Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

beatrice7
21. říj 2010

Holky, já už chci rodit ! Ty noci jsou strašný- ležet na boku nemůžu, to se miminkům nelíbí, pořád kopou až to bolí. Na zádech jim to nevadí, ale já už nemůžu, strašně mě bolí v kříži 😢 Jak jste na tom vy ? A co tlak ? Já ho mám nižší, tak 100/ 52, motá se mi hlava, nemám sílu. Když někam jdu, tak mi strašně tvrdne břicho, musím jen ležet. A jen na zádech ! 🙄 No hrůza děs. Dneska jsem se bezdůvodně rozbrečela když se mě přítel zeptal na nějakou banalitu. Jsem podrážděná. Tak jsem si taky postěžovala 😎 je mi líp.

beatrice7
21. říj 2010

@matteka máš hezký bříško 🙂 Holky, mně to tak uteklo, že jsem ani nestihla dát nějaké fotky do fotoalba 🙂

lenca78
21. říj 2010

@eshta
@dana24 holky, ted jsem se fakt nasmala, holeni je kapitola sama pro sebe, co? A ja jsme si vzdycky rikala, proc se ty tehotne pred prichodem do porodnice neoholi samy, prislo mi to ponizujici nechat se holit od sestricek. Ale poslednich par tydnu uz to chapu - oni proste se NEMUZOU oholit samy 🙂
Eshta - neboj, doktor to urcite pochopil. Ja uz taky trenuju svou doktorku na neoholeno 🙂. A mozna mi manzel nerika chlupata opicko jen kvuli tomu brichu 🙂)))

lenca78
21. říj 2010

@matteka krasne brisko, asi pujdu vyfotit i ten svuj pupek, at mam srovnani 🙂

beatrice7
21. říj 2010

@lenca78 Já to jdu udělat taky 🙂

beatrice7
21. říj 2010

Tak tohle je moje 😔

lenca78
21. říj 2010

@beatrice7 taky krasny 🙂

beatrice7
21. říj 2010

@lenca78 no a kde je tvoje ? 😉

lenca78
21. říj 2010

@beatrice7 moje je tady 🙂

beatrice7
21. říj 2010

@lenca78 Teď jsem si všimla, že to bříško mám zleva menší než zprava 😅

lenca78
21. říj 2010

zacinam mit nejakou depresi,jestli neni moc velke na ten 29.tyden. Kam az to poroste??? 😉

beatrice7
21. říj 2010

@lenca78 🙂 paráda. Tak holky, šup sem s bříškama,ať máme to srovnání 🙂

beatrice7
21. říj 2010

@lenca78 no to bych vůbec neřekla... mně zas každý ( spíš každá 😉 ) říká že ho mám moc malý na dvojčátka... 😵

lenca78
21. říj 2010

@beatrice7 no to mi obcas taky rikaji holky, ale me to neprijde, ono hlavne roste kazdym dnem :(

beatrice7
21. říj 2010

@lenca78 to je dobře že roste 🙂 A kolik váží ty tvoje miminka ? Koho čekáš ?

lenca78
21. říj 2010

@beatrice7 minule pondeli meli 1080 a 970g. Na dalsi kontrolu jdu 1.11., tak uvidim, kolik budou mit. Ale ted posledne pribraly kazdy za 10 dni pres ctvrt kila 🙂. A co to bude, nevime, nechame se prekvapit.

dana24
21. říj 2010

Tak tady moje dnešní bříško 🙂

beatrice7
21. říj 2010

@eshta Chtěla jsem se zeptat, na JIP v APO nesmím žádné věci, kromě zubního kartáčku, pasty, mýdla a ručníku ? Jestli jsem to správně pochopila, tašku se vším mi přítel přiveze až na odd. šestinedělí ? Balíš i fén ?

beatrice7
21. říj 2010

@dana24 krásný, takový malinký ještě 😉

dana24
21. říj 2010

@beatrice7 na fotce vypadá menší,kéž by to tak bylo i ve skutečnosti

matteka
21. říj 2010

@dana24 @lenca78 @beatrice7 holky krásný bříška máte jůůůů

eshta
21. říj 2010

Holky, no pěkný bříška máte 🙂 🙂 beatrice samozřejmě s velikostí vede, ale to je pochopitelný 😀

@beatrice7 no já vůbec nevím..já si beru vše, od ručníku, županu po počítač - ale budu tam na tý rizikovce ležet těch 10-12dní do porodu..beru si i zámeček a doufám, že tam půjde skříňka zamknout, až budu na ARO..
V Krči to bylo tak, že jsem přijela s kontrakcema, ubytovali mě se všema krámama na šestinedělí a pak po porodu mě zase na odd šestinedělí odvezli zpátky. Rodila jsem normoš, ale kdybych měla sekci, tak by mi asi taky ty věci těžko vyhodili, ale pár dní by mi je tam holt schovat museli..
až se ti rozjede porod, tak si vem asi už vše, může to taky chvíli trvat..nebo se ti zeptám, až tam budu a dám vědět..
jo a fén si beru..
Jinak mi je líto, že se necítíš úplně dobře 😢 mně se už taky blbě leží na boku, ale nějak ležet musím a na zádech se mi dělá blbě ☹ někdy se v noci probudím takovou nepříjemnou bolestí, když si na to bříško lehnu moc..
já mám tlak normální, tak ťukám..
Nízkej tlak je nepříjemnej, já ho mám normálně jako netěhotná, ale na druhou stranu je to lepší, než mít tlak v těhu vysokej..tak vydrž prťka vydrž, za chvíli už bude líp 🙂 ještě ať tam mimča vydržej, ještě se jim teď dovyvíjí jícen a za to ty nepříjemný pocity teď stojej 🙂
Donošený dítě je prostě donošený dítě 🙂

eshta
21. říj 2010

@beatrice7 Nevím, jestli ti to pomůže, ale já když si lehnu, tak se podkládám polštářema. Mám 3malý polštářky a jeden si dám mezi kolena, druhej pod bříško, abych se moc nepřevalila ve spánku na břicho a třetí dám zezadu pod záda, abych se naopak v noci nepřevalila na záda - takže ležím na takovým poloboku...už jsem tak vycvičená, že v noci, když se převaluju z boku na bok, si přendavám ten 1 polštář z jedný na druhou stranu a v polospánku se zase podkládám...no je to děs, co vám mám holky povídat, ale dá se to vydržet 🙂

kanegoo
21. říj 2010

Ahoj holky. Hlásím se z kontroly. Doppler - no, holčička má dobré hodnoty, chlapeček bohužel slabší. Ale celkový stav je "plod v normě". Uf..
Zdálo se mi, že pan doktor byl při vyšetřování velice pečlivý, utz mi dělal asi 40 minut a všechno několikrát přeměřoval. Říkal, že pokud rosteme stejně a pravidelně přibýváme na váze, tak se nemám starat..
A růst teda rosteme - holčička má 2100 g a chlapeček 2035 g.. 🙂

eshta
21. říj 2010

@dana24 Teď čučim na tu tvojí fotku a teda můžeš mi říct, kde máš jako těch 17kg navíc??? 😕 😕 😕

dana24
21. říj 2010

@eshta V baťohu na zádech 🙂 🙂 🙂 Ne,je možný,že zadržuju vodu jako při prvním těhu... 😉 Těžko říct,ale je fakt,že jím jak kyselina

monika.tdm
21. říj 2010

A ja vam posilam, co v tom brichu mate!!!! Tak nejak to vypada!!! 😀

eshta
21. říj 2010

@kanegoo No tak gratuluju, miminka mají krásné váhy a asi kdyby chlapeček nějak strádal, tak by určitě neměl tak podobnou váhu jako holčička 🙂 🙂 tak si teď oddychni, vše vypadá asi fajn 🙂
já vim, že bys radši bývala slyšela, že byl Doppler supr i u chlapečka, ale pokuď prospívá,tak je snad opravdu vše ok..
moc vám držím palce 🙂

monika.tdm
21. říj 2010

@beatrice7 Vem si fen, ja ho nemela, ze na nej nebudu mit cas a pak jsem litovala!!! Jinak si vem klidne leginy a tricko, ja mela kojici nocni kosile a pripadala jsem si tam jak socka, vsichni tam delali modni prehlidky a nikdo nechodil v pyzamu!!!! Jen já!!! 😀

monika.tdm
21. říj 2010

@kanegoo Gratulace!!!! No pane jo, to jsou krasne váhy!!! 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru