Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

monika.tdm
8. led 2010

Chtela jsem se vas zeptati, protoze jsem amater!!! Kdy jste zacali kupovat obleceni a od jake velikosti, protoze ti bonboni jsou mensi! To jsou same cisla a ja jsem z toho nejak zmatena!!!! 🙂

elly01
8. led 2010

SWEETHY - 31.ledna - dvojvaječná dvojčátka, chlapeček a holčička
ZUZKA 72 - 8. března - dvojvaječná dvojčátka, chlapci
ELLY01 - 18. května - dvojvaječná dvojčátka, chlepeček a na 60% holčička
PETRANELA - 21. května - dvojvaječná dvojčátka, chlapeček a holčička
MONIKA.TDM - 18. srpna - ???

Sweethy dodána 😀 😀

sarri
8. led 2010

Lucy, holky nekadily po Nutrilonu, tak jsem dávala probiotika Infants Dophilus - cca 200 Kč (pořád tlačily a nic a s tím se to rapidně zlepšilo). No a po Bebě kadí každý den, max. obden.

zuzka72
8. led 2010

sweethy-ufffffffff, tož to su klidná, že nejsem na řadě. 😀

monika.tdm
8. led 2010

dvojvaječna ale jeste zdaleka nevime co to bude!!! 🙂

elly01
8. led 2010

Sarri, ty vaničky musí být super, taky pak chci s prďochama chodit. Musela jsi mít s sebou ještě doprovod nebo Ti pomohla ta instruktorka?
Jinak s tou mateřskou je to fakt strašný. Navíc na dvojčátka dostáváme jen jednu a dvojí výdaje. A když si vzpomenu, že moje kamarádka rodila asi před dvěma lety dvojčátka a dostala porodný asi 56 tisíc... Taky by se hodilo... 😉 Ale tak hlavně že budou prcci zdraví.
Od května - jestli to ovšem projde - by tu mateřskou měli snad zase zvýšit...

elly01
8. led 2010

SWEETHY - 31.ledna - dvojvaječná dvojčátka, chlapeček a holčička
ZUZKA 72 - 8. března - dvojvaječná dvojčátka, chlapci
ELLY01 - 18. května - dvojvaječná dvojčátka, chlapeček a na 60% holčička
PETRANELA - 21. května - dvojvaječná dvojčátka, chlapeček a holčička
MONIKA.TDM - 18. srpna - dvojvaječná dvojčátka, zatím nevíme pohlaví

sweethy
8. led 2010

Děkuji za připsání, ale já už si stejně ve čtvrtek pro ty moje broučky půjdu, tak se vám to ještě více přiblíží 😉
Ty vaničky mě taky lákají, ale nevím, jestli to u nás někde je, ale nějaké plavání časem určitě chceme.
A s mateřskou škoda slov, vychází mi nižší než je ten rodičkovský příspěvek, tak ještě budu muset na sociálku nebo kde a žádat aby mi dopláceli do těch 7600, tak jsem si říkala, kdybych předtím nepracovala, tak mám ty peníze úplně stejné 😠

elly01
8. led 2010

***Přehled těhulek***

SWEETHY - 31.ledna - dvojvaječná dvojčátka, chlapeček a holčička
ZUZKA 72 - 8. března - dvojvaječná dvojčátka, chlapci
ZUZKA.O - 13.května - dvojvaječná dvojčátka, ???
J.CIEN - 15.května - dvojvaječná dvojčátka, ???
ELLY01 - 18. května - dvojvaječná dvojčátka, chlapeček a na 60% holčička
EIRIN - 27.května -dvojvaječná dvojčátka, chlapeček a holčička
PETRANELA - 21. května - dvojvaječná dvojčátka, chlapeček a holčička
MONIKA.TDM - 18. srpna - dvojvaječná dvojčátka, zatím nevíme pohlaví

sarri
8. led 2010

elly01 - musel jít i taťka, ale užil si to

hanula83
8. led 2010

Zuzi, nevýhody těchto kalhotek jsou, že občas protečou (údajně by neměly). Já na to dávám ty vlněné kalhotky, jsou určené přímo na tyhle plenky a opravdu jsou občas mokré. Určitě na to můžeš dát i ty z PVC, ale asi to potom ztrácí ten efekt, protože naopak mezi výhody těchto plenek patří, že jsou z přírodního materiálu a tudíž nedráždí pokožku a navíc jsou prodyšné. Takže v úhrnu nevýhody: déle trvá navléct je, jsou veliké a musím holky podkládat, občas protékají, musí se prát a sušit a jsou trošku dražší za kus (ale to posléze vykompenzuje platby za papírovky). Výhody: široké balení, prodyšné a nedráždivé, celkově pozděj vyjdou levněj... Já mám celkově 20 ks a kdybych používala jen tyhle, tak jich musím mít víc. Vlastně nevím, jestli je mám chválit nebo hanit, jsem na neutrálu 😉.

Lucy, kakají strašně různě. Někdy každý den, někdy každý druhý den a stalo se mi že i každý třetí den a to se pak třeba pokakaly dvakrát nebo třikrát po sobě. Anička měla stejnej problém jako tvoje Sofinka, pořád jsem hlídala, kdy se konečně vykaká a pořád nic. A když se vykadila, tak to bylo hrozně tuhé, takže měla nejspíš zácpu. Takže jsem přestala chvíli dávat Sab Simplex (mám někdy dojem, že té zácpě trochu pomáhají) a dávala hodně čajíka pro celkovou pohodu od Hami. Jak se zavodnila, tak bylo líp 😉...

elly01
8. led 2010

Sweethy, ty se máš, to už je za chviličku 🙂
Sarri, to muselo být prima 🙂 Já budu muset asi využít jednu z babiček, vaničky máme jen v týdnu a hlavně dopoledne a to by taťka nestíhal 😢

hanula83
8. led 2010

Sarri, to praní mi tak moc nevadí, spíš mi vadí to nasazování plenek 😒

sarri
8. led 2010

elly01, my babičky máme daleko, vlastně kromě taťky nemám žádnou pomoc a všechny aktivity, co se mi v mateřském centru líbily jsou dopoledne - chtěla jsem na cvičení - dopoledne, masáže - dopoledne....ach jo

elly01
8. led 2010

Sarri, tohle je pěkně na prd, co? Taky bych ráda chodila na cvíčo, na plavání, ae u všeho musí asistovat jeden dospělý a o víkendech mají všude zavřeno ☹ Naštěstí máme alespoň ty babičky, ale jedna je ještě pracující a druhou nemůžu stále využívat...
A Sarri, platíte vše asi 2x, že? Nemáte nějakou sourozeneckou slevu? Nepřihlíží k tomu? Asi jsem naivní...

zuzka.o
8. led 2010

Ahoooj dvojmaminy a dvojtěhulky 😵

Teda, vás dočíst, vy mi dáváte takhle při pátku 😀

Moc děkuju za rady ohledně výbavičky, hned si to připisuju do seznámku co je nutné a co ne. Myslíte, že na léto využiju rychlozavinovačky?

Jinak teda Zuzka72, tys mi dala s Bumbleridem! Už jsem pr oněj byla rozhodnutá, pro ty hluboké korby a teď zase váhám. Nemám kde si ho ozkoušet naživo, to bych musela do Prahy a v tomhle počasu se mi drncat moc nechce.

Vítám novou dvojtěhulku MONIKU 😵 Dvojčátka se povedla přirozeně? 🙂

monika.tdm
8. led 2010

Nazdarek!!! Dekuji za privitani!!! IVF no ale bylo to zbytecne!!! Jeste jsem platila 9000 za ICSI!!! No a nakonec jsem to nepotrebovala!!! Asi ten den by stacilo IUI. 🙂

sarri
8. led 2010

elly01, jsou to dablpálky, ale jsme si řekli, že kdyby měla padnout všechny úspory, tak na takových aktivitách šetřit nebudeme, to radši koupím jeté oblečky. Tady funguje herna - kdy chceš, tak přijdeš (na půl roku za 600), tak až budou větší, budu chodit aspoň tam, ať nečučíme furt doma.

elly01
8. led 2010

Zuzko.o - já mám taky vybraný bumbleride, o žádném jiném kočárku zatím neuvažujeme, tak mě to taky naštvalo. Já jsem ho naživo viděla, pojezdila jsem si s ním a je prostě super. Uvidíme, zda nová kolekce 2010 nebude nějak vylepšená, každopádně mám kamarádku, co už ho přes rok používá, jezdí už v té sportovní verzi a nevyměnila by ho. A to říkají všechny mamky co ho mají - co tak čtu...

elly01
8. led 2010

Sarri, moje řeč, já na tom taky nechci šetřit a dopřeju jim to, ať mají zpestření a taky první kontakt s plavčem 🙂 😉
... a pak právě zamrzí ta snížená mateřká, co? ...

hanula83
8. led 2010

Jo holky a ještě to čeká taky Miradku, nee? 🙂

maui
8. led 2010

AHoj holčinky, přeju krásný zasněžený den 😵
Přidávám se k chvále odsávačky na vysavač! Mozek to nevytáhne, nebojte 🙂 Když to zkusíte na prst, zjistíte, že ten tah je vlastně dost slabý. ALe účinnost je neuvěřitelná. A děti fakt neřvou, ten zvuk vysavače je uklidňuje...tomu bych taky nevěřila 🙂
K oblečení - my žijeme v overálcích 🙂 Je to pro mě nejjednoduší. Jeden kousek a hotovo. Mám jich pro každou asi deset, jeden, někdy dva na den. Občas to střídám s body a tepláčkama nebo dupačkama, ale overálky mám nejraději.

maui
8. led 2010

Lucy, já jak holky převedla na Nutrilon, tak mi taky málo kakají. Klidně tři dny bez výsledku, ale to jim pak pomáhám teploměrem a plenka to nestačí brát 🙂 Mají hustší stoličku než po MM, tak jim to asi dá víc práce.

hanula83
8. led 2010

Mně zase holky takhle nekakaly, když jsme zkoušeli dávat Sunar místo Nutrilonu.

Ivaajirka, krásní chlapečci 🙂, já si už nepamatuju, byli přirozeně nebo císařem?

zuzka72
8. led 2010

***Přehled těhulek***

SWEETHY - 31.ledna - dvojvaječná dvojčátka, chlapeček a holčička
MIRADKA - 12.února - chlapec a děvče
ZUZKA 72 - 8. března - dvojvaječná dvojčátka, chlapci
MILUSKA - - ???
ZUZKA.O - 13.května - dvojvaječná dvojčátka, ???
J.CIEN - 15.května - dvojvaječná dvojčátka, ???
ELLY01 - 18. května - dvojvaječná dvojčátka, chlapeček a na 60% holčička
EIRIN - 27.května -dvojvaječná dvojčátka, chlapeček a holčička
PETRANELA - 21. května - dvojvaječná dvojčátka, chlapeček a holčička
MONIKA.TDM - 18. srpna - dvojvaječná dvojčátka, zatím nevíme pohlaví

zuzka72
8. led 2010

Tak jsem tam dala i maminy-tak se doplňte a přepište, jak to má být, pokud tam nejste, tak se dopište. 🙂

***Přehled těhulek***

SWEETHY - 31.ledna - dvojvaječná dvojčátka, chlapeček a holčička
MIRADKA - 12.února - chlapec a děvče
ZUZKA 72 - 8. března - dvojvaječná dvojčátka, chlapci
MILUSKA - - ???
ZUZKA.O - 13.května - dvojvaječná dvojčátka, ???
J.CIEN - 15.května - dvojvaječná dvojčátka, ???
ELLY01 - 18. května - dvojvaječná dvojčátka, chlapeček a na 60% holčička
EIRIN - 27.května -dvojvaječná dvojčátka, chlapeček a holčička
PETRANELA - 21. května - dvojvaječná dvojčátka, chlapeček a holčička
MONIKA.TDM - 18. srpna - dvojvaječná dvojčátka, zatím nevíme pohlaví

***MAMINY***
MAUI - (32+6) Sofie kg, Sára kg, ???říjen?? 2009 (císař??)
SARRI - ( ) Adélka kg, Eliška kg, říjen??? 2009 ( )
HAŇULA83 - ( ) Anička kg, Elenka kg, ?? listopad 2009?? (císař)

balina
8. led 2010

Ahoj holciny,
tak to docitam a samy novinky ...
Chudacek Bruno od Irminky, ale zase jenom kosmeticka operace to nebude tak desny. Jinak desne Irmince zavidim, ze uz to ma za sebou.
A co ty Sveethy? Jak je? Ja uz teda sotva funim. Vcera vecer tam holky vyvadeli takovy veci ze sem si az poplakala ☹

Jo a ten Bumle je taky dobrej. Koukala jsem vcera ve zpravach. Teda jen psali ze nedoporocujou nejaky americky kocarek a ja hlupacka tajne doufala, ze to bude nejakej jinej. Ha Ha Ha. Jasny ze neni. No ale ono je vsude neco, tak si s tim nebudu delat hlavu. U nas v ulici v nem kamaradka ma uz 10 mesicni dvojcata a nemuze si ho vynachvalit.

balina
8. led 2010

***Přehled těhulek***

BALINA - 28.ledna - dvojvaječná dvojčátka, holčičky
SWEETHY - 31.ledna - dvojvaječná dvojčátka, chlapeček a holčička
MIRADKA - 12.února - chlapec a děvče
ZUZKA 72 - 8. března - dvojvaječná dvojčátka, chlapci
MILUSKA - - ???
ZUZKA.O - 13.května - dvojvaječná dvojčátka, ???
J.CIEN - 15.května - dvojvaječná dvojčátka, ???
ELLY01 - 18. května - dvojvaječná dvojčátka, chlapeček a na 60% holčička
EIRIN - 27.května -dvojvaječná dvojčátka, chlapeček a holčička
PETRANELA - 21. května - dvojvaječná dvojčátka, chlapeček a holčička
MONIKA.TDM - 18. srpna - dvojvaječná dvojčátka, zatím nevíme pohlaví

***MAMINY***
MAUI - (32+6) Sofie kg, Sára kg, ???říjen?? 2009 (císař??)
SARRI - ( ) Adélka kg, Eliška kg, říjen??? 2009 ( )
HAŇULA83 - ( ) Anička kg, Elenka kg, ?? listopad 2009?? (císař)

lucy82
8. led 2010

Hani, Maui já jsem Sofince pomohla teď rourkou a i včera a stejně nic 😒 Tak budu muset počkat, Sab taky dáváme, tak zůstanu jen u Baby Calm a kdyžtak jí´dám až se vzbudí trošku fenyklovýho čaje 😒

Na plavání chceme taky chodit, u nás je od 4 měsíců, tak uvidíme.
Nu a s tou mateřskou je to děs, já přijdu o 4 tis 😠

hanula83
8. led 2010

***Přehled těhulek***

BALINA - 28.ledna - dvojvaječná dvojčátka, holčičky
SWEETHY - 31.ledna - dvojvaječná dvojčátka, chlapeček a holčička
MIRADKA - 12.února - chlapec a děvče
ZUZKA 72 - 8. března - dvojvaječná dvojčátka, chlapci
MILUSKA - - ???
ZUZKA.O - 13.května - dvojvaječná dvojčátka, ???
J.CIEN - 15.května - dvojvaječná dvojčátka, ???
ELLY01 - 18. května - dvojvaječná dvojčátka, chlapeček a na 60% holčička
EIRIN - 27.května -dvojvaječná dvojčátka, chlapeček a holčička
PETRANELA - 21. května - dvojvaječná dvojčátka, chlapeček a holčička
MONIKA.TDM - 18. srpna - dvojvaječná dvojčátka, zatím nevíme pohlaví

***MAMINY***
MAUI - (32+6) Sofie kg, Sára kg, ???říjen?? 2009 (císař??)
SARRI - ( ) Adélka kg, Eliška kg, říjen??? 2009 ( )
HAŇULA83 - (37 + 5) Anička 2,82 kg, Elenka 3,29 kg, 11. listopad 2009? (císař)

Holky, tak mě napadá, že už tady dávno nemám co dělat, no ale když já sem ráda chodím 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru