Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

marki.s
19. led 2010

Holky moje 🙂 , moooc Vám děkuji za všechny postřehy, docela jste mě uklidnily. Já teda mám strach teď, zvlášť když jsem na začátku a to je prý nejhorší do konce toho 3.měs.

Petulko, přesně můj názor, problém ale je, že já se nedávno přestěhovala a zatím mám svoji doktorku v Brně (120km daleko). Ta mě zná, tak ten první trimestr chci ještě zůstat u ní, jinak bych hned pro jistotu šla, jak píšeš ty...

Reddwarf - díky za další tip na kočárek, už to studuju na netu 😉

mrkvicka28
19. led 2010

marki.s doukám my jsme na tom stejně. -taky jsem v 7tt a taky ti všichni říkaljí že nesmíš nic dělat do 12tt a být opatrná?

marki.s
19. led 2010

Jééé, tak to je super! Budeme si vyměňovat pocity a dojmy, ve dvou se to přece lépe táhne. A navíc, když tady kolem sebe máme už zkušenější těhulenky 🙂 .
V podstatě ano, i když mi doktorka řekla, že mám dělat všechno, co mi dělá dobře a kdy se cítím dobře 😀 . Jen ten můj na to má názor, že těhu přece není nemoc (což teda je pravda), ale oni chlapi si to nedokážou představit co to je, mít v sobě dva tvorečky, že?! No a že přece kvůli každému píchnutí nepoběžím k Dr. Což teda nedělám.

mrkvicka28
19. led 2010

matki.s to mě dr říkal at přijedu kdykoliv budu potřebovat já mam manžu v pohodě už jedno tšhotenství má za sebou,ale dvojčátka jsou něco jiného. dívala jsme se na tvůj UTz a ty čekáš jednovaječný dvojčátka,že?
to my máme dvojvaječný.

marki.s
19. led 2010

Já tomu teda prdlajs rozumím a dr. nic k tomu neříkala, ale když si to přeberu zdravým selským rozumem 😀 , tak když nejprve byl jeden zárodeček a teď už jsou dva, tak asi jednovaječné. Což je blbé, bo to budou 2 holky nebo 2 kluci a nejlepš by byl pareček, že?! No ale nejdůležitější je, aby byly zdravé. Ty už klučíka máš, tak klidně i ať jsou to holky, ne? To já vždycky toužila po klukovi, ale do 3 bych už nešla... Kolik ti vaši broučci měřili na poslední utz? A jak ti je, bývá ti zle nebo nějaké chutě - nechutě. A bolesti máš? To je otázek, že? 😅

petranela
19. led 2010

Ahoj, zdravím nové těhulky a gratuluju 😉
Jen holky radím, nic fyzicky nedělejte, všechno nechte raději na partnerech. Já zhruba v té době co jste vy šla sbírat ořechy na zahradu, doma jsem uklízela, nešetřila jsem se ten den vůbec a pak jsme večer jeli na pohotovost kvůli náhlému krvácení. Doktorka mi nadala, že jsem blázen, že tohle dělat nemůžu. Od té doby uklízí manžel a je to tak super 😉 Ještě že je zima a práce na zahradě mně nevolá 😉

petranela
19. led 2010

Takže se nechte doma pěkně opečovávat 😉

petranela
19. led 2010

Reddwarf, to jsem ráda, že se Ti emmaljunga taky tak líbí!!! Na živo je to fakt moc krásný kočárek, hlavě se mi líbí ty korbičky vedle sebe. Jsem ráda, že mají vnitřek bílej. Už jsi přemýšlela nebo zkoušela v obchodě, jakou tašku k tomu koupit??? U nás v obchodě moc tašek neměli, takže jsem na místě nevyzkoušela, budu muset vybrat a objednat přes net. Docela se mí líbí tahle v černo růžové:

http://www.detskezbozi.com/inshop/tasky-na-ruko...

beruska5
19. led 2010

ahojky tehulky a maminy 🙂
tak nám dnes zaočkovali 1.hexou a 1.sinoflixem ,ale jenom Samka
😖
Saška stále nemá zhojení to očkování na ruce,tak za 14 dní se zas máme stavit a uvidí se jestli je to lepší 😝
Mají už za pár dní 5 měsícu a musíme stihnout ten sinoflix 2x píchnout do 7 mesícu,tak doufám že to stihneme 😕
jak sem psala že sme je už každého dali do vlastní postílky tak už jsou zas spolu v jední,hodne brečeli a bili nervní tak už druhou noc zas spí spolu a je fajn 😉
Samko za měsíc přibral 400g co je fajn ale Saška jen 250g tak ji budu muset po kojení pár krát za den dotlačit ešte svím odstříkaním mlékem cez stríkačku 😲
tak už musíme vydržet asi měsíc a začnem zeleninkou 😀
mě naštesí manžel pomáha ze vším a s prckama se hraje asi víc jak já 😀 😀 😀
Zuzko72 moc držím palce aby bilo vše o.k

reddwarf
19. led 2010

petrtranela-ahoj 🙂 ,ještě jsem o tašce nepřemýšlela,ale ten typ od tebe je pěkný 🙂 .S kočárkem to byla taková hurrá 😀 akce,ale jsem ráda,že ho máme,je fakt superrr...S výbavičkou teprve začínáme,nechtěla jsem do 20tt nic pořizovat,měli jsme blbé triply,tak jsem čekala...

marki.s
19. led 2010

Jejda, petraneli, to jsi mě teda zaskočila 😲 . Já zatím dělám všechno normálně jako dřív. Možná i proto mě teda bolí to břicho. Včera jsem se totiž zastavila až v 8 večer, kdy jsem úplně padla a v tu sobotu jsem dělala svíčkovou a uklízela, bo jsme měli tchýni na návštěvě. že by to teda na mě tak působilo? NO a co myslíte, nepohnojila jsem to včera tou sýrovou pomazánkou? Když já skoro nic nemohla jíst a tohle bylo jediné, na co jsem dostala chuť, tak abych aspoň něco do sebe za den dostala.

Holky s tou Emmaljungou jste mě teda dost nahlodaly, líbí se mi. Jsou někde dobré fotky celé kombinace?

petranela
19. led 2010

Reddwarf, u nas to byla taky hura akce. J.Cien sem dala odkaz a my ho skoro do tydne měli doma! Jsme rádi, moc se nám líbí 😉 Jinak já taky s vybavičkou teprve začínám, vlastně jsem začala ted od začátku ledna. A je toho tolik, ale docela mne to baví 😉

monika.tdm
19. led 2010

marki.s ty jsi stejny blazen jako ja!!! Vcera jsem sundavala snih ze strechy!!! 😕

petranela
19. led 2010

Marki, je to tak, ja byla na zacatku taky aktivni, nic mi nebylo a pořádně jsem poučila. Nikomu jsem nevěřila, doma mně od práce odháněli a já si nedala říct. A to den před tím krvácením jsem vyplela skoro celou zahradu. Ale pak jsem si na to lenošení pěkně zvykla 😉
Takže fyzickou práci fakt hodně omez. Jinak myslím, že sýrová pomazánka neuškodila.

petranela
19. led 2010

Tady jsou obrázky emmaljungy, ale jsou dost mizerné. Ve skutečnosti ten kočár vypadá fakt líp 😉
http://www.babyexpert.cz/produkt/kocarek-emmalj...

marki.s
19. led 2010

Moni, sníh ze střech??? A nejsi ty pořádný blázen? 😀

Petru, děkuju za rady, tak teď to ještě musím zavést doma, tak aby to prošlo, že mamča odteď lenoší 😅 . Já dnes pro jistou zůstala doma a řeknu vám, je to pohodička... 🙂

kocule
19. led 2010

Holky čaute, jsme zbitá jak bulhar. 😝 Lucy, pošli mi sem tvého manžu, já ti ho vyškolím. 😀 😀 My děláme všechno dohromady, naštěstí. 😝 Přes den jsem na ně sama, manžel dojde večer a bere si je. Vykoupe, přebalí nakrmí atd. V noci taky fungujeme dohromady, což je prima, jelikož se aspoň trošku vyspíme. Už vstáváme jen jednou, tak to jde.

My máme od začátku 2 postýlky hlavně kvůli monitorům a navíc malej je děsnej šermíř, tak by malou fackoval. 😀 Kočárek jako Darling (moc díky za tip!), ale zatím v krabici, nedá se vyjet. 😠 Nemůžu těhu porovnávat, ale u mě to bylo v pohodě, doktorka nedělala rozdíl, jen ke konci byl větší počet kontrol. Kdyby ale problémy byly, tak by se na to určitě dívala jinak. Hlavně buďte opatrn a opravdu se nepřepínejte; mě teda bylo blbě do 6tého měsíce. 😝 Jo a skoro celé těhu jsem prospala. 😀 😀

Beru a měli jste nějakou reakci na to očkování?

monika.tdm
19. led 2010

kocule rekni mi kdo te bije??? ja si to s nim vyridim??? 😉 🙂


uz se tesim az budu taky zbita, ja jsem od zacatku na neschopence a opravdu uz nevim co mam doma delat, uz at je jaro!!!!

irminka
19. led 2010

ahojte děvčata,

chtěla jsem se poptat, jak dlouho jste kojili dvojčátka a když jste na umělé výživě, kolik toho vypili ,když měli tak 14 dnů 😉

beruska5
19. led 2010

kocule zatím je to v poho 🙂 jenom ho nakojím a pak spí,asi mu píchli sedativum 😀
ale uvidíme co bude v noci,máme pro jistotu paral.čípky,ale až pri teplote,tak zítra dám vědet 😉
já sem taky skoro celé tehu přespala,manžel dělal i bežné domáce práce za mě aby se mi nic nestalo 😀 😀 😀

mrkvicka28
19. led 2010

marki.s. jemi občas špatně od žaludku ale zatím nezvracím tak se to dá snést. jinak chutě mám hodně na kyselé věci. hlavně se rychle unavím. Protže jsme byli na IVF tak mám neschopenku takže jsem naštěstí doma a můžu odpočívat. a vždcky když jdu na kontrolu tak mi dr říká že musím odpočívat, dokonce mi dneska říkal že kdysy se s dvojčatama 13-18tt leželo v nemocnici.
Ty chodíš do práce?

zuzka72
19. led 2010

Tak jsem zpátky, udělali mi spoustu vyšetření a napřed, že si mě tam nechjí a pak říkal, že ať teda příjdu za týden, ale kdyby něco, tak okamžitě. Oni mě pořád jen děsí, ale hlavně, že jsem doma.

kocule
19. led 2010

Irmi, hledala jsem zápisky a našla. Malej pil cca 450 ml denně, malá 320 ml. Dávka byla u malého cca 50-60 ml, jak kdy, někdy taky míň, někdy víc. Malá měla dávky kolem 30 ml. Krmili jsme 9krát denně.

Zuzi, teda, drž se. Ty nás vždycky vyděsíš. 😀 😀

monika.tdm
19. led 2010

zuzi, ta to jsem rada, ze jsi o.k. 🙂

irminka
19. led 2010

kocule: díkas....
malý Bruno pije tak 70-80 ml,tak 8x denně, takže to je teda dost, ale je pravda, že někdy si dá jen 4O ml, tak je to ok.
Ale nevím, kolik si toho vytáhne z prsu Bořek, uvidím až asi podle váhy v poradně....doufám, že nabírají na váze, mám z toho bobky

Mějte se ...jdu si lehnout k TV, za chvíli určitě začne druhá směna, v noci se chlapečkům nechce moc spinkat 😠

kocule
19. led 2010

Irmi, na to se tak nedívej. Vy jste víc vážili u porodu, my byli moc drobní. 😅 Jo jo, dnes má malej skoro 7 kilo, mazec co. Pěkně se pronese, nevím, jak ho budu za chvili chovat. Půjdu taky zalomit, paaa.

hanula83
19. led 2010

Lucy, tak musím říct, že ten můj sice ze začátku pomáhal, ale teď to taky dost polevuje. Nejhorší na tom je, že přijde utahanej pozdě domů z práce a ještě mrčí, když není doma uklizeno. Nooo, tak to jsem teda razantě zarazila. On moc dobře ví, jaky to je, když třeba obě mrčákujou a nedají se utišit ani dudlíkem, leda bych je vzala - což je blbost při dvou miminkách. To se sice nestává zase tak často, ale čím dál víc chcou být vzhůru a blbnout a je únavné se věnovat oboum zároveň. Takže toho za celý den mám taky docela dost a snažím se udržovat dům v pořádku, ale někdy prostě nestihnu umýt nádobí atd. A když dojde už protivnej z práce a začne něco takovyho, tak ho hned usazuju, že já mám možná víc práce než on za ten den. On ani nepracuje fyzicky, takže ho spíš bolí hlava, tak nevím, proč by to nádobí nemohl umýt on. Prostě taky je občas krize, gór když jsme oba nervozní z toho kolotoče, ale to k tomu tak nějak patří... 😔 . Holky nám to zase vynahrazujou, když se zasmějou nebo vidíme, jak už jsou vnímavé a zvědavé 🙂... Určitě bude zas líp 😉

Marki.s, mně na začátku těhu tak první tři měsíce bolelo břicho teda fest a někdy i pozděj. Někdy to bylo dost brutální, doktor taky říkal, že je to roztahováním dělohy a dal mi na to magnesium. Asi to kapku zabralo...

hanula83
19. led 2010

Irmi, mně holky vypily ve 14 dnech tak kolem 60 ml, tak v měsíci jsem to zvýšila na 90 a teď už nějakou dobu mají 125 ml a mají to pořád akorát...

hancas
19. led 2010

irmi---mě dvojky pili kolem 60 někd sem jim chtěla dodělat ale zazse jsem se bála a to nevyzvrací tak jsem to pak dělal tak že jim udělala 80ml a vidělo se,sice jsme sem tam něco vylili ale radši víc jak mín.

Hanuli tobě vypijí ve 2 měsících tolik??,to mi ted pijem ve 2 rokách jen večer už a malej mi pije 180ml a kolikrát to ani nevypije a malá 210ml v pohodě,už je chci nato odnaučit tak jsem si řekla do 2 a půl roku a pak konec,myslíte že to není brzy nebo pozdě nevím nechcí jím odepřít příjem vitamínů a bůhví čeho co v tom je

Lucy...mm jezdí jen v noci takže dom přijíždí kolem 10 pohraje si s dětmi pomlže mi je naobědvat a pak jde spát spí tak do 19.00 pak se koupe a krmí,takže taky nějak extra nepomáhá,a když mu řeknu jestli by neumyl nádobí tak se tváří jak,,,,,,tak si to raději udělám sama 😒 ale co mě zase těší je třeba to že před ostatními mě chváli co vše musím zvládat a že to mám rouhodně těžší než on v práci(jezdi kamionem)takže jen sedí 😀 ,ale co to už je údělal matky děti a tatínci živiteli 😀

zuzka72
19. led 2010

Hancas mám dotaz děti jsou v 36tt, nebo 34tt? V tabulce je 36 a v albu máš 34, tak jestli jsem tam to nenapsala já špatně.
Jj-řidiči-o tom vím taky svý....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru