Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

rychetkami
3. kvě 2012

@verunka_berunka přesně tohle mám já, levá strana dlouhodobě aktivní, pravá jen sem tam pohyb...ale vevnitř je to prý ok, dokonce se prohodili - nejdřív byli oba příčně, teď jsou naproti sobě, nejdřív nalevo řádil kluk, teď holčička...pro kontrolu používám i Angelsounds, srdíčka mám nalezená dvě, tak snad je to vše ok

lenny2
3. kvě 2012

@beruska1982
Moje holčička měla 2920g a 48 cm a chlapeček 2740g a 49 cm 😉

mrkvicka28
3. kvě 2012

No vypadá to asi takhle . To je tak před 2 měsíci. 🙂 🙂

gammaray
3. kvě 2012

@mrkvicka28 dvojková zdraví po delší době trojkovou 😀 😀 😀 kluci jsou na té foto krásní,suproví,bomba....a jak vyrostli 😉

zvalentova
3. kvě 2012

@rychetkami určitě to zvládnete všichni tři. Ti naši by to vydrželi klidně ještě dva týdny, jen moje tělo stávkovalo. Půlka července je tvoje 😉

rychetkami
3. kvě 2012

@zvalentova konec června by stačil...moje tělo dostvá zabrat už teď🙂

agnes88
4. kvě 2012

ahoj holky, k těm váhám, já mám "zatím" 12 kilo navrch, je mi jasný že to pak povalí nahoru.
@zvalentova super žes nechala v porodce 25 kileček, a není to spíš jen voda?
Mužu ještě dotaz jak to v porodnicích probíhá? Po císaři jdeš na ARO a pak na pokoj s maminkami, nebo zrovna tě dali na pokoj s maminkami. A mimča vozí nebo ti je nechají celou dobu. Já ne že bych je nechtěla vidět, ale říkám si že klid by prospěl. Celkem z těch špitálů mám strach, aby mi nedali od začátku obě mimča a starej se!

agnes88
4. kvě 2012

@mrkvicka28 kluci jsou úžasní
@rychetkami a ty už máš nějaký potíže? Ptám se jak jarin, promiň, jen abych věděla co mě čeká. Já tak do 20tt měla velký bolesti, pak týden klid a pak sem 14 dní omdlívala a děsně mi tvrdlo břicho a teď zas, ťukťuk, je mi fajn. Sice jsem ospalá ale necitím bolesti ani žádný návaly, otok, nic, jen ty parádní pohyby. 🙂 Přeji abys vydržela aspoň na půlku července, teda pokud se to dá udejchat 🙂

zvalentova
4. kvě 2012

@agnes88 ahojky, nevím jak jinde, ale moje zkušenost z pražského Apolináře je tato. Brzy ráno krev, příprava, pak pohovor s anestesiologem, epidurál, sekce. Trvalo to komplet cca 2 hodinky. Děti mi ukázaly hnedka na sále, pak odvezli na JIP. Tam jsem díky lékům spala až do odpoledne. Děti mi přinesli na ukázku kolem páté odpolední, večer po cca 12 hodinách od porodu první přiložení. Dřív jsem stejně nevnímala, ani bych je neudržela.
Druhý mě odvezli na normální pokoj, ale děti ještě stále nosili na přiložení. Přes den jsem je dostala až třetí den, na celý den vč. noci až čtvrtý. Ale u každého to může být jinak.

rychetkami
4. kvě 2012

@agnes88 zatím se sotva valím,13kg nahoře,otýkaj mi nohy, ale jen k večeru, ruce mám taky oteké, hemoroidy a tak....to se vydržet dá, je to zatím jen o nepohodlí a tebe to potkat vůbec nemusí navíc poslední týden mi hrozně vyrostlo břicho, netuším, kam poroste dál☹ Já jsem si užila trable s krvácením mezi 12 a 17tt - dvakrát jsem celkem dost krvácela a mezi tím špinila, fakt jsem se bála a doktoři nevěděli proč, z utz jim to přišlo vše v pořádku a mezi řečí mi jeden doktor řekl, že v tomhle stádiu by mě stejně nikdo nepomohl...takže furt jsem opatrná. Mně by fakt stačl ten 36tt - to je konec června, to už by děti krásně daly, dokonce i 34 tt by nebyl špatný - to je ukončen vývoj plic...ale dělám vše pro to, aby to klaplo
Tobě držím pěsti, ať to vše máš v co největší pohodě

maruja
4. kvě 2012

ahoj holky, tak jsem dneska poprvé nedala frontu v krámě, prostě jsem odešla, stát je pro mě utrpení. Když jdu tak je to pohoda, s malou procházky furt dávám, ale stát, to už si radši lehnu 😀

stanpetr
4. kvě 2012

@agnes88 u me cisar u prvniho synka probihal asi takto: den pred naplanovanym cisarem nastup do nemocnice, udelany komplet vysetreni, taky pohovor s anestesiologem, druhy den nastup na sal kolem 9 hod., epidural - nejakou dobu se cekalo, nez zabere, pak sekce behem chvilicky byl malej venku. Osetreni malyho, ukazani, odjezd s nim na novorozenecke, u me siti a odvoz na jipku, manza celou dobu se mnou, byla jsem taky nadopovana, ale v te euforii jsem nemohla vubec spat, po 13 hod. nam malyho dovezli na prvni kojeni, pak porad asi co 3 hodky, clovek by to asi sam nezvladl, tak mi malyho u prsa drzeli a kontrolovali pristati...druhy den rano hura na vlastni nohy, prvne par krucku, pak sprcha, pak prechod z jipky na pokoj, ten den jeste bez malyho u sebe, toho mi vozili jen na kojeni, i kdyz manza byl skoro porad sebou, tak nam malyho dost nechavali, a ten dalsi den uz mi ho dali na pokoj...

lenny2
4. kvě 2012

@agnes88
Agnes, moje zkušenost je taková - císař v celk. narkóze, ráno klystýr, vycévkovali a pak jsem čekala na pokoji. Pak mě odvezli, šmikli, vzbudili ještě na sále, přiložili mi jedno mimčo na prso a odvezli na JIPku. Tam jsem byla cca do 23:00 (rodila jsem ve 13:45), děti jsem viděla až na pokoji. Pak je odvezli, já spala, ráno jsem musela vstát, jít do sprchy, pak mi dovezli holčičku a starej se ☹ Chlapeček se den dopejkal v inkubátoru a pak mi ho už taky dali. Jedním slovem očistec, prosila jsem je ať mi děti odvezou aspoň na noc ať se vyspim, sestřicka měla kecy typu jak to budu dělat doma, pipina jedna ☹ Ale den ode dne to bylo lepší a doma už jsem si to udělala všechno podle svýho, takže neboj, myslím, že císař je míň bolestivej než klasickej porod..... 😉

lenny2
4. kvě 2012

@zvalentova
Zuzi, mám novej poznatek. Na doporučení kamarádky jsem zkusila oranžovej Sunar complex 1 a ten je teda úplně nejlepší, mám pocit, že děti zasytí daleko víc než Nutrilon, je sladší a děti vyžahnou flašku skoro na ex 😉 Tak to jen, kdybys zvažovala, je fakt dobrej a finanćně je to taky úplně někde jinde 😉 pa

lenny2
4. kvě 2012

@mrkvicka28
Jsou boží a já před tebou smekám!!!!! 😉

agnes88
4. kvě 2012

@zvalentova @rychetkami @stanpetr @lenny2 holky díky moc za odpovědi, vím že to bude v poho, ještě na to budu vzpomínat s úsměvem, ale ty obavy mám, hlavně z nějaký tý sestřičky, co se na mě bude chtít vybít a udělat ze mě blbku. V tom hormonálním rozpoložení...🙂 bych jí asi poslala do dža. Máte můj obdiv, že to tak zvládáte, vím že musíte a nic jinýho Vám nezbývá, ale i tak.

zvalentova
4. kvě 2012

@lenny2 díky za tip. Zatím to zvládám s kojením. Za poslední dva dny vidím mírné zlepšení. Při včerejší kontrole mi doktorka řekla, že jak krásně přibírají tak by mohli za cca 2 týdny už vypít dostatek a spát víc jak 3 hodiny.
Ještě bojujeme s manželem s ukládáním, naši malí herodesové si zvykly na chování, tak se snažíme to odbourat za včasu.

stanpetr
4. kvě 2012

@agnes88 budes rodit v Brne?
dle tvyho tt je sance, ze se treba v porodce potkame 😀

stanpetr
4. kvě 2012

@lenny2
@agnes88 jo jeste vycevkovani, na to jsem zapomela, toho jsem se hrozne bala...ale byl to uzasny zakrok, takova uleva, pred tim jsem behala snad co 5 min na zachod s tim, ze mi snad mocak praskne...toto bylo fakt ulevujici 🙂

stanpetr
4. kvě 2012

@lenny2 ty sis chudino v porodce pekne uzila ☹
za poznatek o sunaru dekuji taky ja 🙂

jarkalada
4. kvě 2012

tak já ve stručnosti přidám taky císaře, ale akutního v celkové - zákrok o půl třetí. v 15h děti na světě. Já se probudila až někdy kolem 17h na JIP, druhý den popocházení kolem postele.Vyfasovala jsem maličkou zkumavku,abych prý něco zkusila jen tak vymačkat rukou z prsa. Třetí den jsem se dobelhala na neonatolog.odd., abych konečně poprvé viděla děti. Čtvrtý den převoz na ženské odd.Tam jsem zůstala 2 noci.Až pátý den poprvé velice kraťoučké přiložení. Následující den konečně přechod na neonatolog.odd na rooming. První den tam jsem měla obě děti přes den, přes noc jen Anetku. Od další noci už obě.
@agnes88

lenny2
4. kvě 2012

@stanpetr
Co??? Úleva??? Já ležela s cévkou od pěti od rána do dvou do odpoledne a to už jsem viděla všechny svatý ☹

lenny2
4. kvě 2012

@zvalentova
Jj, to znám, taky jsme bohužel skončili s nošením a chováním ☹ Ono se to s dvojčatama, který spinkaj v jedný místnosti totiž snad ani jinak nedá. Jak začne řvát holka jakože jen prudit a kluk spí, chtě nechtě jí musím vyndat z postýlky a jít s ní jinam, protože by vzbudila kluka. Tzn., že docílila svýho a moc dobře to ví a zkouší to.......
Hlavně si je nenauč na to, že když spí v kočárku, že se furt musí drncat, my to za boha nemůžeme odbourat (trochu práce tchýně, že to tak je ☹ ) a já se nemůžu na ulici ani zastavit se známou, protože jak nejezdim, ihned řvou. Takže sedím na zahrádce a u kafe kvdrlám kočár, fakt príma ☹

stanpetr
4. kvě 2012

@lenny2 😲 me to teda vubec nebolelo, nevedala jsem o ni....

cekala jsem to, ze to tak bude u vsech...

agnes88
4. kvě 2012

@stanpetr plánuju porod v bohunicích, sice mi kamoška řekla že rodila dvojky na OBI, že se o ni moc pěkně staraly, děti nosily a odnášely, nechali ju vyspat, to se před v bohunicích neděje, tam ti dají děti hned hotovo. Kde to plánuješ ty? Mě by nevadilo ani u miloušů, pokud bych to vydržela do 38 tt. Jen ten obi nemusím, už teď mám trauma z toho že tam musím na cukr.... A před císařem se dělá cévka i klystýr??

agnes88
4. kvě 2012

@jarkalada tak to jsi byla dlouho ve špitále.

jarkalada
4. kvě 2012

@lenny2 já o cévce vůbec nevěděla a spíš jsem ani nechtěla, aby ji vyndali, abych nemusela pokaždý takovou "štreku" na záchod 😀
jinak zníš tak trochu vyčerpaně 😝 😉

lenny2
4. kvě 2012

@stanpetr
No ono já měla jít rodit ráno a do dvou jsem ležela na pokoji s tou cévkou od pěti od rána, nemohla jsem vstávat, hej ať se, tak si to umíš představit co to s tím břichem bylo za peklo....navíc ta cévka štípala jak blázen ☹
Místo klystýru jsem sebou měla Yal gel (napsal mi ho gynekolog), je to mnohem šetrnější a taky diskrétnější!

jarkalada
4. kvě 2012

@agnes88 no asi 16 dní, ale to pak jen kvůli dětem. Normálně se u nás po cs propouští pátý den, když je vše ok.

lenny2
4. kvě 2012

@jarkalada
Jo, dneska padám na hubu, venku dusno a děti jsou celej den protivný..... 😉 Ještě, že už spí celou noc v kuse, je to fakt znát, když se vyspim 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru