Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

hanula83
2. čer 2010

Beatrice, zkus někdy kouknout k nám na Dvojčátka 2009/10 🙂... je pravda, že naše holky jsou takové celkem v klidu. Taky mají svoje chvilky, ale není to vůbec často. Ony si dokážou dlouho hrát samy až se nudí, tak naklušu já 😉. Spíš nám zabere čas krmení, protože Elenka papá pomalu. Ale taky už jsme to vypilovaly 🙂... A přes noc spinkají celou noc, akorát se budí na dudlíky, na papání už ne. Přes den taky schrupnou, takže co potřebuju přes den udělat, tak udělám 😉...

monika03
2. čer 2010

No teda já se nechala ukecat a vyběhla ven- hnus! Beu tak to máš hezké cíle 🙂 , ale já si to myslela taky. 😀 Před těhu jsem se snažila se držet na uzdě, ale co jsem těhu tak mi chutná všechno, zle mi nebylo a od dvacátého týdne je to co týden to kilo! Teď jsem už nějakých třináct, čtrnáct plus!!!! ☹ Na váhu chodím popravdě už s hrůzou, jím sice všechno, ale nepřijde mi, že bych se přejídala- možná tím jak je člověk neohrabaný a nemá dostatek pohybu.

basina
2. čer 2010

@monika03 jojo, moje řeč. Hranice 10 kg padla již dávno. Teď jsem možná +15 a rozhodně se nedá říci, že bych před těhu byla nějak extra štíhlá. Zkrátka doporučení lékařů a rehabilitačních jsem si brala k srdci, omezila sport a na váze se to ukázalo ještě před otěhotněním. Ale hlavně teď to moc neřeším, na váhu nelezu, jen u dr a říkám si, že zkrátka čekám 2 prcky a je to.
Tak co Moni, co třeti trimestr? mně to nakonec rodina - jak chodí info maily - napsala až na pondělí. Tak fakt nevím.

@hanula83 A kdy se stal ten zlom, že po porodu zhubneš a pak začneš nabírat? Na čem to závisí? Na kojení, nebo na pohybu děcek? jinak taky obdivuji, jak to všechno, zdá se, zvládáte.

hanula83
2. čer 2010

Basi, nevím, jak u ostatních holek, ale u mě po tom šestinedělí... pak už se začalo zas nabírat 😝 ... od pohybu to asi nezávisí, teda u mě ne. My chodíme na dlouhé procházky, pokud je počasí. Spíš bych neměla tak žrát... S tím zvládáním. Já tady mám skoro pořád zapnutej počítač, a buď si něco kuchtím, uklízím, žehlím a nebo hraju s dětma, krmím, přebaluju... a do toho sem prostě sednu a píšu 🙂... ale nesedím tu pořád, to fakt nejde 😉.

basina
2. čer 2010

@hanula83 Tak to bude u mne určitě to samý. Moc se neumím v jídle ovládat a vždy jsem to řešila sportem a výdejem energie. Což teď moc nejde. Až budou prcci na světě, tak doufám budou alespoň procházky 🙂 jako u Vás. Taky od compu odbíhám, proto prodlevy v odpovědích.
Prosím, mám pocit, že ty jsi psala, že jsi měla virózu až do porodu... fakt to tak bylo? Já se té své pořád nemohu zbavit. CRP je nakonec v pohodě, tak se vlastně neví, proč kašlu. Možná alergie, ale v tomhle dešti se tomu moc nechce věřit.

hanula83
2. čer 2010

Basi, jo jo, já byla na kaši před porodem. Byla jsem jsem tak v 8. měsíci, když mě začalo škrábat v krku a měla jsem pořád ucpaný nos. Pak jsem už začala docházet do porodnice a tam mi řekli, že to je dobry, že akorát kdybych měla teplotu, tak vzít paralen. A na ten krk Vincentku ve spreji. No trochu pomohla, ale žádný zázrak to nebyl, a rýmu jsem měla pořád. Od 36 tt jsem už byla v porodce a čekala... a čekala jsem ještě dva týdny. Blby bylo potom po císaři, že jsem občas potřebovala zakašlat, vysmrkat a to bylo dost nepříjemny s tím rozřezanym břichem. Ale pak to samo ustoupilo... Za celou dobu mě nikdo neposlal na nějaky testy, jestli to není nějaká infekce... každý se tvářil, že proč se na to jako vůbec ptám. Vždyť taková blbost jako škrábání v krku, rýma, kašel v těhotenství, je přece normálka.... Ale možná to bylo právě tím, že jsem byla už na konci. Fakt nevím. Protože v tom 12 - 13 týdnu jsem musela brát přesně z těchle důvodů ty antibiotika...

monika03
2. čer 2010

@basina taky jsem se tam zkusila zaregistrovat a oni mě tam šoupli až dnes. Trošku tomu nerozumím, ale to ve finále není podstatné- už jsme TAM obě!!! 😀 Už nás čeká jenom to nejhorší! 😀 😀 😀

salu
2. čer 2010

Ahoj holky, tak se zase hlásím, celá 😀 (člověk teď nikdy neví). Včera jsem byla dopo v práci s lístkem na peníze a ještě kouknout na holky. Počítám, že se tam už nedostanu. No měla bych ještě s mateřskou, ale tu mi tam může dát i manža.
Nohy byly jako bandasky, takže šup do postele.
Dneska skoro celý den ležím a je to znát. Nohy lepší. Ale jinak otoky mám už od rána. Nevejdu se do žádných bot, takže nosím úplně uvolněné tkaničky a kecky, bundu nezapnu, mega svetr nebo mikinu nemám, takže těhu halenu a pod to tričko s dlouhým. Doma nosím všechno manži, teda kromě kalhotek a podprdy 😀
A kila? No tak 15 kg určitě. Zítra se mi láme týden tt, tak hodím foto a míry 😀

zdraví slonice

monika03
2. čer 2010

@salu já si říkala kde se asi touláš?! 😉 No taky je mi vše malé a leze mi pupek, ale dnes mi přišel ten těhu pás-vypadá moc hezky- takže malá záplata za mega břicho! 😀

basina
2. čer 2010

@hanula83 Ahoj Hani, tak to je síla. Já bych takhle do porodu určitě nevydržela, protože stále kašlu (a taky bez teplot).. Tak zítra se po krevních testech dozvím víc. Snad se řešení najde. A pokud to bude alergie, tak odjedu do hor... 🙂
@monika03 Je jedno, jestli středa nebo pondělí 😉, hlavně že tam jsme!!
Jsem ráda, že nemám otoky jako Vy. Zatím mne jen nohy bolí, když dlouho stojím.
A dnes jsme konečně objednali kočárek, byli jsme v Kolíně. Nakonec tedy EW, protože ani bumbleride, na který jsme se taky těšili, neměli. Takže si budu jako Moni.DTM říkat, že to mám místo dovolené - i když při tom našem lození po horách možná ani tolik neutratíme 😉

monika03
2. čer 2010

Tak právě jsem dožehlila zbytek- teda co už máme, pidi věcí!!! 🙂 Hadry už nenakupuju! A co přibude tak už jen v průběhu.

@basina no jo- jsme tam a teď už budem jen čekat. 😀 Ale tři měsíce je strašně dlouhá doba. 😝

salu
2. čer 2010

@monika03 žehleníčko bylo 😀 no u nás už jedou postýlky, autosedačky, lehátka .... taška do porodky 😝
v jedné postýlce si ustlala Áňa "svoje dvojčátka", dala jsem jí 2 pidi plínky, tak se jako učila přebalovat, musím jí nějak zapojit.
Dneska jsme trochu zdobily pokojíček nálepkami. No kéž by jí to vydrželo 😝

hanula83
2. čer 2010

Basi, buď ráda, že ti dělají ty testy. Mně ani do toho prstu nepíchli a já právě měla docela nervy, jestli to není nějaká infekce a aby se to nedostalo k dětem... jenže oni se fakt všichni tvářili, že o nic nejde, tak jsem si pak už nějak zvykla... Spíš po tom porodu to bylo nepříjemny. Třeba to opravdu bude ta alergie.

hanula83
2. čer 2010

Salu, jistě to bude velká pomocnice 🙂. Když se bráchovi narodil třetí kluk, tak ti první dva měli 11 a 9 let, a perfektně se o něj od začátku starali - a to jsou kluci.

kecule
2. čer 2010

Moc Vás zdravím dvojčecí maminky a dvojčecí těhulky!!!!!
Nezlobte se, že Vám sem zase lezu. Možná si na mě vzpomenete, na začátku svého těhu s dvojčátky, jsem se Vás tu ptala na krvácení a špinění v těhu. Naštěstí jsme to všechny tři ustály. Nyní jsem už 19+3tt a v pondělí mě čeká genetický UZ. A rozhodla jsem se pokud bude vše v pořádku, že už pomalu začnu řešit kočárek a výbavičku. Potřebovala bych se s Vámi poradit ohledně kočárku. Mě se moc líbí Tako duo jumper, méně už pak Dorjan a nevím pro který se rozhodnout. Nechci kočárek s vložnýma taškama, chtěla bych korbičky a aby to byla trojkombinace. Také jsem omezena cenou kočárků. Chtěla bych se Vás zeptat na Vaše názory, jak to vidíte, zda Tako či Dorjan a proč. Samozřejmě honím info po netu, ale info od maminek jsem bohužel nikde nesehnala. Moc Vám děkuji za rady. Katka

cepecek
3. čer 2010

@kecule - ahoj, já budu volit Dorjan, také z finančních důvodů, ale hlavně protože projede 80 dveřmi. Toko je super, ale šířku kočárku uvádějí 92 cm takže bude problém s většinou dveří...... Takže u nás se jde to Dorjana.

monika03
3. čer 2010

Dobré ránko- sice je hnusně, ale nelije! 😉

@salu uvidíš Anička je šikulka a bude pomáhat! Ještě budu škemrat ať mi ji pošleš na prázdniny na výpomoc. 😀

monika03
3. čer 2010

@kecule omlouvám se, ale neporadím- máme objednaného Bumbla.

monika03
3. čer 2010

Tak jsem to zakřikla- UŽ LIJE!!! 😠

sarri
3. čer 2010

@kecule

Dorjana mám já - foto v albu - jsem spokojená - kopíruju, co jsem kdysi napsala
Ahoj, my Dorjan Danny Sport 09 kočárek máme. Jezdíme zatím s hlubokýma korbama a hodně ho převážíme - každý týden k babičce - korby dáváme do rakve a podvozek do kufru. Holky jsou narozené v půlce října, takže se v poho dají i s fusaky - nyní mají 6,5 kg a skoro 5 měsíců a pořád OK i s fakt huňatým fusakem a když pak dám na jaro místo něho Emitex do autosedačky, tak se snad taky ještě dají.Apropos naše holky sice řvou jak Tarzani, když je tam štrachám (fusaky máme pořád v kočáře a do nich holky, fusak s dítětem by se tam rval hůř), ale pak už si spokojeně vrní a skorou celé procházky spí. Rozhodovali jsme se mezi Bumbleridem a Dorjanem, oba jsme vyzkoušeli a poměrem výkon/cena zvítězil Dorjan (za 15000,podvozek, 2 hluboké korby, 2 sportovní sedačky, adaptér na autosedačky s taškama, 2 autosedačky, tašku, pláštěnku - možno si objednat se vzorů, ve kterých se vyrábí monokočárky).Ovládá se lehce, jen je krapet těžší, takže pokud budeš se sportovníma sedačkama pak zdolávat kopce, tak to chce kvalitní svalstvo 🙂) My bydlíme na rovině, tak je to OK.

Tako, má Zuzka https://www.modrykonik.cz/fotoblog/zuzka72/ a já bych řekla, že je to s Dorjanem tak +- autobus stejné - až na tu šířku. Záleží, jestli potřebuješ kočárek, co projede 80cm širokýma dveřma či nikoliv.

beatrice7
3. čer 2010

Ahojky Holky 🙂 To počasí je na prd, u nás pořád prší............... nechce se mi nic dělat, ale mám tady horu prádla na žehlení, tak se do toho budu muset pustit. Jaké plány máte na dnešek vy ? 😉

monika03
3. čer 2010

@beatrice7 já si dala dnes odpočinkový den! 😀 Zaběhnu jen na poštu a pak se budu asi jen válet, max něco vyperu. 😉

beatrice7
3. čer 2010

@monika03 Ten jsem měla už včera 🙂 a myslím, že i předevčírem 😉 ale není to špatný nápad.

beatrice7
3. čer 2010

@monika03 jak tady brouzdám na Netu, zaujal mě přístroj Angel sounds, nemáte s ním některá zkušenosti ? Dal by se používat i u dvojčátek ?

monika03
3. čer 2010

@beatrice7 co by taky měl člověk v takovém počasí dělat, že? důležité je si to odůvodnit! 😀 😀 😀

monika03
3. čer 2010

@beatrice7 budu za troubu- co a na co to je????

monika03
3. čer 2010

@beatrice7 dobrý už jsem to vyhledala- vůbec netuším jak je to u dvojčátek.

beatrice7
3. čer 2010

@monika03 Docela mě to láká, teď tady hledám nějaké zkušenosti s tím přístrojem o dvojčat. Myslím, že by se to příteli moc líbilo, on dítě ještě nikdy neměl 😉

beatrice7
3. čer 2010

Moni, tohle je tvoje první těhu ?

monika03
3. čer 2010

@beatrice7 ano je.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru