Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

j.cien
31. bře 2010

Mrkvicko take gratuluji,ze vsichni 3 broucci jsou OK a vse v poradku pokracuje 😉 🙂

mrkvicka28
31. bře 2010

Petranel utíká to rychle obzvláště když vím kolik věcí ještě nemám a za 12týdnů( ve 30tt) si pujdu lehnout do nem. jestli teda neporodím dřív. Tak moc času už nemám,ale jsem ráda že zatím, je vše ok.

kocule
31. bře 2010

Ahoj Mrkvičko bojovnice. Známá má taky trojčátka chlapečky, doválčili to do 33 tt, kdy jí prdla voda a jelo se. Váhy měli všichni přes kilo a zvládli to dobře. 😉 Držím paplečky a opatruj se.

Cien, jak ti je? Nezlobí holčičky? A Petranelka se nám taky pomalu řítí do finiše, jejda, to utíká. 😀 😀

kocule
31. bře 2010

Palečky, dneska mě ta klávesnice ale zlobí. 😀 😀 😀

sarri
31. bře 2010

Verunkaf, dvojvaječná dvojčata prý mohou být dědičná a to po přeslici, takže můžeš ze strany své maminky zdědit tendenci k tomu, že při ovulaci dozrává více vajíček. Jednovaječná dvojčata vznikají nahodila "chybou v dělení buněk".

kocule
31. bře 2010

Sarri, ty "chybo", to budou mít holky radost, až budou větší. 😀 😀 😀 😀 😀 Ale je to tak. Veru, my nemáme dvojčata v rodině ani z jedné strany, genetika nula a vidíš. Příroda si poradí sama. 😉

tulanek
31. bře 2010

Holky,dekuju moc,jste zlaty!!!! 🙂 jsem poprve těhotná,na Unice byli moc šikovní 🙂 🙂 🙂 tak jsem ze vseho vyvalená a jeste kdyz jsou na poprve dve 🙂 je to pro me vsechno novy,ale krasny 🙂 Mrkvičko,klobouk dolu,tri miminka v brisku,to uz musi byt opravdu narez,cetla jsem vas parkrat na diskuzi o Unice,jsi sikula a deti taky,hlavni je,ze jste vsichni zdravi 🙂 muzu vas jeste otravovat s jednim dotazem???Gyn me rikal,ze od zacatku sesteho mesice,coz uz je za necely tri,budu chodit na kontroly uz jen do porodnice,kuli dvojcatkum,ze se mam rozhodnout kam jit,ze prej nejlepsi jsou na dvojcata asi Bohunice a ja,ze jsem mela v planu spis Obilnak a on,ze je to tak na stejno,ze je to jedno,tak ubec nevim,na Obilnak slysim samou chvalu,Bohunice jsou proste nemocnice a ja nevim...Je milion diskuzi,ale chtela jsem se zeptat spis vas tady ,,na zivo,, jesli nemate zkusenost?Jeste jednou dekuju moc,ze jste mi odpovedely!!! 🙂

kocule
31. bře 2010

Tulánku, máš opravdu zodpovědného doktora. 😀 😀 Já chodila do porodnice až úúúplně na konci, tak měsíc před porodem, tuším 35 tt. A pak hned lehnout, preventivně. Je dobře, že se o tebe tak stará, přece jen. 😉 Holky určo poradí. 😀 😀

Jo, jinak, já cítila skoro celé těhu jen Aduuu, Tomča se moc neprojevoval, až jsem měla fakt strach. Ale asi byl otočenej prdýlkou, takže kopal dovnitř. 😀 😀 😀 Prostě jen na jedné straně malá dělala dance párty, malej mě jednou teda dal takovou šlahu do močáku, až jsem se počůrala, ale to už byli trošku větší. 😀 😀 Naštěstí před barákem. 😀 😀 😀

petranela
31. bře 2010

Tulánku, já jsem taky z Brna a určitě jdu na Obilňák, protože tam mají lepší vybavení, kdyby se nám narodila nedonošená miminka, mají tam novorozeneckou JIP, spoustu inkubátorů, přístrojů, jsou připraveni na vše, mají opravdu skvělé a moderní vybavení a to je pro rizikový dětičky důležitý. Přece jen u dvojčat rizik můžeme mít víc, tak kdyby náhodou, ať máme vše k dispozici. Měla jsem možnost se tam podívat díky svojí práci a je to tak. V Bohunicích jsem se podívat nebyla, ale i vrchni sestra z Obi mi říkala, že Obi je pro nedonošeňátka a dvojčátka lepší 😉 Personál na mne působil moc mile, takže já mám jasno. Samozřejmě je to na Tobě, ale já radím stoprocentně Obi!!! 😉

petranela
31. bře 2010

Kočule, taky cítím víc holčičku než kluka 😉 Chlapeček se mi taky tolik neprojevuje, asi je taky jinak otočenej, ale poslední dobou má často škytavku a tu cítím teda fest. No ještě že Tě malej kopl do močáku až před barákem, to počurání by asi bylo jinde fakt blbý 😀 Ještě že po venku nosím jenom jedny černý kalhoty, na kterých by to nebylo tak vidět 😎

kocule
31. bře 2010

No bylo to docela drsný. 😀 😀 😀 A škytali jsme o sto péro, měli jsme z toho s manžou prču. Děsnou, jak se břicho vlnilo. 😀 😀 😀 Gaťata jsem nosila smetanové, do jiných se můj sloník nevešel a bylo na nich vidět teda všechno. Ale zase jsem do nich narvala ten můj mega břuch. 😀 😀 Jinak manža mi pořád říkal, že nemám veliký bříško, což byla na dvojčata asi pravda, jenže v porodnici v porovnání s mono maminkami jsem vypadala fakt jak muflon. 😀 😀 😀

petranela
31. bře 2010

Holky, pořád si říkám co ještě zvládnout udělat a zařít před porodem, pak nebude na nic čas a tak jsem se za deset dnů objednala ke kadeřnici, nakoupila různé zásoby, dodělala si doma nějaké resty a ještě si domlouvám v klidu poslední návštěvy kamarádek no a pořád přemýšlím, co mi ještě chybí zařídit.... Začíná mi to docházet čím dál víc..... Asi i ta Lita mi k tomu dopomohla 😎

tulanek
31. bře 2010

No taky jsem na nej cucela,jsem si predstavovala,jak si do porodnice taky prijdu az tak max. dva mesice pred porodem... 🙂 aby na me nekoukali i v te porodnici,jesli jsem nespadla z visne 😀 ale tak kdyz mi to rekl doktor,tak snad nebude problem no 🙂 asi ma strach,kdyby se melo neco dit driv...

Tyyyyyy jo,to je prca 😀 tak ti dal razne najevo,z e nemusis mit strach 😀 😀 ale chapu,ze tobe muselo byt asi ouzko 😅 😵
Nam jako na utz se ukazujou hezky oba,ale jak dojde na fotku,tak an jeden,se dycky nejako aspon na pul schova,proste nechce byt moc viden mi pripada 😀 😀 a to druhy,to je dycky uplne vystaveny,jako-podivejte se,jak tady krasne bydlim 😀 😀 14.4.nas ceka screening,tak jsem zvedava,moc se tesim,ze je uvidim poprve opravdu dobre a verim,ze bude vsechno v poradku 🙂

Petranelo dekuju moc za radu a nazor,potrebovala jsem dotuknout a dotukla jsi me 🙂 pujdu na Obilnak,promluvim o tom jeste s gyn,ale jsem rozhodnuta na 99% 🙂 no hodne pisou holky,ze personal je tam moc prijemnej a ze jsou hodni,to zase v Bohunicich prej moc ne,tam jsou modernejsi pokoje a tak,ale radsi budu mit stary vybaveni pokoje a jidlo nic moc a prijemnej a snazivej personal,nez byt v prepychu a mit depku 😅 a nejdulezitejsi je samozrejme to,aby se dokazali postarat o miminka i kdyby se neco delo nedej Boze....

petranela
31. bře 2010

Kočule, tak vy jste taky tak moc škytali? No to jsem ráda, už jsem si říkala, že to snad není normálka, u nás je teď škytavka skoro každej den! Jinak břuch jsi měla jistě velikej v porovnání s ostatníma, to jen Zuzka tu měla mini bříško na dvojčata. Mne ted lidi říkaji, že mám břicho jako jedním s mimčem před porodem.

hanula83
31. bře 2010

Mrkvičko, no to je super, to máš vystaráno s tolika chlapama, ty jo, tolik ochránců 🙂

Tulanku, ahojky, já cítila první pohyby v 16 týdnu, bylo to mé první těhotenství... To je u každé jinak... 🙂... a gratuluju, dvojčátka jsou nejlepší na světě, i když trojčátka bych taky chtěla 🙂))

Veru, to je asi taky individuální, ale myslím, že u vás je to dost pravděpodobné... My třeba v rodině dvojčata žádná nemáme a přesto se nám dvojčata narodila 🙂

kocule
31. bře 2010

Tulánku neboj, všechno bude v pořádku. Hlavně odpočívej, dávej na sebe pozor a uvidíš, bude to dobré. 😉 Nikdo na tebe určo koukat nebude, radši dřív než později. 😉 😉

Naše dáma se zase nechtěla ukázat, bylo to malinko překvapení u porodu, jestli se holčička potvrdí. Ale na 80 % jsme to tušili podle tří doktorů, kteří to tak tipovali.

Holky, loučím se, odpadávám. Dobrou. 😀

petranela
31. bře 2010

Tulánku, věřím, že jsi se rozhodla dobře. 🙂 Já jsem byla hodně mile překvapená, že na Obi je to na novorozeneckém i na odstatních odděleních kde leží ty rizikové miminka náhodou moderní a pěkný i když jinak je nemocnice celá stará a ošklivá i ty pokoje pro maminky asi nejsou nic moc, ale to prostě není důležitý. Nejduležitější je to, kde budou mimča a jaké mají přístrojové vybavení, kdyby se nedej bože něco stalo.

rejchl
31. bře 2010

Ahojky zensky
Petru my skytame cca 3-5x za den😀 samozrejme na stridacku.Je to sileny to cukani.Asi moc hltaj plodovku😀

petranela
31. bře 2010

Rejchl, tak to jsem fakt ráda, že nejsu sama s tím škytáním 😀 , už mi to začalo připadat divný!

tulanek
31. bře 2010

Hanulo dekuju!!!Taky jsi me uklidnila,ze se to da zvladnout 🙂 chvilema me prepada pocit,jesli to budu zvladat,ze to bude rachot,ale fakt moc se na ne tesime a ja verim,ze se to proste da zvladnout,zvladli to jini,zvladneme to my,ze jo?!!! 😀 moc jsme si dvojcatka prali,hlavne pritel,jeste nez jsme ubec vedeli,ze pujdeme na IVF a vyslo to,mela jsem velkej strach ze zacatku,aby se nam jeden treba nezastavil,ale doktor rikal,ze ted uz by melo byt vsechno v pohode,ze vsechno vypada dobre 🙂 verim mu,jsem optimista nastesti i kdyz strach je prirozenej,ale prvni co bylo,ze jsem prestala cist vsechny ty reci na netu,to cloveka vystrasi podle me nejvic a taky je mi ted bez tech ,,vedomosti,, dobre 🙂

Kocule,jo jo,jsem vzorna a pritel taky,dela co muze,aby mi ulevil a nemusela jsem nic zbytecne delat 🙂 chvilema spinim,jednou ze me vyhrkla i krev,ale to je vsechno tim,ze mam malinkatou srazeninku presne mezi miminkama a jak jsem treba dlouho lezela a pak vstala,tak to ze me slo,tak jsme byli vystraseni,ale doktor me uklidnil,ze se nemame ceho bat,ze se to nezvetsuje a miminka neohrozuje 🙂 jen to proste odchazi...Jeeee,ćhtela to delat napinavy az do finale,to musel byt nadhernej zazitek,pak u porodu 🙂 ja uz bych je taky tak chtela mit u sebe 🙂

Petranelo,dekuju jeste jednou moc za radu,clovek je fakt vyvalenej a proste v nekterych situacich potrebuje poradit jakym smerem se hnout 🙂 moje rec,opravdu budu radsi ve starsich pokojich,proste nejdulezitejsi je ta pece a vybaveni pro miminka a pak az i pro nas...

Holky jste zlaty,fakt diky moc!!!!!!!!!!!
🙂

maui
31. bře 2010

Holčiny, já z vás normálka chytám nostalgii 🙂 Připadá mi, že to bylo teprve před chvilkou, kdy jsem se klepala, jak to všechno dopadne, a jezdila do Prahy na kontroly. Po Apolináři se mi normálně stýská 😵 A Petranel, ty to máš fakt za pár, já ve 33.týdnu porodila 😉

petranela
31. bře 2010

Tulanku, když jsi z Brna, tak doporučuju kurz pro dvojčata, já tam chodila a bylo to vážně fajn. Nejlepší byla lekce o kojení dvojčat najednou, to jsem nikde jinde nenašla, takové zajímavé rady. Kurzy probíhají v Cenapu a jsou úplně zadarmo 🙂
http://www.cenap.cz/dv-terminy.php

petranela
31. bře 2010

No právě Maui, mám to za pár, tak se začínám klepat 😕 vyšilovala jsem včera, ale dnes už jsem zase dost v klidu. Tak Ty jsi porodila ve 33 týdnu, no věřím, že z nás máš nostalgii 😉

hanula83
31. bře 2010

Tulanku, strach je fakt přirozenej, to má asi každá a já taky měla... Ale je určitě důležity myslet pozitivně 🙂. Rychle ti to uteče, no pak zase budeš mít strach o mimča, aby se jim něco nestalo, nespadly, nezadusily se... no strachu se prostě člověk nezbaví. Ta pozitiva ale pořád převyšují 🙂...

tulanek
31. bře 2010

Holky vy jste tak hodny,ja se sem bala napsat,jesli nebudu otravovovat,ale je videt,ze opravdu chapete nejlip o cem to je 🙂 🙂

Petranela diky moc!!!Uz jdu na to mrknout a urcite budu chodit,uz jsem nad tim premyslela,ze jsou urcite nejaky kurzy,ale opet moc nevedela,kam se vrtnout 🙂 No ted koukam,ze uz ti miminka klepou na dvere 🙂 drz se,jak se dokazes hodit zpatky do klidu ,je to hlavni!! 🙂 strach je sviňa,ale hlavni je,ze ho clovek dokaze preprat 😀

Hanulo diky!!!To me naucila mamka,myslet pozitivne a nepripoustet si zbytecne spatny veci a podarilo se ji to a jsem ji za to moooooc vdecna 🙂 no prave,ale jak pises,prevazuje urcite to krasny,co cloveku vsechny ty ztraceny nervy vynahradi na plny otacky 🙂 🙂 🙂

geliva
1. dub 2010

ahoj holky, měla bych na vás dotaz, nějak mi posledních pár dnů dost tvrdne břicho, hlavně když trochu pochodím, když přes den ležím tak se mi to zdá dobré. dělá vám to taky. nevím jestli mám stresovat a jít k doktorce nebo je to normální. kontrolu mám příští týden. díky

sarri
1. dub 2010

Gelivo, tvrdnutí jsou vlastně stahy dělohy - kontrakce - pokud je to často, tak je lepší si nechat natočit KTG. Jestli jenom při pohybu, tak co nejvíc lež.

irminka
1. dub 2010

dobré ránko.
geliva: tvrdnutí bříška tak v pokročilém stadiu těhotenství je normální, teda pokud to není moc často, raději si zajdi k doktorovi
😉. A máš magnesium?

dnes jsem od 5.ti vzhůru. Bruník se vzbudil, dala jsem mu napapkat a za hodku usnul a před chvílí se 2x tak boblil, že mě jímala hrůza, měl to i v nose, chudátko moje...doufám, že nechytl střevní chřipku, já jsem ji měla v pondělí, tchýně a manža v pátek a dnes mně volala moje mamka, že nepřijde vozit, protože má od tří rána hlavu v záchodě , no uvidíme, co z toho bude

maui
1. dub 2010

Dobré ráno, holčiny 🙂 Ach ty nemoci! 😠 Mně dneska bublinky spinkaly až do čtvrt na osm, to je náš rekord 😵 Navíc Kuba má prázdniny a spal u babičky, takže jsem ho nemusela vypravovat do školy. No prostě konstelace ideální k tomu, abych si trochu pospala...jenže jsem se od pěti budila ucpaným nosem, nutkáním ke kašli a nateklým krkem, v šest jsem radši vstala a udělala si kafe 😠

sarri
1. dub 2010

....jak jsem dnes Adélku vyslékla, tak bylo překvápko (včera po koupání oblékal táta a situaci evidentně vyhodnotil tak, že paráda patří na záda 😀 )

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru