Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

zuzka72
12. srp 2010

@basina jedině Boček 😀 😀 😀

chrobacek
13. srp 2010

@irminka a jak je široky? projede 80cm futry?

darling007
13. srp 2010

Ahoj holky "čekatelky", mám po klukách obrovské množství bodíček a overálků, nějaké bundičky a tak, vše od vel. 50 do vel. 68. Je to všechno jako nové, kluci hodně rychle rostli, tak jsme to nestačili unosit.
Kdyby jste měla některá zájem, písněte, nafotím to a pošlu fotky...
Taky lehátko do vaničky a rychlozavinovačku - modrou se žirafkama, je úplně nová, použili jsme ji asi třikrát, sešlo se mi jich víc.

irminka
13. srp 2010

@chrobi: je uvedeno, že by měl být 78cm široký, když tak změřím. Ted momentálně vozí babička, tak až přijedou

chrobacek
13. srp 2010

@irminka no my totiž budeme mít docela problém s místem na kočár... uvažovali jsme o tandemu, ale to je asi u miminek blbost musíš vidět na obě...

chrobacek
13. srp 2010

koukala jsem se, že píšou, že dorjan 2010 je široký 93 cm a 2009 78cm takže to je OK 🙂

annamat9
13. srp 2010

@chrobacek ten dorjan má dva rozměry. Je jeden 78 to je ten Danny Sport Twin, a pak je max - Danny Sport Twin MAX a ten má 93 cm, je to jako dva normální kočárky prý.

basina
13. srp 2010

@salu Ty brďo, to je věc! Trojčátka v 35 tt a ještě po dvou kilčech! To je krásná zpráva. A co Monika? Lepší se tlak a Tinka? Myslím na ně a jsem zvědavá na novinky!

@zuzka72 Jasné, jedině Boček! Dle Vašich diskuzí a i dle mé dětské dr. Jsem zvědavá, zda v reálu zabere!!!

Jinak, holky, prý je v těhu každý den dobrý, a tak když mi je dobře, mimčům se taky dobře daří, monitory v pohodě, tak není důvod přivést mimča na svět v pondělí a můžeme ještě počkat. A tak nakonec mám posun na pátek příští týden. Takže pokud si to prcci sami nerozmyslí, tak budu 3v1 ještě 6 dní!

sarri
13. srp 2010

@basina
Basi, teda ale myslím, že už by si Tě v té porodce měli nechat a dělat monitor každý den.

atreides
13. srp 2010

@basina ty jo, zrovna jsem an tebe myslela, že ti musím popřát, páč pak frčíme na dovču. Tak to jsem na tebe zvědavá 🙂 Až přijedem, tak už tu budu číst určitě pěkné zprávičky o dvou mimískách 😵 😵 😵

salu
14. srp 2010

@basina Ty jsi teda rekordmanka 😉 To se jen tak nevidí. Tak ať máš ty poslední dny také v pohodě.
Monče jsem psala, ale od včera se neozvala, tak má asi fofr 😝

basina
14. srp 2010

@sarri Mno Sarri, o tom řeč nebyla. Čekám 2vaječná, tak asi proto ne. Ani na žádné dodatečné monitory nejdu, zkrátka až v pátek ráno přijdu, tak rovnou půjdu na sál - dokonce mám nějaké léky a injekci, co mám vzít v předvečer... Ale kdyby se mi cokoliv nelíbilo, hned tam jedu. Zatím jsou mimina docela akční, tak naštěsgtí kontrolu pohybů mám...

@salu v pátek by to mělo být 38+6 dle UTZ, ale dle poslední PM 37+5, v reálu je to někde mezi. Pevně věřím, že to nebude na škodu. I když jak takových pár dní může pomoci? A jak jsem si četla Vaše debaty, už je to dýl, tak mám pocit, že asi nejsem výjimkou ... Tak snad Monika zvládá... i kdy s tím tlakem to musí být dost nepříjemný...

@atreides Jéjej, děkuji. Užijte dovču!! Hned bych někam jela 😉

sarri
14. srp 2010

@basina
Basi, to jo, ale s jednovaječnýma zavírali ve Zlíně holky už od 32tt a dvojvaječné nechávali do 38tt, ale třeba Hanula taky problémy neměla a šla preventivně taky "pobejt". To nechcu strašit, ale sam., jak se Ti něco nebude zdát, tak jeď. 38tt už se považuje za donošenost a třeba co se pohybů týče, tak u dvojčat se dost blbě poznává, jestli se hýbou obě - já to teda nikdy nepoznala, kdo ťuká, a to byly holky pořád ve stejné poloze prakticky celé těhotenství.

alsou
14. srp 2010

@basina ty teda držíš, já taky všude čtu že se dvojčata pokuď jdou císařem tak nejpozději 38. týden, ale dělá se to podle termínu PM a to ty píšeš, že budeš 37+5 tak to bude akorát viď 😀 😀 A máš odhady z UTZ na váhu miminek to už musí být veliká mimča 😀 😀 Moc ti gratuluji k takové výdrži 😎 😀

@sarri já taky nevím, které zrovna kope, ale vždy večer při masáži břicha se mi ven tlačí dvě zádíčka, tak jsem ráda, že osobě dají vědět obě najednou 😵

@salu používáš na kojení kojící polštář pro dvojčata? 😒 Nevím jestli ho pořídit nebo počkat po porodu. 🙄

frodo78
14. srp 2010

@kaficko Ahojky Kaficko, píšu sice později, ale snad se ještě odpověď hodí 😉 My jsme měli podle UTZ ve 28+6 jedno mímo 1707g a druhé 1704g a doktor říkal, že jsou větší, než touto dobou miminka bývají, ale že je to je lepší. Jinak s tím výpočtem stáří také nevím-mímáčky máme po IVF a tudíž je den oplodnění přesný na 😉 100% a stejně nám píše doktorka do záznamů jednou tak a pak zas jinak 😖 No na UTZ u Apolináře píšou vždycky :"Odpovídá gestačnímu stáří" (a vím prdlajs).

frodo78
14. srp 2010

@basina Ahojky, tak jsem moc ráda, že dudlíky máš zajištěné 😅 . Já se teď v týdnu moc na net nedostala - hodně jsme makali na přestavbě (tedy já jen čučela a připravovala občerstvení 😝 ). Ale každý den jsem jukla, jestli nepíšeš SOS a byla bych Ti je obstarala a přivezla 🙂 Jinak tedy fakt smekám a moc gratuluji - takhle dlouho mímáčky donosit - máš můj mooooc VELIKÝ obdiv. To bych si také moc přála a děkuji za každy den, kdy jsou b bříšku. Ale přiznám se, že tašku do porodnice už raději mám zabalenou. Jakpak jsou broučci velcí víš?
Já mám teď zrovna období pochybností a nervů. Nějak na mě sedá strach, aby byla miminka zdravá a aby nám neumřela ☹ Já vím, asi si myslíte, že jsem úplně blbá, že bych se měla radovat a těšit ☹ ☹ a ne takhle smýšlet. A také se bojím, zda jim budu dobrou mámou....Já totiž ve své mámě nikdy oporu a pochopení nenašla...Také nepoznám, zda se tam šmrdolí obě nebo zda jen jedno a v tomto mém psychickém rozpoložení mě to přivádí k zoufalství. Na UTZ jdu až 24.8. tak nevím, zda mi nehrábne. Já mám tyto stavy strachu tak trochu ve vlnách - no a teď mám zrovna tu horší. Tak se, prosím, nezlobte, že Vám sem vnáším svoje "černé" myšlenky. Nemám se komu svěřit. Mojí mámu to celé nezajímá (ani se se mnou nechce potěšit, když si koupím nějakou věcičku pro mímáčky. I když se na vnoučata asi snad i těší. No a manža má svých starostí dost, i když v něm mám velkou oporu, tak do něj ty své obavy furt hrnout nemůžu). Mám toho za svůj nepříliš dlouhý život hodně zlého za sebou a stále se nějak nemůžu vzpamatovat a radovat se z toho obrovského štěstí, co mě potkalo - našich miminek, aniž bych furt nemyslela na to nejhorší, co by se mohlo stát.
Holky, prosím Vás, co jsou to ty monitory? Já si myslela, že na nich je slyšet jen srdíčka. Je na nich vidět víc?

Díky za pochopení a prosím Vás, nenechte si ode mě zkazit svou radost - moc Vám všem přeji veselou mysl a hodně moc zdravíčka. Držte se. Jsem ráda, že Vás tu na netu mám. Iveta

atreides
14. srp 2010

@frodo78 už jen proto, že máš tyto starosti jim budeš dobrou mámou 😉 Nemá cenu mít strach z něčeho co jednak neovlivníš a druhak se to ještě ani nestalo, teď mám na mysli cokoli na světě. Žij tady a teď. Všechno ostatní je zbytečné. A jestli to zvládneš? To víš, že to zvládneš, jednak budeš muset a druhak je to strašně přirozená věc být mámou. Budou těžký chvilky, ale budou suprový dny, kdy si budeš říkat, že je to nejkrásnější věc na světě. Budeš si říkat jak jsi mohla žít bez nich. Hlavu vzhůru a těš se z každého dne 😵

frodo78
14. srp 2010

@atreides Mockrát děkuji za povzbuzení. Určitě máš pravdu 😔 Díky ještě jednou 😵

monika03
14. srp 2010

Ahoj holky!!!! Díky za gratulace a pozdravy- konečně jsem se sem dostala. 😝 I když se cítím jako po boji. 😀 Vojtíšek je zlatenko, pláče jen, když má hlad. Za Tinuškou jsme byli dneska, už má dvě kila, ale baštění jí pořád ještě moc nejde. Ale snad do týdne až deseti dní ji máme doma. Měli jsme n prázdninách víkendové děti a hlídací babičku tak nebyl čas tu kouknout, ta spoušť do které jsem se z té sterilní čistoty vrátila se bude dlouho likvidovat. ☹ Basina- ty jseš frajerka, budeme Ti držet vše co se dá, hlavně ať to proběhne všechno rychle a bez problémů!!!!! 😉 Já už se konečně můžu krapet pohybovat jako člověk tak je to veselejší. Ten hematom tam stále mám a pořád mi to vytíká, takže snad toho bude jednou konec. 😝 Tlak mám pořád vysoký, nohy stále nateklé a k tomu modré nafouklé břicho- primář řekl, že je to běh na dlouhou trať- takže porodem mi to neskončilo. 😒 Ale tím Vás holky nechci strašit, takový pechař jsem jen JÁ! 😀
Jo a taky samozřejmě zdravím všechny nové maminky čekatelky! 😉

salu
14. srp 2010

@basina Monča se ozvala, má trochu fofr, ale vše OK. Vojtíšek papá, za Tinkou se dneska byli podívat, už má 2 kg 🙂 Pozdravuje a drží palečky. Zítra se snad přihlásí na Koníka 😎

salu
14. srp 2010

@monika03 Nazdárek 😉 Tak kdybych nejdřív četla Tvůj příspěvek, tak jsem to nemusela ani psát 😀

monika03
14. srp 2010

@salu Ahóóój! 😀 No jo, zvěř vypadla a my máme s Vojtou vegáč. Tak jsem musela nakouknout. 😉

salu
14. srp 2010

@frodo78 Budeš skvělá máma!!!! Právě proto, že jsi nenašla tu "pravou mateřkou lásku" od mamky ani teď, tak pro svoje děti uděláš maximum. Je to někdy fofr, ale rytmus a fígle si najdeš rychle a všechno zvládnete. Když ty jsi to dotáhla takhle daleko, tak proč by to měli mimísci nějakým způsobem teď vzdát ??? Nemysli na nic takového.

Pokud myslíš monitory (natáčky) v nemocnici, tak to ti dají na břicho 2 sondy, každá snímá jedno srdíčko a pak ještě jednu sondu, ta snímá případné stahy dělohy (zda už se tam jako něco děje, co by naznačovalo začátek porodu). Vše se zapisuje na takový papír, maluje to tam takové "kopce". Ale nelekej se, mě to malovalo kopce, když třeba jedno mimi koplo zrovna do té sondy, nebo se našponovalo, nebo mírně otočilo a mě tvrdlo břicho, ale kontrakce to nebyly!!!

salu
14. srp 2010

aha - nová funkce - opravit překlepy 😀 😀 😀

salu
14. srp 2010

@monika03 No to teda, to je teda záhul na tebe hned první víkend !!!!

salu
14. srp 2010

@monika03 Nezapomeň na nějaké fotečky 😀 😎

salu
14. srp 2010

@monika03 Letím dát sprchu, za chvíli krmení dravé zvěře 😀 pa pa

basina
14. srp 2010

@monika03 Nazdar Moniko!!!! vítám doma! Tedy jsi drak, Vojta s Tinkou nemají 2 týdny a ty už máš doma malé návštěvníky!!! a ještě přitom nejsi zcela fit - to nechápu - všude píší, jak se má odpočívat, a ty místo toho pobíháš po domě!! ty brdo,vypada to, že sis císaře "pěkně užila". To mne mrzí. Ať je líp! A ještě jednou gratuluji a ať je Tinka co nejdřív doma!

@salu Díky za zprávičky 😀 😀

basina
14. srp 2010

@sarri Já vím, teď jsem si k tomu něco hledala a taky našla, že se rodí v 38. tt. Jenže ono to je den sem, den tam - viz nejasnost dle UTZ a dle PM. Myslím, že v mojí porodce mají plno a prázdninový provoz, takže omezený režim. Třebas to je ten důvod - anebo taky to, že jsou relativně benevolentní co se týše režimu v těhotenství. A kdy nakonec a jak Hanule rodila? Moc to neumím dohledat.... Doufám, že bude vše dobré, ale vím, že rizika jsou... Ad pohyby - klučík je příčka úplně nahoře a holčička hlavičkou dolů, tak mám pocit, že pokud mávají ručičkami, že je rozliším....

@alsou Alsou, taky si říkám, že dle PM to 39 ještě nebude 😉. Ale já jsem po IVF, tak vlastně taky přesně vím, od kdy by se to mělo počítat, a to asi s datem PM nesouhlasí. Pokud by to bylo dle IVF, tak to ta 39 bude. Kojící polštář - pro mne je nepostradatelný celé těhotenství, bo s ním spím a různě se jím vypodkládám. Na to je to super! Váhy - 30.7. mimča měla cca 2,5 a 2,6, od té doby UTZ nedělali. Takže bude překvapení.

basina
14. srp 2010

@frodo78 Ivet, díky za ty dudlíky. Nakonec to bylo jednodušší, než bych čekala.... 😉 Ty pocity - to já znám! A někdy jsou ještě dodnes - možná proto jsem docela ráda ještě 3v1 😀. Neboj, holka, jsi v 31. tt, to už je taky docela super termín. A nestresuj se, že na UTZ až 24.8., když to je přeci za pár!!!! Navíc tam toho nebude moc vidět, jen samá ruka a samá noha... 😉 .. Takže hlavu vzhůru a jak psala Atreides užívej zrovna ten den, který je a netrap se z toho, co může či by mohlo být! Moc zdravím!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru