Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

luckamb
3. kvě 2016

@smallinka já mám peg pérego pro jedno a těm kočár jsem milovala. Ale právě ten duette mi přijde strašně drahý. A ten pro jednoho je teda těžký jak prase. Tak já nevím. Zatím jsem nejvíce koukala na Easywalker, ale to peg pérego sem taky okukovala.

smallinka
3. kvě 2016

@luckamb Nedám na něho dopustit. Mám srovnání s tím malým....lehkým perégo a ono když už jsou těžší a ty je vezeš vedle sebe, blbě se to tlačí jsou těžký a vedle sebe hrozná manipulace....Tento za sebou má velký kola tím pádem veškerou váhu veze kočár....a za sebou úžasná manipulace...no a ten volant!!! jednoduchost otáčení sama...můžu zajet kamkoliv ke stromku aby si holky šáhly...aniž bych musel kočár nadzvedávat....já jako kdybych to věděla tak ho máme od narození 😉

smallinka
3. kvě 2016

@luckamb Je to tento
https://www.modrykonik.cz/kocarek-peg-perego-du...
Korby dáš za sebe pro i proti směru jízdy a také naproti sobě (což jsem dávala ze začátku když holky byly ještě menší)....Co se týká ceny, kočárky nekupuji rozhodně nové, to se vůbec nevyplatí. Mám ho z druhé ruky...paní ho kupovala nový a měly ho jen na chatě....tak s ním moc nejezdily a opravdu, nebyl vůbec odřený...korby jsou jak nové...pouze kola trochu oježděná....koupila jsem zde za 2500 Kč 😉 Jsou k tomu dvě síťky ještě zabalené v originále, pláštěnka nezničená, dvě korby pro miminka, taška pro maminku....no prostě jsem asi zrovna dobře koupila.

luckamb
3. kvě 2016

@smallinka já bych právě měla ještě tu výhodu, že jednu autosedačku i korbičku na to mám, takže bych dokoupila jen po jedné. tak teď si mě nalomila. A je fakt, že tím vedle sebe neprojedu ani domů. Asi to budu muset okouknout v kármě. Ale tak mám ještě dost času. ale tak jdu okouknout za kolik josu v inzerátech jetý. Moc děkuji za info.

mosquito
3. kvě 2016

@smallinka já už se tak těším, když to tu slyším. Jednu dobu jsem měla velké obavy, ale ty jsou už pryč. Prostě to nějak dopadne a my to zvládneme i když to třeba bude těžké 🙂 Máme štěstí jako ty, že máš podporu manžela a rodiny. Kdyby mi někdo vozil jídlo, vůbec bych se nezlobila 🙂

ivanka86
3. kvě 2016

@pavlapavlapavlapavla a jo, tys to už vlastně psala, že budeš ležet na Obilňáku...já už taky nic neudržím :-/ (Tedy moč a stolici zatím ano 😀 ). A kdy tě chtějí operovat? Dříve než ve 34. tt se do toho asi pouštět nebudou, pokud budou mimča v pořádku, ne? Ono si nevybereš...i když porodíš dřív, stejně tam budeš ležet po porodu... Teda aspoň v HK prý nechávají v nemocnici do donošenosti, tzn. jako do 37. tt. Záleží, kdo tomu všemu velí. Asi to nebude všude stejné.

pavlapavlapavlapavla
4. kvě 2016

@ivanka86 vidím, že si udržuješ humor 😀 .. to je důležité .. všechno zvládnem. Noooo oni vlastně sami neví. Bude to záležet na situaci. Říkala před cca týdnem, abych vydržela ještě šest týdnů. Což by vycházelo do toho 35 tt. No ale pak řekla, že si myslí, že to bude i dřív. No víš co - průtoky, jak bude pracovat placenta pro obě kočičky. Myslím, že v průběhu se to bude měnit a uvidím. Ráda bych tam byla co nejmíň, ale zase vzhledem k holčičkám to musím vydržet 😀 .. Na obilňáku to myslím je tak, že cca pět čtyři dny po císaři, pak dojíždíš a pak pár dní před propuštěním dětí tě zas příjmou a učijou tě. Asi tak nějak 😀 a co ty a kontrola ????

mosquito
4. kvě 2016

@pavlapavlapavlapavla
@ivanka86
Holky, vam uz se to hodne krati. Moc vam drzim palce at je vse v poradku a vydrzite co nejdyl. 🙂

pavlapavlapavlapavla
4. kvě 2016

@mosquito děkujuuuuu 😀 a taky držím palečky ať je vše jak má být

kamaxet
4. kvě 2016

@zluva
@petrapelech
@luckamb
@broucziyk
fotoportrét
@zoot
@odvarkova
@bobule2015
@ivanka86
@pavlapavlapavlapavla

Ahoj holky, slíbila jsem info z podolí jaký byl porod a tak. Máme jiz doma krásné holčičky Kristýnku a Klárku. Dnes je jim 22 dní a jsme štastní jako blechy.
Porod – ja měla plánovanou sekci takže mně přijali na odd rizikového těhotenství. byli jsme tam 4 a ja šla s dvojčátky poslední kolem oběda - čekání nic moc znate to .mela jsem spinal a celý porod byl dle mého soudu profesionální , manžel u porodu byl take. Anestezioložka mne celou dobu hladila po ruce protože jsem se třasla jako drahý pes , než tedy prišel manžel . bylo to hotové asi za 30 min i se šitím . nohy necítíš uplne divný pocit . bonding byl asi takový , že ti dali dve klubíčka k hlavě na par vteřin ale upřimně byla jsem i za to ráda. Pak mně odvezli na jip. To byl raj na zemi tam bych byla pořád. Postel krasně pohodlná , tim že jsi nacevkovaná nemusíš na zachod . sestry ti nosí pití a léky a deti na kojení a omyvaji tě proste parada- jenomže tento ráj končí na druhý den a ráno te lifruji na tvrdé kolečkové křeslo a šup na odd šestinedelí . tam to byl mazec prisla sestra takova bachařka zatahla mně s tím čerstvě rozřezaným břichem do sprchy vytahla mi cevku že jsem myslela ze se zblaznim a šoupli mne do postele tvrdé jako kámen. Opravdu kdo v podolí budete rodit nechte si přinest polstář na te posteli se nedá sedet a ani ležet . je to peklo je mela 2 polstare z domu . odd šestinedělí je o sestrách když máte štestí na dobrou tak fajn ale když tam budete týden tak budou i takové i makové. Zaklad je nedat si diktovat od nich myslím tím, že ony maji za ukol maminky co nejdříve naucit, kojit, přebalovat , koupat ale hlavne dávat vám deti přes noc aby jste se jako umela o ne postarat aby vas poslali co nejdříve domu . jenom že s břichem rozřezaným to celkem dobře nejde a hlavne v našem případe u dvojčat .nebojte si rici o prasek na spani a at va deti jiz treba po punoci nenosi by jste nabrali sily přes noc jinak to nezvladnete. Ja byla na sestinedeli 7 dni a holky mela přes noc pouze posledni noc obe. Byla jsem hrozne unavena holky s jednim miminem meli par minut cas jit na zachod o pod ja moc mne zabralo vse dvakrat casu tak se nebojte rikat sestrám na rovinu co chcete oni jsou tam od toho aby se o vase deti postarali . a pro po 3 a 4 den – nejhořší depka - zduřelá prsa žádné mléko deprese a celý den pláč že nenakrmín svoje deti , deti rvali ja měla bradavky uz do krvava tak jsem zacala s kloboučkem od aventu a pak s příkrmem . podle mne pouze matka která je obdarována hodne mlékem které stříká ne kape jako u mne tak pouze ta může odkojit obe. U mne to neslo takže máme HIPP a po každém krmení odsávam .v noci je to brutální ale ríkám si ze to alespoň do konce šestinedělí zkusím jestli nezacne mlíčko téct více . holky už jedi tak 70 – 100 ml a to ja odsaju tak 60 ml z obou prsou coz je málo . drzim palce at se rozkojíte a kdyz ne nezoufejte a dejte prikrm aby vám deti neubývali na vaze a neslabli . oni ty míčka jsou dnes jiz výborné. Nevim co jeste o podolí psat asi, že kdyz vam na ultrazvuku najdou v děloze krevni sraženiny které jsou videt a daji vam na to prasky na rozpuseni te srazeniny , ta zadejte pred odchodem domu další ultrazvuk . ja totiž odesla domu a po dvou dnech jsem se záchrankou musela nechat odvezt zpatky protoze jsem zacala krvácet. Takze další den v nemocnici kyretaz pod narkózou.jeste že mam skvělého muze který se o deti s umelým mlékem sám ten jeden den a noc postaral . podolí je skvělá porodnice ale nebojte se rici svůj názor . hodne zdaru drzím palce a spinalu se nebojte je to pohoda nic necítíte a vše zlé vytěsníte ty deti vám to vynahradí je to zazrak moc si to uzivam iveta

pS jo a tohle je nase klarka a kristýnka u porodu melai 2850 a 2700 g takže pekne holčičky🙂 miluji je.tešte se na ty své.

pavlapavlapavlapavla
4. kvě 2016

@kamaxet juju dekuju za prispevek 🙂. Tak jak to tak ctu tak celkem pohoda. Z toho cs mam celkem strach, ale snad to bude ok. Mam pocit, ze v Brne na Obilnaku je u cs otec v jine mistnosti za sklem. Joo a taky to starani se o dve miminka po cs je urcite mazec. Snad budu mit stesti na sestry 🙂🙂. Jinak gratulace k nadhernym holcickam 🙂. Uz se nemuzu dockat 🙂

odvarkova
4. kvě 2016

@kamaxet krásné princezny ❤ přeji hodně zdravíčka vám všem.

luckamb
4. kvě 2016

@kamaxet juuu, gratulace obrovská. Preju hodně zdravíčka a pevné nervy. ❤

ivanka86
4. kvě 2016

@pavlapavlapavlapavla taky mám hrůzu z toho, jak to vydržím delší dobu v nemocnici...ale když to musí být. A myslím, že každý den navíc v bříšku je pro miminka to nejlepší, co jim můžeme dát. A ušetří spoustu nervů po porodu... Na druhou stranu po tom 30. tt, kdyby nebylo zbytí, už mají děti velmi dobrou šanci vše zvládnout... A co se humoru týče, ono nám nic jiného nezbývá 😉 Jinak dnes na kontrole vše v pořádku. Uzel stále stejně krásný a průtoky v pořádku, holčičky rostou, jak mají 🙂 Modlím se, aby jim to tak vydrželo.

ivanka86
4. kvě 2016

@mosquito děkuji 🙂 @pavlapavlapavlapavla má ale náskok. My zítra začínáme teprve (už?!) 24. tt. Takže ještě (jen?!) 10 týdnů. Na jednu stranu mě každý den navíc uklidňuje a říkám si, abychom už byli 30. tt a výš, na druhou stranu mi přijde, že to hrozně utíká a nestíhám si to pomalu ani užívat.

ivanka86
4. kvě 2016

@pavlapavlapavlapavla v HK taky otec nemůže být u CS přímo na sále... Nechápu proč. Sál je obrovský. A když to jinde jde, nevidím problém ani s hygienou. Trochu mě to trápí, muže na sále bych uvítala, pokud to půjde jen ve spinále. Taková ta "jistota", někdo "vlastní"...

ivanka86
4. kvě 2016

@kamaxet gratuluju ke krásným holčičkám a přeji pohodovou rekonvalescenci 😉

mosquito
4. kvě 2016

@kamaxet pisu jen v rychlosti z mobilu nez ulehnu. Holcicky jsou nadherne. Moc gratuluji a dekuji za vyčerpávající info. Zkusenost od maminky dvojcat je k nezaplacení. Moc drzim palce, moc preju at se mate vsichni fajn a budu se těšit na dalsi zpravy od tebe :')

pavlapavlapavlapavla
5. kvě 2016

@ivanka86 gratuluji ke kontrole. Jj taky doufam, ze po to 30 tt uz je velka sance na zdrave miminka. Ale presto. Cim dele tim lip, to je jasnacka 🙂. No s tim otcem u cs je to fakt na prd. Clovek nevi co a jak a jeste samej cizy clovek :(. Rikam si, ze si musim nadspat v te porodnici co nejvic, abych pak byla fit az budou holcicky na svete 🙂 Dneska jeste kontrola, tak dam urco vedet co mi rekli a na jak dlouho tu hospitalizaci vidi. Ikdyz se to asi bude menit kontrola od kontroly, ale snad nejakou prognozu reknou. Tak at vis jak to bude cca probihat 😉

zluva
5. kvě 2016

@kamaxet Moc gratuluji ke krásným zdravým holčičkám a ať už jde vše hladce 🙂 Ještě jsem se chtěla zeptat, protože si to nepamatuju a nechci to hledat v diskuzi, v kolikátém tt a dni jsi rodila? Holčičky jsou na dvojčátka krásně dopečené 🙂 a na váhu jakou měla lehčí z nich nedosahovala má dcerka, která se narodila ve 40tt jako mono dítě!

zluva
5. kvě 2016

@ivanka86 my měli sály malé u nás, ale stejně jsem se nedokázala u CS na nic soustředit, takže to, že tam manžel nebyl, nebyl až takový problém. Oni Tě stejně u epiduralu trochu oblbnou, abys byla v klidu. Manžela zavolají hnedka jak je mimi na světě 🙂

ivanka86
5. kvě 2016

@pavlapavlapavlapavla určitě dej vědět. A hlavně držím palce!

blanick
5. kvě 2016

@kamaxet bože to je krása, já vzpomínám a gratuluji. Jen k tomu mléku. Nebojte se, rozkojíte se. Já taky dokrmovala první dva měsíce, byla jsem strašně vyčerpaná z neustálého vážení a odsávání, ale nakonec mi nejvíc pomohl čaj od Weledy - kojící čaj s pískavicí. Ze začátku mi nechutnal, ale pila jsem 3 denně a fakt mazec, pomohl strašně moc. Holky jsem nakonec kojila dva roky :D

pavlapavlapavlapavla
5. kvě 2016

@ivanka86 ahoj. Noo tak nas jeste na tyden nechala dr. doma 🙂 pry je vse ok tak neni duvod me tam drzet. No a ve stredu valime na 100 pro. No a jeste ani nevi jestli budu rodit na obilnaku nabo v bohunicich. Pry se uvidi dle situace. No a ten 34-35 tt taky dle situace. Takze asi tak. Zatim jsem rada ze mame jeste tyden doma k dobru 🙂. Holky mely dneska 1200 a 1230 g. Myslim, ze by mohly mit neco malo pod dve kila az pujdou ven 🙂 - doufam 🙂🙂

ivanka86
5. kvě 2016

@pavlapavlapavlapavla páni, to jsou skvělé zprávy! Muselo se ti asi ulevit, že? Takže nástup až 31+0? A holky už jsou pěkné 🙂 Jen tak dál!

pavlapavlapavlapavla
6. kvě 2016

@ivanka86 jj ulevilo. Clovek je radsi doma 🙂. Nastup je ve stredu to jsem 30+6 🙂. Holky pekne poskocili. Jsem rada, ze se jim tak dari. Ted uz i zacinam verit ze to dopadne tak jak ma a povezem z porodky dve zdrave miminka 🙂. Vsak uz i nachystano je skoro vsechno 🙂.

kamaxet
6. kvě 2016

@blanick
moc díky za příspevek k tomu mléku ja odsavam jak diva uvidíme co bude ale nechávám tomu volný prubeh ono si myslím že krome financi navic za mlíko neni nic spatné na tom umelém a hlavne je to rychlé ale holt kojila bych ráda kdybych mela mlícka více tak si ráda počkám snad .2 ROKY JE SKVELÉ!!!

kamaxet
6. kvě 2016

@zluva
ahoj ja se tedy trsla na porodnim sale jak drahej pes nejaký tem pocit divný že jde operace a tak a žádný oblbovák mi u spinalu tedy nedali vše vnímáš dokonale je to učel spinalu aby si byla vzhuru kdyz se ti ratolesti narodi . Manžel mi pomohl určite svojí přítomností ale každý to ma jinak trochu mi jej nahradila ta anestezioložka která mne hladila za tu ruku než jej tam pustili byla skvělá . a CS se nebojte !!! nic necítíte ! a potom vam davaji čípky tak bolest eliminujete na minimum .

kamaxet
6. kvě 2016

@zluva
ja hoky rodila 38+1 a vaha byla dle odhadu na UZV co mne prekvapilo 2850 a 2700
doam jsme uz trpela a nohy jsme mela jako konve ale rekla jsem si že to dám co nejdéle a dala
pridávám foto nohou silene jinak je mam hubené 🙂 tak drzím palce jinak otoky jsou zpusobené ztratou bílkoviny která jde do laktace tak si kupte protifar prašek koncentrovaná bílkovina t mi pomohlo asi za 4- 5 dnu otoky dezněli .držtte se

kamaxet
6. kvě 2016

@mosquito
ja take mo doc díky hokky jsou zlaté a každ den si uzivám na 100% je to proste moc moc fajn i kdyz nekojim ale oni i tak rvou hlady hned po probuzeni že to by mi miselo mlíčko stříkat abych je uspokojila obe, tahle si uzije i tatínek krmeni a moc mu to prospívá ...jinak jsou ti tatínkové z obliga kdyz clovek koji a myslím že model prikrmu je pozitivní pro oba rodiče mej se mo moc fajn a tes se na miminka jsou to najštasnejsí chvíle mého zivota 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru