Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

darma
19. lis 2010

@kocina7 ahoj, gratuluju k dvojčátkům 🙂 a jak jsem psala výš - napiš sarri o povolení k přístupu do uzamčené diskuse 🙂

lucija272
27. lis 2010

Ahojte tehulky cakatelky dvojiciek. Vsetkym gratulujem. Mat dve deticky naraz je uzasne aj ked troskicku narocnejsie, ale ked sa dve deticky na vas usmeju, to je najkrajsi pocit na svete 🙂)).
Pisem sem, lebo predavam kocik easywalker duo, ako novy pouzivany 6 mesiacov, aj s vanickami vhodny od narodenia. kto by mal zaujem viac info tu: https://www.modrykonik.sk/bazar/dvojicky/ksbv/k...
Ak by mal niekto zaujem aj z Ciech na doprave sa vieme dohodnut 🙂
krasny vecer, Lucia

misulee
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
hanosek
27. lis 2010

Ahojky maminky, moc Vás všechny zdravím. Snad budu patřit také mezi Vás všechny a budu se moct podělit o radost z miminek 🙂 . Jsem zitra 7 tt a mudr mi oznámila dvojčátka, jen ještě musíme počkat nebyla vidět srdeční funkce a druhé mimi se jí nezdálo, řekla že může zmizet ☹ . Asi už jdte sponkat tak všem brou noc Hana

vecernice
28. lis 2010

ahoj holky, hledam u vas radu uklidneni. cekam jednovajecna dvojcatka. v 6tt jsem zacala spinit, o tyden pozdeji silneji krvacet, tak me hospitalizovali, prolezela jsem kvuli hematomu v nemocnici mesic. ted jsem tyden doma, mam klidovy rezim, jen vcera jsem misto lezeni sedela u stolu a plnila formicky testem, a obcas udelala par kroku ke troube. a v noci se zas objevilo krvaceni, ted uz je to jen spineni na wc papire. pred ctyrmi dny jsem byla na ko, doktor mi rekl, ze hematom je pryc, a ze je vse v poradku. ale jak ma byt clovek s krvacenim klidny? mela jste to nejaka, nasel se duvod a bylo nakonec vse v poradku? jak jste se vzdy znovu hodily do klidu? moc diky za kazdou zpravu 🙂

darma
28. lis 2010

@vecernice Ahoj, já jsem taky krvácela od 8 týdne skoro pořád, byla jsem doma a brala léky na udržení těhu. Ve 14 týdnu jsem začala krvácet hodně - v nemocnici na pohotovosti mi řekli, že je to tím tlakem - praskla nějaká žilka. 14dní jsem zase špinila....znám to, tu nejistotu....ale musíš věřit doktorům a opravdu se hodně šetřit. Nejlépe ležet s nohama nahoře...hihi, já ležet teda nemohla, mám dvouletého raubíře, takže s ním je to nemožný 😉 Přidej se k nám, jsme v uzamčené diskuzi.....dvojčata 2011.......o pár stánek zpátky klikni na sarri, napiš jí do IP ona ti povolí přístup. 🙂

vecernice
28. lis 2010

@darma dekuju moc. ja dneska neumim nejak najit ten klid. po lezeni v nemocnici byl 4 tydny klid a ted zase. a clovek do sebe nevidi, tak netusi, co se to tam deje 🙂
jinak ja uz k vam nakukovala, ale prisly jste mi tu takove zabehnute, ze jsem nechtela vpadnout jako neznalek 😉

sovicka_
28. lis 2010

@vecernice jéje, to klidně vpadni 🙂 my budeme rádi, přeci nemůžeme tu dvojčatovou linii jen tak ukončit 🙂 Já jsem taky vpadla mezi holky asi v 9 tt a přijaly mě mezi sebe okamžitě 😵 A nakonec jsem sice asi v pěti uzamčených diskuzích 😀 ale mezi dvojčatovky chodím v poslední době nejčastěji... asi proto, že se nám dobře povídá na téma shánění oblečků 😀 😀 😀

vecernice
28. lis 2010

@sovicka_ uz jsem si zazadala o pristup. doufam, ze me uklidnite, ze holt tehotenstvi s dvojcatky je specificke, a ze me to krvaceni nemusi tolik desit ☹ a pak budu sbirat rady 🙂

adrosek
2. pro 2010

-zdravím všechny tady,vidím že tady čekáte dvojčata sem našla téma
-tak se chci zeptat jestli byste neměla některá zájem o kočárek pro dvojčata,je to ABC design zoom v trojkombinaci

adrosek
2. pro 2010

-napište klidně do IP

katkar6
3. pro 2010

Ahoj všem 3 v 1. 🙂 Také jsem. 😉 Stále se snažím na netu a v literatuře najít co nejvíc o dvojčatech, těhotenství a porodu, o výchově o případných úskalých, ale stejně se nikdy člověk nemůže připravit na všechno. Také jste z toho tak vykulené? Manžel miminkům říká "prčata", protože až se narodí, tak to bude prý fakt prča 😀 😒 . Chvilkama se děsím, jak to zvládneme. Pak si ale řeknu, že to zvládli jiní, tak to zvládneme také. Jednoho raubíře už jsme odkojili a vypiplali, tak nějaké zkušenosti použijeme i na prčata 🙂 . Přeju všem hezký advent a pohodu v předvánočním čase.

mlsdlisaci
3. pro 2010

hezký večer včem maminká co čekají dvojky.Já mám už 8leté slečny tak kdyby cokoliv tak se klidně ptejte ale co vám mohu jen doporučit tak dělat vše za ráz kojit krmit atd...výborný je kojící polštář a co se týče i když jsou jednovaječná povahově každá jiná 😉 hlavní je že jsou zdravé

sarik1
6. pro 2010

Ahoj holky, to je teda .masakr s dvojčátkama .. 😀 ..nestíhám a když spustí oba stereo je to nášup.....jen nevím jak to udělat... mají krmení v 8 večer a pak je nechám dokud se neprobudí, v nemocnici jsem je budila o půlnoci a pak měli v 5:00 ráno další krmení ale to vetšinou nevydrželi a tak sme jedli asi ve 04:15....... dneska spinkali od 20:00 do 01:00 a pak byli už ve 4:00 vzhůru na další jídlo... co myslíte mam je budit o půlnoci at mají nějaký režím..? A když jeden byl vzhůru a druhý spal, tak budli jste je oba najednou?

murecka
6. pro 2010

@sarik1 Ahojky, gratuluju k mimouškům. Pokud se ti na krmení v noci vzbudí jeden, tak bych vzbudila i druhou, aby jedly společně. Já to tak dělala u holek. Jak jedna vstávala na jídlo, jedla i druhá, ať už měla hlad nebo ne. Časem si zvykly a bylo to fakt víc v pohodě. Den dostal určitej řád a v noci jsem se aspoň trochu vyspala.

adrosek
6. pro 2010

-ahojík
-sarik já to taky tak dělala,nejprv ze začátku jsem je měla budit po 3.hodinách aby nabraly na váze,po čase sem je nechala spát at se vzbudí sami a když se vzbudila jedna tak jsem vzbudila i tu druhou,to samé jsem dělala přes den aji,jedly prostě společně,jinak bychom totiž nedělali nic jiného než jen pak jedli pokud by nejedly zároven,no a pak si zvykly a vnoci sme pak krásně spaly a budily se tak jednou nebo 2x za noc a pak sme spaly celou noc po čase,jak píšeš ještě stím jestli je budit o půl noci,tak já bych je nechala spinkat až se vzbudí sami
-jinak moc hezké miminka,opatrujte se

sarik1
6. pro 2010

holky moc děkuju za tipy... od začátku je krmím společně 🙂 a nechám je tedy spinkam a uvidíme co to uděla 🙂 díky moc!

adrosek
6. pro 2010

-sarik není zač,rády poradíme když to půjde,tak se držte hlavně 🙂

mlsdlisaci
6. pro 2010

sarik-také jsem je krila za ráz ale naše holky spaly od 22-6 tak jsem je v noci nebudula o to lépe přibejvali na váze.Jenže také byli o proti těm tvym macanci 2950g a 3100g.ale kkyby cokoliv tak také ráda přidám radu 😎

geliva
8. pro 2010

@sarik1 ahoj, já jsem teda holky nebudila, když jedla jedna tak druhou jsem nechala spát,
zkusila jsem ji vzbudit jednou, stejně nic nesnědla a pak jsem ji uspávala další dvě hodiny, tak jsem to vzdala. tak podle mě zkus jak ti budou reagovat a uvidíš.

anevin
10. pro 2010

Ahoj.Potřebovala bych poradit.Čekám dvojvaječná dvojčátka a už ted je mezi nima váhový rozdíl.Jedna má 960g a druhá 1180g a to jsem ted 27+5.Měl taky někdo takový rozdíl ve váze.Řekly mi,že více uvidíme za měsíc.

atreides
10. pro 2010

@anevin ahojky, mě moje dr. řekla, že se toleruje rozdíl max. 14dní (ale nevím v kolikátém tt má být jaká váha)

anevin
10. pro 2010

@atreides Tak ted jsem koukla do zprávy na týdny je to jedna 28+2 a druhá 26+3,je to napsané u váhy.

atreides
10. pro 2010

@anevin hlavně klid a moc nečti, člověk se na netu dočte tolik blbostí, dr. si to určitě ohlídají

anevin
10. pro 2010

@atreides Děkuju.Snažím se moc nečíst,ale mam do toho těhu cukrovku a ted mě pořád honí,že nepřibírám a ted ještě tohle ☹ .Tak snad to v lednu nebude horší jdu na kontrolu 6.1.

atreides
10. pro 2010

@anevin taky mám těhu cukrovku a od té doby co mám dietu jsem nepřibrala ani kilo, hlavně aby přibírali mimuška

anevin
10. pro 2010

@atreides Když já mam dietu od začátku,protože jsem ji měla už při prvním těhu a spíš jsem ted během těhotenství ještě zhubla a to se nelíbi diabetologovi,ale gyndař to nějak neřeší.Ale ta chut na sladký je hrozná a hlavně ted před vánocemi.S malým pečem cukroví,tak ochutnává za mě 😒 .

anevin
10. pro 2010

Ale oblíbené cukroví si zamrazím a v létě to doženu 😎

atreides
10. pro 2010

@anevin jj ty Vánoce budou krušný, mě dr. říkala, že když mě bude honit mlsná, tak si můžu dát tu 90% čokošku, tak už z ní mám pěknou zácpu 😅

anevin
10. pro 2010

@atreides Tak to já si občas kousnu od malýho sušenky,ale cukr mi zatím drží,mam inzulín jen večer.Jen se mi zvyšuje po pečivu,ale ovoce mi třeba vůbec nevadí.Tak jsem ted na svačinu měla kiwi a mam uplně opačný problém,zlatá zácpa 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru