂

mishkacz
22. únor 2016

@honeysun Ja do nove take nejdu, urcite bazarovou a presne jak rikas, akorat dokoupim novou lahvicku 🙂 Plenky uz mame doma jednorazovky, latkovat s dvojcaty a k tomu se jeste starat o 2 skolni deti, to ne, to by me kleplo. Ale budeme kyblickovat 🙂

zluva
22. únor 2016

@honeysun odsavacku jsem si uz koupila. Pri prvnim diteti byla moji vernou pritelkyni 🙂 pouzivala jsem avent manualni pujcenou od kamosky a tou elektrickou mam spatne zkusenosti. A koupila jsem si akorat tu natural. Lahvicky k tomu koupim nove.

zluva
22. únor 2016

@mishkacz :D ja zase uz nechci elektrickou

mishkacz
22. únor 2016

Ja mela tenkrat (pred 6lety) manualni od aventu a to bylo peklo. Bolely me z ni hrozne prsa, pri kazdodennim pouzivani i ruce :D

zluva
22. únor 2016

@mishkacz u me manualka v poho i pri dennim uzivani. Ja to zas prehnala s elektrickou a prsa me strasne bolela asi tyden.. 🙂

stanpetr
22. únor 2016

@pavlapavlapavlapavla hodne dlouho jsem cekala mono mono dvojcata, az skoro na konci se zjistilo, ze kazda ma svuj obal, coz se potvrdilo i pri porodu, holky se narodily 37 tt...takze fakt, klidek...nestresovat...nam rikali na zacatku max 32 tt a ono to slo mnohem dyl.... 🙂

mishkacz
23. únor 2016

@zluva no ja tenkrat mela z financnich duvodu jednu z tech nejlevnejsich, vlastne tenkrat to ani nebyl avent, ale nejaka jina znacka, takze to asi byla na prd kvalita a mozna proto mam takove spatne zkusenosti... Hodne ted chvali tu manualni od Aventky, tak mozna jeste popremyslim a omrknu recenze...Jakou budes porizovat ty?

honeysun
23. únor 2016

@uhz kocarek jsme sehnali na sbazaru sice 3 roky stary ale v perfektnim stavu, jen jsem vymenila vybledle strisky. Mrkni treba na facebook do skupiny bugaboo donkey bazar cz obcas ho tam nejaka maminka prodava ale je o nej velky zajem. Popravde doufam ze kdyz se budu o kocarek pekne starat tak ho jeste vyhodne prodam.

zluva
23. únor 2016

@mishkacz ja prave uz poridila manualku Avent Natural. Jinou nechci 🙂 Za me maximalni spokojenost. Mam ji z druhe ruky, ale jako novou a jak psaly holky, lahvicky si dokoupim ty Avent Natural k tomu.

zluva
23. únor 2016

@honeysun my koupili take jety 2013 po prvnich majitelich, je to tfk twinner duo a verim, ze budeme spokojeni. Pri prvnim tehu jsem koukala na vzhled a cenu a sportak stal za prd, tak jsem pak prodavala vse a kupovala jen novy sportak Jane. Ted jsem se soustredila hlavne na funkcnost sportaku, pre v nem budou mnohem dele nez v korbickach a nechtela jsem tandemovy kocarek, ale zase ne moc siroky, abych projela v obchodech apod. Myslim ze tfk moje ocekavani splnuje, ale mluvim pouze teoreticky 🙂

mishkacz
23. únor 2016

@zluva Take mame zamluveny TFK z roku 2013 🙂 uz se na nej hrozne tesim. Dle meho jeden z nejlepsich kocarku pro dvojcatka a hlavne kvalitni, zadny Polak, takze verim, ze ho pak jeste slusne prodame, ikdyz budeme ted druzi majitele 🙂 Jakou mate barvu? My budeme mit sportak tu cokoladovou hnedou a korbicky jsou svetle (bezove)

pavlapavlapavlapavla
23. únor 2016

@stanpetr no je to stres, ale snad to dopadne všechno ok. Víc jak půlku máme za sebou, tak snad to ve zdraví dáme. U nás zase na začátku přepážka vypadala, že je ... na genetice ve 13 tém týdnu prý není, pak zas je, ale dokt. si nebyla jistá no a teď zas prý není .. hmmm .. co si člověk má vybrat ???? díky za písmenka 😀

zluva
23. únor 2016

@mishkacz My mame oboji cokoladove hnede 🙂

uhz
23. únor 2016

@honeysun jj, v té FB skupině jsem taky, na Sbazar a všude možně se dívám.. ale postupem času jsem ztratila nervy a holt ten nový pak prodáme, naštěstí neztrácí moc na ceně, což je zase výhoda v té nevýhodě.. jako máš barvu?

honeysun
23. únor 2016

@uhz Máš pravdu na sbazaru to byl boj sledovala jsem každý den po cca 2měsíce :D Původně na kočarku byly červene stříšky a nanožniky, chlap mě to odmítl vozit, že se to pro kluky nehodí 😀 tak teď barva off white.

uhz
23. únor 2016

@honeysun super, ta červená se mi taky moc nelíbí, ani na holky, mám raději tlumené barvy, my chceme petrol blue 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru