Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

zdepros
29. led 2010

Petulko nestraš, v motole jsem registrovaná 😉

lita
29. led 2010

Petulko, vidis a mne v Thomayerce malem svym laxnim pristupem zabili kamaradku, neprehanim!!! Nechali ji tam v porodnich bolestech nekolik dnu, uz mela zlute oci od zanetu v celem tele, maly uz mel znecistenou plodovku, takze tyden po porodu tam byla zpet na celkove cisteni v narkoze. Kdyz si stezovali, jestli uz s ni neco budou delat, tak jim dr. odvetil, ze pokud se jim to nelibi, tak at si ji odvezou jinam!

A ted odtamtud odvezli dalsi holcinu, jak jsem tu psala, rodila v 28tt, byla u nich a sanitkou ji prevazeli do Podoli.
Takze fakt hodne zavisi na osobnim pristupu jednotlivych doktoru.

Ja byla u Apolinare na rizikovem velmi spokojena, ale pak zase slysis horory z odd. sestinedeli u nich.
Asi si fakt nevyberes 😒

Ja opravdu nevim, jak to delaji ty holky, na ktere misto pri registraci nevyzbyde. Ale pry kdyz jsi tehotna s dvojcatky, tak te registruji tak jako tak.

Ale treba u toho Apolinare podepisujes papir, ze maji pravo te odmitnout pokud budes rodit v rozmezi 32-35tt z duvodu nedostatecne kapacity. Sila, co! Ale ze pred i po te vezmou na kazdy pad. To jsem nejak nepochopila a jsem moc rada, ze muj dr. je tam primo porodnikem, takze si me tam odrodi pripadne i na chodbe 😀

lita
29. led 2010

Zdepros, neboj, pry te s dvojcatkama vezmou, i kdyz maji plno. Kde te odrodi, to uz je otazka, treba na te chodbe 🙂

Treba u Apolinare maji jeste jeden nahradni porodni sal, ktery v pripade preplnene kapacity oteviraji. Ale kam te pak ulozi do postele, to nevim. Asi bychom mely do toho seznamu "Co sebou do porodnice" pripsat nafukovaci lehatko a kolebky 😀

hanula83
29. led 2010

Holky, fakt hledím jako tele 😕 ... hnus, co se dnes děje... tak vám asi nezbývá než se drát o svoje místo 😔 😒

hanula83
29. led 2010

Jo holky, a pochybuju, že kdyby rodila nějaká VIP panička, tak by ji nechali čekat na chodbě nebo poslali rodit za Prahu...

lita
29. led 2010

Hani, tak, tak, jenze na tohle jsme kratke 😠

Holcina, co se mnou lezela u Apolinare, mela prvni porod velmi rychly. Vezli ji z domova sanitkou k Apolinari, kde byla registrovana, ale manzela do sanitky nevzali. Zvlastni pravidlo, takze se za nimi ritil v aute. Jenze ona uz jim v te sanitce rodila, takze po ceste to museli zalomili na Bulovku, coz je porodnice blize. Ani ji nestacili prevlect a odrodila behem par minut v tom, co mela na sobe. Manzel to ale nevedel, takze se pak u Apolinare domahal, ze chce k porodu sve manzelky. Taky dobra porod story 🙂

monika.tdm
29. led 2010

lito ja mam jit prave k Apolinari, protoze jsem tam chodila do Caru a proste tam chci!!! To tam mam jsko sedet od sesti kdyz otviraj az v jednu??? to tam driv porodim!!!

lita
29. led 2010

Moni, ne, bez tam na tu 13:00, treba o 5 min. driv, od rana tam byt nemusis, to se tykalo Podoli. Kazdopadne se priprav, ze tam jsou na tom registracnim odd. prijemny jako cinze 😒 Navic cekas dvojcatka, tak by snad problem byt nemel.
Jen si to dobre spocitej, kdy tam vlastne mas prijit, pokud ti 14+0 (pocitano dle PM) zrovna nevychazi na st, ct nebo pa, viz ten odkaz o registraci.

mrkvicka28
29. led 2010

lito to s tou krví nechápu mě při objednáni akorát řekli kdy mám přijít vychází to na 12 tt jdu do prenatalu v Brně mám se na to ještě někoho zeptat?

lita
29. led 2010

Mrkvicko, jeste jim tam rozhodne zavolej a zeptej se, tim nic nezkasis. Jak rikam, v Gennetu se chodi na tu krev o 1-2 tydny drive. Ale J.cien tu treba psala, ze ji tu krev brali v den screeningu. Uvidis, jaky system maji tedy v Prenatalu.

hancas
29. led 2010

ahojky maminky zdravím vás z nemocnce ☹ klárince zjistili akutní zánět ledvin,leží na kapačkách hodnotu zánětu měla 210 a minimun je 5 ☹ já mám nervy na dranc,celej den se brečela,ted už je to celkem ok,manžel si musel vzít parafraf na Kubíka podle odhadů tady budeme do úterý,zítra jdeme na rtg ledvin a další krev,aby zjistili zda se něco změnilo nebo ne snad ano k leošímu 😀 tak mi držte pěsti a já zase jak budu něco vědět napíšu ju mějte se maminky

petranela
29. led 2010

Ahoj holky, konečně jsem vás dočetla, vy jste toho ale nakecaly, ale to je dobře 😉 samé zajímavosti se tu člověk dozvídá, super.

Já si včera zažila děsný stres, zkolaboval mi děděček téměř v náručí, naštěstí seděl na botníku a já ho držela aby nespadl a do toho volala sanitku.... ☹ Byl v bezvědomí asi tři minuty, pak naštěstí začal komunikovat a záchranka byla brzo u nás. Měl náhlou příhodu srdeční a hodně nízkou hladinu cukru v krvi. Teď už je veselý a nejraději by šel z nemocnice domů, takže vše dopadlo dobře 😉 , no ale bylo to fakt něco hroznýho... Měla jsem ho pak celý den před sebou jak mi modral před očima, oči v sloup..., ale dnes už jsem úplně vpohodě. Jenom doufám, že to nemělo nějaký vliv na miminka, no snad ne. Našla jsem ho na chodbě přesně v tu chvíli, kdy se mu udělalo špatně, ale největší podíl na tom má náš kocour, který se pořád domáhal na chodbu a mnoukal u dveri, ze tam neco slysi. Tím pádem jsem děděčka našla. Bydlime s babi a dedeckem v dvougeneračnim domě. Teď je náš kocourek největší miláček a dostává pořád nějaké dobroty 😉

petranela
29. led 2010

Hancas, to mne moc mrzí, že jste s Klárinkou v nemocnici. Moc držím palce, ať se z toho dostane co nejdřív holčička malá, ať je brzy zdravá a hodnoty ať se jen zlepšují.

j.cien
29. led 2010

Petranel,tak to jsou šoky..ale hlavne,ze je deda uz OK 😉

Hancas,bobecek mala...urcite ji nasadi antibiotika a zanet zlikviduji!!ALe jsou to asi silene nervy...to si zatim ani neumim predstavit...tak hodne stesti!At jste brzo doma a zdravi!

lita
29. led 2010

Hancas, to je mi lito, takhle malinka a uz do nemocnice! Chudylka, at se z toho co nejdrive dostane. Dej nam vedet, jak se vam vede a ze se lepsite, nasadi ji nejake leky a urcite ji bude zitra lepe.

Petranela, jeste ze jsi tam byla nebo spis ten vas kouzelny kocour a ze uz dedecek laskuje s myslenkou jit domu 🙂

Manzel mi ted dela veceri, dohodli jsme se, ze kazde utery a patek bude varit on. Jen to tam ted dole v kuchyni trochu lita, tak doufam, ze bude vsechno v celku, jak on, tak i kuchyne 😀

hancas
29. led 2010

holky dali nám kapačky hned jak nás přijali antibiotika jí budou dáva cca 3 dny rovnou do žily,musím vážit plínky a psát kolik toho vypila aby věděli.teplotu nemá a snad už ani nebude mít chuděrka museli ji i vycévkovat já čekala za dveřmi a myslela si že tam vletím a seberu jím ju jak plakala apořád volala mami mami,já od rána nejedla až ted takže totálně v prd.li ☹ tak mizerně mi dlouho nebylo nervy stesk po Kubíkovi....si říkám že víkend se rychle přehoupne a v pondělí bude zase spoursta vyšetření a to se rozhodne"""

hanula83
29. led 2010

Hani, tak to mě mrzí, jak se něco takového může stát? Ví se, z čeho to měla? Aspoň, že to zjistili a léčí se to... to už je otázka času a bude líp... Proč jsi u ní nemohla být když ji cévkovali? Já bych tam určitě vletěla, taky si nedovedu představit, že bych tam musela jednu z holek nechat a poslouchat jak křičí... ☹ ☹

Petranela, ty sis taky musela zkusit, já v takových chvílích totálně panikařím... nechtěla bych sama se sebou například uvíznout ve výtahu... 😖

lucy82
29. led 2010

Hani moc mě mrzí že jste s Klárinkou v nemocnici, chuděrka maličká ☹ Ale teď už bude líp, antibiotika zaberou moc držím palečky aby jí už bylo dobře a byly jste co nejdříve doma 😉
Ostatní zdravím nějak nestíhám dočítat, včera jsem byla totálně k.o. , vůbec jsem skoro nespala, protože Sofinka se mi pořád budila, takže kojení ve 2, ve 3, ve 4 se vzbudila Nela, a v 6 zase Sofi a to už jsme vstávaly, navíc byly celý den protivky takže den magor, byla jsem ráda že jsem v devět zalehla 😉 Dneska to šlo, akorát mi obě dvě odmítají skoro celý den prso 😒 Nechápu, přicucnou se a odcucnou a je konec, nesnědla jsem nic co by jim mohlo vadit, jím takhle pořád, dokonce ani Sofinka nechtěla odstříkaný ale Sunar ten zblajzla 😖 Mamka mi pořád říká at odstříkávám nebo ať to prostě zkouším a blabla bla, už mi to leze na nervy, jak to mám zkoušet když řvou a mají hlad, není to na moje nervy je nechat řvát hlady, přikládám ale bez efektu, prostě se nepřisajou ☹

hanula83
29. led 2010

Lucy, to tě do toho kojení nutí i mamka? To mě naštěstí ne, protože ona s tím sama taky měla potíže, a to měla tři děti. No a vyrostli jsme, že... Myslím, že jsi to i tak vydržela dlouho, už ti nikdo nemůže zazlívat, kdybys to úplně odbourala... To je fakt na palici, sotva usneš, hned se budit... už by mi praskla hlava...

lucy82
29. led 2010

Jojo Hani, pořád dokola mi říká ať to ještě vydržím, já bych ráda, ale přes den když jsem tady na ně sama, za prvý nemám čas si odsávat, a za druhý když prostě mají hlad a nechtějí moje prso tak je nenechám obě řvát hlady a nebudu jim násilím cpát pusu k bradavce 😠 Hlavně že nás se ségrou mamka kojila do 3 měsíců, no uvidíme zítra.
Zítra si holky snad bere na procházku tchýně a já se jdu koooonečně odreagovat do obchodáku 🙂 A ta moje plácačka místo břicha mě pěěěkně štve, teď jak moc nechodíme ven tak kila nejdou moc dolů a pořád vypadám jak v 5 měsíci těhu 😒

hanula83
29. led 2010

No jo, to jsou ty mamky, nelíbí se nám, co říkají, ale nakonec to stejně uděláme podle nich, že 😝 😉 ... Já dnes byla na hodně vysilující procházce, až jsem z toho padla jak zbitá. Ale aspoň jsem se prošla, je fakt, že se cítím o moc líp, než když tady celý den jsem zavřená... a holkám to taky dělá dobře... O svém břichu se nevyjadřuju, hnus, stále ještě povolená kůže a ty strie... ach jo.

lita
30. led 2010

Ahoj holky, hezky vikend! Natrefila jsem na hezke stranky s uzitecnymi info, tak mi neda se o ne nerozdelit, jak uz je tu mym dobrym zvykem 😀

Vybavicka - clanky na tema co do prebalovaci tasky, sebou do porodnice, celkova vybavicka pro miminko, co vyridit po porodu a kde:
http://maminkymaminkam.webnode.cz/vybavicka/

Pece o miminko - koupani, noseni, sucha pokozka, odrihnuti, prebalovani atd.
http://maminkymaminkam.webnode.cz/pece-o-miminko/

Kojeni http://maminkymaminkam.webnode.cz/kojeni-/

Stravovani a prikrmy http://maminkymaminkam.webnode.cz/stravovani-/

A plno dalsiho - porod, vyvoj plodu, psychosomaticky vyvoj ditete, zdravi a bezpecnost, zlozvyky atd.
http://maminkymaminkam.webnode.cz/tehotenstvi-o...

Hlidani deti dle kraju http://maminkymaminkam.webnode.cz/hlidani-deti/

A plno dalsiho, co si samy muzete vybrouzdat 🙂

zdepros
30. led 2010

Ahojky, lito super 🙂 , děkujeme

lita
30. led 2010

A tim jeste nekoncime 🙂
Hodne jsem si ted cetla o kosmetice pro deti (na MK je zajimava diskuze na toto tema), protoze nasi mimisci nejspise budou choulostivy a nejspise atopici. Zde je shrnuti toho, co jsem se docetla ze zkusenosti a doporuceni maminek:

- ze zacatku je potreba jen minimum kosmetiky, cim mene tim lepe. Postaci krem na zadecek, ubrousky na prdelku, pripadne olejicek do koupele a krem na telicko po koupeli.

- na uplnem zacatku pozor na Johnsons (pouzivaji ho hojne v porodnicich), plno miminek je na nej alergickych. Mene citliva miminka snaseji dobre kosmetiku SebaMed, Hipp, Bubchen a Weleda. Weleda by byla i pro citliva miminka, protoze je prirodni, ale obsahuje bud mesicek nebo hermanek, coz vadi, neb mesicek muze vyvolat alergickou reakci a hermanek vysusuje.

- citliva a atopicka miminka dobre snaseji tyto znacky: Bioderma (ABC nebo Atoderm), Oilatum, A-derma, Topfer nebo prirodni oleje (hlavne mandlovy nebo slunecnicovy). Prirodni oleje lisovane za studena muzete koupit bud od Eone, Nobilis Tilia, Ellinor, Saloos nebo Lavera, Weleda.

- mnoho maminek na suchou ci citlivou pokozku doporucuje mast Leniens, olejovou koupel Linola Fett Ollbad.

- co se tyce oleju, je vhodnych par kapek do koupele. Pokud je budete pouzivat na telicko po koupeli, pak pouze rostlinne (mandlovy, slunecnicovy, brutnakovy, olivovy) a ne mineralni, protoze ty se nevstrebaji a mohou dokonce pokozku i vysusit. Jinak maminky po koupeli doporucuji potirat spise kremem nez olejem.

- krem na zadecek a opruzeniny: nektere mamky si chvali Rybilku a nektere zase doporucuji rybi mast namichanou primo v lekarne, protoze neobsahuje konzervanty. Pripadne lze bez konzervantu koupit destkou mast s rybim tukem Babynol. Bepanthen nekterym miminkum nevyhovuje. Prirodni kremy na prdelku maji Weleda (mesickovy kojenecky krem) a Earth Friendly Baby (s cernym jetelem). Pokud jsou opruzeniny silnejsiho razu, pripadne zacnou mokvat nebo jsou kvasinkoveho puvodu, tak miminkum poruznu pomohly tyto pripravky: Imazol nebo Sudocrem.

- plno maminek si chvalilo krem na oblicej pro miminka Robatko od Cannaderm, pripadne na zimu Altermed Baby Winter Cream. Pozor na hydratacni kremy v zime (to plati i pro vas), obsahuji vodu, coz neni zadouci, kdyz mrzne.

- na zlute skvrny ve vlaskach doporucuji bud Excipial nebo Bioderma ABC Berm BAby Squam krem. Na toto tema je na MK samostatna diskuze, pokud se vam to prihodi.

- co se tyce praciho prasku, tak mi prijde ze Lovela jednoznacne propadla, lepe dopadl Batole. Pro citliva miminka si mamky nemuzou vynachvalit ekologicky tekuty praci prostredek Sonett Neutral, ktery se prodava i ve velkych balenich, ktera pote vyjdou levneji. Avivaz se nedoporucuje vubec, misto toho pripadne pridat do posledniho machani ocet.

zlatovlaaska
30. led 2010

ahojky ve spolek 😉

teda lito, ty jsi spisovatelka a průzkumnice, děkuji za odkazy, co sem dáváš 😉

hancas
30. led 2010

hanuli....prostě mi dr.řekla a počkám venku že mě tam nepustí,dnes brali opět moč a krev a měli jsme jít na rtg ledvin ale stále se nic nedějě!!!prostě nejhorší je že ti nic neřeknou a y čekáš a jěšě je to na nic přes víkend v nedělu se tady nepracuje takže ti jen sedíš a čekáš na ppondělí kdy zase nebudou vědet kam dřív skočit a já budu uhoněná protože to zase budou chtít udělat honem honem v tomhle mě ta nemocnice i štve.

lita
30. led 2010

A jeste jsem nasla super tip jak usetrit penizky, pripadne predejit alergickym reakcim na vlhcene ubrousky na utirani zadecku. Muzete si ty ubrousky delat samy doma, z ciste prirodnich surovin.

- bud vyuzejete chytrou sadu od firmy Eone (ceska firma, delaji prirodni a etericke oleje) - Medvidek a Perlicka. Medvidek je hydrofilni olej pro pripravu myci emulze, bud ji muzete dat do lahvicky se sprejem (take prodavaji) nebo si ji pripravit do kovove misky k prebalovaku a do nej ubrousky namacet. Perlicka jsou ubrousky pro tu emulzi. Zde jsou odkazy:
http://www.detskybioshop.cz/detsky-bio-shop/esh...
http://www.detskybioshop.cz/detsky-bio-shop/esh...
http://www.detskybioshop.cz/detsky-bio-shop/esh...

- pokud byste chtely usetrit penizky ci chranit zivotni prostredi, pak misto tech Perlicka ubrousku muzete pouzivat frote uterky (i z biio bavlny), ktere muzete prat. Najdete je treba zde:
http://www.branakdetem.cz/bioflanelove-cistici-... (jsou rozdelene i barevnym okrajem, poznate, ktere mate na prdelku a ktere na oblicejik)
nebo tyto fleece ubrousky k vlhceni (nedoporucuje se je prat v mydlovych pracich prostredcich, protoze pak zmolkuji a ztraceji jemnost):
http://www.branakdetem.cz/ubrousky-k-vlhceni-ha...

- nebo pokud se nechcete s uterkami prat, pak usetrite penizky za ubrousky tak, ze si je budete samy strihat z Perlanu (role), ktery koupite v lekarne (pouziva se v nemocnicich):
http://www.evus.prodejonline.cz/919/d.3200009.P...

Pouzivat nemusite jen tu emulzi od Eone, ale take slunecnicovy olej (z lekarny nebo od firem, co jsem uvadela) nebo mandlovy olej, pripadne mesickovy odvar (na ten muze byt alergie). Pozor, hermanek vysusuje.
Pri 2 detech je ta uspora uz znatelna.

Pokud shanite prodysny chranic na matraci, tak nejlepsi mi prijde tento bambusovy:
http://www.dulinka.shop4you.cz/chranic-marace-b...
nebo tento bavlneny frote:
http://www.dulinka.shop4you.cz/chranic-matrace-...

sarri
30. led 2010

Holky, máme nový vysavač - ten starý nevydržel rýmu, co holky měly a ještě trochu mají a odešel včera do věčných lovišť za doprovodu příšerného dýmu a smradu ☹ No, ten nový nemá sáček, ale takovou průhlednou nádobku - jsem fascinovaná, kolik máme všude bordelu - stále prohlížím nádobku, jestli zas něco přibylo 😀 😀 😀 😀 😀
Jo, manžel dostal příkazem vycházku s kočárek a 2 hodiny se nevracet a koupit oběd. Mám gruntovací den. Vydrhla jsem hořáky na plynové desce, troubu - fuj, to nesnáším a perlička budou moje milované kachličky za kuchyňskou linkou, které jsou ve vysokém lesku a vínově červené barvě - jsem nějak při pořizování kuchyně nepočítala s tím, že budu mít hned 2 poklady a vymývat tisíckrát denně lahvičky od mléka, které mi ty kachle vždycky nahodí 😠 Zítra si to dohasí naši a tchýně a my pojedeme brousit svahy, tak musí být naklizeno - tedy nemusí, každý by pochopil, že nestíhám, jenže já stíhám, jen jsem líná jak veš. No nic, tak jsem se vykecala, pochválila si vysavač jdu pokračovat ☹

monika.tdm
30. led 2010

lito dekuju, ja tam radeji pujdu o pul hodky drive, dam si chlebicek v mistnim bufetu!!! 🙂

lita
30. led 2010

Jeste k te peci o zadecky a vyrobe domacich ubrousku, nasla jsem krasny popis se vsim vsudy, docela blbuvzdorne 😀

vyroba domacich ubrousku http://www.latkovky.info/zadecky/domaci-ubrousky/
jak na opruzeniny http://www.latkovky.info/zadecky/jak-na-problemy/
bezna pece http://www.latkovky.info/zadecky/bezna-pece/

navic k tem ubrouskum Perlicka, frote ubrouskum nebo Perlanu je mozne pouzit tyto bavlneno plenove ubrousky, 15 ks za 95 Kc, lze prat:
http://www.latkovky.cz/koupani-prebalovani/bavl...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru