Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

fiallinka
19. kvě 2010

pavčo, když budeš chtít v lékárně vložky do porodky, tak prodávají myslím jen ty bez křidýlek, ono je to i kvůli tomu, že budeš muset mít ty jednorázové síťované kalhotky a na ně se to blbě lepí, resp. oddělává, a tady u těch porodních - ony jsou i takové větší, savější, častěji se vyměňujou, nějak mi tam ty křidýlka nechyběly... první dva dny jsem myslím občas košili trochu ušpinila, ale byl to erár a hned jsem ji vyměnila, a pak už to teklo jen minimálně (zato dva měsíce v kuse)

sarri
19. kvě 2010

Pavcohola, já si vzala blbé vložky i kalhotky tyto http://www.lekarna-drmario.cz/index.php?detail=... a pak mi manžel musel dokoupit a donest tyto http://www.samoleceni.cz/4049500603157/vlozky-p... a byly mnohem lepší - i ty síťové kalhotky, co k tomu dávají jsou super. Já jsem prva měla takové jakoby papírové kalhotky s gumičkama, ale existují ještě takové síťové (ty mi pak věnovala spoluležící a to bylo nebe a dudy - z těch papírových mě svědilo vše, co s nima přišlo do kontaktu a ani tak nebyly tak hezky elastické, jak síťkové bordelky.

vlckulka
19. kvě 2010

fialinka - my jsme ten kočár koupili v Chiccu na Černém Mostě, tam měli poslední, ale pak jsem doma koukala, že mají i své stránky a tam ho mají taky http://www.babyexpert.cz/produkt/kocarek-emmalj...

sarri
19. kvě 2010

Jo, ono obecně - vložky po porodu jsou úplně obyč. bez igelitů, gelů apod. - musí to větrat, aby se porodní rány zahojily a i po císaři odchází plno krve se zbytky z dělohy, takže to chce ty obyčejné. Prodávají v lékarně - porodnické vložky se jim říká.

fiallinka
19. kvě 2010

vlckulka: škoda, že jsem teprve na začátku, jinak bych do něho za ty prachy asi šla...

sarri: vidíš, to jsou ty hlavní důvody, já psala jen ty "technické"...ale úplně nej byly ty vložky, co nám dávali na jipce, takové ty síťované 🙂

vlckulka
19. kvě 2010

fialinka - chápu, je to brzy - také jsme se s manželem rozmýšleli, zda to není brzy, ale snad už to v pořádku doklepeme až do konce 🙂

hanula83
19. kvě 2010

Fiali, já měla v porodnici klasické bavlněné kalhotky, normálně jsme to mohli mít, nikdo mi za to nenadával... Bylo to pro mě lepší, jednak byly strašně pohodlné (byly koupené speciálně ty hodně velké bombarďáky) a měla jsem ty obrovské vložky, vlastně skoro plínky pro dospělé a bylo to super, nemusela jsem se obávat, že někde něco...

sarri
19. kvě 2010

Hani, myslím, že po císaři by ty bavlňáky nemusely vadit, ale ty síťáky jsou asi víc luftózní, takže na to šitíčko po klasice je to asi lepší.
Paní spolubydlící na odd. čestinedělí se v tom producírovala před mojím manželem jen tak - síťovky a 3 vložky - tipuju to na jeho nejerotičtější zážitek 😀 😀 😀

hanula83
19. kvě 2010

Sarri, právě, mně by asi po císaři vadily ty síťovky na tu jizvu, určitě by se to pořád zadrhávalo. Už i ty bavlněné se občas zadrhly o ty svorky... Nooo, tak to musel být opravdu zážitek, ježiš, některy žensky jsou fakt hrozny...

alsou
19. kvě 2010

Já rodila v Plzni a tam byly vložky co hrdlo ráčí i kalhotky síťované. 😅 Vložky tam měly normálně veliké a pak takové obr mega a ty byly po porodu ideální. 😝 Kalhotky jsem měla své jednorázové a na jizvu po císaři mě navadili. 😵
Jinak na doma jsem měla taky poporodní vložky z lékárny bez křidélek a lepítek. 😢

beatrice7
19. kvě 2010

Ahojky holky 🙂 Salu, máte tabulku ? Klidně mě tam napiš, co všechno tam holky máte ?
Fialinko, tvoje přezdívka je mi nějaká povědomá, nechodíš na diskuzi Prosinec 2010 ? Já jsem tam taky byla, ale nějak jsem se nechytla 🙂

beatrice7
19. kvě 2010

Děkuji za přivítání, holky, jdu něco vařit, za chvilku tady mám hladovou rodinku 😉

beatrice7
19. kvě 2010

Nad kočárem taky teď přemýšlíme. Byli jsme se podívat v Kolíně v Daniele, tam mají dost velký výběr pro dvojčátka. Moc se nám líbil Easy Wolker, je ale dost drahý... Komplet se vším by stál 30 000... tak uvidíme. Je to dost.

fiallinka
19. kvě 2010

betrice: jj, chodím, ale resp. nakukuju, je tam moc lidí. Uvidím, jestli se to tam utřepe - bohatě mi bude stačit chodit tady, ale zatím tu nebyly skoro žádné spolutěhule v podobném týdnu 🙂

sarri
19. kvě 2010

Beatrice7, EW se prodává už delší dobu, tak se dá koupit i z druhé ruky - nebo třeba jen ty korbičky už použité - ono v těch korbách dítka moc dlouho nejsou.

monika.tdm
19. kvě 2010

beatrice nazdarek novacku!!! Ja jsem teda zaregistrovana u Apolinare a byla jsem tam zase zbytecne brzy, protoze jsem taky cetla diskuze, ale babyboom uz je pryc, takze to bylo v poho!!!! To cekani uteklo rychle, protoze jsem tam kecala s maminama a dokonce jsi holky braly na sebe telefon, no u mne to bylo zbytecne, protoze jsem tam s dvojcaty byla jedina!!!

monika.tdm
19. kvě 2010

beatrice a ohledne kocarku EW, je pravda, ze uz korbicky koupis z druhe ruky, jenze my nechceme vedet pohlavi a cerne korby na bazaru je nedostatek!!! No kdyz nam rekli cenu 38000,- tak jsem taky omdlevala, ale zase jsem si rekla ze letos mam po dovolene u more tak ty prasule dam do kocaru!!!! Takova dovolena v Recku stoji 50000,- a uzivas si ji, takze jsme vlastne usetrili! 🙂

betina
19. kvě 2010

ahoj holky,

Beatrice, vítej. mně o dvojkách řekli už v 5.týdnu s tím, že jsou tam dva váčky a že se dál uvidí. nějak jsem to vzala kupodivu v pohodě, ten jen řeším,aby si brzo zvykla Verunka a aby to bylo v pořádku. jinak mně dr.říkal, že se to občas stává, že po rychlém otěhotnění po zamlklém potratu (což se mi stalo v prosinciú se objeví hned dvojčátka 😀
Alicko, absolutně nechápu ten přístup a prostě bych si zítra sbalila tašku a usádlila se na Obilnáku a basta. tohle je fakt neskutečný.

sarri
19. kvě 2010

Beti, také je máme po rychlém otěhotnění po zamlklém potratu, ale teda nějak nechápu, jaký by to na to mohlo mít vliv - leda by to příroda chtěla vykompenzovat.

salu
19. kvě 2010

doplňuji Beatrice7 🙂

***ČEKATELKY***

EIRIN - 27. května - dvojvaječné, chlapeček a holčička
REDDWARF - 2. června - holčičky
ALI.CKA - 15. června - jednovaječné, Jiříček a Honzíček
SALU - 29. července - dvojvaječné holčičky
PANKACA - ??????
MONIKA.TDM - 18. srpna - dvojvaječné, ???
VLCKULKA - 22. srpna - dvojvaječné, holčička a ???
MONIKA03 - 30. srpna - dvojvaječné, ???
MRKVICKA28 - 7. září - jednovaječná dvojčata a trojče
ALSOU - 17. října - dvojvaječná, ???
PAVCAHOLA - 23. října -
BETINA - 24. října -
TULANEK - 25. října -
BROUKB - 27. října - chlapeček a holčička
KAFICKO - 5. listopadu -
CEPECEK - 6. listopadu -
BLER - 17. listopadu -
BEATRICE7 - 29. listopadu -
SARIK1 - 1. prosince -
FIALLINKA - 14. prosince -

basina
19. kvě 2010

Ahoj holky, mohu se taky přidat? Tedy mám pocit, že nebudu tak aktivní jako Vy, ale na druhou stranu Vás čas od času stejnak čtu, tak se ráda někdy i písemně zapojím. 😉. Trochu tedy zamíchám srpnovým pořadím. Teď mne zrovna napadlo, že na aukru jsem snad dnes viděla černý EW z druhé ruky a snad i korbičky. A pak taky, že když jsem byla u Apolináře se registrovat, že tam moc velká fronta nebyla (stačilo jít o cca 3o minut dříve). Moniko, skoro jsme se tam mohly potkat - termín porodu máme hodně podobný (já tam taky žádnou dvojčecí mámu nepotkala). Oproti Vám jsem ale velký elév, výbavičku nemám žádnou a ani na kočár jsme se ještě nešli podívat - taky chceme jet do Kolína, ale nějak pořád nemůžeme najít čas. Asi bychom už měli vše urychlit....

monika03
19. kvě 2010

Jééé další čekatelka!!! Vítej Basina- i když jsi mě taky předběhla, ale co budu muset Ti to odpustit! 😉 😀

salu
19. kvě 2010

doplňuji Basinu 🙂 vítej u nás !!!!!!!!!!!

***ČEKATELKY***

EIRIN - 27. května - dvojvaječné, chlapeček a holčička
REDDWARF - 2. června - holčičky
ALI.CKA - 15. června - jednovaječné, Jiříček a Honzíček
SALU - 29. července - dvojvaječné holčičky
PANKACA - ??????
MONIKA.TDM - 18. srpna - dvojvaječné, ???
VLCKULKA - 22. srpna - dvojvaječné, holčička a ???
BASINA - 28. srpna - ???
MONIKA03 - 30. srpna - dvojvaječné, ???
MRKVICKA28 - 7. září - jednovaječná dvojčata a trojče
ALSOU - 17. října - dvojvaječná, ???
PAVCAHOLA - 23. října -
BETINA - 24. října -
TULANEK - 25. října -
BROUKB - 27. října - chlapeček a holčička
KAFICKO - 5. listopadu -
CEPECEK - 6. listopadu -
BLER - 17. listopadu -
BEATRICE7 - 29. listopadu -
SARIK1 - 1. prosince -
FIALLINKA - 14. prosince -

monika03
19. kvě 2010

hned jsem zase v půlce seznamu! 😀 😀 😀 A to už jsem začínala stresovat, že nic nemám hotovo, nakoupeno- no a teď zase se můžu v klidu flákat... 😀

salu
19. kvě 2010

Basino, neboj, ono tě to brzo chytne a budeš mít nakupovací 🙂 V Kolíně ti budou "nutit" EW, to je věčné téma 😀

salu
19. kvě 2010

Moni - hele, i když tam někoho dopisuju, tak ten čas běží všem pořád stejně 😀 Štěstí přeje připraveným 😀

A už se dlouho neozvala Eirin a Reddwarf!

monika03
19. kvě 2010

Salu neber mi to!!!! 😀

monika03
19. kvě 2010

Co Anička už je úplně zdravá???

salu
19. kvě 2010

No tak si škrtni ty 3 nahoře (to bude co by dup) a koukej dobře 😖

salu
19. kvě 2010

Jo jo, už je zdravá, ale v neděli mají jet do školky v přírodě na 5 dní, tak v tomhle počasí to bude fakt parádička 😖

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru