Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

hanula83
25. únor 2010

Lucy, promiň, ale musela jsem se teď smát, s těma bakteriema totiž manža pořád má taky problémy. On pracuje v lékárně a tak co se narodily holky, tak máme doma i dezinfekci a návštěvy si musí vždycky na ruky stříknout 😉... Když někam jedem, vždycky "hlídá" (ony totiž spí) v autě a já běhám po obchodech a taky musím chvátat, moc dobře to znám. No ale téma bazén u nás zatím nepadlo ani slovo, tak doufám, že ho to taky nenapadne odsuzovat. Na druhou stranu ohledně holek mám většinou hlavní slovo já, tak bych si to stejně udělala po svym. Já myslím, že by mělo být čisto a v době prasečích chřipek uznávám i tu dezinfekci, ale na druhou stranu s nějakými bakteriemi by měly přijít do styku, aby si vytvořily obranné látky... Lucy, já myslím, až ty naše holky budou růst a časem šahat do všeho možného, tak to ty naše chlapy přejde 😉...

lucy82
25. únor 2010

Hani 😀 Desinfekci na ruce máme taky 😀 No oni taky holky v autě spí, ale někdy se probudí a Sofinka minule plakala. Já přijdu k autu a zadní dveře pootevřené, nakouknu dovnitř a Sofinka nikde, no mě se v tu chvíli zastavilo srdce a on ji měl manžel u sebe ´vepředu protože se asi vzbudila a nikoho neviděla a lekla se a nebyla k utišení, tak byla zeslečená z bundy z čepice, no děs, tak jsem ji musela pak ještě utěšovat 😖 Taky si myslím že v době chřipek ok, ale prostě někdy se to nedá, když chodí večer z práce a tady není co jíst tak prostě do obchodu musím. No ale bazen jsem si prosadila, sice tam nebude se mnou chodit ale byla bych z něj nervozní 😅
Sarri a jaký to je když se potápí? Nebála ses? Já se toho děsím, že se zapomenou nadechnout a utopí se 😔

hanula83
25. únor 2010

Lucy, tak to by u nás nehrozilo, jakmile totiž vyjdu z auta, tak se s holkama zevnitř zamkne. Jak jsou totiž samy vzadu, tak aby náhodou někdo v rychlosti neotevřel dveře a něco jim neudělal... No pravda je, že já se o ně taky bojím a když člověk slyší ve zprávách, co se všechno děje, tak na tom něco bude... A když auto stojí, tak se taky třeba vzbudí, ale ony jak jsou zafixovany, tak většinou stačí dát dudlík nebo Aňule plínku na oči a je to 😉... Ale i tak jsem taky vždycky nervní a makám, v obchodě naházím podle seznamu vše do koše a pádím..

Holky, tak Zuzka neodpovídá, tak asi už má vypnutý mobil - vůbec se nedivím, já ho taky nechala vypnutý a nechtěla nic nikomu už psát..

sarri
26. únor 2010

Holky, s tím plavnáním je to tak, že děti mají do půl roku nějaký reflex ještě z břicha, když byly v plodové vodě, že prostě ve vodě nedýchají. Takže s holkama trénujeme povel, po kterém ví, že půjdou pod vodu a zadrží dech - fakt to funguje.

U nás většinou nakupuje manžel - pošlu mu seznam na mobil a on nakoupí, akorát mu musím napsat i počet - třeba okurky - nedojde mu, že se kupuje min. 5 sklenic, aby bylo do zásoby a vezme jednu 😎 a někdy i když napíšu kolik, tak si to stejně udělá podle sebe.

Já už jsem 11 měsíců doma (teda úplně celých ne, 2,5 měsíce jsem z toho strávila v nemocnicích) a mám nějakou krizi, že vůbec nevím, co vařit - tz. sestavit nějaký nákupní seznam je pro mě horor. A když vyrazím na nákup, tak taky nikdy nevím, co mám nabrat - jak jsou toho všude mraky, tak ani na nic nemám chuť - potřebovala bych nějakou totáčskou samošku a bylo by...

Holky teď mají zálibu Nr.1 žužlání rukou, takže bakterií si naloví určitě plno.

Lucy, s tím čajíkem to bylo u nás stejné - musí si na tu chuť zvyknout. Nejdřív vyber jeden čaj a dej jim ho opravdu jen trošičku - dělám granulovaný fenyklový - 30 ml pro obě - jenom aby to začaly akceptovat. Buď jim dám mezi krmením každé tak 4 lžičky nebo z dudlíku. Ono není dobré jim dávat víc nových chutí najednou - vždycky všecko nové postupně a když odmítají, tak nabízet. Jako zdroj tekutin jim stačí to mléko - čajík bude třeba až po té mrkvičce nebo, když bude venku teplo. Ale mnohé děti i ty příkrmy zapíjejí mléčkem.
Čerpán zkušenosti z http://www.dvojcata.cz/forum.php na Dvojčata a strava je toho o krmení spousta.

j.cien
26. únor 2010

Krasny patecek vsem 🙂
Poctive jsem vase maminkovse prispevky docetla a ukladam si je do palice 😉
Myslim taky na Zuzi,ze uz ma svuj den D 🙂 a tesim se,az napise,jaci jsou kluci obříci 🙂

Zdepros gratuluji k chlapeckum!!!a preji vam,at jde vsechno jen a jen dobre a at jste brzy doma!

hanula83
26. únor 2010

Holky, tak Zuzka už to má úspěšně za sebou 🙂... Přepisuju její zprávu.....Ahoj všichni, tak všem slavnostně oznamujeme, že už máme chlapečky na světě. Narodili se dnes: Petr 3,09/48 v 8:20, Lukáš 2,65/46 v 8:22. Zuzka, Petr, Kuba a Adam

j.cien
26. únor 2010

Krááááááááááása,zas tu brečím jak stará želva....
ZUZIKU OBR GRATULKA!!!! 😵

sarri
26. únor 2010

Ufff, tak to je super. Už se těším na fotečky. Hani - budú ženiši...

sarri
26. únor 2010

Tak jsem přidala nějaké fotečky - první noc v pokojíčku.

hanula83
26. únor 2010

Sarri, u nás taky začal mores s okusováním paciček... Manža když to vidí, tak vždycky říká: No jo, furt samy mlíko, tak potřebuješ taky někdy řízek, že 🙂).. Hlavně to dělá Elenka a já jí vždycky strkám do pusy dudlík, ale vyplivne ho a startuje pacička... Když jí tu packu chvilku držím, tak si začne kousat do dolního rtu... no nevím co s ní.... Manža taky nakupuje, přece jen tady na dědině nemám možnosti nákupu. Ale když jedem do Ol, tak nakupuju já a on čeká...

hanula83
26. únor 2010

Jo jo Sarri, jsem na ně také zvědavá, snad Zuzku brzo pustí a dozvíme se víc, jak to nakonec proběhlo atd.

hanula83
26. únor 2010

Sarri, no nádhera, jsou opravdu moc miloučké a krásné, moc krásné.... Prosím tě, když se koupete ve vaně, jakou dáváš tu pěnu? Já mám od Johnson´s (Už ani slzu), ale ještě jsem ji nezkoušela... První noc samy vypadaly moc spokojeně 🙂...

sarri
26. únor 2010

Hani, to holky si nejen ožužlávají rtíky, ale umí si žvýkat jazyk.

zuzka.o
26. únor 2010

Jéééé....moooooc gratuluju ZUZCE ..... klucí mají krásné váhy.... už se těším na fotečky 😵

lita
26. únor 2010

Zuzi - velka gratulace k chlapeckum! 🙂 🙂 Preji vam vsem hodne zdravi a stesti, at se klukum na svete libi a brzy jdete domu 😉
Uz se tesim, az nam tu sveho cisare popises a hlavne fotecky! Kluci maji nadherne miry, musi to byt macici 😀

lita
26. únor 2010

Zdepros - take velka gratulace k chlapeckum! 🙂 🙂 Preji vam take hodne zdravi a stesti, at chlapeckove brzy zacnou dychat sami a hezky pribirate. Uz takhle mate krasne vahy, tak to pujde rychle! 🙂
Take uz se tesim na nejake fotecky 😉

sarri
26. únor 2010

Hani, my máme něco z Penny marketu - nějakou jejich značku. Pokud nejste alergici, tak je to asi jedno - teda z těch dětských pěn

zuzka.o
26. únor 2010

Teď mi do emalu přišly fotky šesterčat, teda, to bych nedala!!!!! Mega břicho ... 😲 😲 😲

lita
26. únor 2010

Holky, k tomu plavani, ja to take rozhodne chci praktikovat. Prijde mi uzasne vyuzit miminkovskeho instinktu ve vode 🙂
Koukala jsem na ruzne nabidky a kupodivu to v Praze vychazi levneji nebo stejne, kdyz lektorka prijede za vami domu a cvicite zacatky ve sve vane. Treba za 5 navstev doma je to 1.500 vcetne dopravy, tudiz 300 Kc/za 60 min. Snad si neuctujou nic navic za dvojcatka, rikala jsem si, ze bychom to mohli delat pul hodky jedno a pul hodky druhe. Hlavne bychom se ze zacatku nemuseli nikam trmacet.
Lektorka vas nauci spravne uchopy a manipulaci ve vode, zaklady potapeni a masaz miminka po plavani.

Kdyz chodite plavat do nejakeho centra, musi mit mimiskove uz v tomto veku plenkove plavky? Nebo to plati az pro bazen?

zuzka.o
26. únor 2010

Jééé....to jsem překoukla... další dvojčátka...ZDEPROS..moooc gratuluju 😵

lita
26. únor 2010

Sarri, opet roztomile fotky, holcanky jsou krasne a hlavne se porad smeji! Nedavas ty jim do UM nejakou konopnou smes? 😀
A koukam, ze pokojicek je snad staveny podle rozmeru postylek - sednou tam presne, jak prcka na hrnec 😀

sarri
26. únor 2010

Lito - v té vaně bez plenek. My teda máme doma vanu klasiku a na tom plaváníčku je min. jednou tak široká - s dětmi se dělají takové osmičky - doma by to určitě nešlo. Pokojíček má jen takový výklenek, tak su ráda, že sme tam ty postýlky daly - pak se rozšiuje. Jinak smích je nejlepší po ránu - když jsou hezky vyspinkané.

mrkvicka28
26. únor 2010

Holky nemáte někdo zprávy o zuzi72 jak dopadla?

hanula83
26. únor 2010

Mrkvi, čti výše 🙂

mrkvicka28
26. únor 2010

jé už jsem to našla Hanulko tak ji mooc gratuluj ke klučinům.

lita
26. únor 2010

Sarri - a jeste se do te vany nepokakly? Vzdyt jim to musi hezky uvolnovat bisanka 😀
Ja jsem si prave rikala, ze bych si zkusila dat par lekci doma v klidu a teprve pak vyjela ven. Ale ta nase vana je dost naprd, takze nevim, zda to vubec pujde 😖
A jak to holky zvladaji, placou pred tim nebo uz vedi, co se chysta a tesi se s jejich mesickovskym usmevem na tvaricce? Prijde mi, ze jim to musi delat dobre.

zuzka.o
26. únor 2010

HOlky....kolik je týdnů mateřská dovolená pro dvojčátka? Já myslela, že 37týdnů a dneska jsem byla na sociálce a paní mi tvrdila 28týdnů. 6-8týdnů nástup před termínem, zbytek po....

j.cien
26. únor 2010

Sari fotecky holek jsou uzasne-ty usmevy!!!!krasa! 😉

Zuzko.o,taky myslim,ze je 37tydnu!!Snad to ted nejak nově nezkrouhli 😠

lita
26. únor 2010

Zuzi.o - rozhodne je to 37 tydnu! Ted jsem to akorat znova nekde cetla. Co ti to tam tvrdi? 28 tydnu je pro mamky s jednim deckem.

hanula83
26. únor 2010

Zuzi.o, a řeklas jí, že budeš mít dvojčata? Možná ji to nenapadlo...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru