Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

agnes88
3. čer 2012

@betuse neboj tim se nemusis znepokojovat. Ja treba necitila spodni mimco hrozne dlouho. Pokud se ale necitis, klidne dr zavolej, ona te uklidni. Kazdopadne, kdydy se neco poserinkalo, tak by ti bylo zle jak nikdy.
U nas doma se maluje detsky pokoj, kdybych fakt zustala v tom spitale...a nastavajici tatka ma takovejch kecu......jak kdyby ho to obtezovalo. Ja poctive lezim a asi ho tim irituju. Pred chvili sem ho nacapala na netu jak si cte zpravy....
Jinak preji vsem klidnou nedeli 🙂

jana321969
3. čer 2012

holky před porodem zdravím vás všechny a držte se !!!!!!!!!!!!!!!!!

maruja
4. čer 2012

Ahoj holky,
tak jsem zpátky, nějak nám blbne notebook, tak jsem se nemohla ozvat. Máme doma Viktorku 2580g a 48cm a Adama 3110g a 48cm, všichni jsme v pořádku. Po císaři už jseem se vzpamatovala ale byl to děsnej zážitek, zlatej normální porod

kristaly
4. čer 2012

Zdravím všechny těhotné maminky s dvojčátky 🙂 a chtěla bych vás moooc podpořit a popřát co nejpohodovější těhotenství ;). Hlavně se ničeho nebojte a netrapte se, psychika je mocná čarodějka ;), všechno jde. Jsem mamina dvouletých raubířů a můžu potvrdit, že i přes všechna úskalí a strasti už od začátku těhotenství, porodu i zdr. komplikací, jsme to nakonec celkem zvládli. Je to teda občas ještě teď dřina, ale zároveň fakt dvojnásobné štěstí a spousta srandy 😀. Tak hlavu vzhůru a pokud to jen jde, nechte se taky trochu rozmazlovat a hýčkat od druhých, vy si to zasloužíte ! Přeju hodně štěstí a energie 🙂.

agnes88
4. čer 2012

@maruja blahopreji, miry krasny, jmena taky. A cisar hroznej, jo? No potes...

rychetkami
4. čer 2012

@maruja blahopřeju🙂 no to mě čekaj věci, císař je u nás jasnej. A na jména máme podobný vkus, Adam je rezervn jméno pro kluka a Viki je první volba pro holčinu

sariky
4. čer 2012

souhlasim, ze cisar je hroznej. taky jsem mela hroznej zazitek (i kdyz nemam srovnani, protoze dvojcatka jsou moje prvni deti). ale vsechno se da prezit 😉

stanpetr
4. čer 2012

holky, ja mela cisar v poho....ted doufam, ze deti pujdou ven taky cisarem...desim se normalniho porodu

stanpetr
4. čer 2012

@maruja gratulka, at deticky krasne rostou a poslouchaji 🙂

maruja
5. čer 2012

@sariky tak přežít se dá to zase jo 😎 a já si přijdu celkem OK, ale celkově byl zážitek z normál porodu lepší a to jsem rodila 21 hodin a bolelo to velmi 😉
dneska jsem si musela dokonce dát čípek na bolest, jizva bolí jak pes a to jsem neměla čípky ani v nemocnici 😖

sariky
5. čer 2012

@maruja me hodne pomohl ten brisni pas. bricho se cely zpevnilo a bolest nemela tolik prostoru. zkus si bricho necim svazat (aspon prosteradlem, plinou, nebo necim...). ale vim, bolelo to strasne. a to jsem po cisari byla nachlazena (jak jsem byla zaintubovana a dychala ten studenej vzduch) a to bylo peklo - nemohla jsem si ani odkaslat, protoze pri kazdym zakaslani jsem mela pocit, ze mi to bricho nekdo rozrezava....

agnes88
5. čer 2012

'holky dost straseni s cisarem. Ja byla od zacatku rozhodnuta vynutit si cisar i kdyby byly nastelovany dobre. Ted se desim jak potom budu fungovat a jak mi zustane bendzo povysly diky jizve....Chlapecek uz je dobre nastavenej ale holcicka se mi tezko otoci, ma hlavu mezi jeho nohama, takze ji tam zavazi. a uz to chci mit za sebou....
Jo a kdesi sem cetla o porodu, ze i pro nedonosenatka je lepsi porod vaginalni nez cisar. Ale je fakt ze zadkem jit nemuzou....A jeste jeden poznatek, manzel kdyz se narodil vazil 5 kilo a lezl zadkem, chudak mamina

mrkvicka28
5. čer 2012

@agnes88 po císaři se sice zotavuješ dýl,ale jde to. Pokud máš jedno mimi hlavou a druhé Kp můžou ti doporučit i normální porod často se stává že po narození toho prvního se to druhé mimi otočí a jde taky bez problemů hlavou,ale být tebou nechám to na dr.. 🙂 🙂 🙂 ,ale hlvně nemysli na přečasný porod, každý den navíc je supr,

jana321969
6. čer 2012

@maruja ahoj ahoj gratuluji pěkná váha i jména tak hodně zdraví zdraví dětem do života, a dáš se pak někdy fotku drobečku??? taky se bojim císaře a u dvojek i klasiky takže když to šlo tam musí děti i ven 🙂

jana321969
6. čer 2012

@agnes88 to teda chudak mamina tak velký ani v okolí od znamých dítě neznám 🙂 vy to tady kazda mate skoro za par a ja tady zustanu sama jak vidim ☹

jana321969
6. čer 2012

@jarkalada jo jo mam a dala me to dr, ty injekce uz tedka ne az pre porodem takze mazec, prosimte ty hezke fotky jak nejsou černobílé to jsou ty barevné fotky jak tam děti jdou hezky vidět??? pry v Brně se dá nahrát i DVD máteho někdo??

jarkalada
6. čer 2012

@jana321969 ano, černobílé fotky, pokud nejsou černobílé, tak jsou většinou barevné 😀
Myslíš 3D ultrazvuk. Že máš takový plastický reálný obrázek nebo i video. Spousta mamin si to chválí, na netu jsem viděla krásný fotečky, ale u nás to nevyšlo. Byly na sobě hodně namáčklý a špatně otočený, takže jsme si spíš pořád museli domýšlet, co co je..takže trošku zklamaný, ale i tak zajímavý. Stálo nás to asi litr, několik fotek i dvd.
No, injekce jsou nepříjemný, ale než aby se ti uděla embolka nebo sraženina někde v děloze... radši si poctivě píchej. Bu´d ráda, že až odteď a nemusíš od začáku. To ještě při stimulce jsem si píchala tedy každý den dvě.. 😝

jana321969
7. čer 2012

@jarkalada ahoj ještě že jsme teda mely nacvík při stimulaci ale toto je do 6 tinedeli dlouha doba teda, jinak ja jsem do svých 26 let nevedela co je to injekce kroem tetanovky nebo vyjmecne!!!!!! a ted 😒 .
Jo jo ty fotky jak kdyby deti byly vrealu to jsou ty barevné z těch UTZ MOJE OBVODNÍ GYN. MĚ DÁVÁ JEN ČERNOBILÉ ZA 50 KC, TAKZE BY JSME CHTELY BAREVNOU FOTKU NEBO I OTOM DVD PREMÝŠLÍME PRÁVĚ. POKUD NA FOTKU TO PUJDE A DĚTI NEHODÍ ZÁDA 🙂

jarkalada
7. čer 2012

@jana321969 za 50kč? já měla všechny fotky od mého gyn. zdarma, a že jich bylo 😎 A utz dělal taky pokaždý, abych se podívala 🙂
Ty injekce se prostě vydržet musí, s tím nic nenadeláš. Já taky nebyla žádnej narkoman, abych byla na píchání zvyklá 😀

gretta
7. čer 2012

Mně se dělalop špatně i z braní krve,... pak jsme šli na první pokus umělého oplodnění a musela jsem si pichat dvě a později dokonce tři injekce denně. Šílený,... ale vydržet se to dalo. jana321969 neboj , smama tu nebudeš já mám termín až v lednu 2013 😉

bobecek79
8. čer 2012

@jana321969 pokud jdeš na UTZ na Veveří v Brně,tak dávají černobílou za 50 kč. Ale při dvojčátkách kvalita nic moc. Tak asi tak. Jinak při vyšetření super zážitek...

jana321969
8. čer 2012

@bobecek79 ahoj aoj tak v 13 tydnu to jsme si platily to vyšetření samy to nam daly fotky bez placení tedka nevím, no uvidime ale aspon fotku urco uz jsem dluho žádnou nedostala od Dr. a Vy máte foto barevné nebo dvd???

jana321969
8. čer 2012

@gretta aha tak supr supr 🙂

jana321969
8. čer 2012

@jarkalada ano moje dr. za fotku chce 50,- Kč !!!

bobecek79
8. čer 2012

@jana321969 my jsme nic takového nechtěli. Víš,pro nás to byl zážitek i tak,když se díváš na tu obrazovku a tolik peněz za DVD nebo barevné foto se nám dávat nechtělo. Pořád si říkáme,že peníze budeme potřebovat na jiné věci pro miminka a až se narodí,ještě se jich nadíváme. ....
Dali nám 1 fotku,kde na půlce leží 1 mimčo a druhý tam nemá ani celou hlavičku.Takže fotka jen s hlavičkama a ještě ne s celýma. Tak asi tak......ale jinak super

rychetkami
10. čer 2012

@verunka_berunka
@agnes88 holky halooo, kde jste? 🙂 doufám, že je vše ok...já držím, co můžu, zítra jdu na kontrolu a jsem zvědavá, jak na tom jsme...

beruska1982
11. čer 2012

Mě by zajímalo jaké používate plenky u dvojčat? Teda kdo už je má narozená. No s těch diskuzi o plenkách jsem nevymyslela nic.

jarkalada
11. čer 2012

@beruska1982 my máme jednorázovky. Problémy jako zarudnutí atd nejsou. Buď pampers nebo huggies, kupuju v akci vždy kolem 2,5-3kč/ks.
Mám občas nutkání vyzkoušet látku, ale než se k tomu rozhoupu, asi dřív začnou chodit samy na nočník 😀 několik mamin je ale používá a spokojený.

zvalentova
12. čer 2012

@beruska1982 dávám látkovky i jednorázovky.
Látkové Pop-in - vzala jsem celou pastelovou sadu a vkládací pleny navíc.
Jednozárové - Pampers, občas Babylove, Huggies Kubovi protékaly.

jannysek
12. čer 2012

Ahojky jsem tu nová, můžu se přidat? čekám dvojčátka jsem v 10 tt po IVF

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru