Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

hancas
22. bře 2010

hanuli....jasně nějaké krásné chci jen když někam jdeme,ale myslela jsem na ven na písek.....asi navštívím nějak sekáč 😀

hanula83
22. bře 2010

Tak tam se stejnak nejlíp nakupuje... Já mám akorát ten problém, že tam nic dvakrát neseženu... Ty to máš v pohodě s párečkem 😉

sarri
23. bře 2010

Díky za pochvaly náušniček. Také se mi líbí 😀
Včera jsme procházkovaly 3 hodiny. Potřebovala jsem jarní čepičky na šňůrky, protože bez toho nám to na hlavách vůbec nechce držet, tak jsme vlezly do obchodu a ty ceny - to je hrůza. Bavlněná čepička 200. Teda nakupovat hadry pro holky tam, tož to bychom ty prachy asi museli tamto.
No ale co by pro ně člověk neudělal - teda hlavně čepky musíme zkoušet.
Jo a včera jsem jim dala mrkev s bramborem a to jim jelo mnohem víc než samotná mrkvička a k večeři pohankovou kaši s hruškou (to mně nezní nijak chutně) a ta jim taky moc chutnala. Mě honí chutě na zelňačku s uzeným masem a klobáskem, tak doufám, že to zvládnu dnes uvařit.
Hani, co noha? Lepší?

salu
23. bře 2010

Sarri, holkám to moc sluší 😎 když si prohlížím ty vaše fotky holčiček, tak si představuju ty naše, jaké to bude ..... 😀
Včera bylo fakt krásně, seděla jsem na námku a hltala sluníčko, pak si dala dortíček v cukrárně (jsem teď pěkně rozjetá 😝 ) a taky sháněla čepičku Aničce.
V Tescu taky ráda nakupuju, teď měli slevu na malinkaté čepičky a bačkůrky, tak jsem neodolala.

sarri
23. bře 2010

Salu, nějak mi uniklo, že teda není žádný pindík ☹ Hlavně když budou zdravé. Já jsem prva chtěla kluky - když jsme ještě nevěděli pohlaví. Malí chlapečci se mi vždycky zdáli být milejší než holčičky, ale teď su za holky ráda, když bylo jasné, že to nebude páreček. V Tescu mívají dobré věci, akorát mi vadí, že mají hodně jenom růžové a modré. Osobně mám nejradši krémové, žluté, oranžové, zelené, červené a toho moc není.

hanula83
23. bře 2010

Sarri, zatím je to lepší, děkuju za optání. Beru dvakrát denně Aulin a snad to pomáhá. Uvidíme, jak to bude, až ho vysadím. Ale to až tak za týden. Já se totiž obávám, že to jen zahání bolest, ale problém to neřeší... Já taky holkám sháněla jarní čepičky, a nakonec jsem musela koupit takové, které nejsou přesně podle mého gusta, ale už jsem rezignovala, protože venku začíná být opravdu teplo a v těch teplých zimních už fakt chodit nemůžou. Jinak v Tescu se mi sice nakupuje dobře, ale je pravda, že tam mají hodně růžové nebo modré a já mám ráda i ty krémové barvy nebo žluté. Na druhou stranu tohoto oblečení jsem si užila docela dost ze začátku, protože když jsem nakupovala výbavičku, nespoléhala jsem na ultrazvuk a raděj nakupovala neutrálně. Tak teď jsem se docela vyřádila v tom růžovém... Jo a ty čepičky jsou naprosto perfektní, já zbožňuju ty ušáčkové 🙂. Právě jsem ale takové nesehnala. A zanedlouho budem mít ty háčkované, tak ty s ušima počkají až na podzim...

Salu, těm bačkůrkám jsem právě taky neodolala, no a pak jsem to zkoušela holkám a ono jim je to akorát, tak doufám, že to chvíli vydrží... a aspoň se v tom ukážem.

salu
23. bře 2010

Jo jo Sarri, čekáme 2 holky, taže doma velký babinec. Alespoň jednoho pindíka jsem si taky přála, ale hlavně, že AMC vyšla OK.
Holky podědí něco po Aničce a snad si spolu vyhrajou.

sarri
23. bře 2010

Hani, tak vidím, že máte v Emitexu taky prostrčené ruce ven 😀 Já jsem jim to na podzim balila donitř a vlastně celou zimu taky ruce ve fusaku, tak mi teď přijdou hrozně srandovní, když mají ručičky venku (doma spí stále zabalené). Už jezdíme s holýma rukama. O čepičkách nemluv, chtěla jsem stejný model v odlišných barvách (jedna je víc růžová, druhá méně) nebo 2 stejné, tak byl výběr ze dvou modelů - jedny s růžkama, které nám neseděly, tak jsem musela vzít tyto. Ty háčkované se mi moc líbí, ale než by mi to někdo udělal, tak budeme i bez čepice.

hanula83
23. bře 2010

Sarri, my taky celou zimu jezdily se schovanýma packama, ale včera bylo vážně vedro. Právě jsem až při cestě zjistila, že jsem je až moc navlíkla. Ale spocené pak nebyly. Ty rukavičky jsou právě bavlněné, to jsou takové jakoby jarní, prostě ne na zimu. Byly dvoje za 25 v Tescu a já opět neodolala 😉)... No já doufám, že paní, která nám ty čepičky má háčkovat si trošku pospíší, abychom to stihly unosit... Jinak my už jsme v noci ze zavinovaček nějakou dobu a asi jsem je tam ještě měla nechat, protože v noci je najdu vždycky nalepené na šprušlích... a to nemluvím o tom, jak se dokážou odkopat. Nechápu... No a dnes se Anička vzbudila v 6 ráno, přišla jsem k postýlce a dala jí dudlík. Ona v ten okamžik obrátila hlavu na bok, zachumlala se k mazlíkovi, zavřela oči a spala. Tak to už vůbec nechápu. Buď je tak dobrá herečka, že dělala, že spí a nebo už to má tak naučeny, že vstává pozděj. Každopádně jsme potom vstávaly až o půl osmé.

yorinkay
23. bře 2010

Moji kluci jsou ledni medvidci, asi po manzelovi 🙂 , staci abych je oblekla trochu vic a jsou spoceni a protivni. Takze davam jenom takovou tu tenounkou podvlikaci cepicku a vcera jsme byli bez rukavicek. jen v tech autozavinovackach, deku jsem z nich musela taky stahnout.

monika.tdm
23. bře 2010

Nazdarek!!! Tak jsem byla vcera u te geneticky a uz tam nendu!!! Si predstavte, ze mi i bez AMC rekla, ze mam teda to hcg 5,1 Mom a ze mam jit na potrat!!! Tak jsem ji rekla, ze to chci pisemne a ona mi rekla, ze mi to neda!!! No Kra..! Prvni NT screening naprosto negativni a ona o mesic pozdeji rekne ze ten jeden je asi down!!! No chapete to!!! Je tady nekdo kdo mel hcg vyssi a je vse o.k.? Dik ☹

sarri
23. bře 2010

Moniko, dyť máš jít ještě na velký ultrazvuk v 22tt, ne? DS se celkem dobře pozná podle toho šíjového projasnění a podle nosní kůstky. Počkala bych rozhodně na ultrazvuk a AMC. V Brně je na tu ultrazvukovou diagnostiku a dvojčata machr Mudr. v Prediku, v Praze Ti neporadím. Nebo zkusit jiné pracoviště.
Na základě jakého vyšetření prudí? Triplu?

hanula83
23. bře 2010

Moni, a proč ti nechce dát to písemné vyjádření? To bude fakt nějaká "odbornice"... tohle mám nejraděj. Místo, aby se snažila udělat co nejvíc vyšetření, aby se to buď potvrdilo nebo vyvrátilo, tak dělá závěr kvůli krvi?? Určitě jdi ještě na jinou genetiku a určitě nech udělat tu amnio...

monika.tdm
23. bře 2010

No na zaklade triplu!!! Na velky ultrazvuk jdu 9.4. k Apolinari!!! A AMC ji nepodepisu, znama na tom byla a potratila dvojcata a pak prisly vysledky, ze byly zdrave jak řípa! ☹

hanula83
23. bře 2010

To je pravda, že ta amnio bývá dost riziková... Já sama nevím, jestli bych na to šla... Určitě si ale zajdi k jinému genetikovi...

monika.tdm
23. bře 2010

No zvysenou hladinu hcg delaji i cysty, ja mela po oplodneni na vajecnicich 4!!! No a vcera muj gyndar nenasel ani ty vajecniky, protoze mam prej velkou delohu jak sou tam dva bonboni a tak ta deloha je prekryva!!! No a ona na to rekla, ze kdyz nemam cysty tak at jdu na potrat, no ja ji rikala, ze nenasel ani ty vajecniky ale ona ne!!! Furt mlela tu svou!! No je to nejaka vydetorka!!!

sarri
23. bře 2010

Tak, co já vím, tak TT vychází u dvojčat všelijak. Směrodatné jsou ultrazvuky. Budeme držet palce, ať jsou ok. Já bych šílela být v té situaci. Doufám, že máš dobrou základnu doma a do toho ultrazvuku vydržíš alespoň trošku v poho.

monika.tdm
23. bře 2010

No pockam jeste na toho Apolinare, tam ta diagnostika je taky dobra!!!! A jestli reknou, ze je vse o.k. tak ji z te ordinace udelam chysi jedovou!!!! Protoze jsem z toho docela na prasky!!! Tak uvidite, mozna budu v Blesku!!! 🙂

sarri
23. bře 2010

Na to bych určitě počkala a řešila to až pak. Někde jsem četla, že v zahraničí se od TT upouští a u dvojčat se nedělají vůbec, že se to nahrazuje těmi ultrazvuky v 13tt a 22tt, že je to přesnější.

j.cien
23. bře 2010

Moni,to mas teda nervy,, ☹ to je hrozne!!a jeste takovy pristup te geneticky 😕 😠 !!!
Muj dr.mi triply vubec nedelal,ze pry u dvojcat se z toho neda nic vycist a ze to vyjde casto falesne pozitivni...ze smerodatny je pro nej ten NTscreen....a uplna jistota,jestli tam neni nejake genet.postizeni -je jedine po AC...jinak vzdy je nejake riziko...toho se stale bojime vsichni...
Tak to mas ted rozhodovani...jestli jit nebo nejit na AC...uf,ja bych se taky strasne bala jit tam....
DRZ SE! a zkus najit jineho dr.!!

zuzka.o
23. bře 2010

Ahoj holky 😵 Tak po delší době se tu ukazuju, mám toho teď až nad hlavu.

Moni tak to teda koukám, jak se doktorka hnusně chová! Určitě být tebou bych zašla za jiným genetikem. V Praze neznám, ale v Českých Budějovicích je skvělý tým genetiků..... www.clg.cz MuDr.Čutka a spol, skvělý přístup, odborníci. Tak si představuju moderní medicínu.
Určitě vydrž na ten velký utz, tam bude vidět víc.

monika.tdm
23. bře 2010

Dekuji za podporu, trosicku to clovek potrebuje, kdyz je doma sam!!!! No ale uz jsem volala kamaradce at dorazi na kavu!!!! Tak snad se nezblaznim, doufam, ze v Bohnicich maji WI-FI!!! 🙂

salu
23. bře 2010

Moni, tak si to ctu!!! nabizím Ti, že ti pošlu do mailu okopírované výsledky mojich triple testů a porovnej to. Já měla hCG 4,75 MoM.

sarri
23. bře 2010

Salu, Ty jsi šla na AMC kvůli HCG?

salu
23. bře 2010

ty triple testy u dvojcat vychazeji casto zkreslene !!!! na genetice mi primarka rekla, ze rozhodnuti je na nas, ze riziko je zvysene a hodnota, co mi vysla, deleno dvema, je zkreslena, protoze kazde mimi da do krve cast svych genu (hormonu) a je tezko rict, ze je to 50:50. Bohuzel AMC je jedina moznost jistoty. Riziko je velke, 2 vpichy ..... vim, ale ja chtela jistotu. Kazdopadne ja nemela zadne ultrazvuky projasneni ani kustky !!!!! O to vic to bylo na depku. Lezela jsem, brala magnezko ..... kazdopadne nedelej unahlene zavery !!! vetsinou jsou pak vysledky OK. drž se !!!

salu
23. bře 2010

sarri, mám tam uvedeno: zvýšené riziko M. Down. Není možno přesně odhadnout u mnohočetných těhotenství. Riziko M. Down vzhledem k věku matky je 1 z 700. Moje hodnoty byly 1:870.

reddwarf
23. bře 2010

Ahoj Moni,stejný problém jsem řešila před pár týdny.NT-krev naprosto ok,projasnění se zdařilo pouze u jedné holčiny,druhá stávkovala.Triple stejně jako u tebe-vysoké hcg.Amnio jsem podstoupit nechtěla-1.obava z potratu,2.co dělat,když by bylo jedno postižené,riskovat,že přijdu o obě,takže vlastně "zabiju" i to zdravé...Redukce v tomto týdnu,taky žádnej zázrak...Naštěstí genetička nám řekla všechny aspekty,které hladinu hcg ovlivňují,plus,že pokud ostatní hodnoty nevybočují,tak určitě počkat na genetický ultrazvuk,který sice neodhalí absolutně vše,ale jeho vypovídací hodnota je jasná.Načetla jsem toho hromadu a je pravda,že triple se u dvojčat nedělají všude,NT je přesnější,takže z vlastní zkušenosti-věř,počkej na genetický ultrazvuk a hlavně se neboj,vše bude OK 🙂

belatka
23. bře 2010

ahoj holky ☹

včera jsme byly na očkování hexou a holky mají od včera teploty...teď má Adél 38,4 a Anet 37,8..měřila jsem to v zadečku a prej se odečítá 5stupinků,ale stejně mám o ně strach... ☹ malej tohle nikdy neměl..Adél dostala čípek paralenu,mudra říkala at až bude 38 jí dám..a nepřijde mi že by měl nějaký účinek...máte některá prosím zkušenosti???

zuzka72
23. bře 2010

Tak mě už odběr plodovky ani nepřipomínejte-ještě, že už to mám za sebou. 😉 I když holky mě ten pupek občas chybí 😖 , tím spíš, že si uvědomuji, že už nikdy nebude 😢 tak si ho važte a užívejte. 🙂
Já dnes vyhodila z kočárku zimní fusaky a dala tam emitexy-tak snad to bude OK. Taky chci pořídit deky, ale stejny a kurnik nikde nemaji dvě shodny-musím zkusit jestli už dostali nějaké zboží.
Dojeli jsme z City-globus-DM- no sranda i chlapi se koukali do kočárku a zastavovali se, hodně jich taky zkoušelo vozit kočár 😀 😀 😀 , normálně mě cizí idi zastavují a ptají se jestli to můžou zkusit, to by sae mi asi s jedním dítkem nestalo. 🙂

hanula83
23. bře 2010

Zuzi, tak na tohle si brzo zvykneš 🙂))... mně to dělá radost, když mi lidi holky chválí a přejou všechno nejlepší... No ale najdou se i tací, kteří říkají, že to musí být hotová katastrofa a pohroma a takoví mě rozpalují doběla 😠 . Jak může být dítě katastrofa, to nechápu... Jo a taky si zkouší povozit a někteří se diví, jak je kočár lehkej, že kolikrát jim přijde lehčí než monokočár...🙂 Zuzi ty máš ale pro každyho korbičku zvlášť, že. Já právě kdybych vytáhla vložné tašky, tak už tam je přímo ten kočár a tak by na ně asi táhlo. Musí to tam ještě vydržet jako sardinky ☹...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru