Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

vlckulka
29. črc 2010

@betina celkově jsem byla v nemocnici 6 týdnů, 4 týdny jako těhule a 2 týdny už s holkama 🙂

annamat9
29. črc 2010

Ahoj holky, mám dotaz už asi týden mě jak kdyby něco tlačí zevnitř na žebra na pravé straně.Je to podobný jako když se mi malá tlačila v těhu na žebra. Myslíte že by to mohli být děti?Jsem teprve 16 týden na to aby mě tlačily do žeber jsou ještě malí ne? díky

monika03
29. črc 2010

@annamat9 děti to ještě asi nebudou, opravdu jsou ještě na tohle maličcí- spíš ti nahoru vytěsnávají orgány.

beruska5
29. črc 2010

@vlckulka moc velká gratulace,holčičky jsou nádherné 😉 😉 😉

alsou
29. črc 2010

@annamat9 jo mě taky tlačila žebra kolem tohoto týdne 😉 Jak píše monika03 zvětšuje se děloha a orgány si dělají místo 😀 Jinak celý týden mě to nikdy netlašilo maximálně tak tři dni a pak mi to dalo zase na nějaký čas pokoj. 😵

annamat9
29. črc 2010

@monika03
@alsou
už mě ta děloha začíná pěkně štvát 😠 pořád je vše kvůli rostoucí děloze 🙂 .Tlačí mě to téměř pořád, stačí nebýt v úplně rovné poloze. Děs běs

monika03
29. črc 2010

@annamat9 neboj už tě čeká JEN nějakých 20 týdnů! 😀 😀 😀

annamat9
29. črc 2010

@monika03 no jo to abych se začala připravovat. Vůbec mi tohle těhu přijde takový táhlí, je to tím že mám pořád nějaké obavy co je a co není normální. A to nejsem hysterka 😉

lenca78
29. črc 2010

@vlckulka Krasne holcicky. Gratuluji a preju jim do zivota vse nej 🙂

jitakl
30. črc 2010

Ahojka ve spolek Vlckulka Moc ti gratuluji ke krásným holčičkám a přeji hodně zdravíčka je fajn že už jsi doma a ochutnáváš mateřství plnými doušky 🙂 tak přeji hodně sil pro tebe.
jinak mi jsme celkem v pořádku je pravda že mě každou chvíli někde píchne a mám dost jako by natáhlé bříško jako by se mi děloha spíše šponovala tak nějak bych to popsala.... v pondělí jsem byla u doktora a ten mi říkál že vše je v pořádku krvácení už také nemám a začínám si užívat ty drobnosti jako bolení zad a nohou už ani neřeším 😀 Říkám si že si tam mimča musí udělat svůj pořádek a prostor 😀
Holky moc bych chvás chtěla poprosit v jakém týdnu vám určili jaké to je pohlaví????
ještě jsem vám zapoměla napsat že čekáme na celkové výsledky krve dělali nám vady atd.... tak jsem zvědavá mám z toho trochu strach ale kdo by neměl že 😉

beatrice7
30. črc 2010

@vlckulka , nádherné holčičky 🙂 Přeju moc zdravíčka a ať vše v pohodě zvládáte 🙂

@jitakl , já mám to samé, každou chvilku mě někde píchne, začala mě bolet záda a taky mi trochu otékají nohy... Nedávno jsem byla u svého dr, ten mi prohmatal dělohu a mě to při tom na pravé straně strašně zabolelo, nelíbilo se mu to a tak mě poslal na kontrolu do Apolináře jestli je vše o.k. Říkala jsem si, že je blázen, že mi přece nic není. A ono bylo. Nechali si mě tam, nejdřív podezření na slepák, to se vyloučilo a pak se přišlo na to, že mám silný zánět ledvin a navíc v pochvě a taky v moči streptokoka... tak jsem tam nakonec byla týden na kapačkách, pak mě pustili domů, musela jsem dobrat ATB, ještě týden jsem to brala... 😒 A mám zákaz veřejných koupališť, hodně pít, polehávat.......... 😔

beatrice7
30. črc 2010

@jitakl, ještě k tomu pohlaví. Mně do 21. tt tvrdili, že je tam kluk a holka, dokonce i na pohotovosti při mimořádném utz mi řekla doktorka, že je to páreček. A ve 22. tt, když jsme byli na velkém utz, verdikt najednou zněl - jsou to kluci 😎

monika03
30. črc 2010

@beatrice7 ahoj! No už jsem si říkala kde se touláš? Hlavně, že už je vše ok. 😉

monika03
30. črc 2010

@basina tak jak dopadla kontrola???
Já vše v pořádku, jen ten pitomý tlak mám vysoký!!! Dostala jsem sice léky, ale prý by mě raději viděl v porodnici. Tak mi tam sestra hned volala a objednala mě hned na pondělí do poradny do nemocnice. No holt uvidíme... 😝

beatrice7
30. črc 2010

@monika03 do nemocnice jen na kontrolu nebo už si tě tam rovnou nechají ? 😨 To to utíká, ten 38.tt už máš za chvilku 🙂 Máš už všechno pro miminka ?

salu
30. črc 2010

Ahoj, nám pohlaví řekli na 20tt u jedné holčičky a pak za týden výsledky z AMC nám potvrdily 2 holčičky.

K velikostem věcí - tohle se fakt nedá odhadnout, já rodila 36+2 a holky měly 2 kg a 2,2 kg !!!! Kdo by to čekal? Takže já používala 14 dní po propuštění z nemocnice velikost 50 - mám 8x body, 6x overálek, 2x teplejší kabátek. Do porodnice jsem měla lepší overálky sametové 50. Když nás pustily, tak byla děsný vedra, holky byly doma jenom v body. Teď mají body a overálek. Bára už nosí 56, Eliška má ještě 50, ale už půjde taky do 56.
Problém byl čepičky, ty pidi jim nebyly vůbec, ty z Tesca (one size) zase mega. Takže jsem hned objednávala na netu jiné.
Holky já radím, abyste moc nenakupovaly. My jsme taky dostali nějaké dárečky vel.50-56 a ani to neunosíme. Všechno se dá dokoupit podle situace. Taky mě to lákalo, já vím, ale vše s rozvahou. Nakupujte si pro radost raději větší velikosti. 🙂

salu
30. črc 2010

Dneska jsou nám 4 týdny a holky teda dlabou o sto šest 😝 Týdenní přírůstek 310 a 305g. Váhy - Bára 2970g a El 2740g. 😎 Jinak v noci docela spinkají, ale kojím po těch 3 hodinách, přes den někdy i po 2,5 hodinách.

monika03
30. črc 2010

@beatrice7 uvidíme, jak to dopadne. Zatím na kontrolu, ale pokud tlak neklesne i přes léky tak si mě tam asi nechají! ☹

@salu tak to jste šikulky- krásně přibýváte! 😉

bubisek
30. črc 2010

Nazdarek holky,
Vlckulce gratuluju k propusteni domu, paradicka🙂.
My nedockave cekame na pristi tyden,kdy jsem objednani na geneticky utz. Jinak decka vesele kopou,tak jsem rada,ze o nich aspon vim.

A ted dotaz na zkusene maminy,potrebovala bych poradit ohledne nakupu.
Monitory dechu - kupujete spise podlozky do postylky nebo ty mobilni? My mame dvoupatrovy domek,tak jsem planovala,ze budou spat ze zacatku spolu a ze budu mit jednu postylku nahore a druhou dole v obyvaku,takze z toho by mi vyplyvaly spise ty mobilni,ale nekdo si je nechvali.
Kos na pleny - mate ho? neni to zbytecne?
Matrace - nekde jsem cetla,ze ty s kokosem moc nespolupracuji s temi monitory dechu pod matracemi a bez kokosu jsem videla jen molitanove. Staci treba i jen molitanove?
Perinky do kocarku - nase mimi se maji narodit na zimu,takze budou ve fusacich a pak asi presedlaji rovnou do sportaku,tak nevim,jestli neni zbytecne perinky s povlecenim do kocarku kupovat.
No je toho hodne,urcite me jeste neco napadne.
A dekuju predem za odpovedi.

beatrice7
30. črc 2010

@salu no paráda 🙂 A jaké to je ? Zvládáš všecko v pohodě ? 😉

salu
30. črc 2010

@bubisek Já mám monitory Nanny na kokosové matraci. Vše funguje. Nahoře mám 2 postýlky (jinak by podložky nefungovaly, kdyby byly spolu) a jednu mám v obýváku. Občas je problém, že se brečením navzájem budí a když je mám v jedné postýlce, tak se navzájem pošťuchují a jsou docela nevrlé.
Koš na pleny nemám, házím rovnou do koše. Přijde mi to zbytečné a drahé (hlavně ty náplně).
Peřinky do kočárku bych na zimu fakt nekupovala. Já je nemám ani teď. Holky jsou v rychlozavinkách (to spíš z důvodu toho, že jak jsou malinké, tak to mají pod sebou a jistí je to - Bára mi olizovala bok korbičky 😉 a přikrývám lehkou dekou.

salu
30. črc 2010

@beatrice7 Zvládám jak se dá 😝 . Snažím se nestresovat. Je jasný, že když mají hlad, tak než přebalím jednu, tak druhá řve .... taky už mi přijde, že vědí, co je chování, takže já neběžím hned na každé breknutí. Některý den je lepší, jiný horší. Musím zvládat ještě Aničku, což mi někdy přijde, že jí odsouvám a říkám, počkej, teď jdu nakojit, teď přebalit .... tohle spíš nezvládám. ☹

beatrice7
30. črc 2010

@salu Já jsem připravená na to nejhorší, že to nebudu zvládat vůbec 😅 Takže pokud to aspoň trochu půjde jak má, tak budu na sebe hrdá 🙂

basina
30. črc 2010

@vlckulka Ahoj Vlckulka, gratuluji k návratu domů s takovými princezničkami!!! tak hodně zdravíčka a klídku!

basina
30. črc 2010

@monika03 Ahoj Moni, to mne mrzí s tou nemocnicí a hlavně tím tlakem. Zase na druhou stranu bys tam fakt odpočívala a ulevovala si. Já teďpřišla z porodky, tak prcci mají předpokládaný odhad váhy 2,5 a 2.6, holčička zůstala hlavičkou a klučík je příčka. Holčička je již prý fest dole, ale nemohou říci, zda to může porod uspíšit. Byla jsem poprvé na monitorech, to bylo takové milé. Jo a můj tlak je 90 na 50, takže jsem zase druhý extrém...

monika03
30. črc 2010

@basina tý jo, tak to dáme dohromady a průměr bude ideání!!! 😀 Kontrolu máš opět za týden?

basina
30. črc 2010

@beatrice7 Toto vypadá, že tvůj dr je fest všímavý. Dobře, že na to přišel. Hlavně, že toje za tebou....

@bubisek Koš na pleny, peřinky a ani monitory dechu nemám, budu případně pořizovat operativně dle potřeb. Jinak prý molitan pro úplné prcky stačí. Já spíš ale četla, že by matrace neměla být vyšší než 10 cm.

@jitakl Pohlaví nám poprvé řekli 20+2 a už to zůstalo.

basina
30. črc 2010

@monika03 jojo, máš pravdu, to bychom mohly!!! aspoň by se mi nemotala hlava a tys mohla zůstat doma!!!!.... jojo, zase v pátek monitory a ambulance. Už mám papíry na předoperační a taky mne poslali na oční kvůli těm poruchám vidění... prý by to bylo na neurologii, ale nechá se to po porodu (prý bych se nevešla do magnetické rezonance). Tak mne překvapilo, že by mne chtěli takhle vyšetřovat.... Ale jinka je ti dobře, ne? Mně se prcci vrtí o stošest!

basina
30. črc 2010

@monika03 jo a mravenčení může být z otoků či od páteře, říkala dr.

monika03
30. črc 2010

@basina jo právě, že je mi úplně dobře. Mimča se též mrví- včera jsem už měla pocit, že se tam snad zkouší otočit, ale asi se jim to nepovedlo takže stále KP. 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru