Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

lita
1. únor 2010

J.cien, nekde jsem videla prodavat zrcatka, ktere si muzes vzatu pripevnit a diky nim videt na deti z mista ridice.

petulka26
1. únor 2010

Mrkvico, ty lízátka jsou vážně super, dají se koupit v každé lékárně, a mají několik různých příchutí. Myslím že 12 lízátek stojí asi 60 Kč. Mě to strašně moc pomáhalo, měla jsem je pořád u sebe. A jsou moc dobrý i chuťově 😀

lita
1. únor 2010

Mrkvicko, to je skvele, gratulace a at se jim stale dari 🙂

K tem lizatku, take jsem je pouzivala, protoze mi bylo dost soufl, nezvracela jsem, ale porad se to hrnulo nahoru, v jakoukoli denni dobu. Chci te upozornit, ze ac jsou pro tehotne a prodavaji je v lekarne, tak obsahuji Ecka! Mam tabulku Ecek, tak jsem si je prolustrovala (protoze nektera Ecka nejsou vubec na zavadu) a predstav si, ze vsechna Ecka zpusobuji hyperaktivitu u deti!
Snad jedina prichut byla bez Ecek - myslim pomeranc nebo jablicko, ted si tim nejsem jista, v lekarne muzes na ten obal mrknout. Nekde totiz muzes koupit krabicku lizatek jen jedne chuti, ale vetsinou prodavaji prave ten mix.

Jinak me na ty zvraceci reflexy pomahalo cucat jakykoli bonbon a v prodejnach Country life prodavaji uzasna bio lizatka vyrabena zcela bez chemie, pytlik 10 ks za 50 Kc. Maji nekolik prichuti a deti moji sestry se po nich muzou umlatit 🙂

Pak mi take pomahalo se zhluboka nadychnout, zaseknout na chvilku zuby a neceho se napit nebo najist.

Muzes si doma take delat zazvorovy caj, bud se prodava suseny v pytlikach (maji skoro v kazdem vietnamskem ovozelu) nebo si ho delat cerstvy doma, doporucuju s medem. Normalne nakrajis koren zazvoru na platky a par platku zalejes horkou vodou, dosladis medem a mas uzasne piti.

zuzka.o
1. únor 2010

Mrkvicka...moc gratuluju ke kontrole a k perfektním dětičkám 😵

lita
1. únor 2010

Na to, ze jsou prolezla Eckama jsem prisla az po delsi dobe, do te doby jsem je docela spasala, pak uz mi nepomahaly a teprve pak jsem si precetla slozeni a malem mi vypadly oci z dulku 😠

mrkvicka28
1. únor 2010

lito to jsem nevěděla že některé ečka způsobují hyperaktivitu dětí, to by mořžná vysvětlilo proč je náš malej tak živej a vlastně od roku nám nechtěl pát po obbědě. Můžeš mi ten seznam poslat do IP docela mě to zajímá Dík.

lita
1. únor 2010

mrkvicko, ja najdu ten odkaz a dam ho klidne sem, at to maji vsechny maminy a skoromaminy, tak chvilku strpeni, uz se to hleda 🙂

mrkvicka28
1. únor 2010

jo to bude super

lita
1. únor 2010

Na strankach bionebio.cz je strucny prehled vsech Ecek s uvedenim stupne jejich nebezpecnosti. Mozno vytisknout, zmensit a nosit pri sobe na nakupy.
http://www.bionebio.cz/index.php?main_page=mgp&...
(kliknout na posledni slovo v clanku, tzn. "zde" - link je trochu neviditelny)

Dale je mozne na jejich strankach na http://www.bionebio.cz/index.php?main_page=mgp&... stahnout knizku Vime, co jime od autorky Dr. Vrbove. Tam uvadi presny popis kazdeho Ecka, co znamena a mnoho dalsi uzitecnych info o potravinovych doplncich. (to same, kliknout na posledni "zde").
Tam se prave uvadi, ze ne vsechna Ecka jsou nebezpecna.

mrkvicka28
1. únor 2010

Díky už to mám stažený

hanula83
1. únor 2010

Kocu, moc roztomiloučké 🙂... u nás pase zatím jen Eli, Aňoušek už se pokouší, ale jde to hůř. Není tak zvědavá 😉..

Mrkvičko, mně ty lízátka dala sestra u gynekologa, nevím, jak se to jmenuje, ale určitě se dají koupit v lékárně. Jezdila jsem v tu dobu busem a dost mi pomáhaly, aby se mi nedělalo zle..

Co se týče autosedaček, tak my máme Chicco a jsou jen proti směru jízdy.

lita
1. únor 2010

J.cien, tady jsou ty zrcatka, o kterych jsem tu psala.
Timto uvidis na obe deti:
http://www.autosedacky-romer.cz/zpetne-zrcatko-...
http://www.kocarky-zlin.cz/detail.php?idzbozi=1619 (to same, ale za lepsi cenu)

nebo toto, ale to bys musela poridit 2 kusy a pak by asi byl problem, protoze bys musela pokazde prenastavit svoje zpetne zrcatko podle toho, na ktere dite by ses chtela juknout:
http://www.malvik.cz/Autosedacka-doplnky/autodo...
http://www.nunynek.cz/katalog/zbozi/hracky/pro-... (hezky vyobrazen system)
http://www.detskydum.cz/detail/case-logic-bezpe... (levnejsi)

Takze asi prichazi v uvahu jen ten prvni druh pro 2 deti najednou.

hanula83
1. únor 2010

Lito, ty zrcátka mě taky zajímají... jenže tady těma zrcátkama vidím jen na děti, které jsou po směru jízdy...

sarri
1. únor 2010

Holky, já mám den s velkým, ale kurňa velkým B. Upadla jsem na ledu a pořádně rozpumpovala kočárek. Naštěstí jsou v něm holky tak vycpané, že se ani nevzbudily. Jdu si nafackovat a někam zalézt.

lita
1. únor 2010

Hanuli, to je pravda, cink 🙂 Mi to teprve ted rozsvitilo 😀
Treba by tedy sly zkombinovat ty zrcatka vsechny dohromady, dopredu si dat to Romer zrcatko a dozadu na kazde ditko to kulate zrcatko a pak vepredu sledovat odrazy z tech zrcatek vzadu.
To uz je trochu jako Matrix 😀

lita
1. únor 2010

Sarri, kdyz se to se*e, tak poradne, to je dnes tvuj pripad. Snad sis to pro dnesek uz vybrala. Hlavne ze jste byly na rovince a ne na kopci, to by ses asi fackovala az doted. Ale to neni tvoje chyba, nekdo zodpovedny by ty chodniky mohl dat do poradku, aby se nestaly jeste horsi veci. Uz 2 moje zname maji nohu v gypsu kvuli naledi!

hanula83
1. únor 2010

Sarri, v klidu, mě dnes taky ujeli nohy... a včera taky... já myslím, že se to holkám spíš líbilo, ne? 🙂

Lito, noo, tak to si fakt neumím v praxi moc představit 😉))

j.cien
1. únor 2010

Holky se tu chlamu tem zrcatkam 😀 😀 to uz je fakt sci-fi 😀 😀
A kdyz teda nebudu ridit.muzu sedet vzadu s nema-chci rict,daji se dat sedacky 2 vedle sebe jako jedna za ridicem a druha uprostred a ja ,ze bych sedela za spolujezdcem??

j.cien
1. únor 2010

A uz jsem to nasla!Maji se davat PROTI smeru do cca 9kg ditete,ze ma jeste slabou pater .. a pro vetsi se da vajicko uz dat pry i po smeru jizdy...

j.cien
1. únor 2010

SAri,hlavne ze jsi OK 😉

Mrkvicko gratulka k dobrym zpravam z UZV 😉

Holky,delaji vam na kazde kontrole uzv??

hanula83
1. únor 2010

j.cien, když jedu s našima v autě, tak naši sedí vepředu a já s holkama vzadu. Jde to. Ale místa tam je teda velmi málo. Když jedem jenom s manžou, tak sedím vepředu a holky jsou holt vzadu samy... a to mě právě štve, nějaké takové zrcátko by bodlo 😉...

lita
1. únor 2010

Tak jsem zkusila takovy maly zrcatkovy vylepsovacek, no 😀 😀

j.cien, ja si myslim, ze pro miminka bude bezpecnejsi, kdyz ty vajicka budou kazda chranena zepredu autosedackou, kdyby nahodou mely ty vajicka z tech pasu nejak vyletet, tak neproleti prednim sklem. Ale to tady zase spradam nejake komplikovane kombinace na styl zrcatek 🙂
A take mi prijde lepsi sedet jako mamina uprostred, ze je budes mit oba dva stejne u ruky a k tomu ditku dale se nebudes muset tolik natahovat, kdyz ti treba bude porad vyplivavat dudu 🙂

hanula83
1. únor 2010

Holky, pravda je, že na ty větší vzdálenosti je určitě lepší s nima sedět vzadu, abyste viděly, jestli je vše v pořádku. Ale na ty kratší je lepší být vepředu, když vypadne dudlík, tak naše holky stejně za jízdy spí jak dudci, takže vypadený dudlík jim nevadí...

j.cien
1. únor 2010

Tak diky holky za vsechny rady 😉

Zitra mam kontrolku,takze tesim se+tradicne bojim se,at je vse OK...a jsem zvedava,co mi rekne na ten vytok.. 😕

petulka26
1. únor 2010

U nás tedy cestování autem probíhá tak, že upevním autosedačky dozadu proti směru jízdy, za obrovského řevu obou mojich zlatíček, který se nedá utišit ani dudlíkem ani čímkoli jiným. Ovšem jakmile otočím klíčkem v zapalování a ujedu první metr, rozhostí se v autě ticho a pak už se jen modlím abych nemusela zastavit někde na červenou 😀 tedy alespoň do té doby než miláčkové usnout.

Je tedy pravda že mi zezačátku taky vadilo že na mimča nevidím, ale oni vprakticky pokaždé v autě spinkají, takže je to v pohodě, a když se náhodou stane že jeden z nich začně nečekaně plakat a já nevím proč, tak si prostě zastavím.

irminka
1. únor 2010

také se hlásím k šmatlavým 🙂
Jsem se svalila jak jitrnice , hlavně, že jsem nepřevrátila i kočárek. rozplácla jsem se před velkou firmou a ženské z kanceláří jen připitomě hleděly, mrchy jedny 😉 , Všichni jsme ok, jen já mám na prdelince modřinku 😠

j.cien
1. únor 2010

Holky teda dneska mate padaci den 🙄 ...hlavne ,ze bez vetsi ujmy 😉

lita
1. únor 2010

Holky, vy to licite s takovym humorem, ze se u toho tady smeju 🙂 Ale ono to k smichu moc neni 😒
Hlavne ze jste vsichni v poradku (az na ty modriny)!

sarri
1. únor 2010

Uvařila jsem si chleba, lovečák, jabko a čaj a hned je mi o něco líp.

mrkvicka28
1. únor 2010

Irminko tak hlavně že se vám nic nestalo venku je to fakt děs maminynemužou projet s normáolním kočárem natož s dvojčatkama

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru