Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

geliva
1. dub 2010

sarri, irminka: díky za odpověd, mě se to právě zdá, že už je to celkem hodně často. asi tam odpoledne zajdu. když ležím, tak to dělá taky, ale ne tak moc, snažím se celý den polehávat

ivaajirka
1. dub 2010

na nohy si je taky posazuju 😉 opřená záda o mě mají.
Lucy jj každý se diví,že jen kojím a kluci jsou obříci 😀 Jiřík takový nebyl a to byl sám 😵

lucy82
1. dub 2010

holky já vím s tím posazováním ale pak nechápu proč v cizině prodávají takový sedátka, je to jako nočník, tam prostě to dítě posadíte, ono se nemůže nikam hnout a normálně sedí. No ale asi jiný kraj jiný mrav 😖

hanula83
1. dub 2010

Lucy, nápodobně, souhlas, to se fakt nedá pořád někomu vysvětlovat, ať je neposazují... a s tím pokojem taky... sice by tam postýlky vešly, ale je tam i spousta dalších věcí a já je tam nechci dávat, dokud se to nevyklidí... Zatím tam mají holky jen svoje skříně, jinak nic. Sháním právě nějaké vybavení, no ale kde já se někde dostanu. A přes net třeba ty koberce, to fakt nejde...

lucy82
1. dub 2010

NO já mám štěstí že mám manžu truhláře, komody udělal on, ale je to s ním děs, kovářova kobyla chodí bosa, a to fak t platí. Teď mi po 6 letech konečně dělá novou kuchyň, teda ne celou jen dvířka, měly být jen provizorní protože už nebyly peníze a už je to 6 let a kde nic tu nic. Tak teď už o prý konečně dělá, ale kdy to bude hotový to nevím 😲

hanula83
1. dub 2010

Lucy, manža taky kdysi dělal v truhlárně 🙂, teda ve stolárně, u mě je to to samé... Takže doma musíme mít vše ze dřeva a já rozhodně nejsem proti, dřevo mám ráda. Akorát ty skříně pro holky jsme koupili z lamina, protože víme, jak dopadá dětskej nábytek, že... My máme i kuchyň dřevěnou a právě mám hrůzu, až budou holky lítat, co udělají s těma dvířkama. Přece jen to bylo dost drahy... Přímo od manžu tady máme akorát nějaké židle a poličky, ale jinak ostatní věci jsou od stolářů, manža na to nemá "vercajk" a hlavně ani čas na to není... Teď nám každým dnem přijdou dělat schody, tak konečně budem po nich chodit jak lidi. Zatím jsme tu totiž měli jen kovovou kostru schodů, ale pláty na nich nebyly...

maui
1. dub 2010

Jéé, Lucy, ty máš šikulky! 🙂 No my jsme lenošný, my jsme tady asi úplně jiná kategorie 😀 Ale jsem zastáncem toho, nechat tomu přirozený vývoj. Jestli má mimčo tendence k posazování, tak si samo najde způsob jak na to, až bude mít tělíčko zralé, ale proč mu to ulehčovat. My neposazujeme, holky krmíme položené na předloktí jako při chování na rukou, nebo položené v lehátku. Ony jsou hodně gumové, takže myslim, že by ani opřené neseděly a tak nějak přepadávaly dopředu 😀

maui
1. dub 2010

Jé, tady nikdo není 😕 🙂 Já se chtěla zeptat, jestli pořád vyvařujete lahvičky... Já s bídou jednou denně a i to mi přijde už zbytečné, co vy?

lucy82
1. dub 2010

Maui jedna je ďábel je strašně hyperaktivní, Nela ta jen leží, občas se natočí na bok 😀
No dneska jsme zase papaly, no děs běs, je dám do lehátka, tak Sofa si tradičně sedá, a přitahuje se za hračky, takže krmení hrůza, snědly to teda celý, ale Sofa pak začala zavírat pusu, že to nechce, tak jsem měla já v puse chřastítko a vždy jsem zavrťela hlavou, ono to zachrastilo, otevřela hubinu a já ji tam mrkev vrzla 😀 No ale jako každá snědla sklenku a pak chtěly ještě mlíko a vypily 120ml 😕

A zítra už můžeme ven, jupííí 😅 Protože vydržet to s nima celý den doma je o nervy, odpoledne je pak už nic nebaví a jsou protivný, jim dám hračku a oni se na ni podívají a vyhodí ji před sebe, nebo vedle sebe, většinou to hodí na tu druhou takže pak je řev 😅 😕

lucy82
1. dub 2010

Maui já už skoro vůbec, umyju to pod teplou vodou a jednou za den to zaliju vařící vodou 😅

hanula83
1. dub 2010

Maui, já jednou za čas vyvařuju, ale vcelku na to spíš dlabu... A jinak pokaždé vymývám horkou vodou a někdy Jarem...

A tady přidávám dnešní zajíčkování... Jinak přeju všem veselé Velikonoce a hlavně pohodu a neotravny a neopily koledníky 😉

tulanek
1. dub 2010

Ahoj holky,omlouvam se,ze zase otravuju,snad uz dam potom pokoj ☹
Dneska jsem byla na kontrole na urologii,v cervenci jsem mela silnej zanet mocaku a doktorka mi rekla,az otehotnim,ze mam prijit na preventivni,ze se v tele dejou velky zmeny....
Tak jsem tam dnes lazo plazo prisla,ze me nic netrapi a ona mi nasla v ledvinach kaminky 😢 jeden mam prej nekde skor v panvicce,poslala me k nejakymu doktorovi na lepsi utz,presne za tyden a pak se rozhodne co dal,ze se to resi tak,ze mi daji nejakou hadicku z mocaku do ledviny,vnitrkem a jak se bude deloha zvetsovat vic a vic,aby se ledvina neucpala a neprestala vylucovat moc,ze ta hadicka ji bude odvadet..... 😢 jinak jsem videla prcicky pres brisko poprve,tak to bylo moc hezky 🙂

Nemate s tim nedko zkusenost,ubec si t neumim predstavit.....

maui
1. dub 2010

Tak to mi spadl kámen ze srdce.. 🙂
Lucy, takhle to krmení vypadá jako velká psina, ale věřím, že se to po pár dnech ochodí 😀
Hanul, náádhera 🙂 Ale ty koledníci ti pěkně leží v žaludku, viď? 😉 😀

j.cien
1. dub 2010

Ahojky 🙂 krasny slunickovy den vsem!
Tulanku,s tim ti neporadim...ja mela taky ledvinove kaminky,ale drobne,spise jako pisek...mela jsem leky na rozpousteni...ono zalezi,jake slozeni maji ty kaminky..nektere se daj rozpustit,uvidis,co ti rekne dr.Ale urcite je dobre,ze se na to prislo ted ,nez by ti to melo pak zpusobit nejaky akutni prusvih.....

Holky maminky,mam dotaz.-daji se dudlicky vyvarovat klasicky v hrnci ve vode??Na tom NUKu silikonovem je napsano,ze se nesmi vyvarovat... 😕 😕 ,taktez na silikon.klobouccich ke kojeni je to napsano...tak teda nevim,proc se to jako nesmi....?A latexove ,ty klasicky gumove-ty se mohou??

hanula83
1. dub 2010

Tulanku, s tímto zkušenost vůbec nemám... Nebo možná zkusit hodně pít, nevyplavilo by se to?

Maui, já mám z koledníků trauma z dětství, a bohužel jsou to u mě většinou spíš hovada, co se chtějí ožrat a tohle je pro ně důvod, navíc si tím kompenzují bůhvíco, že ty ženské mlátí hlava nehlava..... Nooo, ale to neříkám, že všichni, to rozhodně ne 🙂... Najdou se i milí, kteří to opravdu dělají kvůli tradici, no ale není jich moc.

sarri
1. dub 2010

Teda, závidím, jak jíte zeleninku. My jsme dnes zkusily kukuřici s bramborem a Adéla chytla amok - řvala jak smyslů zbavená a nesnědla nic, Eliška to po ní dojedla v poho, ale bylo toho jen 40g - těch 130 co je v lskleničce nemáme šanci ☹ Maximum bylo 50 včera brokolice s bramborem. Ze zeleniny jim ještě nic vyloženě nezachutnalo. Lahvičky, misky, lžičky, šidítka...vlastně všechno vyvařuju po každém použití - nahážu do pařáku - nějak mi to vyhovuje 🙂

tulanek
1. dub 2010

Holky dekuju moc!!!!
j.cien-to prave asi rekne teprve ten doktor,jak ty kaminky vypadaji....A ty jsi je mela v tehotenstvi???Jsem rada,ze se na to prislo ted,nez aby pak hrozil poradnej pruser,to jo,jen mam strach.... ☹

j.cien
1. dub 2010

Mela jsem to pred otehotnenim...trpela jsem na opakovane zanety mocoveho mechyre...
Drzim palce,.at to ma nejake pohodove reseni i v tehu 😉 !

zuzka.o
1. dub 2010

Ahoj 🙂

Taky s tím nemám zkušenost, držím palce, ať to vyjde samo a nemusíš na zákrok.

Hanula......ty dva zajíčci jsou naprosto k sežrání 😵 😵 😵 😵 😵 😵

J.Cien....jak jsi spala? Už je to lepší?

tulanek
1. dub 2010

Dekuju moc holky,normalne jsem cetla,ze se to dela v celkovym uspani a v tehu samozrejme jen mistni umrtveni,me fakt klepne 😝 verim,verim,ze pomuzou jen nejaky prasecky trebas,na rozpousteni nebo neco 😅 dekuju holky za drzeni palecku!!!! 🙂

Hanulo zajicci jsou opravdu k umazleni!!!! 😀

hanula83
1. dub 2010

Holky děkujem 🙂

Tulanku, jistě to dobře dopadne, hlavně, že se na to přišlo a může se to včas řešit 😉

My jdem využít počasí, které se dnes umoudřilo a jdem se vyvětrat...

j.cien
1. dub 2010

Hanul taky se pridam-holky coby zajicci jsou roztomile 😵 !

Zuzko.O,ja uz nechci ani o tom psat...at uz nejsem za trapnou...je to stale stejne...nekdy spim 1-2hod,uz mesic...a vic ani ťuk ☹
Ani dnes ne....no,asi to tak bude az do porodu..co nadelam,snad to preziju 😉

Ted jsem byla venku posedet u sousedu,je tak krasne!Manzel natira dreva,bude delat konecne terasu a posezenicko,tak se na to leto moc moc tesim,hlavne prdolky,ze uz budou venku 😵

zuzka.o
1. dub 2010

J.Cien....myslela jsem, že se to třeba včerejším úplňkem mohlo změnit. A za trapnou v žádném případě nejsi!
U nás bylo krásně, ale zatáhlo se a udělala se docela zima. 😠
V sobotu (pokud nebude pršet), pojede manža dělat zastřešení terasy na chatu, na léto, na sezeníčko.....paráda. Už se taky moc těším na sluníčko.

eirin
1. dub 2010

Cien, tak to s tím vyvařováním by mě zajímalo taky...

verunkaf
1. dub 2010

sarri a hanulo - děkuji, tak se prostě nechám překvapit 😵

ivaajirka
1. dub 2010

Ahojky holky tak váhy máme 6200g Zdenda a Ivošek 5900g~w~~w~my jsme prostě žrouti~t~~t~Jsme tady snad největší kojený dvojčátka~t~~t~
A jsme prý vývojově hodně dopředu Zdenda se stále převrací už na bříško a chnape po hračkách a chce už do sedu leží na zádech a už zedá pořád hlavu nahoru no prý to bude pořez~6~~6~

zdepros
1. dub 2010

Ahoj holky, tak už je nám měsíc a týden a vážíme 3,5kg, Kluci jsou z nem naučený jíst po třech hodinách a to stále dodržují, už papaj 100ml a někdy mám pocit že jim to nestačí, nevíte jak ten interval prodloužit?, přijde mi že už takhle papaj dost a kdybych jim na noc ještě přidala no nevím 😉

mrkvicka28
1. dub 2010

Ahoj holky tak dneska jsem zjistila, že už nemůžu nic moc dělat. Dopoledne jsem na půdě prohrabávala věci a pak šla s pejskama na procházku no a po obědě mě pěkně bolelo bříško a záda.Celé odpledne jsme musela odpočívat.
Takže hrozba doktorů se vyplnila asi fakt už budu muset jen polehávat a budu jen vařit obědostatní bude muset zvládat chudák manža.

zuzka72
1. dub 2010

Hanula-to je super ty ouškovy fotky a holky už jsou tak aktivní, už se těším až ti naši broučci budou taky tak akční. 🙂

hanula83
1. dub 2010

Zuzi, díky 🙂.. .neboj, za chvíli se dočkáš, už teď jsou to šikulové 🙂

Ivi, ty máš taky pěkné šikulky, to jim fakt musíš dávat smetánku, to není možny 🙂... my měli v těch 4 měsících sice 7 kg, ale my máme UM.

Mrkvi, ty musíš už fakt jen odpočívat, raděj to nepodceňuj, přece jen tam máš mnohem větší zátěž 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru