Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

hanula83
1. lis 2010

@sovicka_ Jo a jinak vevnitř to oddělené je, akorát mají společnou stříšku.. já to tak právě chtěla. Vevnitř jsou vložné tašky, ne přímo korbičky... a když se vytáhnou, tak je to pořád jakoby zvlášť.

majka07
1. lis 2010

@hanula83 ten kočárek co máš ty, tak má moje známá a spokojenost:o)

monika.tdm
1. lis 2010

@majka07 S tim postovnym je pravda!!! Jedna buchta si na me nauctovala 60 korun a pak prisla obalka za 16 kacek!!!

majka07
1. lis 2010

@monika.tdm já chtěla koupit do olympusu foťáku kartu, , jako když se to dá do bublinkové obálky a pošle doporučeně tak to vyjde na 26 kč a on měl poštovné 80 kč jsem se ptala, zda by to poslal za míň a prý počítá ještě balné...mno klidně může, ale obálka stojí do 10 kč takže 36 kč dejme tomu, ale 80 😒

japeni
1. lis 2010

Ahoj všem.Jsem tady zase nějaký čas nebyla,tak se trochu připomenu.
Moc zdravím nově příchozí a gratuluju k narození dalších miminek.
Já jsem byla dneska u doktora a moc mě teda nepotěšil.Zjistil,že mám placentu hodně nízko a hrozí riziko předčasného odloučení.Takže zákaz sexu a hodně se šetřit.Kdybych začala krvácet,tak okamžitá hospitalizace.
Další kontrola za 14dní včetně utz.
Ach jo,zase mám nad čím po nocích dumat.

monika.tdm
1. lis 2010

@japeni To mela znama taky a rodila v 36 tydnu, hlavne se setrit!!! Nezehlit, nemyt okna atd. a bude to dobre tfuj tfuj!!! 😉

eshta
1. lis 2010

@dana24
@majka07 Holky díky, snad se za chvíli zaběhneme a bude líp...
Majko, malýho do pokoje když krmím neberu, protože je krmím na posteli a mám malíček jedný ruky v pusince chlapečka a druhou rukou mu stříkám mlíčko stříkačkou, takže mám obě ruce busy. Jednou jsem Karíma s sebou vzala a skákal na posteli tak, že jsem se opravdu bála, že na miminka spadne a já bych je nemohla nijak ochránit. On je opravdu živý dítě, neposedí, nejradši teď něco přelejzá, na posteli skáče jako na trampolíně a když mám obě ruce zaměstnaný, tak to opravdu s tím krmením nejde. Taky je hodně nastydlej a kašle a dr říkala, ať ho opravdu co nejvíc teď izoluju, ať kluci nic nechytěj. Jde to těžko, tak na koupání a přebalování a na kontrolování spících miminek ho někdy beru dovnitř..když jsem samas miminkama, tak se ho mamča snaží nějak zaměstnat, ale on chce sejně za mnou..

Jinak holky - moje břicho je opravdu katastrofa..dnes moje pediatrička prohlásila, že mi tam asi tu holčičku zapomněli 😅
No, kdybych vám sem teď hodila svou fotku, tak mi možná někdo budete gratulovat k 5tému měsíci těhotenství 😕 😕
Snad se to časem nějak zatáhne, po Karímkovi jsem ho takhle velký neměla ☹

majka07
1. lis 2010

@japeni šetři se, odpočívej a určitě to bude dobré, drž se.
@eshta aha, tak to jo, to je jasný 😉

eshta
1. lis 2010

@monika.tdm Ahoj moni. Jak vypadá tvoje bříško teď? A kdy se ti začalo trošku stahovat? Jsem sice jen tejden po porodu, ale moje je opravdu děsný a dost velký...

atreides
1. lis 2010

@eshta ahoj mamino 🙂
si tě pokaždé čtu a mám smíšené pocity, páč mě to čeká taky a na jednu stranu se moc těším a na druhou bojím
s tím břichem ... .to je jasný po dovu dětech, taky se obávám co mi tam zůstane 😒 ale bude to lepší a lepší

monika.tdm
1. lis 2010

@eshta Jé ahojda, no břicho se mi stáhlo asi po třech týdnech a teď je zase obrovské, protože ujíždím na kinder čokoládě!!! 😀 Byla jsem v pátek u Apolináře, ale blbka jsem se nezeptala jak se jmenuješ, jsem se mohla pokochat miminkama!!! 😒

monika.tdm
1. lis 2010

@eshta Jé ahojda, no břicho se mi stáhlo asi po třech týdnech a teď je zase obrovské, protože ujíždím na kinder čokoládě!!! 😀 Byla jsem v pátek u Apolináře, ale blbka jsem se nezeptala jak se jmenuješ, jsem se mohla pokochat miminkama!!! 😒 Jo a čárku mám dodneška!!!

japeni
1. lis 2010

@monika.tdm
@majka07
holky moc děkuju za povzbuzení

eshta
1. lis 2010

@monika.tdm Čárku jsem měla po Karímkovi skoro do 6ti měsíců..ale ta by mi tak nevadila..snad se trošku bříško časem stáhne..v pátek jsme odjížděli až ve 2, škoda, mohla ses určitě stavit 🙂

@atreides Ahojky! Já jsem se moc těšila a bála zároveň jako ty.. Z kluků jsem vedle, jen mě mrzí, že nemám tolik času se s nima mazlinkat jak bych chtěla. Opravdu se snažím veškerej volnej čas věnovat Karimovi..
snad ten začátek bude u vás trošku lepší než u nás, přece jenom je Niny o maličko starší, tak je třeba už o trošku víc rozumnější..Karímek je trdlýnek, nikdy nebyl maminčinej závisláček, ale teď jako by to mrška cejtil a chce bejt furt se mnou..kdyby se v klidu koukal, jak třeba kluky krmim a dokázal se soustředit, že mu něco vyprávim, tak by to šlo, ale on to vydrží tak asi 10sekund a pak začne skákat, běhat, vyvádět, je opravdu někdy jak neřízená střela a pak mám strach, že něco klukům nechtěně udělá..ale Karim je opravdu náročnej chlapeček
Moc ti přeju, aby to u vás po porodu vše probíhalo hladce a s co nejmenšíma nervama 🙂

majka07
1. lis 2010

@japeni není zač.....žádný stesy, odpočívat a uvidíš jak prckům bude dobře:o) Já zítra hodlám odpočívat, nějak jsem dneska to přehnala

eshta
1. lis 2010

@japeni Jeee japeni, to mě mrzí, že máš takovýhle starosti 😒 tak hezky odpočívej, spinkej, čti si a užívej si těhu a bude dobře, uvidíš 🙂

kanegoo
1. lis 2010

Ahoj holky
@japeni Drž se holka a odpočívej!!! Neboj, to bude dobrý!

@eshta Jsi borka, jak to všechno zvládáš! Já si to nedovedu představit se dvěma mimi, natož se třema!
A to se takto krmí stříkačkou - s prstíkem v pusince? Doufám, že mi všechno v porodce řeknou!!!
A když ne, mám vás. Doufám, že mě pustíte i do následující diskuze! 😉

Četla jsem si vaše příběhy, kdy vám oznámili, že čekáte dvojčátka 😵
My máme taky přirozeně a tak nějak jsem to uvnitř tušila, že budou dva. Dokonce jsem to psala holkám z jiné diskuze ještě před první kontrolou, že mám takový divný pocit.. Nedávno na to vzpomínaly a smály se.
Jen jsem měla trošku smutnější začátek - dr. mi řekl, že asi jedno mimi odejde, protože bylo menší. Takže jsem týden brečela a přemýšlela, jaké to bude.. A po týdnu už bylo větší a pak už stejné 😵
A manželovi jsem po druhé kontrole řekla, že co by řekl na tři?! Vytřeštil na mě oči a já mu říkám "takže dvojčata jsou v pohodě, co? 😉
Ale on je z dvojčat, takže asi nebyl moc ve stresu. Jen mi řekl, že doufá, že nebudou stejní..

A znám 2 příběhy, kdy ze dvou zavedený embryjek byly 3 děti 😉 - třetí se ukázalo snad až ve 4. měsíci 😅
A pak jeden, kdy známá od kolegy z práce šla na první kontrolu, tam ji řekli, že čeká mimi. Na druhé kontrole už čekala dva mimísky a na třetí - ano.. bylo tam třetí. To už řekla doktorovi, že už k němu nejde!!
Narodily se 3 holčičky 🙂

eshta
1. lis 2010

@kanegoo Tý jo holky, vy jste plodný - dvojvaječný dvojčátka přirozeně!!! Gilotek má myslím taky, že jo?
Tak se možná i dočkáte od těch svejch holčiček taky dvojčátek- toto se právě může dědit z ženský generace na další ženskou generaci - schopnost vyplodit 2 dozrálý vajíčka za 1 cyklus 🙂
No u nás sice ty čtyřčata byla taky přirozeně, ale musela jsem papkat Clostilbegyt, jinak bych se asi nikdy žádnýho mimča nedočkala!
U mě byl samozřejmě první ultrayzvuk takovej šok, že se mi udělalo fyzicky tak špatně, že jsem se tam chudákovi doktorovi egyptskýmu málem pozvracela 😅 byl ze mě pěkně vyjukanej 😅

lita
1. lis 2010

@monika.tdm - Moni, a nejsou ty zminovane kombinezky na Aukru prave od vas - Dlouhanu?
Nedavno jsem se kochala foteckama vasich medvedich holcicek na houbach 😉

eshta
1. lis 2010

@kanegoo S tím krmením ti to určitě v porodce ukážou, pokuď je budeš muset krmit tak jak já. Kluci mi u kojení odpadávali, jak je to unavilo a nevypili tolik, kolik by měli, tak proto ta stříkačka. A když jim strčíš malíček do pusinky, tak ti ho pěkně budou sát a ty jen stříkáš mlíčko. Je to určitě ze začátku lepší než dát lahvičku, ale je to o dost víc práce.
A jak jsou kluci malinký a mají malinký pusinky, tak mi běhěm 2dnů úplně zdemolovali 1 bradavku - nechytali do pusinky celej dvorec, ale jen bradavku a mám jí rozpraskanou do krve. Odsávání na týhle bolí jako sv...e, je to děs, ale pořád lepší než dostat zánět. Holky fakt to nezanedbejte a odsávejte už v porodce, uvolňujte prsa od přebytečnýho mlíka i když kojíte. Zánět se může vytvořit dost rychle a pak je to teprv něco 😒

mikii
1. lis 2010

@eshta držím moc palečky ať to všechno zvládáš v pohodě. Myslím, že to máte opravdu složitější,když už máte doma jednoho prcka.

Jinak jsem dočetla a dalo mi to docela zabrat.

Holky, jak to teda bude s tou diskusí ? Budeme pokračovat a nebo se budeme přesunovat do té uzamčené ?? a nebo jak tady byl návrh 2010-2011 ??

Jinak já byla dneska na krev a stavila se v Tesku a nakoupila úžasné vánoční oblečky. Sametový overal,čepičku a papučky. Zítra to nafotím a hodím foto. Ale těch peněz, ale udělala jsem si velkou radost.

eshta
1. lis 2010

@mikii Čau mikii! Já klukům taky koupila vánoční oblečky, ale přes mimibazar. Už se těším, až je do nich oblíknu, jen mi ti mí prďolové musejí trošku povyrůst, jinak v tom budou plavat.
Dnes v poradně měl Youssínek 2460g a Samerek 2540g. Ještě pořád nejsou na svých porodních váhách..

eshta
1. lis 2010

@mikii Jo a s tou pokrač. diskuzí mě to taky zajímá..kdyžtak mi mikii prosím písni do interní pošty, kdyby jste se nějak rozhodly a já to propásla a nečetla, ju? Dík 🙂

monika.tdm
1. lis 2010

@lita To nejsme my my je mame jeste doma!!! 😉 A minule jsem koupila 62, ale ty mame jeste velke!!!

monika.tdm
1. lis 2010

@eshta No jo, vzdyt ty uz vlaste muzes mezi nas!!! 😀

sarri
2. lis 2010

Holky, pokračovací diskuze na https://www.modrykonik.cz/diskuse/privatni-skup...
Kdo chce být přidán, ať mi napíše do IP.

janakar
2. lis 2010

Čau holky, toho stupátka na TFK bych se nebála, je to sice plast, ale dost pevnej a myslím, že vydrží fakt vše. Já jsem krome úzkých hlubokých korbiček zápor neobjevila.
@eshta Však oni porostou rychle a za chvilku z nich budou chlapáci, nás z nemocnice pustila s váhama cca 2200(to měli měsíc) a teď ve 2,5 měsících už Tobíček pomalu atakuje 4 kg a Marinka 3,7kg. Rostou před očima. Tak pevný nervy. A jestli můžu něco doporučit, snaž se Karimka od nich, až bude samozřejmě zdravej, izolovat co nejmíň. Mně se strašně vyplatilo Karolínce dvojčata ukazovat, dávat jí je na pohlazení a tak. Ona mě te´d přád sleduje co s nima dělám a totéž dělá na panence, takže na panenka, v posledních dnech teda dvě panenky, protože maminka má taky dvě 😀 je kojená, namazaná krémem, dostává pusinky, a dokonce se s ní cvičí vojtovka 😀 😀 A co je nejdůležitější, když jí kontakt s mimčama umožním pod dozorem, tak už nemá takový nutkání k nima hodit "natajno" a nějak do nich šťourat

majka07
2. lis 2010

@kanegoo tak z toho si dělal srandu manžel, říkal, aby na příští ko neřekl dr. že jsou tam tři 😀 a kámoška na mě tak to pak ještě půjdete do jednoho ne? Jí říkám to by se Ti líbilo viď, aby tam byli tři:o)))

Jinak hezké ráno

na mě něco leze, nějakej bacil mi ne a ne dát pokoj 😠 Včera jsem měla hrozně důležitou otázku na maminy dvojčátek a ať dělám co dělám ne a ne si vzpomenout ☹

lenca78
2. lis 2010

@eshta Teda Míšo, jsi borec, že to tak zvládáš. Já když to čtu, tak si říkám, že to snad ani nezvládnu. Obdivuju tebe i ostatní maminky. Jste tak šikovné. Doufám, že až porodím, tak mě osvítí nějaký duch svatý, já se vše naučím a taky to budu aspoň trochu zvládat.

lenca78
2. lis 2010

@monika.tdm Moni, Kinder cokolada je fakt prevít 🙂. Mne ted klasicka vubec nechutna, ale kinder cokolady muzu snist kila. A pak se divim, ze ta vaha jde porad tak nahodu 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru