Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

mrkvicka28
25. led 2010

teda holky když čtu ty vyše manže to je děs. MY už máme jednoh prcka a když byl mimi tak manža se vším pomáhal i ted jej večer koupe nebo čte pohádku ta kdoufám, že mu to vydrží i u dvojčátek.
Má te něk terá i straší dítě? a k tomu dvojčátká? Jak jste na dvojčátka starší připravili? Jsou mu 4 takže už je dost samastatný.

zuzka72
25. led 2010

😀 Lita-ty jsi ale spisovatel!!! 😀
Mrkvička28-já mám starší děti 🙂, ale o moc než ty 😀, takže ti neporadím, ale je tady spousta holek co maji menší, takže ti určo napíšou.
Holky ještě s tou taškou na kočár, já budu mít u toho kočáru 2tašky, ale já bych raději asi jednu a větší, je něco takového? Protože když tam nechám zase jen tu jednu co je v tom balení, tak ta nemá tak dlouhý popruh přes řidítka a vrtat do toho a přešívat se mi nechce.
A taky dotaz-jaky bylo vítání občánků? Fotí se dohromady obě děti, nebo zvlášť? A jak to děláte u doktorů, pokud jedete sami s dětmi, teď to asi jde, ale až se budou batolit, tak to bude zajímavé.
😉

radka.k
25. led 2010

mrkvicka28
mému synkovi je přesně 2,5 a těší se podle nálady. Někdy hladí bříško, chce ho ukazovat, ukazuje jak bude vozit kočár, dává bříšku pusinky atd. Ale když nemá náladu, tak klidně řekne, miminka tady s námi ale nebudou spinkat, tady budu jenom já...
Důležitý je mu dát pocit důležitosti, zapojit ho do péče o miminka a navodit pocit, že bez něj bych to rozhodně nezvládla. Takže už teď ho připravuju na to, že bude mamince nosit plínky a pomáhat....to na něj zabírá. Vidím, jak je pyšný, že když jdu prát, tak ho nechám zapnout pračku, myčku nádobí ovládá úplně sám bravurně a já ho vždycky pochválím se slovy: co bych si bez takového velkého pomocníčka počala...no a on je blažený 😵 Takže myslím, že to takhle budeme aplikovat i na ty děti a bude to snad v pohodičce...

mrkvicka28
25. led 2010

rado to je správný přístup taky to mám tak v plánu. Malej chodí do školky takže to budu mít trošku jednnodušší,dopoledne budu mít čas na dvojčátka a odpoledne na malýho. Taky jsme si říkali ,že musí mít nějaké privilegia,jako, že bude chodit spát pozdějc než dvojčátka pujdem třeba jen s ním do kina a ták přce jen od sebe budou o 4,5 roku což už je dost. Zatím jsme mu nic neříikali myslím že tak v 4-5 měsíci bude stačit.

irminka
25. led 2010

ahojte,

Lita: zatím jsme s kýblíkem spokojeni, hlavičku musíme držet, jinak by se chlapečci asi utopili 😉 : Stává se nám, že se tam i vykakají a to je potom mazec, hovíša všude, ale jsou v tom moooc spokojení, prostě jako v bříšku maminky.

Beruška: díky za info ohledně toho očka, uvidím do zítřka, jestli to bude lepší, ale stejně to doktorovi řeknu, at jsem v klidu, nerada bych něco zanedbala,

Holky, s těma chlapama je to někdy děs........já mám strašně moc hodného manžela,ale už jsem mu také dala kartáč. Když se oba dva kluci vzbudí stejně, tak začnou řvát a on si je na PC. Tak jsem teda zdrbla, že jsem si to takto nepředstavovala a myslela jsem si, že pokud je doma, tak bude fungovat jako já. Máme to jednodušší v tom, že jednoho kojím a druhý má Nutrilon, tak není o čem mluvit,že? Potom jsem si vyslechla,že je on ten nejhorší atd, prostě ješita chlap......Ale od té doby, když kluci plakají, tak bez řečí jde přebalit nebo nakrmit...za to jsem moc ráda 🙂 a doufám, že to vydrží....

jo a ještě jedna diskrétní otázečka..Jak jste to měli se sexem po porodu? Vydržely jste šestinedělí? 😉

radka.k
25. led 2010

mrkvicka
4,5 roku už je rozumný a určitě to bude dobrý. S těmi privilegii je to super nápad. Na jednu stranu být starší znamená - pomáhat a mít zodpovědnost za menší sourozence, ale na druhou stranu to právě znamená i výhody, jak jsi zmiňovala - chodit déle spát, s tatínkem do kina, plavat, atd...a přitom zdůraznit, že jde SÁM, protože miminka jsou ještě malá... no a bude se cítit taky výborně 🙂

mrkvicka28
25. led 2010

irminko ty máš kluky z ivf z Unicy že? Proč má jeden nutrilon a druhého kojíš? Já jsem byla taky v unice a ted čekáme dvojčátka (8tt)jaký bylo těhotenství s dvojčaty?

beruska5
25. led 2010

tak naši holce je ted 8let,už je taky trochu večší,ona sa na ne moc tešila a stále ji tá láska drží,když může staále pomáha 😀 😀 a roztrhla bi se pro ně.Když sme šli na krev s mimčami byla snáma i starší holka a když dostali amok u jehli tak naše večší brečela s nima 😢

ale známa má 4letá dvojčatá a 8leteho kluka.Když se narodila dvojčátka měl Kuba 4roky.Stratil maminou pozornost,tak je po porodu hned začel nesnášet 😕 a bohužel mu to vydrželo do ted,když má príležitost tak im dělá zle a nemá je rád 🙄
on byl Kuba hodne rozmazlenej tak ten přechod nezvládl ani po ujištování že se na lásce maminy nic nezměnilo

ale to je jedinej špatnej příklad kterej znám 😉

mi sme vítání občánku neměli ale v porodke nás fotil nymburskej denník tak sme byli v novinách 😀

irminka
25. led 2010

mrkvičko: Bruno se narodil s roštěpem rtu, tak ho 3.den po porodu odvezli z Hradiště do Brna na kliniku, kde mu dělali plastiku, byl tam týden, takže přijel domů s flaškou. Sem tam mu dávám z prsu, ale chlapeček se na mě dívá a myslí sii, že jsem snad praštěná, prso mlgá jen jak dudlík.
Já jsem měla těhotenství vcelku dobré, hned po ET jsem spadla na schodech, potom myslím v 5.měsíci spadla z otočné židle, v 30 tt jsem byla v nemocnici na pozorování ohledně otevření a vydržela jsem do 36 plus 5, jinak pálení žáhy, bolesti zad.................prostě, co by jsme pro drobečky neudělaly 🙂

irminka
25. led 2010

já se musím také pochválit: my máme 1.dvojčata v roce 2010 ve Zlínském kraji, také jsme v novinách a zítra k nám přijde starosta města s družinou, protože jsme 1.občánci Uherského Ostroha, tak se teda moooc těším

radka.k
25. led 2010

Irminka
co se sexu po porodu týká...tak já po minulém porodu byla tak sešitá a bolavá, že jsem fakt 6týdnů vydržela a až po šestinedělní kontrole u mého dr.jsme na to hupli...teda spíš nehupli. Tak strašně mě to bolelo, že jsem u tohotiše brečela, manžel si toho všiml a raději přestal...bylo mi ho hrozně líto a cítila jsem se méněcenně, že už jako ženská budu stát za prd. Tak jsme to zkoušeli nenásilně postupně a za pár dní se povedlo 😀 a pak už to bylo v pohodě. Jenže rozdíl byl v tom, že u prvního těhu jsme sexovali dost a až do konce, přenášela jsem, takže na konci jsme vlastně nedělali nic jinýho, sloužilo to jako vyvolání porodu 😀
Jenže teď při těhu s dvojčátky mě za prvé dr.varoval, ať jsme raději zdrženlivější a za druhé já na to nemám abolutně chuť. Takže mi včera manžel připomněl, že naposledy se vším všudy to bylo na jeho svátek (11.listopad), od té doby volím jen "jiné metody jeho uvolnění". Takže jsem tedy včera svolila a byl "in". Přes to břicho teda s problémy, ale úplně jsem se divila, že jsem si to celkem užila 🙂
Takže vůbec netuším, jak vydrží po porodu, když už celé těhotenství je na tom se sexem dost bídně 😨

zuzka72
25. led 2010

Irmi-vím, že tady holky psali, že šestinedělí nevydrželi a sexovali po 4týdnech, ale to je asi normální, já po porodech taky na to vlítla a co jsem se bavila s ostatními tak ti taky nevydrželi, ono záleží na tom, jak se cítíš a jestli ten tvůj je svolnej. To já se bojím, že ten můj nebude, striktně dodržuje, co někde vyčte. 😀 Ale snad ho ukecám. 😀
Mrkvička28-já mám taky IVF ICSI, ale z Reprofitu. Jsem si taky vzpoměla, ty starší děti jsou o 2,5roku a je fakt, jak píše radka.k-musíš tomu staršímu dát pocit důležitosti, ten můj byl natřepanej, se vším mi pomáhal a když se mimčo narodilo, tak ho uspával-povídal mu pohádky a hladil ho a hlavně pomáhal vozit kočárek a dával dudlík. 😀

irminka
25. led 2010

Já se přiznám: my už jsme se milovali 2x po porodu a to jsem rodila 4.1., jsem hrozná, ale oni mně tam snad něco popravili, či co? Jsem ani nečekala, že si to tak užiju, doufám, že nám to tak vydrží 😎

monika.tdm
25. led 2010

Irminko gratuluju, to bude slavy!!! Kapela, transparenty, slivovica!!! velka udalost!! 😉 Jeste jsem se te chtela zeptati, jestli v te loznici spite vsichni i manzel??? 😉

mrkvicka28
25. led 2010

Irminko tak to jste šikulky že jste první v roce 2010 u vás doma. Já teda ještě nikdy nespadla dr. mi pořád říká opatrně tak už mě docela děsí. Zatím je to v pohodě jen mě při stání bolí kříže ,ale to je asi normální.
A s tím milováním my to máme taky do 12tt z bezpečnostních důvodů zakázané a pro manžu je to občas jak za trest ještě že jsou i jiné možnosti,ale jak říká on sá není to ono. Do kdy jsi u dvojčátek brala utrogestan do 12tt?

zuzka72
25. led 2010

Irmi-no někomu porod pomůže i v sexu, že je to pak lepší a někomu naopak. Každopádně si myslím, že je to hodně i o psychice, že víš, že ten tvůj je oporou a pomáhá ti, tak se to tak nějak vyvrbí. 😀
Jinak gratuluji k I.občánkům.... 😀
😎 Holky měli jste někdo, kdo už máte děti ten epidurál při přirozenym porodu? Fakt nic nebolí, nebo jsou to jen kecy. 😲 😎

monika.tdm
25. led 2010

Ty jo!!! Mrkvicko tak ja uplne cumim, ja zadny utrogestan neberu nikdo mi nic nezakazuje, gynekolog nemluvi, dokonce mne zve na navstevu jednou za mesic a pul, sex u nas zakazany neni, tak jsem z toho blazen!!! Jo a ja uz hapala ze schodu, modry zadek spalena ruka o koberec, jinak o.k. 😉

mrkvicka28
25. led 2010

moni a otěhotněla jsi přirozeně nebo po ivf?
můj dr. je dost opatrněj ten urtoš mám napsaný z kliniky takže v něm jen pokačuji. Nakontrolu mám jí 17 února,ale nevystečií léky takže budu muset stejně příští týden k dr.

monika.tdm
25. led 2010

mrkvicko jsem po ivf akorat jsem po ET mela 10 dni vaginalni gel s progesteronem!!! Delam na infekcnim oddeleni - jip a jeste se zdrahal mi dat neschopenku, prej prijdu o penize, blb!! Tak jsem mu rekla, ze na penize mam manžu!!!

monika.tdm
25. led 2010

mrkvicko a na minule navsteve se mne ptal jestli se nechci vratit do prace, mezi HIV, praseci chripky , nestovice atd.... a o tahani lidi ani nemluvim. No a na to uz jsem nemela slov!!! je mi blbe ted zmenit doktora!!! 🙂

sarri
25. led 2010

Holky, mám dotaz - jak to děláte s čajíkem? Dáváte čaj? Mně teď doktorka řekla, že jim mám dávat mezi jídlem každé 2 lžičky heřmánkového čaje (už jsme ho jednou dávali, když nekakaly, ale nechtěly ho - musel se přimíchat do mléka). Přijde mi to zbytečné. Nemyslím si, že by holky měly žízeň - pijí 100, 7x denně. Za den víc jak těch 700 většinou fakt nevypijí (váhy cca 5300g).
Porodnice se nebojte - jednou vás z tama pustí a pak bude vše jiné a tisíckrát lepší. Mně to tam připadlo jako "frendly k sestrám kuřačkám" jinak k nikomu. Nenechte se nikým vydeptat - což je teda v hormonamy zmítaném šestinedělí dost problém. Já fakt myslela, že si to půjdu hodit a taky jsem měla velký strach, že zanevřu na miminka, která mi brala i poslední hodinku spánku, neboť to, co po mně chtěli v porodce, se nedalo zvládat a já spala fakt jen hodinu za celý den. Pak jsem začala částečně ignorovat jejich systém a nahonila až 4 hodiny roztrhaně. Problém je, když jsou mimča malá a nikdo vám nepomůže s kojením nebo s péčí o ně. Měla jsem míň mléka, ale věřím, že by se to rozjelo, kdyby mi pomohli. Jenže holky vytáhly málo a systém přebalím, zvážím, nakojím, zvážím, dokrmím - pak to samé s druhým děckem a pak odsát prsa - a můžete znovu. Do toho vizity a koupání každý den s čekáním na sestru, až si přijde děti milostivě zvážit - někdy až 45 min. A pak ten současný superkojící přístup - nekojíš, tak jsi špatná matka, protože je to pro dítě to nejlepší - pořád se s tím vnitřně srovnávám. První, na co se mně každý při pohledu do kočárku zaptá je, jestli kojím. Mám chuť říct: "Ne, a co je Ti k...(fakt bych to nejradši řekla) po tom!"
Včera oblékal tatínek v koupelně Elišku a říká: "Jedna noha, druhá noha, třetí a poslední." Takže mně omluvte, jdu přepočítat holkám nohy...

radka.k
25. led 2010

monika.tdm
Co to čtu? To není doktor! Radím ti, změň si ho. Lepší teď na začátku, ať celý průběh těhotenství sleduje potom opravdový odborník. Přece tě nemůže poslat pracovat na infekční oddělení s výskytem nemocí, které uvádíš! A že je ti to blbé? On ať si myslí, co chce, víckrát už ho neuvidíš. A ten nový dr. jistě pochopí tvé důvody ke změně.

monika.tdm
25. led 2010

sarri nikdo neni dokonaly, ani tatinkove 🙂 jsem zvedava na toho meho!!

monika.tdm
25. led 2010

radko ja mam na ne stesti to uz je treti blb ktereho mam, tak jeste mesic pockam, jestli se to zmeni, jak ne tak jdu od nej!!! A to jsem personal nemocnice, to je huste co???

monika.tdm
25. led 2010

Mozna si mysli, ze kdyz jsem zdravotni sestra, tak to nepotrebuju slyset a ze vsechno vim!!!

petulka26
25. led 2010

Mončo, na tvém místě bych taky doktora určitě změnila. Jsem také po IVF ICSI, a utrogestan jsem brala do 12 tt. Celé těhotenství jsem byla doma, protože můj doktor byl zásadně proti abych se vrátila do práce a to pracuji v kanceláři, takže žádná velká námaha. Říkal že těhotenství po IVF a ještě k tomu s dvojčaty je už tak dost rizikové, tak ať raději doma v klidu odpočívám.

Co se týká té nemocnice. Já jsem byla v nemocnici 6 týdnů. A je pravda že ten režim na oddělení nedonošenců mě málem zabil. Měla jsem Lukase u sebe na pokoji a Elenku na JIP, bohužel každé s těchto oddělení má svůj vlastní režim, krmení atd, takže já pořád lítala mezi JIP a pokojem a myslela jsem že me z toho fakt asi klepne, ptotože prakticky vůbec nezbýval prostor na spaní. Jen jsem dokrmila Lukyho, tak jsem za 30 minut musela běžet na JIP krmit Elenku, no prostě síla. Zlepšilo se to až když mi dali na pokoj i Elenku, to už se pak docela dalo. Jen mi hodně vadilo, že děti mají od doktorky předepsanou dávku jídla a nemohla jsem jim dát ani víc ani míň, takže se stávalo že občas mi děti řvali hlady a jindy zas toho bylo moc a oni je nutili aby to snědli, takže potom třeba zvraceli. To mě vytočilo na tolik že jsem při vizitě seřvala doktorku, a pak už to bylo v pohodě, a mohla jsem je krmit tak jak potřebovali 🙂

zuzka72
25. led 2010

Sarri-jsem se s tím taťkou zase nasmála. 😀 😀 😀

monika.tdm
25. led 2010

petulko ale ten utrogestan vam napsali v caru, Ne??? to ja mela z caru ten Crinone gel!!! Kazdy CAR to ma jine!!! Lezeli jste treba po ET?? Ja ne, slezla jsem z kresla a jeli jsme domu!!! 😉

elly01
25. led 2010

Teda mončo, také se přikláním k Radce a doporučuji změnit lékaře raději hned než bude nějaký průšvih.... My máme dvojčátka přirozeně a přesto mě moje paní doktorka nechala domahned od začátku a bere mě jako rizikovou, i když je (zaplat panbuh) vsechno v poradku. Take jsme měli do 12tt zakazany sexik a protoze jedno mimco melo hned na zacatko problem se zloutkovym vackem, tak i ja jsem brala utrogestan.
Naprosto nechapu, ze kdyz jsi po IVF navic s dvojcatky, ze Ti nechtel dat neschopenku

petulka26
25. led 2010

Mončo, ano ten utrogestan jsem dostala už v CARu, a pak mi ho předepisoval už můj doktor.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru