Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

tulanek
24. srp 2010

@betina Tuk tuk tuk na drevo i na zuby,vsechno v poradku 🙂 Sofinka ma 1400g,ale pry asi i vic,jen je stocena do klubicka za Sašenkou a jde spatne merit,no je to bobinka,a jeste napric a uplne v boku nacpana a Sašenka ta ma 1700g a ta je taky napric,ale z leve strany jakoby,no mam to tam zajimavy,me teda rekli taky dva doktori,ze z tehle polohy uz se nepretoci....Prutoky pupecnikem v poradku,vse ostatni taky,tak snad jeste opravdu par tydnu vydrzime 3 v 1 🙂

kanegoo
24. srp 2010

@fiallinka Fiallinko, bohužel nevím, co se přesně stalo, ale držím palce, ať už tě nic špatného nepotká a je všechno jen a jen v pořádku!!!!

hanula83
24. srp 2010

@broukb Tak paní doktorka, co mi tenkrát dělala UTZ byla taky hodně překvapená a říkala, že kdyby tam neměla svědka - sestřičku, tak jí to nikdo neuvěří. Ale bylo to tak... asi je to fakt nepravděpodobné. Je taky možné, že tím ultrazvukem Aňulku nějak popohnala 😉))...

@betina Jak píšu, je to asi fakt málo pravděpodobné... nicméně stát se to může. Já se zas modlila, aby se už nestočily hlavou dolů... už jsem byla psychicky připravená na císař, takže přirozený porod by mě asi dost zaskočil.

rozara
24. srp 2010

Tak ja jsem i tady radeji zrusila dovcu.Je fakt,ze ja mam problemu vic,tak neminim nic riskovat.Doma je doma.I cestou autem mi tvrdne bricho.

betina
24. srp 2010

@rozara myslím, že pro klid duše i pro klid miminek si udělala dobře, však si to ještě hafo vynahradíte!!!!!
Tulanku, tak to e dobře a míry jsou taky moc hezký a ty polohy... 😀

tulanek
24. srp 2010

@betina Dekuju,jo clovek uz si rka,jak je to hezky,ze se blizi pomalu ke 2kg 🙂 noooo polohy maji spesl,jeste pojistily toho cisare 😀 holcicky poslouchaji od malicka maminku 😀

betina
24. srp 2010

@tulanek Tuli, bych ti přla zažít toho mýho malýho raracha, na tu platí všechno, ale autorita vůbec 😀 umí se už hádat líp než já 😀

tulanek
24. srp 2010

@betina radsi jsem ti pisla do IP 😀

alsou
24. srp 2010

@broukb vůbec ne akrobati, až dostanu odvahu tak vložím fotky mého břicha 😀 Pak pochopíš, že to neni pro ně problém 😀 😝

jitakl
24. srp 2010

Ahojka holky teda to byla fuška dneska jsem vás 2x dočítala jak to stíháte furt sem psát???? já bud něco málo dělám nebo spím jsem stále tak moc unavená chjo snad alespon mimisci budou hodní když já jsem v těhu furt v posteli a spím 😀 jinak jsem moc ráda že všechny co jste tady to máte jak štakš v pořádku to člověka potěší
@tulanek máš krásné míry a ty jména jsou fakt super jen se drž
já jdu na Utz do gennetu v pátek už se s manžou nemůžeme dočkat ale já z toho mám i hrozný strach tak snad bude vše ok zatím se tady mějte zase se ozvu papapa

lita
24. srp 2010

@betina - Beti, na toho tveho dr. bych si doslapla, v tvem tt by te meli hlidat poradne a ne az za 3 tydny!

@rozara , @annamat9 - na tvrdnuti briska pri dvojcatkach pozor! Pokud jste ho mely tvrde celou noc, tak to reknete svemu doktorovi. Mne takhle zacalo intenzivne tvrdnout bricho kolem 24tt a muj gyn.dr. me ihned poslal lezet do nemocnice na rizikac, kde mi to tyden rozhaneli infuzemi, muze to vyvolat predcasny porod. Pak zjistili, ze jsem mela nejakou bakterii v moci, ktera to pry zpusobuje. Doma na magnezku bych s tim nic neudelala.
Dr. take doporucoval co nejmene jezdit autem, protoze to pry je pri tvrdnuti jedna z nejhorsich veci.

@kanegoo - miminka se v tvem tt mohou obratit jeste hodnekrat. Ja si pamatuji, jak mne se kluci v brisku sili a stale meli misto pro obraceni, jednou byli KP, pak zase hlavickou dolu, pak zase KP, na kazdem utz nejaka nova poloha.

@alsou - ten slunecnicovy olej muze casem prave kuzi vysusovat.

@mikii - pri dvojcatkach v tvem tt bych na dovolenou nikam neletela a ani nejela autem nekam dale. Za problemy ti to nestoji, vzdyt te ceka dovolena, ta materska preci 😉

tulanek
24. srp 2010

@jitakl Jsem uz mela dopsano a omylem z odpovedi vyjela 😝 😀
Dekuju ti moc za pochvaly!!!!! 🙂 a s tim spanim jsme natom uplne stejne,vstanu v 11h,v 15h padnu znovu,vstanu v 17h,no pak jdu spat teda treba ve dvanact,ale to je porad dokola 😀 a taky posledni dobou mivam prvni chod snidane treba o pul pate,ale to jen Bobika cokoladovyho treba 😀

A v patek na tebe bdu moc moc myslet!!!Ale neboj se,vsechno bude v poradku a spadne ti tunovej balvan ze srdce a budes se vznaset ve stavu beztize!!!! 😀 ja jsem se taky tesila,ale mela takovej strach,ze se mi klepaly nohy 😀 drz se a neboj!! 🙂

jitakl
24. srp 2010

@tulanek asi ten strach zažívá každá těhule bříve nedělali tolik testů a maminy se tolik nebáli ale zase nic nevěděli což bylo asi horší

tulanek
24. srp 2010

@jitakl jo jo,presne tak,to se proste neda,hodit ten strach za hlavu...Urcite je lepsi,ze je vic testu a kontrol,sice vim,ze ne pokazde to musi dobre dopadnout,ale lepsi,nez driv,kdy se to maminky dozvedely trebas az u porodu,ale pryc s chmurama....Vsechno bude ok,opravdu!!!!!! 🙂

jitakl
24. srp 2010

@tulanek bude já vím a nejvíce se těším až se dozvím co to vlastně nosím pod srdíčkem...... Všem přeji krásné sny

tulanek
24. srp 2010

jeee,tak to bude utz o to krasnejsi 🙂 to bude zazitku najednou 🙂 uplne mam husi kuzi,urcite napis,budu nedockavec 😀 i tobe dobrou a hezke sny,pa 🙂

sarri
25. srp 2010

@mikii
Miki, psala sem holčina, co si v 24tt střihla letecky Řecko, v letadle začala rodit a děti pak krátce po porodu... jako těhotná bych dala dovolenou max. v ČR - je to jistota, že se vždy do nějaké té nemocnice dostaneš a u nás je péče o těhotné na velmi dobré úrovni, takže se fakt postarají. Můžeš mít těhotenství bez problémů a zničehonic můžeš dostat infekci nebo začít tvrdnout břicho a je to v háji. Rozhodně bych neriskovala, obzvláště s dvojčátkama - tlak na čípek jednou tak velký.

atreides
25. srp 2010

ahoj holky, nějak nestíhám, manžel má ještě týden dovču a vy tu zrovna kecáte jak najatý 😀

k tomu co jsem postřehla - k dr. chodím jednou měsíčně zatím a dovču u moře jsme právě kvůli dvojčatům zrušili pro jistotu, nechtěla jsem jít neštěstí naproti.

annamat9
25. srp 2010

@lita No mě tvrdne břicho od úplnýho začátku, magnézko beru od 15 týdne, to jsem šla k dr, protože mě hodně tvrdlo břicho, řekl mi, že se snaží děloha mimča vypudit, ale žádný klidový režim mi nenařídil. Beru magnézko 3 krát denně s tím, že si můžu dávku zvyšovat až na 6krát denně, takže když mám břicho tvrdý třeba skoro celý den (třeba 7 hodin z 12 kdy jsem vzhůru) tak si na noc vemu dvě tablety. Teďka když nad tím přemýšlím, tak doufám, že to doktor nepodceňuje, otěhotněla jsem po clostilbegitu, takže žádná speciální péče a u nás v rodině nikdo dvojčátka nedonosil, měli jsme je třikrát a vždy umřely, u prarodičů na začátku a matky v 6 měsíci.Je ale pravda, že to bylo asi nedostatečnou péčí (jako že nebyly tolik dostupný utz ap) Což když jsem mu říkala tak mi řekl, že je vysoká pravděpodobnost komplikací, tak fakt nevím teďka 😢 Ale doktor je dobrej jinak jenom mám teď brouka v hlavě

mikii na dovču bych určitě nejezdila, já už nejezdím nikam dál než 100 km od baráku, teďka se mě snažil manžel vytáhnout do německa vlakem a já odmítla, že nebudu riskovat. Na dovču můžeš kdykoliv ale dvě mimča nosíš jen jednou

Ještě k těm polohám a porodu, já bych chtěla rodit normálně, i když tam je osten strachu tak mi to pořád přijde lepší, než císař. Mám z něj úplnou hrůzu, ještě když si představím, že mi někdo řekne, přijděte zítra mi vás kuchnem, děs. Jsou to zbytečný problémy, nesmíte tahat těžký věci a podobně a je to prostě operace, každej se zotavuje jinak. Schválně se na ty polohy zeptám až půjdu k dr 🙂

@tulanek krásný míry miminek
@jitakl Holky buďte rádi, že můžete přez den spát, já mám tří letou holčičku a ta mě teda vyspat nenechá, ani lehnout si nemůžu, pořád něco děláme, chodím spát v devět a vztávám s ní v sedm a ještě bych potřebovala pár hodin spánku, občas když přijde manžel dom tak mu normálně vytuhnu, ale totálně jdu si sednout do křesla a usnu 🙂 trénuje nošení, protože mě pak přenáší do postele, a když takhle odpoledne usnu (kolem 4-5 kdy chodí dom z práce) tak se o půl sedmí probudím udělám malé večeři a v osm devět jsem zase tuhá 😀 Teďka prvního jde malá do školky tak se těším na vyspávání 🙂

annamat9
25. srp 2010

Jo a ještě k dr chodím co tři týdny

fiallinka
25. srp 2010

no jo holky, já už jsem jednou tuhle diskuzi opouštěla, a taky mi to nešlo, jenže až se vám mimča narodí, tak fakt budete řešit trošku jiné věci než jednomaminy a to už pak bolí... hlavně, až někdo přijde jako minule s větou, že to ty jednomatky mají jednoduché (ano, některé jo, ale některé ne....) zatím o těhotenství aspoň můžu poradit 🙂...

bejatka333
25. srp 2010

Ahoj, tak už to mám potvrzené i z 3D ultrazvuku, čekáme chlapečka a holčičku, takže jsme s manžou moooc sťastni 🙂
Trochu mě mrzí, že ještě necítím pohyby, tak nevím, zda ve 21. týdnu těhotenství je to normální ☹

hanula83
25. srp 2010

@fiallinka Však ty nebudeš jednomatka. Jedno mrně už doma máš, takže to je zas něco jiného než mít jedináčka. A když tak pozoruju svoje okolí, tak mi přijde, že kolikrát to ženský s dvouma dětma (a věkovým rozdílem) mají horší... Obecně má vše svoje pro a proti..

zlatovlaaska
25. srp 2010

Ahoj holky, zdravím všechny budoucí duomaminky. 😉 Jestli některá z vás uvažujete o koupi kočárku Easy Walker, tak prodávám hluboké korbičky modré barvy navy model 2009, originál pláštěnky a adaptéry na autosedačky Maxi Cosi. Vše je ve výborném stavu, kluci byli velcí a stále rostou jako z vody a korbičky jsou jim už malé. Používali jsme je 4 měsíce. Pláštěnka byla použita 2x a adaptéry 4x. Kdybyste měla některá zájem, napište mi ip. Děkuji, moc vám držím palce, ať vše probíhá v pořádku a brzo se radujete z dvojčátek 😉

https://www.modrykonik.cz/bazar/kocarky/3t2f/2-...

mikii
25. srp 2010

Holky díky za reakce. Takže jsem se domluvila s manžou že si dáme jen víkendovou dovolenou někde tady u nás. I když doktor řekl,že v klidu můžeme jet. I já se sama bojím. Sice pořád chodím do práce, ale jen už na pár dodin.

@fiallinka já vím, že je to pro tebe težké, ale já jsem ráda za každou radu byť od matek dvojčátek či jednoho prcka. Tím, že jsem prvorodička vůbec nevím co mě vlastně čeká. I když začínám pomalu tušit, a mám z toho husí kůži.

Ještě se zeptám k tomu magneziu. Já ho beru od začátku těhu 2 krát denně jednu. Ale posledně mi dr. napsala nějaké jiné a tam je psané, že se smí brát pouze 2 tablety. Předtím jsem Magnesium B6 a teď jeto něco jiného.

Jinak já jdu na ko v pondělí. A už se moc těším, posledně si Anička ťukala na čelo, jako že co tam koukáme. A zapoměla jsem si flešku aby mě to dr. zase nahrál. Tak snad v po budu mít další videa.

fiallinka
25. srp 2010

@hanula83 no já jsem hlavně zjistila, že se ani nedají srovnat jednomatky a dvojčatové maminy jako takové - vždycky jsem si říkala, že s dvojčata je to horší, ale někdo má holt štěstí na hodné dvojčátka, které se v noci skoro nebudí (u dvojčat se taky často přestane dřív s kojením a děti pak v noci víc spí), někdo má jedno, ale je to řvoun, co je v noci co hodinu vzhůru 🙂... taky jsem až poslední dobou viděla u známých, co je to, mít hodnou holčičku (teda ne, že by to bylo pravidlo, ale fakt mám pocit, že ty holky jsou o něco hodnější) 🙂 a úplně jsem čuměla, že s miminem může být taková pohoda...

Tož to byl asi jen obecný výlev na téma, že těžko cokoliv zevšeobecňovat 🙂

hanula83
25. srp 2010

@fiallinka Dávám ti úplně za pravdu, záleží na konkrétním tvořečkovi 😉

gilotek
25. srp 2010

Ahoj holky, tak jsme doma z genet. ultrazvuku 😉

Vše dopadlo tak jak má, třásla jsem se hrozně nervozitou 😒

A čekáme......................................................................................................... páreček 😀

Holčička má 385g a kluk 400g, celkovou délku nevím......

Všechno jsme krásně viděli 🙂

Dneska se to dozví moje mamča - že čekáme dvojky a v sobotu druhá mamča od manžela, tak jsem zvědavá na reakce. Ale pohlaví se nedozví 😅

Ptala jsem se doktorky i na tu plodovou vodu - jak mi říkal doktor, že ji budu mít asi málo, tak že je to prý v pořádku u obou miminek 😵

monika.tdm
25. srp 2010

Info od Bary (basina)!!! Ahoj tetky!!! Mame se dobre!!! Mimca by mohly jit domu, zacaly pribirat, jen jsou trosku zluta!!! 😉 A hlavne jsou krasna 😀 a hodna!!! Kojeni docela jde, jen tandem je slozitejsi!!! 😉 Vsechny pozdravuji!!!!!! 🙂 Cau Bára!!!! 😝

provazek
25. srp 2010

@bejatka333 Ahojky, neboj se. Já začala cítit pohyby na konci 21tt, tak ještě pár dní vydrž. Mimča Ti to pak kopáním to čekání vynahradí 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru